۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن
مساله جالب در این میان، نحوه پرداخت این کمک مالی از سوی واشنگتن به تل آویو است. از سال 1991 میلادی و با تصویب کنگره، اسرائیل کمک سالانه دریافتی از آمریکا را ابتدای هر سال به صورت تمام و کمال دریافت می‌کند؛ یعنی دولت مستقر در کاخ سفید باید در ابتدای سال مالی خود دست به استقراض از منابع خارجی به منظور تامین منابع لازم برای کمک هنگفت به رژیم صهیونیستی بزند.

بررسی تحلیلی علت هزینه‌های سنگین ایالات متحده در مسیر تامین منافع رژیم صهیونیستی؛

آمریکا فدای اسرائیل


مساله جالب در این میان، نحوه پرداخت این کمک مالی از سوی واشنگتن به تل آویو است. از سال 1991 میلادی و با تصویب کنگره، اسرائیل کمک سالانه دریافتی از آمریکا را ابتدای هر سال به صورت تمام و کمال دریافت می‌کند؛ یعنی دولت مستقر در کاخ سفید باید در ابتدای سال مالی خود دست به استقراض از منابع خارجی به منظور تامین منابع لازم برای کمک هنگفت به رژیم صهیونیستی بزند.

مهدی خانعلی‌زاده - رجانیوز: یکی از سوالات رایج در میان نخبگان آمریکایی که به طور گسترده در محافل دانشجویی و آکادمیک مطرح می‌شود ولی هیچوقت پاسخی دقیق و شفاف به آن داده نمی‌شود و همواره در هاله‌ای از ابهام باقی می‌‌ماند، «هزینه – فایده حمایت تام و تمام واشنگتن از تل آویو» است؛ سوالی که از سوی بزرگانی چون «نوام چامسکی»، استاد دانشگاه ام.آی.تی هم پرسیده شده ولی جوابی از سوی سیاستمداران به آن داده نشده است.

 

براساس گزارش مرکز پژوهش‌های کنگره ایالات متحده، کمک‌های نظامی آمریکا به اسرائیل برابر با 53 درصد تمامی کمک‌های نظامی خارجی این کشور است. در حالی که آمریکا به دلیل بدهی حدود 20 تریلیون دلاری خود تبدیل به مقروض‌ترین کشور جهان شده است، ایالات متحده به صورت میانگین، سالانه سه میلیارد دلار به صهیونیست‌ها کمک مالی اعطا می‌کند. در واقع این کمک‌های نظامی، هم‌اکنون برابر با یک پنجم بودجه نظامی رژیم صهیونیستی است. حدود سه‌چهارم این کمک‌ها (74 درصد) صرف خرید تجهیزات نظامی از شرکت‌های آمریکایی شده و از مابقی آن نیز برای خرید تجهیزات جنگی از شرکت‌های مستقر در فلسطین اشغالی استفاده شده است.

 

مساله جالب در این میان، نحوه پرداخت این کمک مالی از سوی واشنگتن به تل آویو است. از سال 1991 میلادی و با تصویب کنگره، اسرائیل کمک سالانه دریافتی از آمریکا را ابتدای هر سال به صورت تمام و کمال دریافت می‌کند؛ یعنی دولت مستقر در کاخ سفید باید در ابتدای سال مالی خود دست به استقراض از منابع خارجی به منظور تامین منابع لازم برای کمک هنگفت به رژیم صهیونیستی بزند.

 

نظرسنجی موسسه معتبر و مشهور «گالوپ» در سال 2014 نشان داد که تنها 50 درصد از جوانان بین 18 تا 34 سال علاقه‌ای نسبت به پیگیری اخبار درباره منازعات صهیونیست‌ها و فلسطینی‌ها از خود نشان می‌دهند که در میان 50 درصد دیگر هم، اسرائیل گزینه مطلوبی برای حمایت شناخته نمی‌شود.

 

«برنی سندرز»، نامزد حزب دموکرات برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری 2016 هم که با سخنان ضداسرائیلی خود توانسته بود جوانان را تهییج و با خود همراه کند، در یکی از سخنرانی‌های خود با انتقاد جدی از رفتار رژیم صهیونیستی و حمایت همیشگی کاخ سفید از آن، گفت: «مردم آمریکا بر روی یک موضع واحد تاکید دارند و آن، این است که هر چیزی که بنیامین نتانیاهو یا دیگر مقامات اسرائیل می‌گویند، لزوما صحیح نیست و ما نباید برای آن هزینه بدهیم.»

 

همین ایجاد تضاد میان منافع ملی آمریکا و حمایت از اسرائیل، زمینه‌ساز شکل‌گیری سوالی شده که در ابتدای متن پرسیده شد: «قیمت حمایت آمریکا از اسرائیل چه اندازه است و چرا با وجود اختلاف بر سر نحوه مدیریت منابع مالی و سیاسی برای ارتقای سطح زندگی مردم، هیچ اختلافی بر سر حمایت همه جانبه از صهیونیست‌ها – حتی به قیمت صدمه دیدن منافع ملی آمریکا – وجود ندارد؟»

 

پاسخ‌های متعددی به این سوال وجود دارد اما اصلی‌ترین محور، ساختار نظام سرمایه‌داری و «اصالت پول» است. در مکانیزمی که لیبرال‌ها برای نظام کاپیتالیسم در نظر گرفته‌اند، اقتصاد به عنوان یک عامل اصلی در زمینه تعیین جهت‌گیری‌ها و سیاست‌گذاری‌های هر حکومتی مطرح است و اساسا دیپلماسی، شعبه‌ای از تامین منافع اقتصادی کشورها تعریف می‌شود.

 

 

با این پیش زمینه، باید دانست که صاحبان اکثر قریب به اتفاق موسسات و شرکت‌های بزرگ و اصطلاحا مادر در رژیم صهیونیستی، کسانی هستند که شرکت‌ها و مراکز اقتصادی کوچک و متوسط در آمریکا را هدایت و مدیریت می‌کنند؛ یعنی ایجاد وابستگی مشترک میان منافع اقتصادی اسرائیل و منافع اقتصادی آمریکا، یک رویکرد جاری و واقعی است.

 

بنابراین هر چه در صنایع و موسسات اقتصادی آمریکا هزینه شود، گویا در خاک فلسطین اشغالی به بار نشسته است. همچنین این وابستگی متقابل سبب شده تا سیاستمداران آمریکایی برای جلب حمایت موسسات اقتصادی در داخل این کشور – که اکثرا دارای صاحبان اسرائیلی و صهیونیست هستند – مجبور به تامین نظر آنها یعنی حمایت بی چون و چرا از اسرائیل و سیاست‌های آن باشند.

 

علاوه بر موضوعات اقتصادی که البته مهمترین دلیل یکپارچگی ساختار سیاسی واشنگتن و تل آویو – فارغ از هر دولت و هر حزب – به شمار می‌آید، نقشه راهبردی ایالات متحده برای منطقه غرب آسیا و شمال آفریقا نیز سبب شده تا جایگاه اسرائیل در منظومه سیاست خارجی کاخ سفید به شدت ارتقا یافته و همین مساله موجب قربانی شدن منافع مردم آمریکا به پای سیاست‌های کشورگشایانه دولت‌های مختلف این کشور شده است.

 

در حقیقت جایگاه اسرائیل در سیاست خارجی فعلی آمریکا همان جایگاه ایران در مانیفست این کشور در دوران پهلوی است؛ تا جایی که برخلاف رویکردهای ملی ایالات متحده، هزینه‌های هنگفتی در مسیر تجهیز شاهنشاهی ایران به سلاح‌های مختلف جنگی و همچنین توسعه برنامه اتمی آن صورت می‌گرفت تا ژاندارم منطقه، نماینده واشنگتن و نه هیچ کشور دیگری، باشد؛ جایگاهی که پس از انقلاب اسلامی ایران، به صهیونیست‌ها محول شده است.

 

در مجموع اینگونه به نظر می‌رسد که پیوند خوردن ساختارهای سیاسی و اقتصادی اسرائیل و آمریکا، شرایط را به سمتی هدایت کرده که نازهای کودک لوسی به نام تل آویو به طور کامل در واشنگتن خریدار دارد و اصلا هم مهم نیست که بهای این همراهی، چه هزینه سنگینی برای مردم این کشور به همراه داشته باشد.

نوع مطلب : بهتربشناسیم(سیاسی)، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
سه شنبه 30 خرداد 1396
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic