۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن
خودکشی دهها هزار نفری در سومین قدرت اقتصادی جهان
بسیاری از مردم کشورهای جهان سوم تصور اغراق آمیزی از رفاه و آسایش در کشورهای صنعتی مانند ژاپن، آمریکا و کشورهای اروپایی دارند...

به گزارش جام نیوز، با این که بسیاری از مردم کشورهای جهان سوم تصور اغراق آمیزی از رفاه و آسایش در کشورهای صنعتی مانند ژاپن، آمریکا و کشورهای اروپایی دارند اما حقیقت این است که این کشورها با به دست آوردن برخی مزایا، با مشکلات بسیار شدیدی نیز مواجه هستند. مشکلاتی که تصور آنها به مثابه کابوسی برای امنیت و آسایش مردم یک کشور است.

 

به عنوان نمونه آمار شگفت انگیز جرم و جنایت، نقض حقوق زنان و کودکان، تجاوز، قتل، بی مهری نسبت به والدین و... از جمله مشکلاتی است که می‌توان در این مورد به آنها اشاره کرد به نحوی که برخی از این کشورها رتبه اول جهان را در این مورد دارند (به گزارش‌های رسمی سازمان ملل در این موضوعات رجوع شود).

 

در این گزارش سعی شده است که یکی دیگر از این مشکلات در کشور ژاپن مورد بررسی قرار گیرد. مشکلی به نام خودکشی که درصدبالایی از جامعه ژاپن با آن مواجه هستند.


مشرق در تاریخ « ۹6/۰1/05» در خبری با عنوان «خودکشی بیش از 21 هزار ژاپنی در سال 2016» می‌نویسد: ژاپن به رغم اینکه سومین قدرت اقتصادی دنیاست اما بسیاری از مردم این کشور هنوز خود را خوشبخت نمی‌دانند و نرخ خودکشی در این کشور خاور دور بالاست.


در ادامه این گزارش آمده است: تارنمای ژاپن نیوز روز جمعه در گزارشی اعلام کرد که ژاپن یکی از بالاترین نرخ های خودکشی را در میان کشورهای جهان در اختیار دارد. در سال ۲۰۱۱ میلادی وزارت بهداشت ژاپن از خودکشی بیش از ۳۰ هزار نفر در این کشور خبر داد اما بتدریج از آن زمان نرخ خودکشی در ژاپن کاهش داشته است.


بیشترین سنینی که نرخ خودکشی در بین آنان در ژاپن کاهش پیدا کرده افراد بین ۵۰ تا ۵۹ سال بود و گزارش شده که از علل دیگر خودکشی مشکلات مالی در جامعه است.
 

با این حال در سال گذشته میلادی در ژاپن از بین هر ۱۰۰ هزار نفر نزدیک به ۱۷ نفر جان خود را گرفته اند که هنوز نرخ بسیار بالایی است. در آمریکا این رقم ۱۳ نفر در هر ۱۰۰ هزار نفر بوده است.

 

خبرگزاری‌های داخلی زیادی به بازتاب این مشکل بزرگ جامعه ژاپن پرداخته‌اند. به عنوان نمونه خبرگزاری ایرنا در تاریخ « ۹6/۰1/04» نیز با خبری تحت عنوان «خودکشی بیش از 21 هزار ژاپنی در سال 2016» این خبر را منعکس کرده‌ است.

 

تباناک نیز در تاریخ «95/10/9» در خبری تحت عنوان «دلیل خودکشی در ژاپن: فشار کار بیش از حد» نوشت: بر اساس گزارش دولت ژاپن که در ماه اکتبر سال جاری میلادی منتشر شد، از هر ۵ کارمند یک نفر در این کشور به حد کشت یا در حد ابتلا به بیماری‌های کشنده کار می‌کند.

 

شیعه نیوز در تاریخ « 88/۰2/24» در خبری تحت عنوان «برای یازدهمین سال متوالی آمار خودکشی در ژاپن افزایش یافت» نوشت: در مجموع 32 هزار و 249 در سال گذشته میلادی در ژاپن خودکشی کرده‌اند.

 

وب سایت خارجی «STRAITS TIMES» نیز در گزارشی نوشت: به طور متوسط سالانه ٢٠ هزار نفر در ژاپن به زندگى خود خاتمه مى‌دهند. ژاپن از سال ٢٠٠٧ برنامه‌اى را براى كاهش میزان خودكشى در دست اجرا دارد؛ بر اساس آن لازم است شركت‌ها از فشار كارى زیاد به كارمندان و میزان ساعت كارى بالا بپرهیزند. با اجراى این قوانین ژاپن توانست تعداد كل خودكشى‌ها را از ٣٤,٤٢٧ نفر در سال ٢٠٠٣ به ٢١,٨٩٧ نفر در سال گذشته برساند و قصد دارد  نرخ خودكشى را تا سال ٢٠٢٥ از ١٨.٥ نفر در هر ١٠٠هزار نفر در سال ٢٠١٥ به  ١٣ نفر برساند.

 

این مشکل مخصوص افراد عادی جامعه ژاپن نیست بلکه امری است که حتی سیاستمداران و افراد نخبه جامعه را نیز با خود درگیر کرده است.


ایرنا در تاریخ 96/۰5/19 در خبری با عنوان «خودکشی یک پزشک ژاپنی از کار زیاد» نوشت: مقامات وزارت کار ژاپن از خودکشی یک پزشک در این کشور خبر داده اند که گفته می شود بر اثر کار زیاد دست به این عمل زده است. خودکشی این مرد که جامعه پزشکی ژاپن کمتر با چنین پدیده ای مواجه شده، توجهات زیادی را به شرایط سخت کاری افراد شاغل در حوزه پزشکی معطوف کرده است. وکیل خانواده این پزشک می گوید که او پیش از خودکشی، بیش از 170 ساعت در آن ماه مجبور به کار اضافه شده است. او می گوید که این پزشک در مدت شش ماه و پیش از خودکشی فقط پنج روز تعطیلی داشت.


