۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن

بلاتکلیفان دولت

کابینه دوازدهم

حدود دو ماه از آغاز به کار رسمی دولت دوازدهم می‌گذرد؛ هنوز برخی‌ چهره‌ها با وجود حضور در جلسات هیات دولت حکمی برای خود از سوی روحانی دریافت نکردند.


به گزارش مشرق، حدود دو ماه از آغاز به کار رسمی دولت دوازدهم می‌گذرد؛ هنوز برخی‌ چهره‌ها با وجود حضور در جلسات هیات دولت از جمله آقای حسینعلی امیری که معاونت پارلمانی رییس‌جمهور را در اختیار دارد،‌ حکمی برای خود از سوی روحانی دریافت نکرده. معاون اجرایی رییس‌جمهور نیز بی‌مدیر مانده،‌ به این جمع، بی‌تکلیفی دو وزارتخانه علوم و نیرو را نیز اضافه کنید.

وقتی به اعضای کابینه حجت الاسلام حسن روحانی نگاه می‌کنیم اکثر آنها حکم خدمت را دریافت کرده‌اند اما هنوز هیچ حکمی برای حسینعلی امیری در معاونت پارلمانی، محمد اشرفی‌اصفهانی رییس هیات بدوی رسیدگی به تخلفات نهاد ریاست‌جمهوری و همچنین برای معاونت اجرایی صادر نشده است و وزارتخانه‌های علوم و نیرو نیز همچنان با سرپرست اداره می‌شوند.

معاونت پارلمانی
حسینعلی امیری چهارشنبه هفته پیش در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران درباره علت عدم صدور حکم معاونت پارلمانی‌اش از سوی روحانی گفت: فعلاً در معاونت پارلمانی در دولت شرکت و خدمت می‌کنم و قطعاً بدون مجوز نمی‌توان در جلسات هیات دولت شرکت کرد و حتماً حکمی وجود دارد؛ اما سؤال اینجاست اگر امیری برای حضور در این سمت حکم دارد چرا برخلاف سایر معاونت‌های رییس‌جمهور که حکم آنان در سایت رسمی ریاست‌جمهوری منتشر شده، حکم وی منتشر نشده است؟

رییس هیات بدوی تخلفات نهاد ریاست‌جمهوری
حجت‌الاسلام محمد اشرفی‌اصفهانی نیز وضعیتی مشابه حسینعلی امیری دارد. وی که در دولت یازدهم رییس هیات بدوی تخلفات نهاد ریاست‌جمهوری بود، تاکنون برای استمرار وضعیت خود در این هیات هیچ حکمی دریافت نکرده است؛ هرچند وی اخیراً در گفت‌وگویی اعلام کرده بود که در دولت دوازدهم نیز رییس هیات بدوی رسیدگی به تخلفات نهاد ریاست جمهوری است اما سایت president.ir که تمامی احکام مربوط به معاونان و مسوولان نهاد ریاست‌جمهوری را منتشر می‌کند برای وی حکمی انتشار نداده است.

معاونت اجرایی
رییس‌جمهور روحانی همچنین تا این لحظه هیچ فردی را برای معاونت اجرایی خود انتخاب نکرده است، معاونت اجرایی رییس‌جمهور یکی از معاونت‌های مهم ریاست‌جمهوری است که در دولت پیشین حسن روحانی، آقای محمد شریعتمداری این مسوولیت را برعهده داشته است. برنامه‌ریزی برای سفرهای استانی و برخی مراسم تشریفاتی رییس‌جمهور بر عهده معاونت اجرایی است که رییس‌جمهور تاکنون علاقه‌ای برای معرفی فرد مورد نظر برای این معاونت از خود نشان نداده است. برخی گمانه‌زنی‌ها حاکی از آن است که رییس‌جمهور تصمیم دارد در راستای کوچک‌سازی دولت، این معاونت را منحل کرده و وظایف آن را بر دوش سایر معاونت‌های ریاست‌جمهوری یا بر عهده اداره تشریفات دفتر رییس‌جمهور بگذارد که مسوولیت آن را آقای بهمن حسین‌پور بر عهده دارد.

سخنگوی دولت
آقای محمدباقر نوبخت، معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور که پیش ازاین و در دولت یازدهم وظیفه سخنگویی دولت را برعهده داشت،‌ اما برای ادامه این مسوولیت در دولت جدید تاکنون هیچ حکمی دریافت نکرده؛ اما با این حال و با آغاز به کار رسمی دولت دوازدهم، وی با همین عنوان جلسات هفتگی با خبرنگاران را اداره می‌کند. نوبخت در نخستین جلسه سخنگویی خود در دولت دوازدهم دراین خصوص گفته بود: فعلاً مسوولیت این کار را به دستور رییس‌جمهور برعهده دارم.البته با شروع به کار دولت دوازدهم گفته شده بود که معاون اطلاع رسانی دولت به ریاست سید رضا صالحی امیری تشکیل می‌شود که سخنگویی دولت نیز بر عهده او خواهد بود. وظیفه معاون اطلاع رسانی دولت، ایجاد ساز و کاری برای تبیین عملکرد روابط عمومی و خدمات ارائه شده به مردم عنوان شده بود؛ اما با گذشت سه ماه از آغاز دولت خبری از تشکیل این معاونت نیست.

وزارتخانه های بی وزیر
وزرای علوم و نیرو رو نیز به مجلس معرفی نشده‌اند و در این بین عدم انتخاب وزیر علوم، گلایه جامعه علمی کشور از جمله رییس جهاد دانشگاهی کشور را به دنبال داشته است. به گفته طیبی رییس جهاد دانشگاهی، تأخیر در انتخاب وزیر علوم نیز موجب ناراحتی جامعه علمی شده که زیر نظر وزارت علوم قرار می‌گیرند و این سؤال را به وجود آورده که چرا به‌رغم وجود شخصیت‌های فرهیخته بسیاری که در میان آنها وجود دارند، هنوز وزیر علوم معرفی نشده است؟ البته ما نیز از اینکه انتخاب وزیر علوم تا این اندازه طولانی شده، بسیار گله‌مندیم.البته آقای ابوالفضل سروش نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی روز گذشته در کانال شخصی خود نوشت: احتمالا دکتر منصور غلامی، رییس دانشگاه بوعلی سینا همدان به عنوان وزیر پیشنهادی علوم روز یک شنبه به مجلس معرفی می شود.

وی ادامه داده است: البته اینجا ایران است و بعضی مسائل  در دقیقه ۹۰و بعضا ۹۲و۹۳ تغییر می کنند.همچنین آقای بهروز نعمتی سخنگوی هیئت رییسه مجلس درباره زمان احتمالی معرفی وزرای پیشنهادی نیرو و علوم، تحقیقات و فناوری به مجلس به باشگاه خبرنگاران گفته است:  احتمالا هفته آینده گزینه‌های پیشنهادی رییس جمهور برای این دو وزارتخانه به مجلس معرفی می‌شوند.وی در مورد گزینه‌های احتمالی برای تصدی وزارتخانه‌های نیرو و علوم، تحقیقات و فناوری اظهار کرد: «منصور غلامی» رییس دانشگاه بوعلی‌سینا همدان به‌ عنوان وزیر پیشنهادی علوم و «رضا اردکانیان» عضو هیأت‌علمی دانشگاه شریف به‌ عنوان وزیر پیشنهادی نیرو مطرح هستند اما دولت به صورت رسمی تاکنون کسی را معرفی نکرده است.البته وضعیت بلاتکلیفان دولتی تنها محدود به کابینه حسن روحانی نمی‌شود. پازل انتخاب مدیران عالی دولت در استان‌ها نیز تکمیل نشده و 14استان کشور همچنان در وضعیت بلاتکلیفی‌اند و استانداران این مناطق تا کنون انتخاب نشده‌اند و این در حالی است که پیشتر، آقای رحمانی‌فضلی وزیر کشور گفته بود که تمامی استان‌ها تا پابان شهریورماه تعیین تکلیف می‌شوند.

منبع:صبح نو

نوع مطلب : اخبار مهم به روز و به ساعت، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 26 مهر 1396
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است