۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن

شخصیت‌های سیاسی از کابینه دوازدهم چه می‌خواهند؟ 

شخصیت‌های سیاسی از کابینه دوازدهم چه می‌خواهند؟

با تداوم ریاست جمهوری «حسن روحانی»، یکی از مهمترین مباحث این روزها مربوط به به ترکیب کابینه دوازدهم است.

 

به گزارش خبرنگار احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، با پایان یافتن انتخابات ریاست جمهوری 96 و انتخاب مجدد حسن روحانی به عنوان رئیس جمهور دولت دوازدهم، این روزها بحث داغ تعیین وزرای این دولت نقل محافل است. از جمله بحث‌هایی که در این راستا صورت می‌گیرد، تحلیل عملکرد وزرای دولت یازدهم است.
 
با نگاهی به بحث‌های سیاسیون در این باره می‌توان دریافت که عملکرد برخی از وزرا به قدری قابل قبول بوده که کمتر کسی معتقد به عزل آنان است و در مقابل عملکرد برخی دیگر از وزرای روحانی مورد انتقاد جدی است و همین مسئله احتمال تغییر آنان را تقویت می‌کند.
یکی از نکات مورد توجه اغلب شخصیت‌های سیاسی این است که در کابینه دوازدهم باید «جوان‌گرایی» صورت گیرد و سن وزرا کاهش یابد. البته ناگفته نماند که انتقاد به سن زیاد برخی از وزرای دولت اول روحانی صرفا مربوط به روزهای اخیر و صحبت بر سر کابینه دوازدهم نیست بلکه از ابتدای تشکیل دولت یازدهم پیرامون سن برخی از وزرا به روحانی انتقاداتی وارد شد اما در این 4 سال تغییرات خاصی حداقل از حیث جوان‌گرایی در کابینه انجام نشد. این بار حسن روحانی در یکی از برنامه‌های انتخاباتی خود وعده جوان‌گرایی دولتش را داد. رئیس جمهور در برنامه‌ای که از شبکه خبر پخش می‌شد گفت که «سن کابینه بعدی جوان‌تر می‌شود.» و این سخن حاکی از آن است که روحانی این بار عزمش را جزم کرده تا فاکتور «سن» را هم ملاک پاره‌ای از تغییرات در دولت خود کند و باید دید کدام یک از وزرای دولت یازدهم که اغلب بالای 60 سال سن دارند، در لیست خروجی‌ها قرار می‌گیرند.

کلیدواژه دیگری که در کلام شخصیت‌های سیاسی اهمیت ویژه‌ای دارد، آن است که کابینه دولت دوازدهم نباید بر اساس گرایش‌های حزبی و سیاسی و صرفا از یک جناح خاص انتخاب شود. این نکته از آنجا نشأت گرفته که اخیرا برخی اصلاح‌طلبان در اظهارات خود میزان فعالیت انتخاباتی مدیران دولتی و وزرا برای پیروزی حسن روحانی در انتخابات را ملاک مهمی در عزل و ابقای آنان عنوان کردند؛ به طوری که "مصطفی کواکبیان" دبیر کل حزب مردم‌سالاری چندی پیش گفته بود که برخی از اعضای کابینه در این انتخابات دولت را همراهی نکردند و باید به آنها بگوییم خداحافظِ شما!.
 
با نگاهی به وعده‌های انتخاباتی حسن روحانی می‌بینیم که رئیس جمهور نظر دیگری دارد. وی در 11 اردیبهشت و در بحبوحه برنامه‌های تبلیغاتی خود درباره وزرای دولت دوازدهم گفت: «معمول نیست که اسامی وزرای دولت بعدی مطرح شود چون باید تقدیم مجلس شود و آنها رأی بدهند و پیش از آن باید هماهنگی‌های دیگری صورت بگیرد. آنچه می‌توانم بگویم این است که اساس ما بر شایسته‌سالاری است و بحث جناح یا دسته‌بندی مطرح نیست.» در این باره هم باید ببینیم که رئیس جمهور به تاکیدش بر اهمیت شایسته‌سالاری در تعیین وزرا تا چه اندازه عمل خواهد کرد.

شخصیت‌های سیاسی از کابینه دوازدهم چه می‌خواهند؟

در راستای عملکرد کابینه یازدهم و انتظارات از کابینه دوم روحانی با شخصیت‌هایی چون "محمد غرضی" وزیر سابق پست و تلگراف، "حجت‌الاسلام حسین ابراهیمی" عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز، "غلامحسین کرباسچی"دبیر کل حزب کارگزاران سازندگی، "قدرتعلی حشتمیان" رئیس خانه احزاب ایران، "حسین نجابت" نماینده سابق مجلس شورای اسلامی، "محسن کوهکن" نایب رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری، "داریوش قنبری" عضو حزب مردم‌سالاری، "حمیدرضا ترقی" عضو حزب موتلفه اسلامی و "لطف‌الله فروزنده" عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب گفتگو کردیم که به شرح زیر است: 

