۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن
واکنش توییترنشین‌ها به غیبت آخوندی طی زلزله کرمانشاه

وزیر برند روحانی کجاست؟/ پای عربستان سعودی در میان است!

آخوندیعباس آخوندی پس از زلزله شدید کرمانشاه تاکنون آفتابی نشده و دلیل غیبت وی را کسی نمی‌داند. برخی در فضای مجازی به کنایه معتقدند وزیر برند جهانی حسن روحانی توسط بن‌سلمان و در کنار سعد حریری دزدیده شده است!

                     

«نماینده» /  عباس آخوندی پس از زلزله شدید کرمانشاه تاکنون آفتابی نشده و دلیل غیبت وی را کسی نمی‌داند. اینکه وزیر راه و شهرسازی که باید بیشترین فعالیت را پس از بلایای طبیعی که به خانه و کاشانه مردم آسیب می‌رساند در محل حاضر شده و اوضاع را مدیریت کند یک الزام قطعی است. با این حال وزیر راه و شهرسازی دولت دوازدهم حتی یک دقیقه هم خود را نشان نداده و مشخص نیست اساسا در کجا به سر می‌برد و دلیل غیبت غیرعادی وی چیست؟


فعالین توییتر هم، چون دیگر مردم ایران، این روزها با چراغ قوه به دنبال وزیر پرحاشیه راه و شهرسازی می‌گردند. مجتبی حاجی‌لو با اشاره به درگیری سابق عباس آخوندی با خبرنگار صداوسیما و پرت کردن میکروفون وی نوشت: از خیابانی میگذشتیم چشممان به خبرنگار و میکروفونش افتاد، دل آشوب شدیم نگرانش بودیم اخر چند روزی میشد که از او خبری نبود بزرگوار چه دست به میکروفونی داشت چه لحن بیمه گفتنی... کجایی #آخوندی کجا!

وزیر برند روحانی کجاست؟ / پای عربستان سعودی در میان است!

فاطیما سلیمانی از دانشجویان اصفهانی فعال در توییتر هم از بی‌محلی روحانی به نبود عباس آخوندی نوشت و گفت: حالا ماهیچی، ولی خود روحانی نگران #آخوندی نشد؟ بی وفا!

وزیر برند روحانی کجاست؟ / پای عربستان سعودی در میان است!


مهتا ایرانی نیز با شرح اینکه در ماجرای زلزله کرمانشاه هرگروه از سیاسیون مشغول چه امری است نوشت: قالیباف رفته مناطق زلزله زده بین مردم رئیسی کل اشپزخونه استان قدس رو بسیج کرده برا تهیه غذای مردم کرمانشاه بسیجی‌ها اتش به اختیار و جهادی در حال امداد سپاه و ارتش درحال اوار برداری جهانگیری درحال عقده گشایی مسکن مهر روحانی سوار بر ماشین آخرین سیستم آخوندی مفقود الاثر!

وزیر برند روحانی کجاست؟ / پای عربستان سعودی در میان است!

امیر امیدنژاد نیز به زبان طنز از احتمال دزدیده شدن عباس آخوندی به همراه سعد حریری توسط سعودی‌ها خبر داد و نوشت: بی زحمت بگید سعودی‌ها آخوندی ما رو هم پس بدن... همزمان با سعد حریر مفقود شده و احتمال دادیم که مهمان شیوخ باشن.

وزیر برند روحانی کجاست؟ / پای عربستان سعودی در میان است!


از رویای مسکن اجتماعی تا نق زدن به ۱۲ میلیون ساکن مسکن مهر
می‌گفت: طرح کاملی است که اگر اجرایی شود، مشکل مسکن در کشور ریشه‌کن می‌شود. اما جز یک طرح پژوهشی و چند سخنرانی که خود او انجام داد، مسکن اجتماعی همواره در هاله‌ای از ابهام ماند. البته این پروژه «اختصاصی» عباس آخوندی به بیش از دو دهه قبل برمی‌گردد. زمانی که او دوره‌ای وزیر مسکن و شهرسازی در دولت ششم بود. روایت است که او آن روزها می‌خواست این طرح را اجرایی کند، اما عمر ریاستش کفاف نداد.


مسکن اجتماعی؛ نه معنی مشخصی دارد و نه همتی برای اجرا. این طرح را عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی در ابتدای دولت یازدهم بود که مطرح کرد؛ درست زمانی که می‌گفت: طرح مسکن مهر «مزخرف» است، مدعی بود مسکن اجتماعی که حالا به نوعی آن را پروژه «اختصاصی» خود می‌خواند، کاستی‌های طرح مسکن مهر را ندارد. می‌گفت: طرح کاملی است که اگر اجرایی شود، مشکل مسکن در کشور ریشه‌کن می‌شود.  


با روی کار آمدن دولت یازدهم و با بازگشت او به وزارت راه و شهرسازی طرح قدیمی را از کتابخانه‌اش بیرون کشید و به کارشناسان مسکن وزارتخانه سپرد تا آن را به‌روزرسانی کنند. او به همه معاونان و مسوولان بخش مسکن وزارتخانه از قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در مسکن مهر، معاون مسکن و ساختمان، مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن، مدیرعامل شرکت شهرهای جدید، رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، مشاور وزیر راه و شهرسازی در تامین مالی و دیگر مدیران رده‌های میانی این وزارت و دستگاه‌های تابعه در حوزه مسکن دستور داده بود که در خصوص این طرح اطلاع‌رسانی کنند تا از عزم جدی این وزارتخانه برای اجرای این طرح خبر دهند، اما این طرح نیز همچون برخی وعده‌های دیگر هر بار به بهانه‌هایی که مهم‌ترین آن، تمرکز منابع بخش مسکن در اتمام مسکن مهر بوده، محکوم به زمانبری و تعویق اجرا شد. کار به جایی این روزها که حسن روحانی که تبحر خاصی در انداختن مشکلات دولت خود به گردان دیگران دارد، در ظاهر خود نیز منتقد سیاست‌های مسکنی دولت خودش شده است.  


اما اعضای دولت دوازدهم از شخص رئیس‌جمهور و معاون اول تا دیگر مسئولین و رسانه‌های پرسروصدای حامی آن، پس از وقوع زلزله سهمگین ۳ / ۷ ریشتری، دست به تسویه‌حساب سیاسی با دولت اسبق زدند و به انتقاد از کشته‌های فراوان مسکن مهر در منطقه زلزله‌زده پرداختند. درحالی که مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمانشاه اذعان کرد تن‌ها ۲ نفر در این حادثه از ساکنین مسکن مهر جان باخته‌اند.  
در این بین غیبت عباس اخوندی به عنوان یکی از اصلی‌ترین مسئولین مرتبط سوال‌برانگیز است. در همین مورد حسین ابراهیمی، با نقل صحبت عباس آخوندی پس از حادثه آتش‌سوزی قطار مشهد-تبریز که گفت: نگرانی نیست همه مسافران بیمه بوده‌اند گفت: حالا که #آخوندی بعد حادثه پیداش نیس و سخنرانی نکرده، ذهن آدم فقط یه جا میره، زلزله زده‌ها بیمه نبودن!

وزیر برند روحانی کجاست؟ / پای عربستان سعودی در میان است!


سارینا حاتمی نیز به ادعای روحانی در مورد برند بودن عباس آخوندی کنایه زد و گفت: بیاید مثبت فکر کنیم شاید واقعا #آخوندی هنوز نمیدونه #کرمانشاه زلزله اومده ... وگرنه این حجم از گُم وگور بودن از یک وزیر #برند غیرقابل باور هست.  

وزیر برند روحانی کجاست؟ / پای عربستان سعودی در میان است!


وحید ایمانی نیز از مجریان سابق صداوسیما که به خاطر انتقاد از دولت برکنار شده بود در این زمینه نوشت: از روز #زلزله تا امروز هیچ جا هیچ خبری از آقای #آخوندی ندیدم و نخوندم! کسی از این بنده خدا خبر داره!؟ حالش خوبه!؟

وزیر برند روحانی کجاست؟ / پای عربستان سعودی در میان است!


اما غیبت معنادار وزیر پرحاشیه لواسان‌نشین دولت، دوباره اذهان را به سمت سیاسی‌کاری‌های گسترده وی در قامت وزیر و دولت متبوعش انداخت. وزارت راه و شهرسازی دولت یازدهم به عنوان فشل‌ترین وزارتخانه در دولت قبل و فعلی شناخته می‌شد. در طول چهار سال قبل همواره شخص وزیر، عباس آخوندی با الفاظی نظیر «مزخرف» مسکن مهر را خطاب قرار می‌داد؛ طرحی که تقریبا بیش از یک میلیون و دویست هزار خانواده را به مسکن رساند. حالا عباس آخوندی که وزارتخانه‌اش در طول چهار سال حتی یک خانه هم نساخته باید هم به مسکن مهر بتازد. معرفی کردن مسکن مهر به عنوان عامل گرانی در حالی است که شواهد و قرائن بسیار حاکی از آن است که برخی بانک‌های خصوصی در موضوع گران شدن مسکن نقش داشته‌اند.  


فاطمه کلیان، اما علت گم شدن آخوندی را در بیرون مرزهای ایران جایی نزدیک دفتر ایرباس جستجو کرد. وی در این مورد نوشت: علت گم شدن #آخوندی پیداشد! بازبرجام باتوجه به ناتوانی ایران درتأمین فاینانسوربرای خریدهواپیماهای برجامی، ایرباس نیزازچندشرکت هواپیمایی دیگردنیا برای فروش هواپیماهای A. ۳۲۰ بازاریابی کرده گویا هواپیماهایی که برای به فروش به ایران کاندیدکرده بودرا به تازگی به کشورهای دیگری فروخته!

وزیر برند روحانی کجاست؟ / پای عربستان سعودی در میان است!


مجید فضائلی نیز با انتشار عکسی از دست‌نوشته یکی از ساکنین مسکن مهر بر دیوار خانه‌اش در سرپل ذهاب نوشت: افتضاح مدیریت دولت در فقره زلزله کرمانشاه با #سیاسی_کاری امثال #جهانگیری و غیب شدن #آخوندی نادیده گرفته نمیشه. نظر واقعی ساکنین #مسکن_مهر این چیزیه که روی دیوارهای ریخته خانه‌هاشون نوشتن.

وزیر برند روحانی کجاست؟ / پای عربستان سعودی در میان است!

نوع مطلب : اخبار مهم به روز و به ساعت، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
دوشنبه 29 آبان 1396
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات