۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن
روزنامه اماراتی بررسی کرد؛
قدرت سپاه در منطقه/ ایران و آمریکا در مسیر برخورد خطرناک!
«ایران با وجود تمامی اقدامات ایالات متحده، در سال های اخیر قدرتمندتر شده و حیطه نفوذ خود خلیج[فارس] و شامات را گسترش داده است؛ یکی از دارایی های با ارزش ایران، توسعه نظامی این کشور در دهه گذشته بوده است...»

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، روزنامه اماراتی "خلیج تایمز" (Khaleej Times) با انتشار گزارشی تحت عنوان "نباید به ایران اعتماد کرد" در صفحه آنلاین خود، به فضاسازی علیه کشورمان پرداخته است.

 

رسانه ها و مقامات سعودی و متحدان ریاض که از گسترش نفوذ ایران در منطقه بویژه پس از شکست داعش در سوریه و عراق وحشت زده شده اند، دشمنی خود را با فضاسازی علیه ایران به نمایش می گذارند.

 

روز گذشته، عادل الجبیر، وزیر خارجه سعودی در واکنش به مواضع مسالمت جویانه وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، با ادبیاتی خارج از شئونات دیپلماتیک بار دیگر بر رویکرد خصمانه رژیم عربستان در قبال کشورمان تاکید کرده و اظهارات ظریف را "مضحک و خنده دار خواند." (اینجا بخوانید)

 

در این گزارش می خوانیم:
«ایران و آمریکا بار دیگر به صورت خطرناکی در مسیر برخورد قرار گرفته اند. آمریکا که به دنبال نظارت دقیق بر ایران و حفظ منافع خود در خاورمیانه است، به زبان تهدید رو آورده و از روی میز بودن تمام گزینه ها از جمله حمله نظای احتمالی، منزوی ساختن ایران از لحاظ دیپلماتیک و استفاده از تحریم های اقتصادی سخن به میان آورده است.

 

به نظر می رسد که ایران با وجود تمامی اقدامات ایالات متحده، در سال های اخیر قدرتمندتر شده است و اکنون حیطه نفوذ خود در منطقه خلیج[فارس] و منطقه شامات را گسترش داده است؛ یکی از دارایی های با ارزش ایران، توسعه نظامی این کشور در دهه گذشته بوده است.

 

بر اساس گزارش های منتشر شده در سال 2015 حسن روحانی، رئیس جمهور ایران، بودجه سالانه سپاه پاسداران این کشور در رابطه با امنیت سایبری را 19.8 میلیون دلار تعریف کرده است.

 

اکنون تجهیزات نظامی ایران یک فاکتور در حال رشد در بازارهای تسلیحاتی منطقه در عراق، سوریه و لبنان است و این کشور به تجارت تسلیحاتی با دولت ها و گروه های شبه نظامی می پردازد.


در حال حاضر نیروهای سپاه پاسداران ایران از توانایی اعمال قدرت در سراسر خاورمیانه برخوردارند؛ سپاه ایران، مشاوران نظامی خود را به کشورهای دیگر اعزام می کند و آموزش گران نظامی حرفه ای خود و نیروهای داوطلب را به کشورهایی مانند عراق و سوریه و همچنین گروه های شبه نظامی اعزام می کند.

 

تهران در ژوئن سال جاری، برای اولین بار با موشک های میان برد خود، مواضع داعش در سوریه را هدف قرار داد و همچنین موشک های بالستیک دوربرد، تانک های نظامی و هواپیماهای بدون سرنشین خود را تولید و با موفقیت مورد آزمایش قرار داد. این کشور همچنین موفق به تولید زیردریایی ها و شناورهای جنگی داخلی شده است. بر اساس اظهارات بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، ایران همچنین در حال ساخت کارخانه های تولید موشک در سوریه و لبنان است.


چگونه ایران موفق شده است که نفوذ خود را تا این حد افزایش دهد؟

حقیقت آن است که حمله نظامی آمریکا به عراق در سال 2003 ورق را به نفع ایران بازگرداند؛ در واقع آنچه پرزیدنت جرج بوش به عنوان مبارزه با ترور از آن یاد کرده است، به ناخواه منافع عظیمی برای ایران داشته است.

 

استراتژی گسترش قدرت ایران بر پایه همبستگی گسترده شیعیان و آنچه رهبر عالی این کشور، [آیت الله] خامنه ای از آن تحت عنوان "اقتصاد مقاومتی" یاد کرده، شکل گرفته است. تهران بر گسترش روابط خود با شیعیان عراق برای از بین بردن تهدید این کشور برای ایران، سرمایه گذاری کرده و این راهبرد موفقیت آمیز بوده است. در سال 2010 گروه ها و احزاب شیعی تحت حمایت ایران در عراق به پیروزی دست یافتند و اکنون قدرت سیاسی در بغداد را کنترل می کنند. تهران همچنین به حمایت از بشار اسد در سوریه و همچنین حزب الله لبنان که در حال نبرد در این کشور است، پرداخته است.

 

باید گفت اقتصاد مقاومتی، استراتژی استادانه ایران برای پایداری مقابل محیط خصمانه اقتصاد جهانی بوده است. این سیاست که با هدف مقابله با تاثیرات مخرب تحریم های آمریکا و اتحادیه اروپا تعریف شده است، به دنبال کاهش آسیب پذیری ایران در مقابل شوک های اقتصادی جهانی و منطقه ای با ایجاد ظرفیت های داخلی، توسعه اقتصاد دانش بنیان و بهبود تولیدات اقتصادی و رقابت در حیطه فناوری است. یکی دیگر از اهداف بزرگ این استراتژی، کاهش وابستگی اقتصاد ایران به نفت و گاز است که تا کنون منبع اصل درآمد این کشور بوده است.

 

ایران به دنبال آن است که اگر آمریکا کاملا بساط خود را از خاورمیانه جمع نکرده و از منطقه خارج نشود، دست کم حضور ایالات متحده در منطقه کاهش یابد. تهران حضور ارتش و نیروی دریایی آمریکا در خلیج عربی [!] را کاملا غیرقابل قبول تلقی می کند؛ این موضوع یکی از موارد مهم نگرانی کشورهای عربی حوزه خلیج [فارس] که متحدان آمریکا در منطقه اند، و وابستگی زیادی به پشتیبانی تسلیحاتی آمریکا و همکاری واشنگتن برای تامین امنیت این کشورها دارند، بوده است.


امروز ممکن است ایران برای نشان دادن بی اعتنایی و ایستادگی خود مقابل تحریم های آمریکا، مصمم به تکمیل برنامه موشک های بالستیک خود باشد. در حالی که تنش ها میان واشنگتن و تهران در حال گسترش است، احتمال وقوع بدترین سناریوهای ممکن از جمله رویارویی نظامی در حال افزایش است. هر چه در پیش باشد، روشن است که حوادث سال های اخیر، ایران را به یک بازیگر محوری و موثر در منطقه خاورمیانه تبدیل کرده است.»

نوع مطلب : اخبار مهم به روز و به ساعت، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 16 شهریور 1396
دوشنبه 27 شهریور 1396 ساعت 08 و 13 دقیقه و 19 ثانیه
May I simply say what a comfort to uncover somebody that really understands what they're discussing on the internet.

You certainly know how to bring a problem to light
and make it important. More people must check this
out and understand this side of your story. It's surprising you're not more popular given that
you most certainly possess the gift.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است