تبلیغات
۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ - در سال 98 از روحانی طلاق بگیریم یا 1400؟!/ «فراکسیون امید» از دولت انتقاد کند تا اصلاح‌طلبان در انتخابات آینده پیروز شوند!
۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن

در سال 98 از روحانی طلاق بگیریم یا 1400؟!/ «فراکسیون امید» از دولت انتقاد کند تا اصلاح‌طلبان در انتخابات آینده پیروز شوند!

نقیب زاده

یک فعال اصلاح‌طلب معتقد است: رئیس‌جمهور روحانی «اصلا و ابدا» درباره چینش کابینه درست نمی‌گوید.


سرویس سیاست مشرق - «وبلاگ مشرق» خوانشی روزانه در لابه‌لای اخبار و مطالب رسانه‌های کشور است. ما درباره این خوانش البته تحلیل‌ها و پیشینه‌هایی را نیز در اختیار مخاطبان محترم می‌گذاریم. ۷:۳۰ هر روز با بسته ویژه خبری-تحلیلی مشرق همراه باشید.

*** 

روحانی «اصلا و ابدا» درباره چینش کابینه درست نمی‌گوید!

«احمد نقیب‌زاده» از تئوریسین‌های جریان چپ و از استادان اصلاح‌طلب، به تازگی در بخشی از مصاحبه خود با روزنامه آفتاب یزد درباره صحبت‌های رئیس‌جمهور روحانی در مجلس و در مصاحبه تلویزیونی اخیر مبنی بر اینکه برای چینش کابینه تحت فشار نبوده است، گفت:

«اصلا و ابدا چنین چیزی نیست. ما به حرف که کاری نداریم. در مقابل افکار عمومی‌که نمی‌شود همه حقایق را گفت. پس چطور می‌گوید سه وزیر زن انتخاب کردیم اما نشد! نشد یعنی چه؟ یعنی اینکه نگذاشتند. لازم نیست روحانی بگوید من تحت فشار نبوده‌ام. این حرف‌هایی که براساس مصلحت بیان می‌شود را اصلا نباید گفت! ما تحلیل خودمان را با شاخص‌های مورد اعتماد خودمان داریم. روحانی بسیار هم تحت فشار گروه‌ها بوده و تحت فشار هم نمی‌توان یک کابینه درست و حسابی چید.»

او در بخشی دیگری از مصاحبه خود نیز پیرامون اصولگرایان اظهار کرده است: نیروهای اصولگرا هیچ حرفی برای گفتن ندارند و می‌خواهند جامعه را از حرکت بازدارند و چیزی ندارند که ارائه بدهند و بخواهند از نقطه A به نقطه B برسند. به همین دلیل هم فقط نق می‌زنند و ایراد می‌گیرند. در حالی که جامعه به شدت تشنه اصلاحات است و رویکردهای اصولگرایانه را حتی در مسائل روزمره تحمل نمی‌کند؛ اینکه زن‌ها نباید وارد استادیوم‌ها بشوند یا کنسرت‌ها باید لغو شوند. تا حد زیادی این اظهارنظرهایشان حوصله مردم را سر برده است و من فکر می‌کنم اصولگرایان در یک وادی ناکجاآباد نشسته‌اند و هیچ برنامه‌ای برای آینده کشور ندارند و صلاح‌شان در این است که هیچ حرکت و پیشرفتی صورت نگیرد برای اینکه هر حرکتی به جلو با ریزش نیروهای آنها روبه رو خواهد شد. ما به اصولگرایان می‌گوییم: نیروهای میرنده تاریخ!

نقیب‌زاده در ادامه اصولگرایان را با «اشراف قرن 19 در اروپا» مقایسه کرده است.[1]

*تأکیدات اصلاح‌طلبان بر فرمایشی بودن کابینه دولت دوازدهم و تحت فشار بودن آقای روحانی در حالیست که رئیس‌جمهور، هم در سخنرانی خود در روز معرفی وزرای پیشنهادی به مجلس و هم در مصاحبه تلویزیونی اخیر تأکید کرد که برای معرفی وزرا تحت هیچ فشاری نبوده است.

فی‌الواقع مشخص نیست آقای روحانی باید به چه زبانی به جریان چپ بفهماند که بعنوان رئیس‌جمهور یک کشور در حدی از اختیارات هست که تحت هیچ فشاری نباشد و از طرفی صغیر هم محسوب نمی‌شود!

این در حالی است که برخی تحلیلگران معتقدند اصلاح‌طلبان از آن رو می‌گویند حرف‌های رئیس‌جمهور درست نیست و او تحت فشار بوده که زمان حاضر را زمان مناسبی برای حمله مستقیم به شخص رئیس‌جمهور و در چارچوب پروژه «طلاق سیاسی از حسن روحانی» نمی‌دانند وگرنه منظور اصلی آنها شخص رئیس‌جمهور روحانی است.

پیش از نقیب‌زاده، عباس عبدی و علی صوفی، از دیگر چهره‌های جریان سیاسی خاص هم در اظهاراتی تأکید کرده بودند که روحانی از کابینه پیشنهادی‌اش راضی نیست و صحبت‌هایش مبنی بر اینکه زیر فشار نبوده‌ام نیز واقعی و منطقی نیست![2]

مسئله «توهین چهره‌های جریان خاص به اصولگرایان» هم چیز تازه‌ای نیست و جریان چپ صلاح خود را بر این می‌داند که برای پنهان کردن 16 سال شکست اکثریتی در تمام انتخابات‌های کشور (که یک نمونه آن به تازگی و در جریان شکست فراکسیون امید در مجلس به همگان اثبات شد) و نیز برای کتمان «بردگی اصلاحات برای روحانی» به رقیب خود توهین کند.

طی هفته‌های اخیر و قبل از نقیب‌زاده، «محمدرضا تاجیک»، مشاور رئیس دولت اصلاحات و از تئوریسین‌های جریان سیاسی خاص که در بادی امر به رعایت ادب و تربیت در محافل سیاسی نیز شهره است! در یک مصاحبه ضمن وصف اخلاق و رفتار اصولگرایان به مقولاتی مثل «از خودشان و فهم و دانش و خوانششان یک سنت ساخته و این سنت را قدسی کرده‌اند»، «هوچی‌گری و فرافکنی و خشونت»، «برای پیروز شدن به هر حشیشی متوسل می‌شوند و رقیب را بی‌آبرو می‌کنند»، «در ویرانی شخصیت و حیثیت رقیب عمارت خود را بنا می‌کنند»، «اخلاق، دین و ارزش‌ها را ابزاری استفاده می‌کنند» گفته بود:

«باید دید که چرا دوستان اصولگرا وارد چنین ورطه و چاله‌ای می‌شوند که بیرون آمدن از آن تقریبا غیرممکن است. بنابر این فرض من این است که اصولگرایان از خود شکست خوردند و رقیب اصلی آنها خودشان بودند. طبیعتا این مشکل اصلی اصولگرایان است و باید تکلیف خودشان را مشخص کنند و جایی نشان دهند در مقابل آن دگر غیراخلاقی، غیرارزشی و غیر دینی که برای مردم ترسیم می‌کنند تا در تقابل با او و در حذف او خود را معرفی کنند و یک خود اخلاقی، ارزشی و دینی را جلوه دهند، چگونه در جایی که باید مشق و انشایی بنویسند و امتحانی پس دهند امتحانشان را واژگونه پس می‌دهند؟»[3]

این ژنتیک توهین‌گر بایستی بیش از این مورد قضاوت مردم و خواص دلسوز کشور قرار گیرد.

***

در سال 98 از روحانی طلاق بگیریم یا 1400؟! مسئله اینست...

علی تاجرنیا، از فعالان اصلاح‌طلب و از نمایندگان مستعفی مجلس ششم، در مصاحبه با شماره شنبه گذشته روزنامه آرمان امروز با تأکید بر اینکه آقای روحانی باید نسبت به نحوه رفتار خود با اصلاح‌طلبان تجدید نظر کند، گفته است:

«به صورت طبیعی حمایت اصلاح‌طلبان در شرایط کنونی و در دوسال آینده ادامه خواهد داشت. با این وجود پس از دو سال و در نیمه پایانی دولت همراهی نقادانه اصلاح‌طلبان با دولت آغاز می‌شود و کم‌کم به سمت نقدهای جدی‌تری پیش خواهد رفت. البته این وضعیت در شرایطی به وجود خواهد آمد که عملکرد آقای روحانی به همین شیوه‌ای باشد که در پیش گرفته‌اند. اگر آقای روحانی در رویکرد خود نسبت به اصلاح‌طلبان تغییر ایجاد کند، شرایط متفاوت خواهد شد.»[4]

*پیش از تاجرنیا و در سال گذشته بود که عبدا... ناصری، عضو شورایعالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان طی اظهاراتی از این گفت که اگر هم طلاقی بین اصلاح‌طلبان و روحانی در کار باشد، این طلاق در سال 1400 رخ می‌دهد.(کنایه از اینکه طلاقی در کار نیست!)

جریان اصلاحات در حالی خود را مهیای اعلام طلاق سیاسی از رئیس‌جمهور روحانی می‌کند که این کار شدنی نیست و اصلاح‌طلبان و آقای روحانی «لاله و لادن» هستند که در صورت جدایی از یکدیگر می‌میرند.

چه اینکه جریانی سیاسی که زمانی رئیس‌جمهور را قهرمان عدالت‌پروری می‌نامید که باید دستش را بوسید و اینطور می‌گفت که ما فدائیان دولتیم و روحانی هرچه انجام می‌دهد، قانونیست؛ علی‌القاعده دیگر نمی‌تواند ساز جدایی بنوازد و در مقابل دولت ژست اپوزسیون بگیرد.

پیش از این و در شماره‌های قبلی وبلاگ مشرق در پیشاانتخابات اشاره کرده بودیم که اصلاح‌طلبان از آنجا که قصد دارند در انتخابات سال 1400 با نامزد خود وارد صحنه شوند، دیگر نیازی به رئیس‌جمهور روحانی ندارند. از همین روست که نه تنها هیچگاه برای آقای روحانی هیچ ستاد انتخاباتی تشکیل ندادند بلکه حتی یک خط بیانیه امضا شده اختصاصی هم برای حمایت از رئیس‌جمهور منتشر نکردند و می‌توانند ادعا کنند که هیچگاه از روحانی حمایت رسمی نکرده‌اند. (مقوله‌ای که متأسفانه استفاده سیاسی مناسبی از آن نشد!)

زمزمه‌های جدایی اصلاح‌طلبان از روحانی بلافاصله پس از انتخابات 96 رخ نمود و چهره‌هایی مثل مرتضی حاجی، محمدرضا تاجیک، علی صوفی، احمد شیرزاد و... به ناگاه اعلام کردند در مقابل دولتی که زمانی خود را فدائیان آن می‌دانستند هیچ مسئولیتی ندارند؟![5]

اگرچه جدایی اصلاح‌طلبان از دولت اعتدال ممکن نیست و جریان خاص در این زمینه تنها می‌تواند به دستگاه پروپاگاندا و سیستمی که تولیدات دیگری مثل «هزاران بورسیه غیر قانونی» و «املاک نجومی» دارد دل ببندد اما درباره پروژه طلاق سیاسی چپ‌ها از روحانی 2 نکته حائز اهمیت است.

نخست اینکه این پروژه در میان اصلاح‌طلبان هم مخالفان دسته اولی دارد.

حجت‌الاسلام رسول منتجب‌نیا، قائم مقام حزب اعتماد ملی چند روز قبل طی اظهاراتی درباره مسئولیت اصلاح‌طلبان در قبال عملکرد روحانی گفته بود: «در تمام کشورهای جهان هنگامی که یک جریان و یا حزب قصد دارد در انتخابات از یک فرد حمایت کند آبرو و حیثیت خود را به میدان می‌آورد. جریان اصلاحات نیز حیثیت و آبروی خود را به عملکرد آقای روحانی گره زده است. به همین دلیل آقای روحانی و تک‌تک کسانی که در مبارزات انتخاباتی برای آقای روحانی تبلیغ کردند باید در مقابل مردم پاسخگو باشند. برای مثال بنده که در دوران مبارزات انتخاباتی در حدود ۴۰ سخنرانی در مناطق مختلف کشور در جهت حمایت از آقای روحانی داشته‌ام باید نسبت به حمایت‌هایی که از آقای روحانی انجام داده‌ام به مردم پاسخگو باشم.»[6]

«یدا... طاهرنژاد» فعال اصلاح‌طلب و از مشاهیر حزب کارگزاران سازندگی هم اخیراً تأکید کرده است: در صورت تحقق وعده‌های روحانی شاهد امتداد جریان اصلاحات خواهیم بود؛ در غیر این صورت جریان آلترناتیو اصلاحات عرصه را در دست خواهد گرفت.[7]

همچنین «عباس عبدی» از تئوریسین‌های جریان چپ نیز در ایام دولت یازدهم و هنگامیکه سعید حجاریان طی اظهاراتی گفته بود شکست روحانی شکست اصلاح‌طلبان نیست! معترض این صحبت شد و در نوشته‌ای مطبوعاتی تأکید کرد: پس شکست کیست؟!

مسئله دوم نیز آنست که مردم و خواص باید بدانند اعلام طلاق اصلاح‌طلبان از رئیس‌جمهور روحانی به این معنیست که جریان چپ دامان خود را از رخدادهای مهم و عبرت‌های تاریخی بزرگی مثل «برجام»، «اعتماد به آمریکا»، «سکوت نسبت به محور مقاومت و تحولات منطقه» و «دروغگویی و سیاه‌نمایی نسبت به سوابق مطلوب اجرایی در شهرداری تهران و دولت‌های نهم و دهم» پاک نشان می‌دهد و به این ترتیب می‌تواند در ذهن مردم به عنوان آلترناتیو موعود و حل‌المسائل تمام مشاکل کشور در دو انتخابات پیش رو جلوه کند.

اگرچه این کار نشدنیست و مردم ایران در آستانه 40 سالگی انقلاب اسلامی سره را از ناسره بازمی‌شناسند اما این امیدواری هرگز رافع وظایف خواص کشور در مقابل پروژه «طلاق اصلاح‌طلبان از رئیس‌جمهور روحانی» نیست.

برخی معتقدند اصلاح‌طلبان حتی بیشتر از دولت مسئول کارنامه‌ای هستند که رئیس‌جمهور روحانی طی 4 سال گذشته بر جا گذشته است...

***

«فراکسیون امید» از دولت انتقاد کند تا اصلاح‌طلبان در انتخابات آینده پیروز شوند!

جلال جلالی‌زاده، فعال اصلاح‌طلب و از نمایندگان مستعفی مجلس ششم، اخیراً طی مقاله‌ای در روزنامه وقایع اتفاقیه در اشاره به فراکسیون اصلاح‌طلبان مجلس شورای اسلامی نوشته است:

«هم‌اکنون نگاه نمایندگان اصلاح‌طلب مجلس، تنها باید به مردم و خواسته‌های آنها باشد. نمایندگان احساس نکنند به‌دلیل اینکه ممکن است جایگاه دولت تضعیف شود، نباید از تریبون صحن به‌عنوان منتقد، نقشی تعیین‌کننده در حل مشکلات کشور داشته باشند. نمایندگان اصلاح‌طلب فعال در مجلس نباید فراموش کنند آرایی که به سبد رأی حسن روحانی ریخته شده در حقیقت رأی مردم به اصلاح‌طلبان بوده است و ناامید کردن آنها به معنای عدم موفقیت اصلاح‌طلبان در انتخابات آینده خواهد بود؛ بنابراین این فراکسیون باید در پاسخ به اعتمادی که مردم به آنها نشان داده‌اند، زبان گویای آنها در مجلس باشد.»[8]

*واضح و مبرهن است که اظهارات جلالی‌زاده در راستای پروژه اعلام طلاق سیاسی اصلاح‌طلبان از روحانی تقریر شده است.

پروژه‌ای که هم‌اکنون در سطح سیاسی کلید آن زده شده و می‌رود تا از تریبون‌های مجلس و شورای شهر تهران نیز علیه دولت ادامه یابد.

البته تحلیلگران معتقدند این جدایی امکان‌پذیر نیست و جریان چپ بایستی زمانی فکر این روزها را می‌کرد که مشغول در هم تنیدن تار و پود مانیفست خود با دولت آقای روحانی بود و حتی از این می‌گفت که «اصلاحات و اعتدال یکی هستند.»

همچنین به نظر می‌رسد در صورت عملی شدن تئوری جلالی‌زاده در قبال فراکسیون امید؛ این فراکسیون به لحاظ ساختاری توانایی این استحاله را ندارد و چپ‌های مجلسی نمی‌توانند پس از 2 سال آزگار تعریف و تمجید از تمام قیام و قعود دولت یازدهم و مقولاتی مثل «سلفی حقارت» که روی دیگر سکه «سلفی ظریف با جان کری» بود؛ به یکباره در نقش مخالف دولت ظاهر شوند.

مضاف بر اینکه این کار از عهده کسی مثل آقای عارف هم برنمی‌آید.

روزهای آینده آبستن تحولات مهمی پیرامون روابط رئیس‌جمهور روحانی با اصلاح‌طلبان است که البته فرجام آنها پاسخگو شدن اصلاح‌طلبان در پیشگاه مردم برای 4 سال دفاع تمام قد از عملکرد بعضا پر اشتباه دولت یازدهم است.

***

1_ http://aftabeyazd.ir/?newsid=83090

2_ mshrgh.ir/764918

3_ mshrgh.ir/754175

4_ http://www.armandaily.ir/fa/news/main/196501

5_ mshrgh.ir/769449

6_ mshrgh.ir/769449

7_ mshrgh.ir/767034

8

نوع مطلب : اخبار مهم به روز و به ساعت، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
یکشنبه 12 شهریور 1396
جمعه 17 آذر 1396 ساعت 03 و 51 دقیقه و 33 ثانیه
I don't even know how I ended up here, but I thought this post was good.
I do not know who you are but certainly you're going to
a famous blogger if you aren't already ;) Cheers!
سه شنبه 14 شهریور 1396 ساعت 18 و 51 دقیقه و 27 ثانیه
I really like your blog.. very nice colors & theme. Did you create this website yourself or did you hire someone to do it for you?
Plz respond as I'm looking to construct my own blog and
would like to find out where u got this from.
cheers
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است