۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن

نوبت پاسخگویی دولت به فاجعه برجام است

برجام

در شرایطی که آمریکایی ها تحریم های بی سابقه ای را علیه ایران تدارک می بینند٬ مدعیان رفع تحریم ها روزه سکوت گرفته و پاسخی درباره فاجعه برجام که به منفذی برای ضربه زدن به ملت مبدل شده٬ نمی‌دهند.


به گزارش مشرق، «برجسته سازی» به عنوان یکی نظریات در اصول ارتباطی می‌گوید «ما نمی‌توانیم به مردم بگوییم چگونه بیندیشند اما می‌توانیم تعیین کنیم که درباره چه بیندیشند و وقتی توانستیم تعیین کنیم که آنها به چه بیاندیشند ، سپس تحمیل چگونه فکر کردن در چارچوبی از پیش ساخته بر آنها کار سختی نیست» .


نگاهی کلی به شرایط بسیار حساس کشور و مسائل مبتلا به آن از یک سو و جنس اظهارات رئیس‌جمهور و تیتر رسانه‌های زنجیره‌ای حامی دولت طی هفته و روزهای اخیر به خوبی نشان می‌دهد که روحانی و تیم مشاورانش به کمک فضای به شدت مسموم مجازی چگونه بر این اصل ارتباطی تمرکز کرده و تلاش می‌کنند با برجسته کردن موضوعات مبهم و فرعی و حاشیه ساز ، فکر و ذهن مردم را از موضوعاتی دور کنند که روزی با صدای کلفت و تیترهای درشت وعده می‌داند و حالا که حباب وعده‌ها ترکیده رویشان را سمت دیگری کرده‌اند .


تحریم‌های بی‌سابقه آمریکا علیه ایران


ساعات پایانی چهارشنبه گذشته بود که مجلس سنای آمریکا ، با اتفاق نظر دو حزبی (دموکرات و جمهوری‌خواه) طرح «تحریم‌های جامع علیه ایران» موسوم به «قانون مقابله با اقدامات بی‌ثبات‌کننده ایران- ۲۰۱۷» را با ۹۸ رأی موافق و تنها دو رأی مخالف در فهرست مصوبات خود قرار داد .
این طرح با نقض فاحش برجام(به طور خاص بندهای ۲۶ و ۲۹ برجام) خواستار اعمال تحریم‌هایی جدید علیه ایران به ‌بهانه برنامه موشکی، انتقال تسلیحات، حمایت از گروه‌های مقاومت (که واشنگتن آنها را تروریستی می‌داند) و نقض ادعایی حقوق بشری است.


طرح جدید سناتورها که در صورت تبدیل شدن به قانون، تحریم‌های غیرهسته‌ای علیه ایران را افزایش می‌دهد، بطور کلی سه محور اصلی دارد:


۱-تحریم‌های موشک بالستیک: که اشخاص دخیل در برنامه موشکی بالستیک ایران و کسانی که با آنها داد و ستد دارند را هدف تحریم قرار می‌دهد.


۲-تحریم‌های جدید تروریسم: تحریم‌هایی مرتبط با تروریسم را علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اعمال می‌کند و بطور مشخص قوانینی علیه افرادی تدوین می‌کند که در حال حاضر به بهانه حمایت ادعایی ایران از «تروریسم» تحریم هستند. این قانون رئیس‌جمهور آمریکا را ملزم می‌کند به فاصله حداکثر ۹۰ روز بعد از اجرایی شدن، تحریم‌هایی را علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و اشخاص خارجی که جزو مقام‌ها، مأموران یا وابستگان این سازمان هستند، اعمال کند.


۳- اجرای تحریم تسلیحاتی: رئیس‌جمهور آمریکا را ملزم می‌سازد تا دارایی افراد و نهادهای درگیر در فعالیت‌های خاص مرتبط با تأمین، فروش و یا انتقال تسلیحات منع شده و مواد مرتبط به یا از ایران را توقیف کند.


نکته قابل تامل اینکه سنای آمریکا تصویب این تحریم‌ها را به خاطر نگرانی از تاثیر منفی بر انتخابات ایران، به بعد از انتخابات ریاست جمهوری موکول کرد.


دولت مشغول حاشیه سازی


درست زمانی که قانونگذاران آمریکائی در حال کندن «سیاه چاله تحریم» علیه کشورمان بودند ، رئیس‌جمهور محترم در ضیافت افطار با اساتید و پزشکان مشغول تحریف نهج البلاغه و برش‌های مغرضانه از کلام امام معصوم (ع) بود.


روحانی که قبل از این برای اغراض سیاسی خود حادثه عاشورا را تحریف کرده بود و مدعی شده بود کربلا درس مذاکره است!در این مراسم در اظهاراتی شبهه ناک و غیر‌دقیق از سیره عملی امیرالمومنین‌(ع) گفت: حکومت علی(ع) با خواست و اصرار مردم تشکیل شد و این در حالی بود که ایشان در برابر اصرار مردم به آنها فرمودند که حکومت عدل من برای شما سنگین است و باید به سراغ فرد دیگری بروید، اما در عین حال این را نیز گفتند که اگر شما مردم فرد دیگری را انتخاب کنید، من در اطاعت از او که شما مردم آن را برگزیدید، اولین نفر خواهم بود. مبنای ولایت و حکومت از دیدگاه علی (ع) نیز انتخاب و نظر مردم بود.


روحانی افزود: انتخاباتی که ما امروز در کشور انجام می‌دهیم و همچنین موضوع آراء مردم، پیروی از تفکر غرب نیست و به دنبال رأی مردم به عنوان هدیه دنیای غرب پس از رنسانس نیستیم، بلکه ما دارای مذهب، مرام و دینی هستیم که امیرالمؤمنین علی(ع) مبنای حکومت را در آن، نظر، خواست و آراء مردم می‌داند.


روحانی همچنین در مراسم  تجلیل از خادمان قرآنی نیز دست به تحریف تاریخ زمان امام حسن‌مجتبی(ع) زده به نسبت دادن خلاف واقع به این امام معصوم گفت: شهامت بسیار زیادی می‌خواهد که انسان برای مصالح جامعه اسلامی در برابر ‏دشمنان دست صلح دراز کند.
وی افزود: امام حسن(ع) برای دین خدا و امت اسلام این کار را کرد و با صلح ‏خود شمشیر و نیزه‌ای را تحمل کرد که بسیار دردناک‌تر از شمشیر و نیزه در میدان جنگ بود.


مسلما پاسخ به این اظهارات خلاف واقع و تحریف گونه از سیره معصومین (ع) نیاز به پاسخی در خور و مفصل دارد که در این نوشتار نمی‌گنجد؛ اما اینکه مقصود رئیس‌جمهور از طرح چنین مسائلی در شرایط فعلی چیست، چیزی  جز حاشیه‌سازی و منحرف کردن افکار عمومی از وقایع با اهمیت و البته بسیار تلخی همچون نقض برجام و تصویب تحریم‌های جدید علیه کشورمان پاسخ دیگری به ذهن نمی‌رسد .


سانسور تحریم‌های جدید آمریکا در روزنامه‌های زنجیره‌ای


از سوی دیگر روزنامه‌های زنجیره‌ای حامی دولت نیز که روزی با تیترهای درشت و عبارات غلو آمیز همچون « تحریم‌ها به تاریخ پیوست»، «صبح بدون تحریم»، «فروپاشی تحریم»، «اینک بدون تحریم»، «تحریم رفت»، «پیروزی، بدون جنگ» و... » برجام را فتح الفتوح همه تحریم‌ها می‌نمایاندند و گرچه بعدها معلوم شد که مامور به بزک برجام بوده‌اند ، این روزها در مقابل شدیدترین تحریم آمریکا علیه ایران سیاست سانسور را در پیش گرفته‌اند و به جای پرداختن به نقض مکرر روح و جسم برجام، حاشیه سازی‌های دولت را تیتر می‌کنند یا با برجسته کردن مسائل فرعی و کم اهمیتی مانند حضور زنان در ورزشگاه‌ها یا عدم پخش فلان آهنگ پیش از افطار ، خود رکن چهارم دموکراسی را نقض مکرر کرده باشند .


 واکنش مجلس به تحریم‌های جدید آمریکا : دو هفته تعطیلات !


همچنین در حالی که نمایندگان سنای آمریکا گسترده‌ترین تحریم‌های خود علیه جمهوری اسلامی ایران را تصویب می‌کنند نمایندگان مجلس شورای اسلامی به تعطیلات دوهفته‌ای می‌روند و احتمالا نمایندگان پس از دوهفته به مجلس خواهند آمد و در حد چند دقیقه‌ هم به بیان کلیاتی در خصوص اعمال تحریم‌های جدید توسط ایالات متحده علیه کشورمان خواهند پرداخت.


کما اینکه برخی نمایندگان در گفت‌وگو با رسانه‌ها اعلام کرده‌اند که «پیش‌نویس طرح مقابله متناسب با اقدامات کنگره آمریکا تدوین شده است و در اولین جلسه کمیسیون امنیت‌ملی پس از سرکشی نمایندگان به حوزه‌های انتخابیه بررسی و تصویب می‌شود.»


در شرایطی که این اقدامات آمریکایی‌ها خلاف برجام است و این معاهده بین‌المللی را نادیده می‌گیرد و با توجه به مطرح شدن موضوعات کلان ملی و بین‌المللی؛ قطعا بهارستان‌نشین‌ها باید سرکشی از حوزه‌های انتخابیه و استراحت را به زمان دیگری موکول می‌کردند و با تشکیل جلسه فوری در مجلس این اقدام آمریکایی‌ها را بررسی و برای مقابله با آن چاره‌اندیشی کرده و تصمیمات متناسبی اتخاذ کنند .


بدون تردید کشور و منافع ملی آن نباید تحت الشعاع اقدامات غیر فوری مانند سر کشی به حوزه‌های انتخابیه آقایان و خانم‌های نماینده قرار گیرد و مردم، امروز بیشتر از هر روز دیگری نیازمند حضور نمایندگان و تصمیم‌گیری آنها در مجلس شورای اسلامی هستند.


پاسخگوی فاجعه برجام باشید


برغم نقدها و هشدارهای مشفقانه دلسوزان طی ۲ سال گذشته اما لجبازی نگذاشت رئیس‌جمهور واقعیت را ببیند و بپذیرد و آمریکا نیز به مدد بانیان برجام‌ها، تحریم‌هایی وسیع‌تر و شدیدتر از ماقبل برجام را به تصویب رسانده است. اکنون زمانی است که هیئت نظارت بر برجام باید وارد عمل شود. اما این هیئت چه اقدامی می‌تواند انجام دهند؟!


- اعلام نقض برجام توسط طرف آمریکایی و الزام دولت به مراجعه به سازوکار قضایی: در این صورت براساس بندهای ۳۶ و ۳۷ برجام (که در بندهای ۱۱ و ۱۲ قطعنامه ۲۲۳۱ نیز تکرار شده است) شکایت ایران پس از طی چهار مرحله و ظرف ۴۵ روز به شورای امنیت سازمان ملل ارجاع و ۳۰ روز پس از آن نیز قطعنامه ۲۲۳۱ لغو و شش قطعنامه تعلیق شده پیشین و همه تحریم‌های درج شده در آنها بازخواهد گشت. پیرو این وضعیت، تحریم‌های لغو یا تعلیق شده اتحادیه اروپا و آمریکا (که پایه حقوقی آنها قطعنامه‌های شورای امنیت بوده است) نیز بلافاصله مجدداً اعمال خواهد شد! (این یعنی بازگشت همه تحریم ها)؛


- صرف نظر کردن از شکایت: که به نسبت اقدام اول عاقلانه‌تر به نظر می‌رسد!


- اما کار سومی را هم هیئت نظارت می‌تواند انجام دهد: «بیان واقعیات» هیئت نظارت صریحا و غیر مصلحت اندیشانه به مردم بگوید که «برجام از اول قابل نقض، بلکه نقض شده! نگارش شده است!» هیئت نظارت به مردم بگوید که تعدادی از شروط ۹ گانه رهبری طی اجرای برجام هرگز رعایت نشد! ، غربی‌ها در ارتباط با بند اول شروط رهبری، هرگز نامه‌ای ارسال نکردند مبنی بر اینکه بعد از اجرای تعهدات ایران تحریم‌ها را «لغو» خواهند کرد (و لذا به لغو تنها ۱۵ درصد و تعلیق ۳۵ درصد بسنده کردند و در ارتباط با ۵۰ درصد باقی مانده هیچ کاری نکردند!)


از سوی دیگر سازوکار شکایت در برجام به نحوی تنظیم شده که هر نوع شکایت ایران (ولو با استنادات کامل) منجر به بازگشت همه تحریم‌ها خواهد شد! (یعنی به نحوی تنظیم شده است که ایران هرگز جرات شکایت نداشته باشد، ولو در صورت نقض‌های آشکار طرف مقابل)!


اضافه کنید به آن این نکته را که متن به نحوی نوشته شده که تفسیر طرف مقابل بخش مهمی از آن را بلااثر کرده است، بدون اینکه ما بتوانیم اعتراض کنیم!


دولت که در این شرایط باید پاسخگوی فاجعه و خسارت محض برجام باشد در حال ماله‌کشی و زمینه‌چینی برای برجام‌های دیگر است!

منبع: کیهان
نوع مطلب : هسته ای ومسائل پیرامونی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
یکشنبه 28 خرداد 1396
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic