۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن
سخنوری به سبک مردان موثر

از آن دسته آدم هایی هستید که هیچ کس به لطیفه هایتان گوش نمی کند یا از آنهایی که وقتی می خواهند یک خاطره ساده را هم تعریف کنند، همه ساکت می شوند و پای حرف شان می نشینند. متخصصانی که فوت و فن مذاکره و گفتگوی تاثیرگذار را آموزش می دهند، می گویند شما هم با به کار بستن چند نکته ساده می توانید با کلمات جادو کنید و همه توجه ها را به سمت خود جلب کنید. پس حالا که توصیه های احسان کرمی را خواندید، با کمک این متخصصان در خوب حرف زدن ماهرتر شوید.
چطور دیگران را میخکوب کنیم؟
احسان کرمی هستم و بعضی شب ها با رادیو هفت به خانه شما می آیم. اینجا قرار است فوت و فن خوب حرف زدن را با شما در میان بگذارم.
امتیاز خبر: 96 از 100 تعداد رای دهندگان 27459

مجله اینترنتی برترین ها

مجله تندرستی:
احسان کرمی هستم و بعضی شب ها با رادیو هفت به خانه شما می آیم. اینجا قرار است فوت و فن خوب حرف زدن را با شما در میان بگذارم.

تا به حال 40 شغل عوض کرده ام؛ از کریستال فروشی گرفته تا سرآشپزی در یکی از رستوران های ایتالیایی و ده ها کار دیگر را امتحان کرده ام و بعد از تمام این آزمون و خطاها به رادیو و تلویزیون آمدم. کارم در صدا و سیما را از سال 85 با رادیو تهران شروع کردم و این روزها هم مشغول اجرای رادیو هفت و چند برنامه دیگر هستم. دو سه سال است در آموزشگاه های مختلف فوت و فن کارم را درس میدهم و خدا را شکر نیتجه خوبی هم گرفته ام. چندتا از شاگردانم به رادیو راه پیدا کرده اند و حتی جایزه برده اند. چندتا از آنها هم به تئاتر راه پیدا کرده اند. در این چند خط، می خواهم راه و رسم خوب حرف زدن را با شما در میان بگذارم تا جایی در گوش مخاطب برای جمله هایتان پیدا کنید.

سخنوری به سبک مردان موثر

از آن دسته آدم هایی هستید که هیچ کس به لطیفه هایتان گوش نمی کند یا از آنهایی که وقتی می خواهند یک خاطره ساده را هم تعریف کنند، همه ساکت می شوند و پای حرف شان می نشینند. متخصصانی که فوت و فن مذاکره و گفتگوی تاثیرگذار را آموزش می دهند، می گویند شما هم با به کار بستن چند نکته ساده می توانید با کلمات جادو کنید و همه توجه ها را به سمت خود جلب کنید. پس حالا که توصیه های احسان کرمی را خواندید، با کمک این متخصصان در خوب حرف زدن ماهرتر شوید.

1- شنونده را هم بازی دهید

هنگام حرف زدن با دیگران، انگار چند کتاب و مقاله را در مورد یک موضوع زیر و رو کرده اید و مثل یک سخنران خبره به دیگران نتیجه حفظیاتتان را انتقال می دهید؟ اما گوینده های موفق هرگز از چنین راهی نمی روند. آنها طوری در جمع صحبت می کنند که انگار تک تک مخاطبانشان را به جریان یک گفتگوی دو سویه وارد کرده اند. اگر می خواهیدنبض گفتگو را به دست بگیرید تک تک مخاطب هایتان باید تصور کنند واکنش هایشان برای گوینده مهم است و می تواند در مسیر گفتگو هم تاثیر بگذارد. پس نقش یک سخنران پرمدعا را بازی نکنید و شنونده تان را هم به این بازی راه دهید.2- داستان خودتان را بگویید

میخواهید فرد مقابلتان را قانع کنید و او را از اشتباهی که می خواهد انجام دهد منصرف کنید؟ پس معجزه داستان های شخصی را فراموش نکنید. می توانید قبل از بیان جان کلام، خاطره ای را تعریف کنید و با کمک اتفاقی که برایتان افتاده، درک حرف هایتان را آسانتر کنید. مخاطب شما باید بفهمد که چند جمله بی معنای حفظ شده را نمی شنود بلکه پای صحبت هایی نشسته که الگوی واقعی شما برای زندگی کردن است؛ الگویی که از زندگی او هم چندان فاصله ای ندارد و می تواند برایش راهگشا باشد.

3- به جاده خاکی نزنید

از این شاخه به آن شاخه نپرید. قرار نیست با چند جمله تمام مشکلات جهان را حل کنید. پس قبل از شروع کردن موضوع دقیق صحبت هایتان را مشخص کنید و در جریان گفتگو به آن وفادار باشید. البته در جریان گفتگو مراقب کسانی که می خواهند با منحرف کردن شما از بحث اصلی به مقصودشان برسند باشید و نگذارید با هیچ حیله ای دلیل اصلی این بحث فراموش شود و حرف هایتان به مسیر دیگری وارد شود. هر جا احساس کردید بحث از مسیر دلخواه تان خارج می شود، یک نفس عمیق بکشید، بگویید «به هر حال» و موضوع اصلی را ادامه دهید.

4- سورمه ای بپوشید

شاید باورتان نشود اما رضایت شما از ظاهرتان می تواند خطر مقلوب شدنتان در بحث را بسیار پایین بیاورد؛ پس لباسی آراسته و متناسب با موقعیتی که به آن وارد می شوید بپوشیدو احساس خوشایند دیده شدن را در خود تقویت کنید.

محققان می گویند رنگ لباس های شما هم می تواند نقش مهمی را در پیروزی تان در گفتگوها بازی کند. از نظر آنها رنگ سورمه ای می تواند اعتماد به نفس آدم ها را بالا ببرد. پس از معجزه این رنگ کمک بگیریدو با پیراهن یا شال سورمه ای وارد بحث شوید.

5- نشان دهید که گوش هایتان را نگرفته اید

برای به کرسی نشاندن حرفتان، تنها نباید یک گوینده خوب باشید. اگر شنونده خوبی نباشید، حتی حنجره خوش صدا و ظاهر آراسته و با خبر بودن از راز و رمز درست حرف زدن هم نمی تواند شما را به نتیجه دلخواهتان برسناند. پس هنگام گفتگو، معجزه سکوت کردن را فراموش نکنید و با فاصله انداختن میان جملاتتان به شنونده هم اجازه حرف زدن و پاسخ دادن بدهید. اگر شنونده خوبی باشید، می توانید در میان جمله های فرد مقابل، عبارتی را برای شروع دوباره بحث تان پیدا کنید و به او نشان دهید که معنای کلامش را فهمیده اید.

واقعیت را پنهان نکنید

حتی در گفتن خاطرات شخصی هم از نیازها و موقعیت مخاطبتان فاصله نگیرید. به او ثابت کنید که یکی مثل خودش هستید و حتی اشتباهاتتان از جنس اشتباهات او بوده. اگر مخاطب تصور کند دردش را نمی فهمید از شما فاصله می گیرد. پس از موفقیت ها و شکست های خودتان برایشان بگویید و توصیح دهید که چطور با چنین مشکلی گلاویز شدید و از میدان مبارزه پیروز بیرونآمدید. اگر در این راه شکستی را تجربه کرده اید و چیزی را از دست داده اید، دانستنش را از شنونده دریغ نکنید.

6- عسل بخورید!

برای اینکه در بحث های هر روزه که در خانه، محیط کار یا خیابان درگیرشان می شوید جا نمانید، باید صدای خوش آهنگ و نافذ داشته باشید.
پس برای شروع هر صبح یک لیوان آب ولرم را با عسل مخلوط و نوش جان کنید. این شربت را آرام آرام بنوشید تا گرفتگی و خش صدایتان از بین برود. گذشته از این، قید خوردن شکلات های کاکائویی که به صدایتان آسیب می زنند را هم بزنید.

7- بولدوزر نباشید

اگر از رفتار کسی رنجیده اید و می خواهید از او انتقاد کنید، مراقب جمله بندی هایتان باشید. برای اینکه نقشد ما به تغییر رفتار او منجر شود، در جریان این گفتگو، هرگز نباید خود شخص و شخصیتش را زیر سوال ببرید بلکه روی یک رفتار خاصش تمرکز کنیدو تنها از آنرفتار انتقاد کنید.

گذشته از این باید با ظرافت به فرد مقابلتان نشان دهید که هنوز هم برایتان دوست داشتنی یا قابل احترام هست و تنها مشکل میان شما یک یا چندن رفتار به خصوص است. اگرج مضووع این انتقاد نبردن زباله های خانه در ساعت 9 شب است، به همسرتان نگویید «تو تنبلی، تو همیشه ... تو آن روز هم ...» بلکه فورا سر اصل مطلب بروید و تنها از زباله ها را نبرده و باعث بو گرفتن آشپزخانه شده انتقاد کنید.

8- قضاوت نکنید، حستان را بگویید

درست است که در بیان نظراتتان باید قاطع باشید اما وقتی پای انتقاد به میان می آید، قاطعانه و حق به جانب صحبت کردن کمکی به شما نمی کند. پس جمله تان را با عبارت «من احساس می کنم...» شروع کنید و بعد هم دلیل داشتن احساس ناخوشایندتان را توضیح دهید. چطور است برای تاثیرگذاری بیشتر و دور شدن از سوءتفاهم ها انتقادهایتان را اینطور مطرح کنید «وقتی تو این رفتار را انجام می دهی، من این احساس را پیدا می کنم.» و بعد به شنونده فرصت حرف زدن بدهید و به او نشان دهید که آماده برطرف شدن سوءتفاهم ها هستید.

9- صاف بایستید و لبخند بزنید

حتی اگر احساس می کنید حقتان را از شما گرفته اند، با نگاهی پر از التماس دنبال حقتان نگردید و حتی اگر تصور می کنید در موضع قدرت قرار دارید، با چشم هایی مغرور و بی احساس به مخاطبتان خیره نشوید. به او این تصور را القا کنید که در موضعی برابر با شما قرار داردو در جریان یک بده بستان دو طرفه و در این موقعیت خاص، نه از شما بالاتر است و نه پایین تر. کافی است با صدایی آرام و لبخندی دوستانه بحث تان را شروع کنید و در جریان بحث هم این دو جزء مهم گفتگوهای موفق را فراموش نکنید.رازهای خوش صحبتی از زبان احسان کرمی

ادا در نیاورید

پیچیده حرف نزنید و مطالب را نپیچانید. اگر می خواهید حرفتان به دل مخاطب بنشیند و رویش اثر بگذارید،باید از ساده ترین کلمات کمک بگیرید و جملات قلنبه سلنبه را کنار بگذارید. یادتان نرود با که طرف هستید و مراقب درکی که او از جملاتتان دارد باشید. وگرنه در نظرش به یک گوینده پر فیس و افاده تبدیل می شوید و او را از ادامه گفتگو منصرف می کنید.

قصه حسین کرد نگویید

می خواهید حرفتان را به کرسی بنشانید و حقتان را بگجیرید؟ پس واضح و شفاف صحبت کنید و گفتن مقدمه های طولانی را فراموش کنید. اگر جملاتتان را درست ادا کنید و کلمات تان را نخورید، 50 درصد راه را رفته اید. کسی که مقابلتان ایستاده باید در همان چند جمله اول، بداند که این گفتگو در چه موردی است و در چه مسیری قرار است ادامه داشته باشد؛ پس تکلیفش را زود روشن کنید.

چشم در چشم شوید

زبان بدن معجزه می کند اما قرار نیست برای تاثیر گذاشتن بر کسی در چشم او خیره شوید بلکه تنها باید با او تماس چشمی برقرار کیند. از طرف دیگر برای آنکه با استفاده درست زبان بدن در این گفتگو موفق شوید، مراقب باشید شیوه تنفستان دیگران را آزار ندهد. ابتدایی ترین اصل خوب حرف زدن، تنفس درست است. پس آرام باشیدو دم را از بینی بگیرید واز راه دهان بازدم را بیرون بفرستید.

از گاف دادن نترسید

وقتی می خواهید جدی حرف بزنید، گاف می دهید و با ناامیدی بحث را رها می کنید؟ باور کنید هر آدمی تپق می زند اما قدم بعد از گاف دادن، عذرخواهی است. پس از شنونده تان پوزش بخواهید و جمله یا کلمه اشتباه تان را اصلاح کنید. تصور نکنید دیگران متوجه اشتباهات کوچک شما نمی شوند. آنها متوجه این خطاها می شوندو اگر تلاش شما برای اصلاح کردنشان را نبینند، حرف هایتان را جدی نمی گیرند.

با هم بخندید

از اشتباهاتی که دیگران را به خنده می اندازد نترسید و از خنئده آنها عصبانی نشوید. می توانید با تظق های خنده دارتان شما هم با جمع لبخند به لب همراه شوید اما نباید اجازه دهید که این تپق ها شما را از کنترل خارج کنند و رشته افکار و کلامتان را پاره کنند. با این وجود به مخاطبتان حق دهید جلوی خنده اش را نگیرد و برای تلطیف شرایط و جمع و جور کردن ذهنتان خودتان هم شریک خنده هایش شوید.

مراقب صدایتان باشید

اگر به جلسه مهمی دعوت شده اید یا می خواهید در مورد موضوع حساسی با کسی صحبت کنید، باید صدایتتان را برای یک مذاکره تاثیرگذار آماده کنید. بعضی خورکی ها می توانند صدای شما را دلنشین کنند و بعضی ها هم به حنجره تان آسیب می زنند.

صدای دلنشین ژاله علو را یادتان هست؟ می گویند او سال ها به خربزه لب نزده تا صدایش آسیب نبیند. اگر شما هم می خواهید هنگام صحبت کردن، سر دیگران به طرفتان برگردد و تا پایان بحث توجه شان معطوف به شما باشد، برای صاف و بی خش کردن صدا، توصیه های تاریخ گذشته را کنار بگذارید و سراغ آب جوش یا شیر داغ نروید. نوشیدنی های داغ یا بیش از اندازه سرد برای حنجره مضر هستند و شاید جالب باشد بدانید که داغی به مراتب برای حنجره بدتر از یخی است! پس از چای خوردن قبل از شروع گفتگوهای مهم تان پرهیز کنید و به جایش یک لیوان شیر ولرم بنوشید.
نوع مطلب : دانستنیهای مفید، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
جمعه 17 شهریور 1396
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است