۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن
آیت الله نوری همدانی:
مرجعیت پشتیبان خواسته‌های بحق مردم است
مرجع تقلید شیعیان با اشاره به حرکات اخیر در بعضی شهرها با تأکید بر اینکه مردم باید مراقب موج‌سواری دشمنان باشند، گفت: ما پشتیبان خواسته‌های بحق مردم هستیم.

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، آیت‌الله حسین نوری همدانی ظهر امروز در دیدار مدیران و معاونان نیروی انتظامی کشور با بیان اینکه 9 دی از ایام‌الله در تاریخ انقلاب اسلامی و روز بسیار مهمی است، اظهار داشت: مردم باید ضدارزش‌ها را بکوبند و کنار بزنند و مسئولان هم باید به مردمی که برای این انقلاب و نظام زحمت‌کشیده و شهید داده‌اند، خدمت کنند و به خواسته‌های آن‌ها پاسخ مثبت بدهند.

 

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به آیه 7 سوره ابراهیم ابراز کرد: خدای متعال بیش از 70 بار در قرآن‌کریم از شکر نعمت سخن گفته است و این نشان‌دهنده این مهم است که مردم باید نعمت‌های الهی را بشناسند.

 

استاد برجسته حوزه علمیه با بیان اینکه "اگر شکر نعمت نکنیم این نعمت‌ها از ما گرفته خواهد شد"، افزود: اگر انسان بخواهد نعمت‌های پروردگار را بشمارد، از شمارش آن ناتوان است، خداوند می‌فرماید «آنچه در آسمان و زمین است ما آفریدیم»، در این نعمت‌ها درس توحید نهفته است.

 

وی با عنوان این مطلب که وظیفه انسان در برابر نعمت‌ها خیلی سنگین است، گفت: چه‌نعمتی بالاترین نعمت‌هاست؟ بالاترین نعمت برای انسان‌ها ولایت اهل‌بیت(ع) است چون در سایه آنان است که نعمت‌های الهی را می‌شناسیم.

 

آیت‌الله نوری همدانی ابراز کرد: نظام مقدس جمهوری اسلامی در سایه ولایت اهل‌بیت(ع) به‌وجود آمده که نظامی ولایی است و از فرهنگ اهل‌بیت(ع) سرچشمه گرفته، پس باید آن را شناخت و از آن حفاظت کرد.

 

وی با هشدار نسبت به اینکه "اهداف، ثمرات و دستاوردهای انقلاب را باید شناخت و مراقب تهدیدهایی که از طرف دشمن صورت می‌گیرد باشیم"، تصریح کرد: دشمن همیشه در کمین ماست و 9 دی از ایامی بود که نقشه و توطئه دشمن با حضور مردم به شکست مبدل شد.

 

مرجع تقلید شیعیان تأکید کرد: ما نباید فتنه 88 را فراموش کنیم که عده‌ای فتنه‌گر تحت تأثیر دشمنان ما و آمریکا قرار گرفتند و شعارهایی مثل "نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران" سر دادند. دشمن با دیدن چنین صحنه‌هایی تصور کرد که فتنه او اثر کرده و با شدت بیشتری به میدان آمد و کار به‌جایی رسید که به عزاداری سیدالشهدا(ع) که تکیه‌گاه همه مستضعفان و مظلومان عالم است، هتک حرمت کردند و به خیمه‌های امام حسین(ع) جسارت کردند، ما در چنین صحنه‌هایی باید احساس وظیفه کنیم و نباید فقط تماشاگر باشیم.

 

استاد برجسته حوزه علمیه به حماسه عظیم 9 دی اشاره کرد و گفت: مردم بصیر و انقلابی در شهر و روستا که شهدا و خون پای این انقلاب داده‌اند به صحنه و میدان عمل آمدند و با ولایت‌فقیه، تجدید میثاق کردند.

 

وی با تأکید به اینکه "ما همیشه باید از تاریخ عبرت بگیریم و بررسی کنیم که چطور شد که دشمن توانست مقداری موفق شود"، اظهار داشت: دشمنان اسلام هر روز فعال‌تر از قبل می‌شوند و زمانی که مقاومت ما را می‌بینند، روزبه‌روز نقشه‌های جدیدتری می‌کشند، ازاین‌جهت باید مراقبت بیشتری داشته باشیم.

 

آیت‌الله نوری همدانی "استکبار و صهیونیست" و "بیداری اسلامی" را دو روند موجود در جهان دانست و گفت: روند انقلاب اسلامی و در پی آن هوشیاری و بیداری اسلامی روزبه‌روز قوی‌تر شده و مستضعفان امیدوارتر می‌شوند و این روند متوقف نمی‌شود.

 

وی با ابراز اینکه دشمنان سعی می‌کنند نقشه‌های استکباری خود را قوی‌تر کنند، از سفرهای خود به 22 استان پس از 9 دی سخن گفت و با تأکید بر این مطلب که مردم همیشه پشتیبان انقلاب و ولایت فقه هستند، به بیان 5 پیام به‌مناسبت یوم‌الله 9 دی پرداخت.

 

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به بعضی حرکت‌ها که در بعضی از شهرها انجام‌شده، گفت: اصل نخست این است که از 4 موضوع باید جداً حمایت کنیم که نخست، حفظ این نظام است که مردم به‌وجود آورده‌اند و حامی مستضعفان و مظلومان کل جهان است و همه به این نظام چشم دوخته‌اند.

 

وی حفظ نظامی را که استکبار را شناسایی و در مقابل آن ایستادگی کرده از اوجب واجبات دانست و ادامه داد: اصل دوم آرمان‌های امام راحل است که تحولی در کل جهان به‌وجود آورد، امام خمینی(ره) آرمان‌های خود را از قرآن و اهل‌بیت(ره) گرفتند و حفظ این آرمان‌ها اصل مهمی است.

 

استاد برجسته حوزه علمیه حفظ خون شهدا و تقدیر از زحمات مردم را سومین اصل عنوان کرد و افزود: امروز در هر شهر و روستایی خیابان‌ها و میدان‌ها به نام این شهدا متبرک است و ما از جانب خداوند مسئولیم.

 

وی با تصریح به اینکه "اصل چهارم، اصل ساده‌ای نیست و آن ولایت‌فقیه است که با مذهب و دین ما مربوط است"، خاطرنشان کرد: در دوران گذشته رژیم شاهنشاهی امتحان خود را پس داده است و مردم باید همیشه پشتیبان ولایت‌فقیه باشند.

 

آیت‌الله نوری همدانی به بیان پیام دوم خود پرداخت و تأکید کرد: معتقدیم که مردم خواسته بحقی دارند و ما پشتیبان خواسته‌های مردم هستیم، مردمی که از گرانی، سختی معیشت، بیکاری و مشکلات فراوان زندگی رنج می‌برند، نمی‌توان با سخنرانی و الفاظ و عبارات و آمار مشکل آن‌ها را برطرف کرد.

 

وی در سومین پیام خود راجع به مالباختگان مؤسسات مالی و اعتباری گفت: در این کشور مالباختگانی هستند که هر روز به ما نامه می‌نویسند و می‌گویند که "ما پول خود را به این مؤسسات داده‌ایم و دولت پولی به ما نمی‌دهد"، این بانک‌ها از مردم دیرکرد می‌گیرند و ما همیشه گفته‌ایم که این ربا و حرام است، متأسفانه دولت هیچ اقدامی برای مالباختگان نمی‌کند و فقط به‌فکر خود است.

 

مرجع تقلید شیعیان با بیان این‌که دولتمردان محترم باید تابع ولایت‌فقیه باشند، تصریح کرد: دولت نباید از بیانات رهبر معظم انقلاب گزینشی استفاده کند، راه رهبر انقلاب و حرف‌های ایشان مشخص است و اسلام تأکید کرده که نظر اصلی مختص ولی‌فقیه است، در حالی‌که در برخی روزنامه‌ها و مطبوعات خواسته‌ها و نظرات متفاوتی مطرح می‌شود.

 

وی با تأکید بر اینکه رهبر معظم انقلاب بارها برای تولید، اقتصاد و اشتغال فریاد می‌زنند اما هیچ کاری انجام‌نشده است به تبیین پیام چهارم خود پرداخت و ابراز کرد: رهبر معظم انقلاب در مشهد مقدس فرمودند که باید به تولید و اشتغال اهتمام ورزیده شود و رئیس‌جمهور چند ساعت بعد گفت که "ما این مشکلات را حل می‌کنیم" اما هنوز این مشکلات باقی است و فقط حرف بوده است.

 

آیت‌الله نوری همدانی در تشریح پنجمین پیام خود، گفت: اخیراً حرکت‌هایی در شهرها به‌وجود آمده و دشمن خیلی به این حرکات امیدوار شده است، ما به مردم می‌گوییم هوشیار باشید و نگذارید عده‌ای ضدانقلاب و ضدنظام که گوش آن‌ها به حرف‌های دشمن است قاطی شما شده و موج‌سواری کنند.

 

 

تسنیم

نوع مطلب : اخبار مهم به روز و به ساعت، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
یکشنبه 10 دی 1396
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic