۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن
اقلیم کردستان عراق در پسا رفراندوم /۳

پست آینده بارزانی/ امید کردها به مرجعیت عالی شیعیان عراق

 مسعود بارزانی

خبرگزاری تسنیم با هدف انتشار مسائل داخلی اقلیم کردستان عراق در پسا رفراندوم تلاش خواهد کرد تجمیعی از اخبار و رویدادهای مرتبط را به مخاطبین عرضه کند.


به گزارش خبرنگار خبرگزاری تسنیم در اقلیم کردستان عراق: با اجرایی شدن اولین تصمیم تنبیهی حکومت مرکزی عراق علیه اقلیم کردستان و تعطیلی پروازهای خارجی فرودگاه‌های اربیل و سلیمانیه تا حدی می توان نگرانی مسئولین و ساکنین اقلیم کردستان را از پیامدهای برگزاری رفراندوم مسعود بارزانی احساس کرد.

وجود این نگرانی‌ها با نظر به پیام پسارفراندومی رئیس اقلیم کردستان و اظهارات برادرزاده وی در مقام نخست وزیر اقلیم و اشاره به ورود به گفتگوهای سازنده با بغداد از یک سو و تاکید کشورهای مختلف جهان بر لزوم چاره یابی مشکلات اقلیم - مرکز از طریق مذاکره و گفتگو از سوی دیگر، ما را به این نکته رهنمون می‌کند که هر گونه تصمیم یکجانبه، عراق خسته از جنگ چندین ساله داعش را در بحرانی داخلی فرو خواهد برد که عبور از آن بسی فراتر از مصائب این گروه تروریستی خواهد بود.

در مقابله با تروریست‌های داعش، گروه‌ها و قومیت‌های مختلف عراق با حفظ اتحاد، پیروزی را از آن خود کرده و بقایای داعش در واپسین روزهای حضور خود در عراق به سر می‌برند. اما جنگ داخلی تبعات دیگری برای عراقی‌ها داشته و همسنگرانی را که روزگاری قلب دشمن داعشی را نشانه گرفته بودند در اثر یک تصمیم اشتباه به جان هم خواهد انداخت. اینک و در این مرحله حساس، نقش شخصیت‌های عراقی، موثر و تاریخ ساز خواهد بود. بیشتر نگاه‌ها متوجه آیت الله سیستانی است. شخصیتی که با فتوای تاریخی خود، عراق را از توطئه داعش نجات داد می‌تواند بار دیگر تمامیت ارضی این کشور را تضمین کند. کردها نیز پیام ایشان را دریچه‌ای به مذاکرات چاره یابی مشکلات خود با حکومت مرکزی خوانده اند.

سومین مجموعه از خبرهای پسا رفراندومی خبرگزاری تسنیم را از اقلیم کردستان عراق در ادامه مشاهده می کنید:

تقدیر ویژه بارزانی از یار رفراندومی خود

مسعود بارزانی مراتب تقدیر ویژه خود را از کوسرت رسول علی جانشین دبیرکل اتحادیه میهنی کردستان به سبب حمایت‌هایش از برگزاری رفراندوم اقلیم کردستان اعلام داشته است. سایت رسمی ریاست اقلیم کردستان از دیدار بارزانی و کوسرت رسول علی خبر داده است. در این دیدار، آخرین وضعیت سیاسی اقلیم و عراق، بررسی و بارزانی به سبب حمایت‌های جانشین دبیرکل اتحادیه میهنی از برگزاری رفراندوم به ویژه در شهر کرکوک از وی تقدیر کرده است. قابل ذکر است یک روز مانده به برگزاری رفراندوم اقلیم کردستان، شاخه کرکوک اتحادیه میهنی با برگزاری رفراندوم در این شهر مورد منازعه مخالفت کرد، اما با پادرمیانی کوسرت رسول علی، رفراندوم ادعایی بارزانی در کرکوک نیز برگزار شد.

ادعای استاندار برکنار شده کرکوک

نجم الدین کریم استاندار برکنار شده کرکوک اعلام کرده است پایبند تصمیم اتخاذ شده از سوی پارلمان عراق نخواهد بود و در پست خود خواهد ماند. وی در گفتگویی که در سایت شار پرس منتشر شده است با اشاره به مخالفت‌های ایران و ترکیه با برگزاری رفراندوم و تاکید آنها بر حفظ تمامیت ارضی عراق، گفته است که کشورهای همسایه تعامل مناسبی با جمهوری کردستان در آینده خواهند داشت.

نجم الدین کریم درباره احتمال درگیری‌های نظامی در کرکوک گفته است که نیروهای پیشمرگ در برابر تهدیدهای داعش از تمام قومیت‌های این شهر دفاع کرده و از این مهمتر، شماری از فرماندهان حشد شعبی از جمله هادی عامری سالها در یک سنگر با کردها علیه رژیم صدام مبارزه کرده‌اند، بنابراین بعید است که در کرکوک شاهد درگیری نظامی باشیم. وی با استناد به قانون شورای استان‌های عراق که در سال 2008 به تصویب رسیده است ادعا کرده است که پارلمان و نخست وزیر عراق صلاحیت برکناری وی را ندارند. سخنان استاندار برکنار شده کرکوک در حالیست که رسانه‌های کردی پیشتر از تصمیم اتحادیه میهنی کردستان برای تعیین جانشین وی خبر داده بودند و اسامی خالد شوانی سخنگوی ریاست جمهوری و آلا طالبانی نماینده این حزب در پارلمان عراق به عنوان گزینه‌های احتمالی جانشینی کریم در رسانه‌ها منتشر شده بود. پست استانداری کرکوک در میان احزاب کردستان عراق، سهم اتحادیه میهنی کردستان به رهبری جلال طالبانی است.

رضایت بارزانی از ابتکار ایاد علاوی

روزنامه شرق الاوسط در شماره روز جمعه خود خبر داده است که مسعود بارزانی رئیس اقلیم کردستان عراق به تعلیق نتایج رفراندوم برگزار شده کردهای عراقی رضایت داده است. شروط بارزانی، آغاز گفتگوهای بدون قید و شرط با بغداد و چاره‌یابی مشکلات اقلیم - مرکز اعلام شده است. به نوشته این روزنامه، بارزانی رضایت خود را از ابتکار ایاد علاوی معاون رئیس جمهوری عراق اعلام کرده است. این در حالیست که بارزانی پیش از برگزاری رفراندوم بارها اعلام کرده بود که تنها موضوع جدایی از عراق را روی میز مذاکرات بغداد خواهند گذاشت. حکومت مرکزی عراق هم اعلام کرده است که تحت هیچ شرایطی آماده مذاکرات رفراندومی با اربیل نخواهند بود.از سوی دیگر، دفتر ایاد علاوی اعلام کرده است بارزانی در جواب نامه معاون رئیس جمهوری عراق به سخنان پیش رفراندومی خود اشاره و تاکید کرده است که همچون گذشته اعلام می‌کنیم که رفراندوم به معنی تشکیل آنی دولت مستقل کردستان نخواهد بود، بالعکس ما آماده خواهیم بود در بازه زمانی دو ساله، گفتگوهای سازنده‌ای را با حکومت مرکزی درباره مشکلات انباشت شده فی مابین داشته باشیم.

بارزانی نامزد نخواهد بود: پست آینده وی چیست؟

حزب دموکرات کردستان عراق اعلام کرده است که مسعود بارزانی پایبند وعده‌های پیش رفراندومی خود بوده و در انتخابات آتی ریاست اقلیم کردستان نامزد نخواهد بود. همزمان یک عضو دفتر سیاسی این حزب با رونمایی از پست آینده بارزانی گفته است که وی رئیس شورای اجرایی استقلال(جدایی‌طلبی) کردستان خواهد بود. عارف تیفور عضو دفتر سیاسی حزب دموکرات کردستان عراق اعلام کرده است که بارزانی پست ریاست اقلیم را در آینده عهده دار نخواهد بود. وی گفته است که بارزانی در حال حاضر رئیس شورای عالی رفراندوم است که در این هفته با برگزاری جلسه‌ای، عنوان و وظایف این شورا تغییر خواهد کرد. تیفور در خصوص پست آتی رئیس اقلیم کردستان گفته است که با تغییرات اعمالی در شورای عالی رفراندوم، بارزانی رئیس شورای اجرایی استقلال کردستان عراق خواهد بود.

استقبال اتحادیه میهنی کردستان از پیام آیت الله سیستانی

اتحادیه میهنی کردستان از پیام مرجعیت عالی شیعیان عراق در خصوص مشکلات کنونی اربیل - بغداد استقبال و عضو دفتر سیاسی این حزب می‌گوید انتظار می‌رود این پیام بر واکنش‌های تند پارلمان عراق تاثیرگذار باشد. بنا بر اعلام رسانه‌های عراقی، آیت الله سیستانی در پیامی با تاکید بر حفظ تمامیت ارضی عراق از سران اقلیم کردستان درخواست کرده است در چارچوب قانون اساسی عراق مشکلات کنونی را چاره یابی کنند. همزمان مرجعیت عالی عراق از حکومت این کشور نیز خواسته است تحت هیچ شرایطی از گزینه نظامی در رفع مشکلات داخلی استفاده نکند. عدنان مفتی عضو دفتر سیاسی اتحادیه میهنی کردستان با استقبال از پیام آیت الله سیستانی گفته است این پیام با درخواست‌های ما تطابق دارد زیرا سران سیاسی کرد نیز بر گفتگو و مذاکره برای رفع مشکلات در مرحله پس از رفراندوم تاکید دارند. وی اظهار امیدواری کرده است که این پیام بر وضعیت داخلی و واکنش های تند پارلمان عراق علیه اقلیم کردستان تاثیرگذار باشد.

عضو پارلمان عراق از اتحادیه میهنی کردستان:خطر بزرگی در راه است

با وجودی کهبغداد تاکنون به موضوع قطع سهم دارویی اقلیم کردستان اشارهای نکرده است، یک عضو پارلمان عراق از حزب اتحادیه میهنی کردستان گفته است که اگر تهدیدات حکومت مرکزی علیه اقلیم جنبه اجرایی به خود گیرد ممکن است سهم دارویی اقلیم نیز قطع و خطر بزرگی متوجه ما باشد. دکتر بختیار شاویس عضو پارلمان عراق (که پیشتر در مصاحبه‌ای با خبرگزاری تسنیم به بررسی موضوعات مختلف داخلی اقلیم و عراق پرداخته بود) گفته است که تهدیدات بغداد خطر بزرگی را متوجه اقلیم کردستان خواهد کرد. وی گفت: یکی از این خطرات، قطع سهم دارویی اقلیم کردستان است اما تاکنون در پارلمان و حکومت عراق به این موضوع اشاره نشده است. شاویس این احتمال را مطرح کرده است که کارت دارویی نیز علیه اقلیم کردستان به کار گرفته شده است.

نظر به وضعیت موجود اقلیم کردستان و مشکلات داخلی فراوان، بارزانی با چه توجیهی اقدام به برگزاری رفراندوم کرده است؟ اهداف واقعی رئیس اقلیم کردستان از برگزاری رفراندوم چیست؟

نگرانی مردمی از پیامدهای رفراندوم:پیام اتاق بازرگانی سلیمانیه به ساکنین اقلیم

اتاق بازرگانی سلیمانیه در پیامی با اشاره به اخبار منتشره درباره احتمال انسداد مرزهای مشترک با کشورهای همسایه به ساکنین اقلیم کردستان اطمینان داده است که مبادلات بازرگانی همچنان ادامه داشته و اقلیم با مشکل خاصی از لحاط تامین نیازمندی‌های خود مواجه نیست. رئیس اتاق سلیمانیه هم می گوید تاکنون روند حاکم بر مرزها همچون گذشته و بدون تغییر بوده است. سیروان محمد رئیس اتاق بازرگانی سلیمانیه اعلام کرده است پیام رسمی هیچ یک از کشورهای همسایه مبنی بر انسداد مرزها تاکنون دریافت نشده است. وی به ساکنین اقلیم کردستان اطمینان داده است که مشکلی از نظر تامین مواد غذایی مورد نیاز نخواهند داشت. با برگزاری رفراندوم اقلیم کردستان، افکار عمومی کرد با نگرانی روند تحولات پسا رفراندوم را دنبال می‌کند. یکی از نگرانی‌های ساکنین اقلیم کردستان، انسداد مرزهای مشترک ایران و ترکیه با اقلیم کردستان عراق در واکنش به این تصمیم یکجانبه مسعود بارزانی است. رسانه‌های وابسته به حزب دموکرات کردستان عراق روز جمعه سلسله گزارش‌های مستقیمی را از مرزهای مشترک با جمهوری اسلامی ایران به روی آنتن بردند. گزارش‌هایی که در آنها نگرانی شدیدی از احتمال انسداد مرزهای مشترک از سوی همسایگان عراق احساس می‌شد.

رئیس شورای اجرایی دفتر سیاسی اتحادیه میهنی کردستان:تاکید بر مذاکرات اربیل - بغداد / استمداد از مرجعیت عالی شیعیان عراق

شخصیت سیاسی کرد عراقی که از یاران رفراندومی بارزانی در اتحادیه میهنی کردستان بوده است و یک روز پیش از برگزاری رفراندوم از اهمیت توجه به پیشنهادهای جامعه بین الملل گفته بود، اینک و با برگزاری رفراندوم و تاثیرات آن بر جامعه اقلیم کردستان درخواست کرده است که لازم است اربیل به میز مذاکرات با بغداد برگردد. ملا بختیار در مقاله‌ای با اشاره به جلسه پارلمان عراق با حضور حیدر العبادی گفته است که نخست وزیر عراق می‌توانست نقش تاریخی خود را با اتخاذ راه حل‌های سیاسی و قانونی از طریق دادگاه فدرال این کشور ایفا کند. وی گفته است که نخست وزیر عراق در اتخاذ تصمیمات خود تعجیل کرده است. ملا بختیار در عین حال تاکید کرده است تا وضعیت به مراتب بحرانی تر نشده است لازم است به میز مذاکرات با بغداد برگردیم. وی اظهار امیدواری کرده است آیت الله سیستانی به عنوان مرجعیت عالی شیعیان عراق با صدور فتوای تاریخی، مانع از آن شود محاصره اقتصادی اقلیم کردستان اجرایی شود. رئیس شورای اجرایی دفتر سیاسی اتحادیه میهنی در خاتمه نوشتار خود گفته است انتظار داریم مرجعیت عالی شیعیان عراق مانع از هر گونه خونریزی در فردای این کشور شوند.

جنبش تغییر:سرنوشت استقلال کردستان نیز همچون فروش نفت و استقلال اقتصادی خواهد بود

جنبش تغییر در واکنش به پیام اخیر مسعود بارزانی اعلام کرده است اقدامات حزب دموکرات کردستان به تشکیل جبهه واحد منطقه‌ای علیه کردها منجر شده است. یک عضو این جنبش نیز معتقد است که کارت‌های فشار اقلیم کردستان کارایی ندارند. پس از برگزاری رفراندم اقلیم کردستان، مسعود بارزانی در پیامی اعلام کرد که برگزاری رفراندوم با هدف تحمیل سیاست امر واقع و تعیین مرزها نیست. وی از حکومت مرکزی عراق نیز درخواست کرد که مشکلات فی ما بین اربیل و بغداد از راه مذاکره و گفتگو چاره یابی شود. کاروان هاشم عضو شورای ملی جنبش تغییر اعلام کرده است که کارت‌های فشار اقلیم کردستان، سوخته و استقلال نیز به سرنوشت فروش مستقیم نفت و استقلال اقتصادی خواهد رسید. وی گفته است پیام مسعود بارزانی و کنفرانس خبری نچیروان بارزانی نخست وزیر اقلیم کردستان در روز برگزاری رفراندوم ثابت کرده است که رفراندوم بازی با رای مردم بوده است.

عضو شورای استانی سلیمانیه:جایگزینی داشته باشیم نیازمند کالای ایرانی نخواهیم بود

عضو شورای استانی سلیمانیه گفته است اگر جایگزینی داشته باشیم نیازمند کالای ایرانی نخواهیم بود. غالب محمد به یک رسانه حزب دموکرات کردستان عراق گفته است کالاهای وارداتی از ایران در حوزه مواد غذایی است که با توجه به بعد مسافت و نرخ ارزان آنها از طریق این کشور صورت می‌گیرد. وی اذعان کرده است در صورت انسداد مرزهای مشترک، زندگی مردم تحت تاثیر قرار خواهد گرفت. این عضو شورای استانی سلیمانیه گفته است که اگر اقلیم کردستان جایگزین دیگری داشته باشد نیاز به واردات کالا از ایران نخواهد بود. غالب محمد عدم دسترسی به مرزهای آبی را مشکل بزرگ تامین نیازمندی‌های اقلیم کردستان عراق دانسته است.

دور زدن تحریم‌های بغداد به روش وزارت حمل و نقل اقلیم کردستان

با برگزاری رفراندوم اقلیم و اجرایی شدن اولین تصمیم حکومت مرکزی عراق مبنی بر تعطیلی پروازهای بین المللی در فرودگاه‌های اربیل و سلیمانیه، سخنگوی وزارت حمل و نقل اقلیم کردستان دو راهکار را پیش روی ساکنین این منطقه از عراق گذاشته است. بر اساس ابتکار این مسئول، شهروندان کرد می‌توانند از طریق سفرهای داخلی به فرودگاه بغداد رفته و به کشورهای دیگر سفر کنند یا با اتومبیل به ترکیه رفته و از طریق فرودگاه‌های این کشور به دیگر کشورهای جهان مسافرت کنند.

پارلمان اقلیم تشکیل جلسه می‌دهد

با هدف بررسی راهکارهای قانونی حکومت بغداد علیه اقلیم کردستان که در محافل کردی از آن به عنوان محاصره اقتصادی ساکنین اقلیم یاد می‌شود، پارلمان محلی کردستان عراق تشکیل جلسه می‌دهد. فراکسیون حزب دموکرات کردستان عراق از تمام اعضای پارلمان درخواست کرده است در این جلسه حضور داشته باشند. این فراکسیون دوباره موضوعات جدایی‌طلبانه را با هدف شرکت تمام فراکسیون‌ها مطرح کرده است. تا لحظه نوشتن این گزارش، شرکت جنبش تغییر و جماعت اسلامی کردستان در جلسه روز شنبه پارلمان اقلیم مشخص نبوده است.

انتهای پیام/.

نوع مطلب : اخبار مهم به روز و به ساعت، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
شنبه 8 مهر 1396
دوشنبه 9 مهر 1397 ساعت 17 و 56 دقیقه و 13 ثانیه

Many thanks! A lot of forum posts.

cialis bula click now buy cialis brand where do you buy cialis cialis prices cialis lilly tadalafi cialis 20 mg effectiveness callus cialis dosage cialis uk cialis pills price each
یکشنبه 1 مهر 1397 ساعت 15 و 40 دقیقه و 52 ثانیه

You actually explained this wonderfully.
pharmacy canada 24 trust pharmacy of canada online pharmacy canada drugs online canadian pharmacy cialis pharmacy canada online prescriptions canadian drug store best canadian pharmacies online canada medication pharmacy pharmacy canada best
چهارشنبه 28 شهریور 1397 ساعت 11 و 28 دقیقه و 10 ثانیه

You made your point!
buy brand cialis cheap viagra cialis levitra how much does a cialis cost are there generic cialis buying cialis overnight cialis manufacturer coupon cialis 20 mg best price look here cialis cheap canada generic cialis click now cialis from canada
یکشنبه 11 شهریور 1397 ساعت 22 و 35 دقیقه و 55 ثانیه

Kudos. I enjoy it.
cialis cost buy cialis online legal only now cialis for sale in us price cialis best cialis purchasing cialis 05 rx cialis para comprar 5 mg cialis pharmacie en ligne cialis generique only now cialis for sale in us
سه شنبه 23 مرداد 1397 ساعت 09 و 54 دقیقه و 22 ثانیه

With thanks, I like this.
buy viagra sample buy viagra australia honest place to buy viagra viagra online with prescription viagra prescription how can you buy viagra online buy viagra online at buy viagra for women order viagra without prescription buy cheap viagra online next day delivery
سه شنبه 23 مرداد 1397 ساعت 01 و 23 دقیقه و 37 ثانیه

Nicely put. Thank you.
best generic drugs cialis enter site 20 mg cialis cost cialis sicuro in linea cialis e hiv enter site natural cialis cialis online compare prices cialis uk generic cialis pill online cialis generic does cialis cause gout
پنجشنبه 6 اردیبهشت 1397 ساعت 05 و 34 دقیقه و 12 ثانیه

Appreciate it! Numerous info!

buying viagra in china buy generic viagra online buy sildenafil online uk buy without prescription online buy viagra jelly get a prescription online for viagra sildenafil or viagra where can you buy viagra without a prescription viagra pharmacy online viagra buy viagra price of viagra uk
یکشنبه 19 فروردین 1397 ساعت 04 و 43 دقیقه و 53 ثانیه

Thanks a lot. An abundance of stuff!

compare prices cialis uk buy cialis sample pack weblink price cialis precios de cialis generico cialis australian price tarif cialis france how to buy cialis online usa enter site 20 mg cialis cost tarif cialis france no prescription cialis cheap
جمعه 3 فروردین 1397 ساعت 07 و 55 دقیقه و 35 ثانیه

Regards! I appreciate this!
buy cialis online legal legalidad de comprar cialis cialis billig cialis authentique suisse cialis 5mg billiger cialis generico postepay cialis generique buy brand cialis cheap 40 mg cialis what if i take cialis 20 mg cut in half
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است