در ادامه این گزارش آمده است؛ ناظران امور می گویند که تنظیم ساعات اضافه کاری برای کادر پزشکی، دشوار است چرا که پزشکان مجاز نیستند درخواست بیمار برای معاینه را بدون دلیل قابل قبول رد کنند و چنانچه مقررات بیش از حد سختگیرانه باشد، برخی از بیماران در مناطقی که تعداد پزشکان محدود است، ممکن است قادر نباشند از معاینه و درمان مناسبی برخوردار شوند.


خبرگزاری فارس در خبر که در تاریخ ۹۱/۰۶/۲۰ منتشر شد در خبری با عنوان «وزیر خدمات مالی ژاپن خودکشی کرد» به نقل از خبرگزاری کیودو نوشت: پلیس توکیو امروز دوشنبه از کشف جسد «تاداهیرو ماتسوشیتا» وزیر خدمات مالی ژاپن در خانه‌اش در توکیو خبر داد و اضافه کرد که پلیس معتقد است که مقام ارشد مالی کشور خودکشی کرده است. ماتسوشیتا عضو حزب جدید مردم بود که از متحدان حزب حاکم ژاپن محسوب می‌شود.


فارس در سال ۹۱/۰۷/۰۶ در خبری با عنوان «خودکشی 25 نظامی ژاپنی بازگشته از جنگ عراق»  به نقل از خبرگزاری ژاپنی «کیودو» نوشت: وزارت دفاع ژاپن اعلام کرد: 25 نظامی ژاپنی که در سالهای 2005 تا 2011 به عراق اعزام شده‌بودند، خودکشی کرده‌اند. وزارت دفاع ژاپن بدون ارائه توضیح بیشتر اعلام کرد که این 25 نظامی به دلایل مختلف از جمله بدهی و مشکلات خانوادگی خودکشی کرده‌اند. بنا بر این گزارش، این 25 نفر، شامل 19 نظامی از نیروی زمینی و 6 نظامی از نیروی هوایی ژاپن بودند.


افراد زیادی هم هستند که خودکشی نمی‌کنند اما به دلیل فشار کاری و کار زیاد دچار مرگ می شوند. تسنیم در تاریخ 95/۰5/12 در خبری با عنوان «نه سکته و نه خودکشی؛ «کاروشی» مردم ژاپن را می‌کشد» نوشت: بر اساس گزارش ایندیپندنت، «کاروشی»(karoshi) پدیده‌ای است که در زبان ژاپنی به معنی مرگ از شدت کار زیاد است. بله درست است! مرگ از شدت کار زیاد. پیداشدن جسد یکی از مهندسین ارشد شرکت خودروسازی تویوتا در تخت خانه‌اش که به دلیل ایست قلبی ناشی از کار زیاد بود زنگ‌ خطر را در این زمینه به صدا درآورد. وی در یک ماه کاری در حدود 114 ساعت اضافه کاری داشت و جالب اینکه اضافه‌کاری‌های وی به دلیل دریافت دستمزد بیشتر نبود و هدف‌گرایی و پایبندی شدید ژاپنی‌ها در رسیدن به هدف و موفقیت دلیل این کار طاقت‌فرسای او بوده است.
 

در پایان باید گفت مرور این حقایق ما را به نکته می‌رساند که شاید کشورهای صنعتی جهان در برهه کنونی توانسته باشند در تکنولوژی و علم سرآمد دنیا باشند اما این تفکر که به همین دلیل می‌توانند الگوی فکری و فرهنگی جوامع دیگر قرار بگیرند بسیار اشتباه بوده و می‌تواند خسارات جبران ناپذیری را به مردم این کشورها بزند. الگو گرفتن از کشوری مانند ژاپن یا آمریکا (با آمار خودکشی نزدیک به ژاپن) که برای دست یافتن به سه رتبه اول اقتصاد جهانی فرهنگی را بنیان گذاشته است که تاکنون دهها هزار نفر را به خودکشی و از دست دادن موهبت زندگی واداشته است چه نتیجه جز خسارت خواهد داشت.

 

با مرور این حقایق به این نتیجه می‌رسیم که نباید ظاهر کشورهای صنعتی موجب فریب اذهان شود بلکه باید در هر موردی حقایق پنهان در این جوامع را بررسی کرد و از معایب این جوامع دوری کرد و از محاسن آنها بهره گرفت.

نوع مطلب : اخبار مهم به روز و به ساعت، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
سه شنبه 7 شهریور 1396
سه شنبه 14 شهریور 1396 ساعت 15 و 48 دقیقه و 53 ثانیه
With havin so much written content do you ever run into any issues of plagorism or copyright
infringement? My website has a lot of completely unique content I've
either written myself or outsourced but it appears a lot
of it is popping it up all over the internet without my authorization.
Do you know any techniques to help protect against content
from being stolen? I'd definitely appreciate it.
چهارشنبه 8 شهریور 1396 ساعت 16 و 10 دقیقه و 28 ثانیه
عزیزم می دونی چرا بازدید وبلاگت کمه ؟
میخوای بازدیدت رو زیاد کنی؟
یه راه آسون و بدون هزینه واست دارم.
تبادل لینک کن
با وبلاگ من ( چون مخصوص تبادل لینک و افزایش بازدیده )
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است