۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن
درباره نتایج یک نظرسنجی ضدبشری؛

چرا هیتلر و استالین هم بر تفکر «آمریکایی» شرف دارند؟/ نظرسنجی‌ آمریکایی‌ها برای جنایات علیه ایران و سکوت رسانه‌های بزک‌کننده آمریکا +عکس(+۱۶)

قارچ اتمی

از نهادها و رسانه‌های بین المللی، هیچ انتظاری نیست، چرا که سیطره زرسالاران صهیونیست بر آن‌ها امری عیان است، اما جای شگفتی است که چنین گزارشی در رسانه‌های جریان خاص داخلی هم هیچ بروزی ندارد.


سرویس سیاست مشرق - یک تحقیق جدید در آمریکا نشان می‌دهد مردم این کشور نسبت به بکار برده شدن سلاح هسته‌ای علیه کشورهای دیگر از سوی واشنگتن هیچ نگرانی نداشته و حتی بعضا آن را در صورت مواجه شدن با تهدید، ضروری می‌دانند.

به نوشته وبگاه «بلومبرگ» این تحقیق که از سوی دانشگاه «استنفورد» انجام شد، موضوع احتمالی جنگ با ایران را مطرح کرده و حدود ۶۰ درصد از شرکت کنندگان حاضرند درصورتی که ایران تهدید نظامی برای آمریکا داشته باشد، با استفاده از سلاح اتمی بیش از ۲ میلیون ایرانی را به قتل برسانند. جدای از این که انجام چنین نظرسنجی و انتشار گسترده آن در وهله نخست کارکردی جز جنگ روانی-تبلیغاتی علیه ایران ندارد، از جنبه های دیگر، نکات قابل تاملی در ان وجود دارد.

این خبر در دل خود، گویای بسیاری از حقایق تلخ و عبرت آموز است. این که مردم کشوری که خود را داعیه دار «حقوق بشر»، «دموکراسی» و «آزادی» در دنیا می داند و حتی برای حُقنه کردن این مفاهیم قلابی و تهی از معنا شده، به اقصی نقاط دنیا لشکر می کشد، در باب جان باختن صدها هزار انسان غیرنظامی بی گناه، به این سادگی نظر می دهند و موافق استفاده از سلاح هسته ای برای یک نبرد متعارف فرضی هستند.

نظرسنجی دانشگاه استنفورد با عنوان «بازنگری هیروشیما در ایران»

قساوت نهفته در این طرز تفکر به روشنی در این تحقیق (که حتی عنوان آن «بازنگری هیروشیما در ایران» است) عیان است که اکثریت مردم یک کشور، در صورت کوچک ترین تهدید نظامی علیه خود، حاضرند که دولتشان از مرگبارترین سلاح های ساخت بشر استفاده کند تا احیانا جنگ محتمل مورد نظر هر چه زودتر فیصله پیدا کند و پول مالیات دهندگان آمریکایی کم تر خرج شود و در این میان، آن چیزی که برای مردم «ظاهرا» متمدن آمریکا هیچ اهمیتی ندارد، ریختن خون صدها هزار غیرنظامی(اعم از زن و کودک) است. البته، آمریکایی ها چنین قساوت قلبی و فکری را پیش از این به عینه نشان داده اند و هیروشیما و ناگازاگی ژاپن، هنوز که هنوز است، زخمدار این سبعیت و سنگدلی آمریکایی هستند.

هیروشیما بعد از جنایت اتمی امریکا

طنز تلخ ماجرا این جاست که بیش از یک دهه است که جمهوری اسلامی ایران، از جانب غرب به سرکردگی آمریکا تحت انواع فشارها و تضییقات قرار دارد، چرا که به زعم واشینگتن و اداره کنندگان صهیونیست آن، نظام جمهوری اسلامی «صلاحیت» داشتن سلاح هسته ای که هیچ، حتی فناوری صلح آمیز هسته ای را ندارد. همه تبلیغات کذبی که توسط بوق های امپریالیستی و صهیونیستی علیه جمهوری اسلامی، در باب برنامه هسته ای آن، تبلیغ می شود، حول این محور می گردد که اگر تهران روزی به سلاح هسته ای دست یابد، با آن تل آویو را هدف قرار خواهد داد.

در صورتی که هیچ گاه و هیچ وقت، حتی به صورت تخیلی هم از زبان یک ایرانی شنیده نشده که بخواهد بمب هسته ای را علیه هیچ موجودیتی روی کره زمین(حتی رژیم غاصب و جعلی صهیونیستی) استفاده کند، چرا که جدای از همه ملاحظات شرعی، اخلاقی و انسانی حاکم بر تفکر جمهوری اسلامی، ایران سرزمینی را که رژیم جعلی بر آن حکومت می کند، متعلق به اسراییلی ها نمی داند بلکه آن را سرزمینی متعلق به فلسطینی ها می داند که هم اکنون شمار زیادی از آن ها زیر سایه اشغالگران صهیونیست زندگی می کنند و از این رو، به کارگیری سلاح هسته ای علیه دشمن ترین دشمنان هم در استراتژی جمهوری اسلامی جایی ندارد.

قربانیان جنایت آمریکا در ناگازاکی
کودکان ژاپنی هنوز هم از عوارض بمباران اتمی ژاپن توسط آمریکا رنج  می برند

لیکن، وقتی در روز روشن، ۶۰ درصد پرسش شوندگان نظرسنجی یک دانشگاه معروف آمریکایی، به صراحت می گویند که ترجیح می دهند دولت امریکا از سلاح هسته ای علیه ایران استفاده کند، علی رغم این که صدها هزار ایرانی با چنین اقدامی نابود شوند، صدایی از هیچ کجا بلند نمی شود که آیا چنین کشوری و چنین مردمی، با چنین تفکرات ضدبشری، «صلاحیت» داشتن تسلیحات هسته ای را دارد؟

از نهادهای بین المللی و رسانه های مثلا معتبر بین المللی، هیچ انتظاری نمی رود، چرا که سیطره زرسالاران صهیونیست بر آن ها، حالا دیگر امری عیان و برون افتاده از پرده است (آیا سکوت مرگبار و کرکننده آن ها در قبال هالوکاست یمنی ها، خود گواهی روشن نیست؟).

آیا این عجیب نیست که چنین گزارش مهمی، هیچ بازتابی در سایت ها و رسانه های جریان خاص داخلی ندارد؟ آیا آن ها خود را ایرانی نمی دانند؟ یا آیا دشمنی و کینه ورزی آمریکایی ها نسبت به ایران و ایرانی در این گزارش عیان نیست؟ آیا پرسش کنندگان و شوندگان این تحقیق، میان ایرانی از نوع حزب اللهی، شیعه، غیر شیعه، سکولار و لائیک تفاوتی قایل شده اند، یا از آن دو میلیون قربانی حمله اتمی در سناریوی کذایی، از اقشار خاصی از جامعه ایران خواهند بود(مثلا طرفداران اصولگرایان)؟ آیا بمب هسته ای یا اصولا هر سلاحی، در زمان فرود آمدن بر سر آدمیان بی گناه، از آن ها درباره عقاید سیاسی و مذهبی آن ها پرسش می کند؟

خطاب ما به طور ویژه، آن دسته از کنش گران رسانه ای و صاحبان قلم است که هیچ گاه، در هیچ مناسبتی، کوچک ترین نقدی از آن ها، نسبت به ماهیت یا عملکرد موجودیتی به نام ایالات متحده، دیده نمی شود. تو گویی، یک کهن الگوی ازلی و ابدی از یک کشور ایده آل به نام آمریکا در ذهن این دسته از افراد نقش بسته، که تیرگی هیچ خونی دامان آن را آلوده نمی کند و غبار هیچ جنایتی از نورانیت چهره آن در ذهن ایشان نمی کاهد.

در همه این سال ها، از این دسته از افراد در قبال ایجاد قحطی در عراق دوره صدام با برنامه وحشیانه «نفت در برابر غذا»، جنایات پهپادی آمریکا علیه غیرنظامیان در افغانستان و پاکستان، به کارگیری تسلیحات اورانیومی در جریان جنگ عراق، حمایت های عیان واشینگتن  از تروریست های تکفیری، فروش بی وقفه سلاح به رژیم دجال و کودک کش سعودی علیه مردم یمن، سومالیزه کردن لیبی و تبدیل آن به یک بیایان قرون وسطایی که طوایف راهزن در آن مشغول نبرد علیه یکدیگرند، تبدیل غزه به بزرگ ترین زندان سرگشاده جهان  و ده ها جنایت مستقیم و غیرمستقیمی که واشینگتن در پس آن ها قرار داشته و دارد، عکس العملی دیده نشده است (اگر هم دیده شده، بسیار نادر و کمرنگ بوده). اما این بار دیگر بحث سوریه، عراق، فلسطین، لبنان، یمن، لیبی و... نیست.

کودکان ناقص الخلقه عراقی، قربانی استفاده سربازان آمریکایی از گلوله های حاوی اورانیوم(این تصاویر قابل انتشارترین عکس ها از جنایت بزرگ آمریکا در عراق است)

روی صحبت ما با کسانی است که منتظر فرصتی هستند تا چند شهروند آمریکایی (یا غربی به طورعام) در جایی جان خود را ازدست بدهند، تا شمع هایی را که روی دستشان باد کرده، کنار علمک گاز سفارت سوئیس (حافظ منافع آمریکا در ایران) روشن کنند، لیکن هیچ گاه تصویر پیکر اسکلت شده از گرسنگی و وبای اطفال یمنی، آن ها را به شمع روشن کردن وا نمی دارد. کسانی که وجدان لطیف «لیبرالی» آن ها، هیچ گاه از دیدن تصاویر نوزادان ناقص الخلقه عراقی در فلوجه (قربانیان استفاده ارتش آمریکا از گلوله های اورانیومی) آزرده نمی شود که عکس های پروفایل خود را به آن اختصاص دهند.

شمع های روشن در کنار سفارت فرانسه در خیابان نوفل لوشاتو در کنار علمک گاز در همدردی با قربانیان حمله تروریستی در این کشور. ۴۸ ساعت بعد از آن حمله در پاریس، ۲۸۰ مسلمان در ضاحیه بیروت توسط داعش به شهادت رسیدند، ولی کسی جلوی سفارت لبنان شمعی روشن نکرد!

حقیقت این است که چهره محبوب قلوب این افراد، این کعبه مقصود «نئولیبرال»های جهان وطن، این بهشت شدّاد عصر «خوش باشی» و «لذت جویی» افراطی، بر خون دل و اشک دیده کودکان جهان سومی بنا شده است و این حقیقت، از سنخ شعار نیست، که حقیقتی است که از فرط عیانی چشم ها را می زند.

اگر در تاریخ معاصر کره زمین، هیتلر و استالین و مائو به عنوان دیکتاتورهای ظالم و خونریز شناخته شده اند، دست کم از یک لحاظ بر اربابان حاکم بر واشینگتن شرافت دارند و آن این که هیچ گاه درباره سناریوی انجام جنایت، آن هم از نوع عیان و حتی با تخمین میزان تلفات! از مردم خود نظرسنجی نکرده اند، و تلخ تر و گزنده تر این که چنین نظرسنجی شوم و منحوسی نظر مثبت اکثریت پرسش شوندگان آن را هم به خود جلب کرده باشد.

البته وقتی آن «استاد» معروف علم سیاست در دانشگاه، که این روزها تحلیل سیاسی را به «استندآپ» کمدی سیاسی تبدیل کرده و درباره همه موضوعات و همه حوزه های بشری نظر می دهد، در یک مصاحبه هم سرنگونی هواپیمای مسافربری ما را توسط ناو جنگی آمریکایی توجیه می کند و هم بر بزرگ ترین جنایت تاریخ بشر (به لحاظ کمیت تلفات انسانی)، یعنی بمباران اتمی هیروشیما و ناگازاگی، به نمایندگی از آمریکایی ها ماله می کشد، از روشن کنندگان «شمع» مقابل سفارت سوئیس، انتظار چندانی نمی توان داشت.

نوع مطلب : بهتربشناسیم(سیاسی)، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
شنبه 18 شهریور 1396
سه شنبه 23 آبان 1396 ساعت 05 و 08 دقیقه و 42 ثانیه
cialis online without prescription
http://buyvcialiosonline.com/
does female cialis work
<a href=http://buyvcialiosonline.com/>buy cheap cialis</a>
cialis generic canada
سه شنبه 23 آبان 1396 ساعت 02 و 41 دقیقه و 18 ثانیه
online loans no credit check
http://paydayloanslomonline.com/
bad credit payday loans
<a href="http://paydayloanslomonline.com/">]payday express</a>
online bank account
سه شنبه 23 آبان 1396 ساعت 02 و 40 دقیقه و 22 ثانیه
100 approval bad credit payday loans
http://paydayloansken.com/
payday loans no credit check no faxing
<a href=http://paydayloansken.com/>]quick cash loan</a>
debt consolidation loan
دوشنبه 22 آبان 1396 ساعت 21 و 29 دقیقه و 26 ثانیه
price viagra
http://newmed1onlinev.com/
viagra 50 mg
<a href=http://newmed1onlinev.com/>buy viagra online</a>
viagra on line
دوشنبه 22 آبان 1396 ساعت 20 و 32 دقیقه و 46 ثانیه
viagra low cost
http://newcheaprx1onlinev.com/
viagra reviews
<a href=http://newcheaprx1onlinev.com/>]viagra price</a>
pfizer brand name viagra
دوشنبه 22 آبان 1396 ساعت 19 و 34 دقیقه و 51 ثانیه
super cialis
http://ccsialisonl.com/
online cialis reviews
<a href=http://ccsialisonl.com/>]buy cialis</a>
buy viagra internet
دوشنبه 22 آبان 1396 ساعت 18 و 55 دقیقه و 34 ثانیه
buy viagra soft
http://kskviagraed.com/
cheapest brand viagra
<a href=http://kskviagraed.com/>]buy cheap viagra</a>
viagra expiration date
دوشنبه 22 آبان 1396 ساعت 17 و 57 دقیقه و 55 ثانیه
cialis tadalafil lilly
http://retcialis.com/
cialis online pharmacy
<a href=http://retcialis.com/>cialis without prescription</a>
cialis soft tabs cheap
دوشنبه 22 آبان 1396 ساعت 14 و 19 دقیقه و 11 ثانیه
viagra online prescription
http://newgenericrx1pricev.com/
<a href=http://newgenericrx1pricev.com/>viagra</a>
viagra pro
دوشنبه 22 آبان 1396 ساعت 11 و 37 دقیقه و 15 ثانیه
super cialis
http://genericcialisienxprice.com/
cialis online uk
<a href=http://genericcialisienxprice.com/>]order cialis online</a>
cialis 20 mg dosage
دوشنبه 22 آبان 1396 ساعت 03 و 16 دقیقه و 33 ثانیه
cialis 5mg daily dose
http://cialisonlinednabpill.com/
cialis 5 mg daily
<a href=http://cialisonlinednabpill.com/>cheap generic cialis</a>
generic cialis uk
دوشنبه 22 آبان 1396 ساعت 01 و 55 دقیقه و 40 ثانیه
guaranteed bad credit personal loans
http://paydayloanslomonline.com/
payday loans austin texas
<a href="http://paydayloanslomonline.com/">]pay day loans</a>
online loan
دوشنبه 22 آبان 1396 ساعت 01 و 55 دقیقه و 38 ثانیه
check cashing loan
http://paydayloansken.com/
online payday loan
<a href=http://paydayloansken.com/>]cash advance payday loan</a>
400 payday loan
یکشنبه 21 آبان 1396 ساعت 19 و 48 دقیقه و 23 ثانیه
effects side viagra
http://cheapviagraruvkmen.com/
viagra soft tablets
<a href=http://cheapviagraruvkmen.com/>viagra generic</a>
viagra results
یکشنبه 21 آبان 1396 ساعت 18 و 28 دقیقه و 08 ثانیه
cheapest viagra price
http://genericsvagraonline.com/
buy viagra meds online
<a href=http://genericsvagraonline.com/>]herbal viagra</a>
buy herbal viagra
یکشنبه 21 آبان 1396 ساعت 18 و 02 دقیقه و 55 ثانیه
viagra online buy brand generic
http://kskviagraed.com/
viagra prescription
<a href=http://kskviagraed.com/>]order viagra online</a>
viagra best price
یکشنبه 21 آبان 1396 ساعت 17 و 18 دقیقه و 34 ثانیه
buying generic cialis
http://ccsialisonl.com/
buy cialis professional online
<a href=http://ccsialisonl.com/>]buy cialis online</a>
free viagra without prescription
یکشنبه 21 آبان 1396 ساعت 16 و 01 دقیقه و 20 ثانیه
cialis 5 mg daily
http://buycialisenahonlined.com/
cialis professional vs regular
<a href=http://buycialisenahonlined.com/>generic cialis</a>
buy cialis online canada
یکشنبه 21 آبان 1396 ساعت 12 و 22 دقیقه و 40 ثانیه
buy real viagra online
http://buyviagrairncgeneric.com/
<a href=http://buyviagrairncgeneric.com/>cheap viagra</a>
sample viagra
یکشنبه 21 آبان 1396 ساعت 01 و 30 دقیقه و 18 ثانیه
what dose of cialis should i take
http://genericcialisienxprice.com/
cialis 50
<a href=http://genericcialisienxprice.com/>]buy cheap cialis</a>
cialis 5mg tablets
شنبه 20 آبان 1396 ساعت 22 و 10 دقیقه و 05 ثانیه
1000 no fax payday loan
http://paydayloansken.com/
loans poor credit
<a href=http://paydayloansken.com/>]payday cash advance loan</a>
canadian online payday loans
شنبه 20 آبان 1396 ساعت 22 و 10 دقیقه و 02 ثانیه
personal bad credit loans
http://paydayloanslomonline.com/
businesses loans
<a href="http://paydayloanslomonline.com/">]personal loans</a>
payday loans companies
شنبه 20 آبان 1396 ساعت 17 و 44 دقیقه و 04 ثانیه
buy cialis cheap
http://cialisonlinednabpill.com/
cialis online purchase
<a href=http://cialisonlinednabpill.com/>cialis reviews</a>
cialis soft pills
شنبه 20 آبان 1396 ساعت 16 و 07 دقیقه و 28 ثانیه
cialis professional vs cialis
http://ccsialisonl.com/
cialis daily cost
<a href=http://ccsialisonl.com/>]cialis</a>
viagra overnight
شنبه 20 آبان 1396 ساعت 15 و 17 دقیقه و 09 ثانیه
female viagra uk
http://kskviagraed.com/
discount viagra online
<a href=http://kskviagraed.com/>]viagra online</a>
soft viagra
شنبه 20 آبان 1396 ساعت 10 و 03 دقیقه و 12 ثانیه
online name brand viagra
http://cheapviagraruvkmen.com/
generic viagra from india
<a href=http://cheapviagraruvkmen.com/>viagra</a>
viagra online shop
شنبه 20 آبان 1396 ساعت 08 و 42 دقیقه و 45 ثانیه
viagra expiration date
http://genericsvagraonline.com/
brand generic viagra
<a href=http://genericsvagraonline.com/>]generic viagra</a>
viagra plus
شنبه 20 آبان 1396 ساعت 06 و 24 دقیقه و 53 ثانیه
cialis no prescription canada
http://buycialisenahonlined.com/
cialis price comparison
<a href=http://buycialisenahonlined.com/>cialis samples</a>
cialis online without prescription
شنبه 20 آبان 1396 ساعت 02 و 40 دقیقه و 58 ثانیه
viagra free samples
http://buyviagrairncgeneric.com/
<a href=http://buyviagrairncgeneric.com/>viagra without prescription</a>
viagra 100
جمعه 19 آبان 1396 ساعت 23 و 46 دقیقه و 09 ثانیه
cheap cialis generic
http://genericcialisienxprice.com/
cheap cialis soft
<a href="http://genericcialisienxprice.com/">buy generic cialis</a>
free cialis
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30


موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است