۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن
پروژه جدید سازمان CIA علیه ایران؛

تشکیل مثلث اطلاعاتی‌-اندیشکده‌ای‌-امنیتی برای براندازی در ایران+تصاویر

سازمان CIA

رییس CIA‌ اذعان کرد که برجام به هیچ‌وجه مورد تایید ترامپ نیست و تمامی تمرکز از این پس بر اعمال فشار علیه ایران در پرتوی استفاده از تمامی ابزار و در همکاری با عربستان سعودی، امارات، و اسراییل است.


سرویس جهان مشرق- تحلیلگر سابق سازمان CIA‌ افشا کرد که این سازمان در تلاش است تا با همکاری بنیاد نومحافظه‌کار «دفاع از دموکراسی» و با اتکا بر اسناد بن لادن و القاعده، ایران را با این جریان سلفی جهادی مرتبط بداند و از طریق فشار بیشتر، به هدف خود دست یابد. «ند پرایس» -تحلیلگر و افسر ارشد سابق CIA و مشاور امنیتی اوباما- از توطئه و برنامه‌ای جدید توسط مثلث رییس CIA، رییس بنیاد دفاع از دموکراسی، و مشاور امنیت ملی ترامپ که یک «مثلث اطلاعاتی-اندیشکده‌ای-امنیتی» است خبر داد.

«ند پرایس» تحلیلگر و سخنگوی سابق CIA اخیرا افشا کرد که سازمان CIA  در تلاش است تا با همکاری بنیاد نومحافظه‌کار «دفاع از دموکراسی» و با اتکا بر اسناد بن لادن و القاعده، منطقی برای تغییر رژیم در ایران فراهم سازد. پایگاه تحلیلی «آلترنت» از قول وی نوشت: روندی که به حمله غیرقانونی به عراق در سال 2003 منجر شد، همان روندی بود که برای عراق مدرک‌سازی کرد و آن را با القاعده مرتبط دانست تا شرایط آن حمله مهیا شود. آن حرکت، یک بهانه کلیدی برای حمله به عراق بود و به نظر می‌رسد که اکنون CIA‌ به دنبال همین رویکرد در قبال ایران این بار با چاشنی تغییر رژیم است. گرداگرد ترامپ تماما افرادی هستند که ایران‌ستیز و جنگ‌طلب‌اند و او فریاد لغو برجام که یک توافق بین‌المللی معتبر است را سر می‌دهد.

ند پرایس

عربستان سعودی به عنوان نماینده آمریکا در منطقه، اخیرا نهایت عنادورزی خود را علیه ایران به نمایش گذاشته که از آن دست می‌توان به جریان اخیر مجبور کردن «سعد حریری» نخست وزیر لبنان و بعد بازی با کارت گروکشی او در قبال ایجاد آشوب داخلی در لبنان و تهیه مقدمات حمله علیه این کشور اشاره کرد. این در حالی است که ترامپ، به طرز عجیبی اقدامات ایران در منطقه را دخالت در امور داخلی کشورهای دیگر منطقه می‌خواند اما این اقدام عربستان را تحسین می‌کند. این روزها، روزهای همکاری نزدیک ترامپ با دو ضلع دیگر مثلث ایران‌ستیزی -عربستان و اسراییل- است.

ترامپ برای اینکه فشارها و عنادورزی‌های اخیر علیه ایران را توجیه کند، تهران را به ارتباط با سازمان القاعده متهم می‌نماید. چندی پیش، مجله «جنگ طولانی» بنیاد «دفاع از دموکراسی»، در گزارش خود مدعی شد که ایران القاعده را تسلیح و حمایت می‌کند و خبر چند سال پیش بازداشت سران القاعده در ایران را در حد ادعا خواند. این بنیادT یکی از ایران‌ستیزترین اندیشکده‌های آمریکاست و توسط سرمایه‌دار صهیونیست «شلدون آدلسون» بنیانگذاری شده است. بنیاد دفاع از دموکراسی، بارها خواستار حمله نظامی علیه ایران و پاره کردن برجام شده است.

ند پرایس نسبت به تشکیل یک جبهه قدرتمند ضد ایران از طریق همکاری CIA با بنیاد دفاع از دموکراسی اخطار داده. وی که مشاور سابق اوباما و سخنگوی شورای امنیت ملی دولت وی و همچنین سخنگوی سازمان CIA در زمان ریاست «جان برنان» بوده، در فوریه 2017 پس از 10 سال فعالیت در این سازمان، به دلیل مخالفت با ترامپ اخراج شد. اکنون این افسر و مدیر سابق CIA در اظهاراتی جدی اینچنین ابراز داشت: «من تعجب می‌کنم. در اواخر دوره پرزیدنت اوباما بود که «دفتر ریاست اطلاعات ملی» که بالاترین نهاد جامعه اطلاعاتی آمریکاست،‌ اعلام کرد که اسناد ایبت‌آباد را برای عموم منتشر ساخته و پرونده «بن لادن» برای همیشه بسته شده است. اما به مجردی که «مایک پمپیو» -که از رفقای بسیار صمیمی ترامپ است- به سمت رییس سازمان CIA منصوب شد،‌ جنگ‌طلب‌ترین چهره ضد ایران دولت ترامپ و مدیر پروژه ایران‌ستیزی است.

مایک پمپیو رییس CIA

پمپیو در جریان یک برنامه فاکس نیوز در سال 2016 هم با صراحت کامل بیان کرد که کنگره باید تدبیری بیاندیشد تا نه تنها برنامه‌ای برای تغییر رفتار ایران که برای تغییر حکومت در ایران هم ارائه دهد. افسر ارشد سابق CIA‌ اخطار داد که اکنون پمپیو با تاکید بر ارتباط بین القاعده و ایران، به دنبال تغییر رژیم در تهران است و همچون «دیک چنی» معاون اول بوش که پیوسته تاکید بر رابطه صدام با القاعده می‌کرد، این تاکیدات پمپیو هم باید نشانگر نقشه‌ای جدید برای ایران باشد.

«خوآن زاراته» -معاون مشاور امنیتی ملی دولت بوش و رییس و مشاور ارشد بنیاد دفاع از دموکراسی- در تازه‌ترین نشست خود در مورد ایران در 19 اکتبر، اذعان کرد که همکاری گسترده‌ای را با پمپیو در جهت اعمال فشار بر ایران شروع کرده است. وی همان کسی است که در جریان حمله آمریکا به عراق، در همکاری با وزارت خزانه‌داری آمریکا، 3 میلیارد دلار از دارایی «صدام حسین» در کشورهای خارجی را مصادره کرد و همچنین -بنابر ادعای اخیر خودش- در انتخاب پمپیو به سمت فعلی، نقش اصلی را داشت.

خوآن زاراته

در همان نشست بنیاد دفاع از دموکراسی، رییس سازمان CIA‌ اذعان کرد که «برجام به هیچ‌وجه مطلوب و مورد تایید ترامپ نیست و تمامی تمرکز از این پس بر اعمال فشار علیه ایران در پرتوی استفاده از تمامی ابزار و در همکاری با عربستان سعودی، امارات، و اسراییل است».

پرایس در ادامه آورد: پمپیو در نشست مذکور بر موضوعی بسیار مضحک و بدون استناد تاکید کرد: "ممکن است" که ایران و داعش و القاعده در همکاری با هم در ادلب سوریه اقدامی مشترک علیه آمریکا صورت داده باشند. این در حالی است که متحدان آمریکا شامل عربستان، قطر، و ترکیه بودند که صراحتا حمایت از تروریست‌ها شامل جبهة‌النصره و داعش را بر عهده داشتند و علنا تایید می‌کردند و برای همه دنیا نمایان بود. علاوه بر این، دیگر بر کسی پوشیده نیست که ایران در اول صف ریشه‌کن کردن داعش حرکت کرده است و این کشور بود که به ارتش سوریه کمک کرد تا پس از سه سال، یکی از مهم‌ترین شهرهای این کشور یعنی دیرالزور از دست تروریست‌های داعش نجات یابد.

تازه‌ترین نشست بنیاد دفاع از دموکراسی با میزبانی زاراته و حضور پمپیو

آلترنت نیز در پایان افزود: سومین ضلع مثلث همکاری جدید اطلاعاتی ضد ایران، «هربرت مک مستر» مشاور امنیت ملی ترامپ است. وی در نشست اخیر بنیاد دفاع از دموکراسی، حتی تندتر از پمپیو عمل کرد و اظهارات ضد ایرانی بسیاری داشت. او، در مقابل استفاده 43 مرتبه‌ای واژه‌های «ایران، ایرانی، و ایرانی‌ها» توس پمپیو، 94 مرتبه از این واژه‌ها استفاده کرد تا تاکید بیشتری بر این کلیدواژه‌ها از حیث روانی داشته باشد. یکی از نکات قابل توجه این نشست، خشم چند باره مک‌مستر از پیروزی ایران در سوریه و تحقیر آمریکا بود. به نظر می‌رسد که شکست آمریکا در سوریه، زمینه‌ساز بسیاری از تلافی‌جویی‌های این کشور علیه تهران شده و مثلث اطلاعاتی-امنیتی-اندیشکده‌ای امروز آمریکا در پی خلق یک دستاویز برای اعمال فشارهای شدید علیه ایران است.

ژنرال مک‌مستر


منبع:

https://www.alternet.org/grayzone-project/trumps-cia-neocon-think-tank-laying-groundwork-seriously-escalating-tensions-iran

نوع مطلب : بهتربشناسیم(سیاسی)، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
دوشنبه 29 آبان 1396
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات