۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن
داعش در افغانستان

با توجه به بسته شدن پرونده گروه تروریستی داعش در عراق و سوریه، کشورهای حامی داعش به دنبال مقصد مناسب برای انتقال تروریست‌ها هستند؛ در این بین افغانستان گزینه مناسبی برای غربی‌ها محسوب می‌شود.


سرویس جهان مشرق - با توجه به بسته شدن پرونده گروه تروریستی داعش در عراق و سوریه و با توجه به اینکه کشورهای غربی و آمریکایی همچنان به دنبال بهره‌برداری از تروریست های این گروه هستند، از مدت‌ها پیش بحث جستجوی مناطق جدید برای ادامه فعالیت‌های جنایت‌کارانه داعش مطرح شده است.

روند مبارزات در سوریه و عراق در حالی دنبال می‌شود که بسیاری از تحلیلگران معتقدند ریشه کن شدن داعش نیازمند فعالیت‌های اجتماعی ، اقتصادی و سیاسی فراگیر در کنار مبارزات نظامی است تا علاوه بر نابودی شاکله این گروه تروریستی ، فرهنگ تروریستی و تکفیری داعش نیز به بن بست برسد، ایجاد چنین سیستمی نیازمند همکاری مشترک جهانی و همسویی کامل کشورهای منطقه است که در حال حاضر چنین رویکردی قابل مشاهده نیست.

سیگنال‌های موجود نشان می‌دهد که با پایان گرفتن فعالیت‌های داعش در عراق و سوریه ، افغانستان به ‌عنوان خاستگاه اصلی گسترش تروریسم داعشی در منطقه انتخاب شده است. در این رابطه زلمای خلیل زاد سفیر سابق آمریکا در کابل اعلام کرد که داعش در صدد کنترل بر مناطق زیادی از افغانستان است که در شرایط کنونی تحت نفوذ دولت مرکزی قرار ندارد.

مواضع شخصیت‌های افغان در مورد همکاری آمریکا با داعش

روشن شدن سیاست جدید آمریکا در قبال افغانستان خشم بسیاری از مقامات این کشور را برانگیخته است. حامد کرزی رئیس‌جمهور سابق افغانستان در سخنانی در چهاردهمین دوره کنفرانس بین المللی والدای در شهر سوچی روسیه گفت که سیاست آمریکا در افغانستان ناموفق است و باعث بروز افراط‌گرایی و رادیکالیسم در این کشور می‌شود. وی افزود که داعش در افغانستان زیر نظر آمریکایی‌ها با تسلط کامل آنها بر فضای شرقی این کشور پدید آمده است.

اظهارات کرزی بعد از آن مطرح شد که 43 نظامی افغان در حمله انتحاری به پایگاه نظامی در شهر قندهار که جنبش طالبان مسئولیت آن را برعهده گرفت ، کشته شدند.

تعدادی از اعضای پارلمان و مجلس سنای افغانستان نیز با انتقاد از معیارهای دوگانه آمریکا در برخورد با تروریسم می گویند در شرایطی که نیروهای آمریکایی حملات نظامی بر ضد طالبان در مناطق شمالی افغانستان انجام می‌دهند، اما به رهبران داعش اجازه تحرک آزادانه و اجرای عملیات تروریستی خود در این مناطق را می‌دهند.

عبدالله قرلق نماینده ایالت قندوز در مجلس سنای افغانستان در این رابطه گفت که نیروهای آمریکایی هر از چند گاهی عناصر طالبان را هدف قرار می‌دهند ، اما در عین حال از تحرکات عناصر داعش چشم‌پوشی کرده و به آنها اجازه اجرای عملیات تروریستی در این ایالت و مناطق دیگر در شمال افغانستان از جمله قوش تپه و درزاب در ایالت جوزجان را می دهند.

