۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن
ولایتی:

ظریف، موگرینی را به بندهای نقض شده برجام ارجاع داد

 دیدار رئیس مرکز پژوهش‌های سوئد با ولایتی

عضو هیئت عالی نظارت بر برجام می‌گوید که آقای ظریف در نامه به خانم موگرینی، اروپایی‌ها را به صراحت به نقض بندهای ۲۶، ۲۷ و ۲۸ برجام ارجاع داد.


به گزارش حوزه سیاست خارجی خبرگزاری تسنیم، علی اکبر ولایتی، عضو هیئت عالی نظارت بر برجام می‌گوید که وزیر امور خارجه کشورمان در نامه‌ای به خانم موگرینی،  اروپایی‌ها را به صراحت به نقض بندهای 26، 27 و 28 برجام ارجاع داده است. 

ولایتی که با خبرگزاری صدا و سیما مصاحبه کرده است، افزود: اروپایی‌ها تصدیق کردند که برجام از جانب آمریکا نقض شده است.

وی گفت: طبعاً وقتی اروپایی‌ها این موضوع را تصدیق می‌کنند در روابط تجاری با کشورمان وقفه ایجاد نخواهند کرد و تعامل ما با آنان در حوزه تجاری رو به پیشرفت است.

ولایتی مصوبه اخیر سنا را ناقض بندهای مختلف برجام دانست و افزود: این در حالی است که آمریکا و دیگر اعضای 1+5 متعهد شده‌اند که از هر کاری که مستقیم یا غیرمستقیم ، برجام را دچار مشکل کند بپرهیزند و حال آنکه کشورمان به تعهداتش عمل کرده است؛ مصوبه سنا قطعاً با روح و متن برجام مغایرت دارد و مستقیم و غیرمستقیم با بندهای 26، 27 و 28 مغایر است.

وی گفت: آنچه اهمیت دارد این است که آمریکایی‌ها بار دیگر نشان دادند که قابل اعتماد نیستند و کسانی که اهل درک و سیاست جهانی هستند و آمریکایی‌ها را در صحنه جهانی آزموده بودند از ابتدا این باور را داشتند که آنان قابل اعتماد نیستند گرچه برخی شاید با خوش‌بینی اینگونه بیان و القاء می‌کردند که اگر ما هم مانند برخی دیگر با آمریکایی‌ها صحبت و با آنان مسالمت‌آمیز رفتار کنیم آنان هم با ما مسالمت‌جویانه رفتار می‌کنند و به قولشان وفادار خواهند بود.

ولایتی افزود: اقدام اخیر آمریکایی‌ها سبب شد افراد خوش باور یا دیرباوران هم در این باره به اتفاق نظر برسند. بنابراین یکی از برکات این کار شیطانی آمریکایی‌ها و همه دست اندرکاران تصویب این تحریم‌ها (دموکرات‌ها و جمهوریخواهان) این بود که نه فقط ایران که همه ملت‌های دنیا فهمیدند که کشتی‌بان را سیاست دیگر آمده است و آنچه در بطن آمریکایی‌ها بود با ترامپ بروز کرد و الا اوباما هم مانند ترامپ است.

وی گفت: برای اثبات اینکه تفاوت میان دموکرات‌ها و جمهوریخواهان نیست باید دانست که اعضای این دو حزب با هم کنار آمدند در حالی که دموکرات‌ها متعهد بودند و در گذشته اوباما، کری و دیگران تأکید و وانمود می‌کردند که به گفتار و تعهدشان پایبندند اما در قانون این مصوبه که نامش مقابله با ایران و در واقع مقابله با دنیاست دموکرات‌ها و جمهوریخواهان متحد شدند و به نوعی سازش و ساخت و پاخت کردند به نحوی که این قانون روس‌ها را نیز شامل می‌شود و دموکرات‌ها نیز چشمشان را با قراردادی که با ایران در برجام امضا کرده بودند بستند.

عضو هیئت عالی نظارت بر برجام افزود: بر این اساس این مصوبه پیش از آنکه علیه ایران باشد ضد روسیه است به نحوی که از 142 صفحه این قانون 21 صفحه مربوط به ایران، 95 صفحه راجع به روسیه و بقیه مربوط به امنیت ملی آمریکاست.

ولایتی گفت: در این قانون تحریم‌های بسیار سختی علیه روس‌ها تصویب شده به نحوی که صدای آلمان‌ها درآمده است؛ خانم مرکل در اظهار نظری بسیار صریح اعلام کرد که اعتمادش به روس‌ها بیش از آمریکایی هاست و با توجه به اینکه 60 درصد انرژی آلمان از منابع نفت و گاز روسیه تأمین می‌شود اگر این تحریم‌ها از صدور انرژی روسیه جلوگیری کند قطعاً مقابل آمریکایی ها خواهند ایستاد.

وی افزود: فرانسوی‌ها نیز قطعاً با هژمونی آمریکایی‌ها مقابله خواهند کرد.

ولایتی گفت: از وقتی که ترامپ روی کار آمده هر کجا رفته با خودش شر برده است به نحوی که پس از سفر به ریاض میان اعضای شورای همکاری خلیج فارس تفرقه انداخت و قطر و عربستان تا مرز جنگ پیش رفتند.

وی افزود: ترامپ به حکومت عربستان تسلیحات فراوانی فروخت تا یمنی‌ها را بمباران کنند و در بازگشت به آمریکا اعلام کرد برای کشورش اشتغال ایجاد کرده در حقیقت او دوره افتاده است و تجارت ترور می‌کند؛ فروش حدود 500 میلیارد دلاری تسهیلات به عربستان به منظور رفع مشکلات اقتصادی آمریکا به قیمت این است که روزانه شمار بیشتری از یمنی‌ها بمباران می‌شوند.

رئیس مرکز مطالعات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین با اشاره به اقدام آمریکایی‌ها در انتقال مقادیر قابل توجهی سلاح به شهر رقه سوریه برای تسلیح تروریست‌ها و مقابله با دولت سوریه تصریح کرد: ترامپ که قبل از ریاست جمهوری‌اش قمارخانه و فعالیت‌های مشابه داشت حالا تجارت شریف‌تری پیدا کرده که همان تجارت ترور است و هر کسی به او پول بدهد با او همکاری می‌کند.

ولایتی گفت: جمهوری اسلامی ایران به ملت و دولت‌های عراق و سوریه کمک کرد، به همین علت آمریکایی‌ها از تحقق اهدافشان در این کشورها ناکام شدند؛ اخیراً نیز نیروهای مردمی و ارتش های عراق و سوریه در مرزهای مشترک با یکدیگر دست دادند و طرح آمریکا را شکستند؛ آمریکایی‌ها می‌خواستند منطقه حائل در مرز این دو کشور ایجاد کنند تا خط ارتباطی میان این دو کشور همسایه و متحد نباشد اما با وجود بمباران مردم بی‌گناه در عراق و سوریه طرحشان شکست خورد و مرز راهبردی دو کشور از بغداد تا دمشق و بیروت ادامه یافت و از این سو نیز ایران بهتر می‌تواند به کمک دوستانش در عراق و سوریه بپردازد به همین علت آمریکایی‌ها درصدد تلافی شکست خود در عرصه‌های سیاسی و نظامی هستند.

وی افزود: ترامپ در تبلیغات انتخاباتی‌اش گفته بود که در آینده با چهار حوزه مشکل دارد؛ نخست اروپا که هزینه ناتو را نمی‌پردازد و بار هزینه بر دوش آمریکاست، دوم با روسیه که در اوکراین و دیگر مناطق می‌خواهد نفوذش را گسترش دهد، دیگر با چین که در تجارت آمریکا را به شکست کشانده است و با ایران نیز از این منظر مشکل دارد که مدعی دخالت منطقه‌ای ماست و حال آنکه کشورمان به درخواست دولت‌های قانونی عراق و سوریه در این کشورها حضور دارد.

ولایتی تصریح کرد: نمونه بسیار جالب از عهدشکنی آمریکاییها این است که اوباما با کوبا رابطه برقرار کرد و حال آنکه ترامپ همه تحریم‌ها را علیه این کشور بازگرداند. این نکته قابل توجه برای کسانی است که می‌گویند اگر ما نیز با آمریکایی‌ها رابطه برقرار کنیم مشکلاتمان حل و فصل می‌شود.

وی گفت: تفاوت ترامپ با قبلی‌ها این است که هر آنچه اعلام می‌کند که می‌خواهد انجام دهد و حتی فراتر از آن را می‌گوید قابل اعمال نیست زیرا آمریکای پس از جنگ جهانی دوم دیگر آمریکای دوره آیزنهاور یا روزولت نیست و به موجودی تبدیل شده که دیگر قدرت سابقش را ندارد و فقط نشسته یا خوابیده صدایی از آن بلند می شود.

عضو هیئت عالی نظارت بر برجام همچنین در پاسخ به اینکه چرا دیگر اعضای 1+5 در قبال نقض برجام از جانب آمریکایی‌ها واکنشی نشان نمی‌دهند تأکید کرد: از کارهایی که در دیپلماسی باید انجام شود و بخشی از آن انجام شده این است که باید بسیار جدی و جامع‌تر برای مذاکره با دیگر اعضای 1+5 اقدام و به آنان یادآوری کنیم که در قبال برجام مسئولیت دارند زیرا این قراردادی بین المللی است، همچنان که خانم موگرینی و برخی دیگر از سران اروپا نیز به این موضوع اذعان کرده‌اند و این قراردادی دوجانبه میان آمریکا و ایران نیست.

ولایتی گفت: بر این اساس باید فعالیت‌های دیپلماتیک خود را به منظور تنویر افکار عمومی جهانیان افزایش دهیم. البته به یقین با کاری که ترامپ کرده است عملاً دنیا را در مقابل خودش قرار می دهد.

وی همچنین در پاسخ به اینکه آیا اتکا به اروپایی‌ها برای دفاع از برجام اطمینان آور است؟ اظهار داشت: اروپایی‌ها مجبور نیستند که به مصوبه سنای آمریکا عمل کنند، آنان در پی منافع خود هستند و نمی‌خواهند ایران را به عنوان قدرت نخست منطقه‌ای از دست بدهند به ویژه آنکه ایران است که مقابل تروریسم ایستاده و می‌دانند نقش کشورمان در جلوگیری از تروریسم در درجه نخست است و اگر تروریسم به اروپا سرریز شود این قاره را دچار ناامنی می‌کند.

ولایتی با اشاره به اذعان مکرر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به متعهد بودن کشورمان به تعهداتش در چارچوب برجام افزود: اروپایی‌ها این موضوع را می‌دانند و دلیلی ندارد که تحریم‌های کشورمان را به بهانه‌های واهی پیگیری کنند، بنابراین تحریم‌های آمریکا یک جانبه است در حالی که در گذشته چند جانبه بود.

وی اضافه کرد: اروپایی‌ها خود را ملزم نمی‌دانند که به مصوبه سنای آمریکا پاسخ مثبت دهند همچنان که مجموع اظهارات مقامات اروپا و تا حدی عملکردشان نیز این موضوع را نشان می‌دهد، مضاف بر اینکه ما با روسیه و چین قراردادهای متعددی در حوزه‌های مختلف داریم و چین شریک نخست تجاری ماست.

ولایتی ادامه داد: البته ما سی و چند سال به تحریم‌های آمریکا عادت کرده‌ایم و اقتصاد مقاومتی طرحی ایجابی در برابر این تحریم‌هاست.

عضو هیئت عالی نظارت بر برجام همچنین درباره نامه اخیر آقای ظریف به خانم موگرینی درباره اقدامات آمریکا در نقض برجام گفت: آقای ظریف در این نامه اروپایی‌ها را به صراحت به نقض بندهای 26، 27 و 28 برجام ارجاع داده است و آنان نیز تصدیق کرده‌اند که برجام از جانب آمریکا نقض شده است.

وی افزود: طبعاً وقتی اروپایی‌ها این موضوع را تصدیق می‌کنند در روابط تجاری با کشورمان وقفه ایجاد نخواهند کرد و تعامل ما با آنان در حوزه تجاری رو به پیشرفت است.

ولایتی همچنین در پاسخ به اینکه آیا طرح مجلس شورای اسلامی برای مقابله با مصوبه اخیر سنای آمریکا کفایت می‌کند، تأکید کرد: بستگی دارد به اینکه مجلس چه چیزی را تصویب کند اما بدون تردید ملت ایران در مقابله با تهدیدات خارجی یکپارچه است و اختلاف سلایق را کنار می‌گذارد خواهند دید که در همین مجلس با وجود جناح‌های فکری متفاوت در تصویب طرح جامع ضد آمریکایی و تقابل با مصوبه سنا کوتاهی نخواهد شد و آن را با اکثریت قریب به اتفاق تصویب خواهند کرد.

وی افزود: البته این طرح باید بررسی و تصویب و پس از تأیید شورای نگهبان به دولت ابلاغ شود آنگاه می‌توان درباره جزئیات آن سخن گفت اما می‌توانم بگویم با توجه به غیرت ملی که در همه‌جا به‌ویژه در مجلس وجود دارد با قوت در مقابل آمریکایی‌ها خواهند ایستاد.

عضو هیئت نظارت بر برجام همچنین درباره زمان برگزاری نشست این هیئت برای بررسی مصوبه سنای آمریکا گفت: جلسه این هیئت هفته گذشته برگزار و مقرر شد که جلسه دیگر این هیئت در فاصله بسیار نزدیک، یعنی شاید در روزهای آینده با طرحی که وزارت امور خارجه خواهد آورد برگزار شود.

ولایتی تاکید کرد: دست ما برای مقابله با کاری که آمریکایی‌ها کردند باز است و مسلماً جمهوری اسلامی ایران تردید نخواهد کرد که موضع ابتکار را در صحنه سیاسی و بین الملل در این باره داشته باشد.

انتهای پیام/

نوع مطلب : هسته ای ومسائل پیرامونی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
سه شنبه 30 خرداد 1396
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic