۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن
کردستان عراق

برخی روی این نکته حساب کردند که دولت کرد را با پرچم ستاره داود ایجاد کنند و کردها را وارد بزرگ‌ترین درگیری تاریخ و دشمنی با تمامی اطرافیان کنند. و از این محور برای تقابل با محور مقاومت استفاده کنند.


سرویس جهان مشرق - هیچ فرد عاقلی نمی‌تواند حضور «برنار هنری لوی» نظریه‌پرداز و فعال عرصه جنگ نرم و انقلاب‌های رنگی در کشورهای مختلف در کردستان عراق هم‌زمان با برپایی همه پرسی این منطقه در مراکز رأی‌گیری و عکس انداختن وی با مقامات کرد را یک حادثه سطحی و گذرا تصور کند. هنری لوی نظریه پرداز هرج و مرج در کشورهای مختلف است، این واژه ای است که فیلسوف های فرانسوی به وی اطلاق می کنند. از جمله این افراد «جیل دولوز» و «ژاک دریدا» است. بیار فیدال او را یک فریب فرهنگی نام گذاشته و «کورنلیوس کاستورریادیس» او را شاهزاده خلأ توصیف می کند.

هنری لوی یکی از مهندسان هرج و مرج های عربی است و در هر جای که هرج و مرج ایجاد شود، او در آنجا حضور دارد. او در تونس و لیبی حضور داشت و خواستار مداخله مستقیم نیروهای ناتو در سوریه و از بین بردن دولت و ارتش عربی سوریه بود. او همچنین در سال ۲۰۱۳ در پایتخت اوکراین نیز حضور داشت. این اتفاق درست در زمانی بود که آژانس یهود خواستار کمک های فوق العاده و فوری به یهودیان و تقویت امنیتی در موسسات یهودی در اوکراین شده است.

روزنامه البناء لبنان با اشاره به این موضوع به مشروعیت اطلاعات و شاخص‌ها و واقعیت‌ها در این رابطه اشاره کرده و آن را به وضوح مطرح می کند و تاکید می کند که آنچه در این بندها آورده شده، یک تحلیل نیست:

ائتلاف اعلام شده آمریکا با گروه‌های کرد در سوریه و عراق و استفاده مستقیم از آنها به عنوان ابزار اجرای توطئه‌های سلطه طلبانه بر اساس رویکردهای فرقه‌ای و طایفه‌ای.

پیشبرد پروژه تجزیه عراق به صورت مستقیم هم‌زمان با اشغال این کشور در سال ۲۰۰۳ آغاز شد و از آن وقت تاکنون رویکرد جدایی‌طلبانه اقلیم کردستان به صورت تدریجی و با حمایت مستقیم آمریکایی صهیونیستی و غربی تقویت شده است.

براساس اسنادی که روزنامه اوزگور گوندم ترکیه در اوایل ژوئن ۲۰۱۴ منتشر کرد، سرویس‌های اطلاعاتی عربستان و آمریکا و رژیم صهیونیستی و قطر و ترکیه و اردن در نشستی که در روز اول ژوئن همان سال در عمان پایتخت اردن داشتند، بر ضرورت آماده‌سازی برای اشغال عراق از طریق گروه تروریستی داعش تأکید کردند. لازمه این موضوع هماهنگی میان داعش و اقلیم کردستان عراق بود که در نتیجه این هماهنگی داعش حمله غافلگیر کننده‌ای را به موصل انجام داد. این در حالی بود که دستور تسلط بر کرکوک به نیروهای کرد داده شده بود.

این عملیات طرحی فراگیرتر در چارچوب ایجاد و حمایت از داعش و دیگر گروه‌های تروریستی به عنوان ارتش‌های جایگزینی در چارچوب استراتژی برژینسکی بود که معتقد بود «تروریسم یکی از تکنیک های جنگ برای تغییر رژیم ها است.» این نکته را محمد عباس کارشناس نظامی و سرتیپ بازنشسته در گفت‌وگو با شبکه خبری المنار اعلام کرده و افزود که در این جنگ‌ها که جنگ‌های نسل چهارم نامیده می‌شود از اهالی و ساکنان منطقه برای سرمایه‌گذاری در هدف قرار دادن دولت مذکور استفاده می‌شود و آنها به نظامیانی در خدمت آمریکا و برای تخریب دولت تبدیل شده و نقش ارتش جایگزین آمریکا را ایفا می کنند. در همین راستا آموزش و تمرین این عناصر قبل از اعزام به سوریه که با تأمین مالی کشورهای حاشیه خلیج فارس صورت می‌گرفت و با پوشش دیپلماتیک و سیاسی و هوایی ترکیه دنبال می‌شد ، کاملاً مشخص است.

تصاویری که وزارت دفاع روسیه منتشر کرد ، به وضوح هماهنگی و همکاری میان نیروهای آمریکایی حاضر در شمال شرق دیر الزور با افراد و نیروهای دموکراتیک سوریه و داعش را نشان می دهد. تصاویر مذکور از وجود خودروهای هامر آمریکا و توپ های خودکششی در قلب مراکز داعش خبر می دهد، بدون اینکه هیچ اثری از درگیری‌ها و مقاومت و حمله هوایی وجود داشته باشد. خودروهای عناصر داعش نیز در کنار این خودرو ها دیده می‌شود.

حمایت آشکار و اعلام ‌شده رژیم صهیونیستی از جدایی اقلیم کردستان از عراق و آمادگی این رژیم برای حمایت و پشتیبانی از این دولت نوپا نشان دهنده جشن و پایکوبی در تل‌آویو برای بر پایه این همه پرسی جدایی‌طلبانه است.

از تمام اطلاعات زیر می‌توان این‌گونه برداشت کرد که اصرار برای برپایی همه پرسی تنها با حمایت و پشتیبانی آمریکا و رژیم صهیونیستی در رژیم‌های مرتجع عربی صورت گرفته تا آنها بتوانند از ابزار کردها در راستای اجرای پروژه آمریکایی برای تجزیه کشورهای منطقه و تسلط بر دولت‌ها و ارتش‌های ملی‌گرا و وارد کردن آنها در جنگ‌های داخلی پایان ناپذیر استفاده کنند.

بهانه ای که شخصیت‌های کرد در این زمینه مطرح می‌کنند، این است که لحظه مناسب برای تحقق رویای کردها برای تشکیل دولت مستقل وجود دارد ، چرا که در حال حاضر دولت‌ها و ملت‌های منطقه به خودشان مشغول هستند.

برخی روی این نکته حساب کردند که دولت کرد را با پرچم ستاره داود ایجاد کنند و کردها را وارد بزرگ‌ترین درگیری در طول تاریخ و دشمنی با تمامی اطرافیان کنند. آنها می خواهند از این محور برای تقابل با محور مقاومت در منطقه استفاده کنند.

ملت کرد یکی از واقعیت‌های تاریخ و تمدن این منطقه است و رؤیاهای آن ها با تبدیل شدن به ابزاری در دست جریان‌های استعماری و سلطه طلب بر منطقه و ملت‌های آن محقق نخواهد شد. این رویاها از طریق درگیری شبیه به خودکشی با ملت ها و منافع ژئواستراتژیک آنها به دست نمی آید. حتی رژیم صهیونیستی نیز که از حمایت کامل جریان‌های استعماری و غربی و کشورهای مرتجع عربی برخوردار است بعد از گذشت ۷۰ سال از اعلام موجودیت خود و با وجود تمام اختلال‌هایی که در کشورهای عربی وجود دارد ، همچنان از بحران موجودیت رنج می‌برد ، چه برسد به رژیم کُرد که تنها یک ابزار برای تهدید وحدت و موجودیت کشورهای بزرگ منطقه‌ای نظیر وعراق، ترکیه، ایران و سوریه است.

پروژه مشغول کردن منطقه به جنگ فرقه‌ای شیعه و سنی از طریق به‌ کارگیری نظام سیاسی مرتجع و تروریست های تکفیری ، شکست خورده است. این موضوع به علت پایداری دولت ملی سوریه و ارتش قهرمان آن و وفاداری متحدان آن از جمله ایران و روسیه و نیروهای مقاومت و چین است. عامل دیگر در این عرصه خیزش ملی عراق و ساختار مجدد ارتش با استفاده از نیروهای مردمی مبارز از جمله الحشد الشعبی است که باعث شد داعش به‌ سختی سرکوب شود . در حال حاضر این سناریو به سمت ایجاد جنگ‌های دیگر نظیر جنگ بین کردها از یک طرف و عرب‌ها و ایرانیان و ترکیه از جهت دیگر سوق پیدا کرده است.

ملت کرد باید با هوشمندی و زیرکی و اصالت و شجاعتی که دارد ، قبل از اینکه دیر شود ، در این زمینه وارد عمل شود. الان شرایطی است که نیاز به تعقل و بصیرت و مواضع شجاعانه احساس می‌شود تا معادلات به روند تاریخی اصیل خود بازگردند. هر گونه محاسبه و تکیه کردن بر روی جریان‌های استعماری غربی به معنی قماری است که کردها را در تقابلی سخت با ملت ها و تاریخ منطقه و منافع خود آنها قرار می‌دهد.

در این مسیر هم به قطع و یقین می‌توان گفت که راه آزادی و استقلال و حق تعیین سرنوشت ملت کرد از طریق برنامه‌های هنری لوی و واشنگتن و تل‌آویو یا پایتخت‌های مرتجع عربی محقق نخواهد شد.

برنار هنری لوی کیست؟

هنری لوی میلیاردر یهودی تبار فرانسوی که سودای ریاست رژیم صهیونیستی بعد از اتمام مأموریت‌های جهانی اش را در سر می‌پروراند، یکی از عوامل اطلاعاتی تبلیغاتی این رژیم و جغد شومی است که در هر جا وارد می شود، خونریزی و تعفن فتنه و آشوب و کشتار داخلی مدتی بعد از آنجا بلند می‌شود.وی مرد میدان است و میدان‌های جنگ در نقاط مختلف دنیا شاهد حضور وی بوده است، جنگ بوسنی و هرزه‌گوین که باعث از بین رفتن هزاران مسلمان شد، جنگ افغانستان و حضور لوی در کوهستان‌های شمال این کشور، جنگ عراق و حضور او در کوهستان‌های کردستان که زمزمه‌های تجزیه طلبی از دولت مستقل مرکزی را نیز به ذهن سران این اقلیم انداخت و بخش‌های مختلف جنوب سودان و دشت‌های دارفور که باعث تجزیه این کشور شد و شهرهای شرقی لیبی که الان به خاستگاه تروریسم جهانی و مرکز اصلی صادرات تروریست تبدیل شده، همگی شاهد حضور این متفکر جنگ‌افروزی بوده‌اند.

هنری لوی قبل از کشتار گسترده و درگیریها میان مسلمان در افغانستان به عنوان نماینده ویژه ژاک شیراک رئیس جمهور اسبق فرانسه به این کشور سفر کرد و با برخی ژنرال های افغان از جمله عبدالرشید دوستم دیدار کرد. لوی در الجزایر نیز مشاهده شد و در آنجا با سعید سعدی رهبر حزب التجمع برای فرهنگ و دموکراسی دیدار کرد. حضور او در دارفور و سومالی و اریتره نیز مشهود بود تا طرح های تجزیه طلبانه صهیونیست ها و غرب در آفریقا را نیز دنبال کند.

وی نظریه پرداز اصلی اشغال عراق است، او در دهه هفتاد اعلام کرده بود راه رسیدن به تل آویو از بغداد می‌گذرد. او بعد از هوشیاری غرب از شوک ناشی از آغاز بیداری اسلامی در منطقه، در میان معترضان مصری در میدان التحریر نیز حاضر شد، خود او در این مورد می گوید: با هزینه شخصی خودم، در کار توزیع غذا میان معترضان مصری شرکت کرده و با تظاهرات کنندگان در حمله به مقر سازمان امنیت مصر  مشارکت داشتم.

نقش لوی در لیبی دیگر بر کسی پوشیده نیست، نقش وی در سخنرانی‌های آتشین وی در تسریع مأموریت خارج کردن این کشور از مدار کشورهای آفریقایی و تبدیل کردن آن به کشوری تروریسم‌پرور در کنفرانس‌هایی که برای سناریو پردازی در این کشور برگزار می‌کرد، کاملا مشهود بود.

این حضور به اندازه‌ای غیر قابل انکار بود که روزنامه فرانسوی فیگارو در مقاله‌ای به نقش این صهیونیست در تخریب موسسات لیبی و کشتار دهها هزار نفر در این کشور که با تاثیرگذاری وی بر سیاست خارجی فرانسه در حمله به لیبی همراه بود، اشاره کرد. اسناد فاش شده نشان می‌دهد که هنری لوی چگونه با لحن آمرانه ای به نیکولا سارکوزی رئیس جمهور وقت فرانسه دستور می‌دهد که اقدامات مرحله بندی شده در لیبی را پیاده کند و به سوی منابع انرژی حمله‌ور شود.

برنارد لوی بارها تاکید کرده که در پشت صحنه با همه مخالفان دولت سوریه به ویژه آنهایی که زمانی دارای پست های عالی و بلند مرتبه در دولتهای سوریه بودند، در تماس است. وی بارها با عبدالحلیم خدام معاون پیشین رئیس جمهور سوریه ملاقات کرده است. برخی از تحلیلگران معتقدند که درخواست برخی از رهبران مخالف دولت سوریه از مردم این کشور برای دست بردن به اسلحه و مقاومت مسلحانه در برابر دولت، تحت تعلیمات لوی بوده است.برنار هنری لوی میلیاردر فرانسوی که دارایی های خود را وقف بقای موجودیت ننگین اسرائیل کرده و در رفتار و گفتار و نوشته های خود تنها به دنبال پیشبرد اهداف نژادپرستانه خود در دفاع از صهیونیسم به ضرر ملت‌های جهان است، همچنین نقش اساسی در پیشبرد ناآرامی های اوکراین ایفا کرد. او که بارها اعلام کرده یک صهیونیست است و همواره در هر جا که باشد، قلبش با اسرائیل است، علاوه بر حضور در میان معترضان در شهر کی‌یف برای آنها سخنرانی کرد، وی همان کسی است که برنامه "مبارزه در جهت آزادی و دموکراسی" در اوکراین را طراحی کرد.

نوع مطلب : بهتربشناسیم(سیاسی)، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
سه شنبه 18 مهر 1396
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است