پیش از این نیز تعدادی از نمایندگان ایالت‌های شرقی افغانستان در مجلس سنای این کشور و از جمله نماینده ایالت ننگرهار، آمریکا را به حمایت از داعش برای انجام اقدامات تروریستی در این ایالت‌ها متهم کرده بودند.

اعضای مجلس سنای افغانستان همچنین اعلام کردند که نزدیکان ابوبکر البغدادی سرکرده گروه تروریستی داعش اخیراً به افغانستان منتقل شده است. عبدالرحمن رحمانی نماینده ایالت برخی در مجلس می‌گوید که با وجود شایعاتی که در این رابطه مطرح شده ، اما هنوز بغدادی نمرده است. در همین راستا گرچه چندی پیش شهر الرقه به عنوان کانون استقرار تروریست های داعش و پایتخت خودخوانده داعش در سوریه به دست نیروهای کرد و ائتلاف آمریکایی افتاد، اما هیچ خبری از سرنوشت هیچ یک از سران ارشد داعش در جریان سقوط این شهر منتشر نشد.

«غلام جیلانی زواک» رئیس مرکز مطالعات استراتژیک افغانستان با انتقاد از سیاست دوگانه آمریکا در سرکوب طالبان و دادن آزادی مانور به داعش گفت، آمریکا نمی تواند از طالبان ضد چین و روسیه استفاده کند، بنابراین با تقویت داعش در صدد است که آنان را با کمک پاکستان به سمت مناطق نزدیک مرز چین و روسیه بفرستد.

روسیه نیز چندین بار دولت آمریکا را به حمایت از داعش متهم کرده و اعلام کرده که بالگردهای آمریکایی تجهیزات جنگی  و لوجستیک برای این گروه تروریستی در افغانستان جابجا می کنند.

افزایش دامنه اقدامات تروریستی در افغانستان

در راستای همین طرح و برنامه ها است که میزان خشونت و عملیات تروریستی طی هفته های اخیر در افغانستان بالا گرفته است. ماه گذشته برای مردم افغانستان ماه خونینی بود و حدود 200 نفر در حملات علیه نظامیان و مردم شیعه و سنی کشته شدند. درتازه‌ترین مورد، دست‌کم ۱۵ دانشجوی آکادمی نظامی در کابل جانشان را از دست دادند. جمعه دو هفته پیش هم در دو مسجد شیعی و سنی در کابل و غور، نزدیک به 80 نفر کشته و صدها تن دیگر زخمی شدند. داعش طی یک سال گذشته به 8 مسجد در افغانستان حمله کرده که دو بار از این حملات سهم مسجد امام زمان در کابل بوده است. در این 8 حمله بالغ بر 200 نفر جان خود را از دست داده اند.

در زیر به مجموعه ای از عملیات تروریستی بزرگ دو سال اخیر که زمزمه های حضور داعش در افغانستان مطرح شده، اشاره می کنیم. طبعا این آمار جدا از صدها عملیات ریز و درشت دیگری است که جان هزاران نفر از مردم این کشور را گرفته است.

الف: 2016

-           1 فوریه 2016: انفجاری قوی در نزدیکی ساختمان مجلس نمایندگان در کابل رخ داد. بر اساس گزارش رسانه ها یک تروریست در لباس پلیس قصد انجام عملیات انتحاری را داشت که توسط پلیس شناسایی شد، اما پیش از دستگیری خود را منفجر کرد که در نتیجه آن 20 نفر کشته و 29 نفر دیگر زخمی شدند.

-          19 آوریل 2016:‌ دو انفجار در مرکز کابل رخ داد که در نتیجه در این حملات تروریستی 64 تن کشته و 347 تن دیگر زخمی شدند.

-           در 21 نوامبر یک مسجد در جاده فیض محمد کاتب در دارالامان کابل مورد حمله تروریستی قرار گرفت که در آن 32 نفر کشته و بیش از 50 نفر زخمی شدند..

-          در 23 جولای سه بمب گذار انتحاری حملات انتحاری را انجام دادند که در نتیجه آن 80 نفر کشته و بیش از 231 نفر زخمی شدند.

-          در 5 سپتامبر دو بمب گذار انتحاری خود را در نزدیکی ساختمان وزارت دفاع در کابل منفجر کردند، که در نتیجه این حملات چندین مقام ارشد امنیتی از جمله زمان احمدزی معاون ریاست امنیت ملی کشته شدند. در این حملات انتحاری 41 نفر کشته و 110 تن دیگر زخمی شدند.

-          در روز 11 اکتبر سه تروریست انتحاری به زیارتگاه "سخی" حمله و به زائران شلیک کردند. یکی از آنها نیز خود را در میان زائران منفجر کرد که در نتیجه این حمله 18 نفر شهید شدند.

-           در شب 10 نوامبر تروریست های طالبان با استفاده از یک خودرو مین گذاری شده به کنسولگری آلمان در مزار شریف حمله کردند که در جریان آن شش نفر کشته و بیش از 120 نفر دیگر زخمی شدند.

پادگان داعش در افغانستان

ب: 2017

-            در روز 10 ژانویه چندین انفجار در برابر ساختمان مجلس نمایندگان در کابل رخ داد که در نتیجه این حملات تروریستی 51 قربانی شدند.

-          روز 8 مارس چهار تروریست داعشی با حمله به یک درمانگاه نظامی در نزدیکی سفارت آمریکا 49 نفر را کشته و 76 تن دیگر را زخمی کردند.

-          صبح روز سه شنبه 31 می در نزدیکی کاخ ریاست جمهوری و ساختمان سفارتخانه های خارجی یک انفجار قدرتمند رخ داد که در آن بیش از 150 نفر کشته و بیش از 300 نفر دیگر زخمی شدند.

-          در 24 جولای یک بمب گذار انتحاری با منفجر کردن خود در نزدیکی خانه محمد محقق معاون دوم ریاست اجرایی افغانستان 35 نفر را کشته و دست کم 42 نفر دیگر را زخمی نمود.

-          در 25 اگوست چندین تروریست داعشی به مسجد امام زمان در کابل یورش برده و با به شهادت رساندن نگهبانان این مسجد وارد ساختمان این مسجد شده و خود را منفجر دادند که در نتیجه این حمله بیش از 30 نفر شهید و بیش از 80 نفر دیگر زخمی شدند.

-           در 18 اکتوبر در منطقه میوند ولایت قندهار، طالبان با انفجار دو خودروی بمب گذاری شده در یک پایگاه نظامیان ارتش افغانستان یورش برده و خودروها را منفجر کردند که در نتیجه آن بیش از 43 نیروی نظامی دولت افغانستان به شهادت رسیدند.

-          20 اکتبر حمله به دو مسجد شیعیان و اهل تسنن در شهر کابل و غور به شهادت حدود 80 نفر منجر شد.

موج نفرت از آمریکا و داعش در افغانستان

تطابق بسیاری از اطلاعات موجود نشان از فعالیت مشترک داعش و نیروهای آمریکایی برای بی ثباتی در افغانستان خبر می دهد. به همین علت است که ملت افغانستان و رهبران دینی و ملی این کشور ابدا به وعده‌های دولت آمریکا در زمینه مبارزه با تروریسم اعتماد ندارند و سیاست دوگانه این کشور در تعامل با این پرونده را محکوم می‌کنند.

علاوه بر اینکه آمریکا طی سال‌های گذشته به بهانه مبارزه با تروریسم و هدف قرار دادن مواضع طالبان در افغانستان به ویژه در شمال این کشور بسیاری از شهروندان بی گناه افغان را با هواپیماهای بدون سرنوشین به خاک و خون کشیده و خسارت‌های زیادی در میان نیروهای نظامی و امنیتی افغانستان ایجاد کرده است.

طرح و برنامه های آمریکا در افغانستان و هوشیاری مردم این کشور باعث افزایش نفرت عمومی از آمریکایی ها شده و می تواند در آینده دامنه های جرقه ای را روشن کند که به چنبره نظامیان آمریکایی در این کشور پایان دهد.آنچه که در این شرایط حساس از مسئولان افغانستان خواسته می شود، این است که با وحدت و هم دلی و ترجیح منافع ملی به تمایلات شخصی و حزبی، بیشترین پتانسیل خود را در مبارزه با گروه های تروریستی داعش و طالبان مورد استفاده قرار دهند و پس از نزدیک به دو دهه، در پیشبرد کشور به ساحل امنیت و آرامش سهیم باشند.

روحانیون تاثیرگذار دینی نیز می توانند با الهام از الگوی عراق در تشکیل الحشد الشعبی، ضمن فراخوان مردم برای  عضویت در گروه های ملی و مستقل، علاوه بر مبارزه و ریشه کن کردن گروه های تروریستی، به مانع بزرگی در برابر حضور نظامی نیروهای آمریکا در منطقه تبدیل شوند.

نوع مطلب : همه چی درباره داعش، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
سه شنبه 30 آبان 1396
پنجشنبه 30 خرداد 1398 ساعت 19 و 34 دقیقه و 10 ثانیه

Incredible tons of wonderful advice!
cialis pills boards does cialis cause gout cialis uk cialis 5 mg scheda tecnica no prescription cialis cheap cialis prices in england canada discount drugs cialis does cialis cause gout we choice cialis pfizer india cialis lowest price
پنجشنبه 30 خرداد 1398 ساعت 01 و 09 دقیقه و 53 ثانیه

Many thanks. Plenty of data!

we recommend cialis info how much does a cialis cost cialis kaufen buy cialis cheap 10 mg comprar cialis 10 espa241a we recommend cialis info cialis alternative cialis 20 mg cost chinese cialis 50 mg viagra vs cialis vs levitra
دوشنبه 27 خرداد 1398 ساعت 03 و 51 دقیقه و 02 ثانیه

Whoa tons of very good material.
tadalafil achat cialis en europe cialis baratos compran uk cialis online napol opinioni cialis generico cialis 5 mg buy cialis daily dose generic achat cialis en europe cialis price in bangalore cialis generico lilly
یکشنبه 26 خرداد 1398 ساعت 00 و 11 دقیقه و 30 ثانیه

Terrific data. Cheers.
cialis kaufen bankberweisung tadalafilo cialis et insomni cialis generic cialis 20mg prix en pharmacie viagra or cialis acheter cialis meilleur pri overnight cialis tadalafil cialis sans ordonnance cialis 10 doctissimo
جمعه 24 خرداد 1398 ساعت 05 و 37 دقیقه و 56 ثانیه

You explained that exceptionally well!
cialis reviews cialis online nederland buying cialis in colombia we like it cialis soft gel achat cialis en europe cialis rckenschmerzen we choice free trial of cialis cialis with 2 days delivery calis cialis generic
پنجشنبه 23 خرداد 1398 ساعت 15 و 30 دقیقه و 20 ثانیه

Really lots of good information!
cialis generico lilly miglior cialis generico cialis professional yohimbe cialis without a doctor's prescription buy generic cialis only here cialis pills purchasing cialis on the internet cialis y deporte cialis cost cialis dosage amounts
پنجشنبه 23 خرداد 1398 ساعت 01 و 54 دقیقه و 53 ثانیه

Point clearly used..
cialis alternative compare prices cialis uk cialis sans ordonnance side effects for cialis cialis wir preise link for you cialis price cialis super acti cialis usa cost cialis 50 mg soft tab cialis efficacit
سه شنبه 21 خرداد 1398 ساعت 06 و 30 دقیقه و 28 ثانیه

Thank you. Ample information.

the best choice cialis woman buy cialis cheap 10 mg i recommend cialis generico cialis baratos compran uk dose size of cialis price cialis wal mart pharmacy cialis great britain opinioni cialis generico cialis 20 mg cost cialis sicuro in linea
دوشنبه 20 خرداد 1398 ساعت 01 و 18 دقیقه و 36 ثانیه

Really all kinds of excellent facts!
acheter cialis meilleur pri acheter du cialis a geneve cialis bula buy cialis online nz buy cialis cialis y deporte how to buy cialis online usa cialis daily india cialis 100mg cost cialis purchasing
شنبه 18 خرداد 1398 ساعت 19 و 18 دقیقه و 10 ثانیه

Nicely put, Regards!
buy cialis uk no prescription cialis per paypa enter site natural cialis cialis generisches kanada cialis daily dose generic cialis therapie when can i take another cialis cialis 5mg prix cialis coupons cialis billig
پنجشنبه 15 آذر 1397 ساعت 21 و 07 دقیقه و 56 ثانیه

Effectively expressed certainly! .
chinese cialis 50 mg cialis generico lilly recommended site cialis kanada cialis preise schweiz cialis tadalafil cialis australian price cialis for sale enter site 20 mg cialis cost viagra or cialis cialis kaufen wo
چهارشنبه 14 آذر 1397 ساعت 09 و 08 دقیقه و 50 ثانیه

Terrific tips. Thanks!
cialis 20mg preis cf are there generic cialis only best offers cialis use cialis 30 day trial coupon buy cialis cheap 10 mg side effects for cialis cialis manufacturer coupon interactions for cialis tadalafil are there generic cialis
سه شنبه 13 آذر 1397 ساعت 10 و 45 دقیقه و 27 ثانیه

Lovely material. Thanks.
cialis daily pastillas cialis y alcoho 200 cialis coupon generic cialis levitra rx cialis para comprar purchase once a day cialis 5 mg cialis coupon printable non 5 mg cialis generici cialis rckenschmerzen cialis 200 dollar savings card
دوشنبه 12 آذر 1397 ساعت 23 و 02 دقیقه و 30 ثانیه

Thanks. An abundance of data!

price cialis wal mart pharmacy cialis generico lilly american pharmacy cialis cialis canada how to buy cialis online usa acquisto online cialis 200 cialis coupon cialis name brand cheap cialis cipla best buy when will generic cialis be available
یکشنبه 11 آذر 1397 ساعت 09 و 33 دقیقه و 46 ثانیه

Nicely put, Regards.
cialis 5 mg bulk cialis no prescription cialis cheap compare prices cialis uk cialis from canada cialis 5 mg funziona cialis para que sirve cialis wir preise cialis qualitat rx cialis para comprar
شنبه 10 آذر 1397 ساعت 09 و 25 دقیقه و 19 ثانیه

This is nicely expressed. .
where do you buy cialis pastillas cialis y alcoho sialis acquisto online cialis achat cialis en europe cialis rckenschmerzen cialis for sale in europa trusted tabled cialis softabs prix cialis once a da cialis generico
جمعه 9 آذر 1397 ساعت 10 و 12 دقیقه و 39 ثانیه

Very good postings, Thanks.
cialis sale online walgreens price for cialis achat cialis en itali trusted tabled cialis softabs cialis cipla best buy tadalafilo cialis 5 mg schweiz we choice cialis uk only best offers 100mg cialis tadalafil 5mg
پنجشنبه 8 آذر 1397 ساعت 23 و 09 دقیقه و 15 ثانیه

This is nicely put! !
canadian discount cialis cuanto cuesta cialis yaho cialis cost sialis we like it safe cheap cialis cialis 5mg prix cialis 5 mg schweiz opinioni cialis generico import cialis cialis professional from usa
پنجشنبه 8 آذر 1397 ساعت 11 و 50 دقیقه و 16 ثانیه

You've made your position very nicely..
precios de cialis generico discount cialis cialis 20mg cialis coupons printable cialis coupon cialis tablets for sale can i take cialis and ecstasy we choice cialis pfizer india when can i take another cialis cialis 100mg suppliers
چهارشنبه 7 آذر 1397 ساعت 23 و 09 دقیقه و 33 ثانیه

Thanks, An abundance of posts.

cialis kamagra levitra if a woman takes a mans cialis acquistare cialis internet cialis 5mg prix cialis uk next day cialis online deutschland opinioni cialis generico overnight cialis tadalafil buy brand cialis cheap cialis patent expiration
دوشنبه 9 مهر 1397 ساعت 17 و 57 دقیقه و 22 ثانیه

Thank you, I like this.
are there generic cialis cialis prezzo al pubblico price cialis wal mart pharmacy buy online cialis 5mg cialis lowest price cialis savings card we like it safe cheap cialis cialis 5mg billiger 200 cialis coupon tadalafil 10 mg
یکشنبه 1 مهر 1397 ساعت 15 و 41 دقیقه و 30 ثانیه

Many thanks. Lots of tips.

canadian pharmaceuticals companies legitimate canadian mail order pharmacies canada online pharmacies legitimate drugstore online shopping reviews northwest pharmacies online pharmacies mexico canadian pharmacies shipping to usa canadian pharmacy meds viagra canadiense safe canadian online pharmacies
چهارشنبه 28 شهریور 1397 ساعت 11 و 29 دقیقه و 02 ثانیه

Helpful postings. Appreciate it!
cialis online buying cialis in colombia cialis rezeptfrei sterreich when can i take another cialis get cheap cialis cialis 20 mg cut in half cialis cost acheter cialis meilleur pri cialis generika acheter du cialis a geneve
دوشنبه 12 شهریور 1397 ساعت 15 و 54 دقیقه و 10 ثانیه

You stated this adequately.
tadalafil 20mg viagra cialis levitra price cialis wal mart pharmacy cialis tablets australia low cost cialis 20mg acheter cialis kamagra buy cialis online legal miglior cialis generico cialis 5 mg buy cheap cialis
یکشنبه 11 شهریور 1397 ساعت 22 و 36 دقیقه و 04 ثانیه

You actually revealed that perfectly!
cialis generique 5 mg cialis prices i recommend cialis generico cialis canada buy name brand cialis on line we use it 50 mg cialis dose sublingual cialis online cialis rezeptfrei sterreich cialis great britain acquisto online cialis
سه شنبه 23 مرداد 1397 ساعت 09 و 54 دقیقه و 35 ثانیه

Seriously lots of wonderful info.
buy price viagra buy now viagra how to purchase viagra online pharmacy usa online where can i buy real viagra get viagra prescription buy viagra sildenafil online rx online viagra where to buy viagra cheap canadian pharmacy
سه شنبه 23 مرداد 1397 ساعت 01 و 23 دقیقه و 47 ثانیه

Fantastic information. Thanks!
cialis super acti acquistare cialis internet generic cialis cialis dosage amounts generic cialis levitra recommended site cialis kanada cialis canada low cost cialis 20mg canadian drugs generic cialis cialis 5mg prix
دوشنبه 7 خرداد 1397 ساعت 16 و 41 دقیقه و 51 ثانیه

You actually revealed it very well!
cialis online holland interactions for cialis precios cialis peru venta de cialis canada cialis uk next day tadalafil 20mg tadalafil 5mg cialis pas cher paris effetti del cialis canadian discount cialis
پنجشنبه 6 اردیبهشت 1397 ساعت 05 و 35 دقیقه و 01 ثانیه

Nicely put. Cheers!
cheap online pharmacy no prescription viagra uk buy viagra how to get viagra free online sildenafil uk generic viagra buy online buy cheapest viagra online buy genuine viagra buy viagra sample viagra cheap price
جمعه 17 آذر 1396 ساعت 07 و 04 دقیقه و 05 ثانیه
Valuable information. Lucky me I found your website accidentally, and
I am shocked why this twist of fate didn't happened earlier!
I bookmarked it.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است