۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن
نگاهی به عملکرد اصلاح‌طلبان مجلس در یکسال اخیر
    فراکسیون امید مجلس دهم، نمایش     اصلاح‌طلبی بدون روتوش
با نگاهی به عملکرد اصلاح‌طلبان مجلس در یکسال اخیر و گلایه‌های مطرح شده توسط چهره‌های اصلاح‌طلب می‌توان مشاهده کرد که برآیند عملکرد آنان نه تنها از دیدگاه مردم و رسانه‌های داخلی بلکه از دیدگاه خودشان نیز سوال برانگیز و غیر قابل دفاع است
گروه سیاسی برهان/علی اکبر اقبالی؛ برای جریانی که از سال 82 به بعد تمام انتخابات‌ها اعم از ریاست جمهوری، مجلس شورای اسلامی، شورای شهر و... را شکست خورده بود و حتی در سال 92 هم مجبور شد کاندیدای اصلی خود را از میدان به در کند تا با حمایت از سخنران مراسم 23 تیر سال 78، قدری از انزوا خارج شود؛ طبیعی بود که از نتیجه انتخابات مجلس دهم خرسند باشد و مارش پیروزی بنوازد.
 
اما پیروزی‌نمایی افراطی و متوهمانه اصلاح‌طلبان بعد از انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان به قدری غیرواقعی و تصنعی بود که خیلی زود دست فرماندهان عملیات روانی این جریان را رو کرد و برگزاری انتخابات هیئت رئیسه مجلس خبرگان و ریاست قاطع آیت‌الله جنتی بر آن و همچنین پیروزی رئیس اسبق صدا وسیما در رقابت با معاون اول دولت اصلاحات در جریان انتخابات هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی، پیروز واقعی انتخابات هفت اسفند را مشخص و بدنه اصلاح‌طلبان را سرخورده کرد.
 
اما این تازه آغاز کار بود، چرا که فراکسیون امید که با حمایت رئیس دولت اصلاحات به مجلس راه یافته بود، مدام خودنمایی می‌کرد و هر چند وقت یکبار شاهکاری از خود نشان داد.
 
دفاع از نجومی‌بگیران از تریبون مجلس
 
وقتی در بهار سال 95 ماجرای حقوق‌های نجومی برخی از مدیران دولت یازدهم رسانه‌ای شد، نه تنها اعضای فراکسیون امید به تقابل به این ماجرا برنخواستند که حتی فاطمه حسینی یکی از اعضای این فراکسیون از تریبون خانه ملت به دفاع از پدرش (صفدر حسینی) که در واقع برند نجومی‌بگیران محسوب می‌شود، پرداخت و واقعیت فهرست امید را به نمایش گذاشت.
 
طرح دو فوریتی برای بستن دهان منتقدان
 
حدود 100 روز تا انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم مانده بود که 34 نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی از جمله محمدرضا عارف رئیس ‌فراکسیون امید و برخی دیگر از چهره‌های اصلی آن، اقدام به ارائه طرحی دو فوریتی کردند که براساس آن فردی که در مراسم سخنرانی سؤالی بپرسد که این سؤال موجب جلب توجه شود، به شش ماه تا دو سال حبس محکوم شود!
 
این طرح به قدری غیرقابل دفاع بود که با انتقادهای گسترده رسانه‌ها و کارشناسان همراه شد و بار دیگر فراکسیون امید در مجلس به سیبل انتقادهای دلسوزان انقلاب تبدیل شد.
 
سلفی تحقیر
 
حضور فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در مراسم تحلیف رئیس‌جمهور، بار دیگر اصلاح‌طلبان مجلس دهم را در رأس اخبار کشور قرار داد. در حاشیه همین مراسم بود که تعدادی از اعضای فراکسیون امید از جمله احمد مازنی و علیرضا رحیمی در حالتی غیرمعمول و ذلت‌بار اقدام به سلفی گرفتن با موگرینی کردند و در این امر به قدری ذوق‌زدگی از خود نشان دادند که چیزی نمانده بود تا به اموال مجلس نیز ضربه بزنند. این امر به حدی زننده بود که انتشار تصاویر مربوط به آن با واکنش‌های گسترده چهره‌های مختلف هنری، ورزشی و سیاسی همراه شد و حتی برخی از رسانه‌های خارجی نیز به آن پرداختند.
 
حاشیه‌های رأی اعتماد به کابینه دوازدهم
 
در جریان رأی اعتماد مجلس به وزرای پیشنهادی بازهم شاهد حاشیه آفرینی فراکسیون امید بودیم و این بار این فراکسیون به سیبل انتقادات اصلاح‌طلبان و حامیان دولت تبدیل شد. کیفیت بروز و ظهور اصلاح‌طلبان مجلس در جریان رأی اعتماد به وزرای پیشنهادی دوازدهم و عدم توفیق آن‌ها در رأی آوری برخی از گزینه‌هایی که موردانتقاد شدید این جریان بود از یک‌سو و حذف اصلاح‌طلب‌ترین فرد کابینه پیشنهادی، بار دیگر وزن واقعی فراکسیون امید را در مجلس مشخص کرد و موجب شد بسیاری از اصلاح‌طلبان و رسانه‌های این جریان به انتقاد از نمایندگان هم‌طیف خود در مجلس بپردازند.
 
فراکسیونی با عملکرد انتقاد برانگیز
 
رسول منتجب‌نیا از چهره‌های اصلاح‌طلب با انتقاد از فراکسیون امید می‌گوید: «من واقعاً مانده‌ام که دوستان ما در مجلس چه‌کار می‌کنند که نتوانستند،‌ بیطرفی که شایستگی‌اش بر همه روشن است را به دولت بفرستند. یک چهره اصلاح‌طلب در میان 17 گزینه پایین‌ترین رأی را آورده است و این اتفاق نشانگر کوتاهی اصلاح‌طلبان مجلس است و بس.»
صادق زیباکلام نیز فراکسیون امید مجلس را به‌شدت موردانتقاد قرار داده و می‌گوید: «این 110 تا 150 نماینده‌ای که به‌عنوان فراکسیون امید و نزدیک به اصلاح‌طلبان در مجلس دهم جمع شده‌اند، ظرف این دو سال گذشته به‌هیچ‌وجه کارنامه خوبی به‌جا نگذاشتند، البته به‌جز چند نفر انگشت‌شمار. عملکرد فراکسیون امید را از بسیار جهات می‌توان ناامیدکننده خواند.»
 
محمد قوچانی یکی از چهره‌های اصلی رسانه‌ای اصلاح‌طلبان هم نتوانست نسبت به عملکرد فراکسیون امید و محمدرضا عارف به‌عنوان رئیس آن، بی‌تفاوت باشد. وی در همین ارتباط نوشت: «روحانی به‌خوبی اهمیت نقش علی لاریجانی در رأی اعتماد بالا به دولت دوازدهم را می‌داند. درحالی‌که محمدرضا عارف نتوانست برای یک وزیر اصلاح‌طلب همشهری خویش رأی جمع کند.»
 
همچنین فاضل میبدی یکی دیگر از چهره‌های اصلاح‌طلبان با انتقاد از نمایندگان لیست امید می‌گوید: «اگر در 4 سال آینده ضربه‌ای بخوریم، از مجلس می‌خوریم. من شخصاً معتقدم لیستی که در این دوره برای مجلس ارائه کردند، لیست عقلانی نبود و بیشتر احساساتی بود. متأسفانه افرادی برای حضور در لیست امید انتخاب شدند که اگر شاید سراغ برخی از اصولگرایان معتدل می‌رفتیم، بهتر بود. برخی از این آقایان، بیشتر از اینکه دنبال اصلاح‌طلبی باشند، دنبال منافع خود هستند.»
 
نشریه صدا نیز در ارتباط با عملکرد اصلاح‌طلبان در مجلس نوشت: «بیطرف،‌ قربانی بی‌عملی فراکسیون امید شد. در طول دو سال گذشته یک رفتار حسابی از امیدی‌ها سر نزد. از نا عملی سیاسی فراکسیون امید در دو سال گذشته رنج بردیم. فراکسیون امید به‌مانند هرمی است که رأس ندارد. در ماجرای رأی اعتماد به وزرا نه درایتی از فراکسیون امید دیدیم و نه رفتار سیاسی و پخته از آن‌ها.»
 
 با نگاهی به عملکرد اصلاح‌طلبان مجلس در یکسال اخیر و گلایه‌های مطرح شده توسط چهره‌های اصلاح‌طلب می‌توان مشاهده کرد که برآیند عملکرد آنان نه تنها از دیدگاه مردم و رسانه‌های داخلی بلکه از دیدگاه خودشان نیز سوال برانگیز و غیر قابل دفاع است، تجربه فراکسیون امید اثبات می‌کند که اگر  جناح‌های سیاسی بدون دید کارشناسی و همچنین غیر عقلانی و از روی احساس عمل کنند نه تنها موجب خسران برای کشور میشوند بلکه عملکرد و سابقه خود را زیر سوال برده و اعتماد مردم را نیز از دست می‌دهند.
 


*علی اکبر اقبالی؛ کارشناس مسائل سیاسی/انتهای متن/

نوع مطلب : بهتربشناسیم(سیاسی)، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
یکشنبه 12 شهریور 1396
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است