"حجت‌الاسلام حسین ابراهیمی" عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز معتقد است که در ترکیب تیم ‎اقتصادی و فرهنگی دولت باید تجدیدنظر شود چرا که کارآمدی لازم را در این 4 سال نداشتند. همچنین وی به اظهارات برخی اصلاح‌طلبان که میزان فعالیت مدیران دولتی برای پیروزی رئیس جمهور در انتخابات را ملاک مهمی برای عزل و یا ابقای آنان می‌دانستند، واکنش نشان می‌دهد و می‌گوید: اینگونه اظهارات سنجیده و مناسب نیست و رئیس‌جمهور بر اساس شایسته‌سالاری باید وزرایش را انتخاب کند و توجه ویژه‌ای هم به نیروهای متخصص و نسل جوان داشته باشد. (بیشتر بخوانید

جوان‌گرایی در کابینه از نظر "حسین نجابت"  هم مسئله‌ای حائز اهمیت است. وی می‌گوید رئیس‌جمهور در دوران رقابت‌های انتخاباتی، وعده جوان‌گرایی و تحرک بیشتر را به مردم داد و امیدواریم که به آن عمل کند. نماینده سابق مجلس شورای اسلامی معتقد است که کابینه باید فارغ از گرایش‌های سیاسی و جناحی انتخاب شود. (بیشتر بخوانید)

"محسن کوهکن" نایب رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری در تحلیل عملکرد دولت یازدهم، نوک پیکان انتقاد خود را متوجه تیم اقتصادی می‌کند و می‌گوید اعضای اقتصادی دولت در زمان آغاز کار خود، از نظر تئوری اقتصادی حرف‌هایی می‌زدند که نوید موفقیت را می‌داد اما در مرحله اجرا از آنچه گفته شد عدول کردند. این نماینده مجلس تاکید می‌کند که رئیس‌جمهور باید مجموعه‌ای از وزرا و مدیران را انتخاب کند که با یکدیگر هماهنگ باشند و روحیه انقلابی‌گری در آنان موج بزند. (بیشتر بخوانید)

"محمد غرضی" وزیر سابق پست و تلگراف معتقد است که قضاوت درباره عملکرد وزارتخانه‌ها نسبی است و نمی‌توان در این باره نظری قطعی و یکسان ارائه داد. از سوی دیگر به ناهماهنگی موجود در دولت یازدهم نقد می‌کند و معتقد است که رئیس جمهور در این دوره طلبکارهای سیاسی قدرتری دارد که انتظار رسیدن به وزارتخانه‌های دولت دوازدهم را دارند. (بیشتر بخوانید)

"غلامحسین کرباسچی"دبیر کل حزب کارگزاران سازندگی درباره اولویت‌های دولت در تعیین کابینه جدید معتقد است که توقع ما از کابینه دوم روحانی این است که وزرایی فعال‌تر و با برنامه‌های بهتر انتخاب شوند و از سوی دیگر می‌گوید وزرای دولت هم باید به گونه‌ای فعالیت کنند که به اهداف و برنامه‌های اعلامی روحانی در جریان انتخابات پایبند باشند. (بیشتر بخوانید)

"حمیدرضا ترقی" عضو حزب موتلفه اسلامی به صورت تفکیکی عملکرد وزارتخانه‌های دولت اول روحانی را مورد ارزیابی قرار می‌هد. وی معتقد است که وزارت بهداشت و درمان با اجرای طرح تحول سلامت و حل مشکلات درمانی مردم، عملکرد قابل قبول‌تری نسبت به دیگر وزراتخانه‌ها داشته و خوب است وزیر بهداشت و درمان به کارش ادامه دهد. در مقابل به وزرات فرهنک و ارشاد اسلامی نقد دارد و می‌گوید اتاق فکر فرهنگی دولت تعطیل است و وزارتخانه‌های علوم و آموزش و پرورش را هم به علت امضای سند 2030 مقصر می‌داند و بر این باور است که وزرای آن باید تغییر کنند. (بیشتر بخوانید)

"لطف‌الله فروزنده" عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب هم به عملکرد دولت یازدهم در حوزه اقتصادی و زیرساختی انتقاد می‌کند. البته تاکید اصلیش این است که در وهله اول باید رویکرد دولت تغییر کند که اگر رویکرد فعلی دولت متحول نشود، تغییر افراد هم تاثیری در روند کاری دولت ندارد. (بیشتر بخوانید)

"قدرتعلی حشتمیان" رئیس خانه احزاب ایران معتقد به تغییر اکثر اعضای کابینه به ویژه تیم اقتصادی است. البته ضرورت جوان‌گرایی در دولت را هم مسئله‌ای مهم می‌داند و می‌گوید دولت دوازدهم باید به سمت جوان‌گرایی برود و میانگین سنی وزرا و دیگر دولتمردان کاهش یابد. رئیس خانه احزاب بر این باور است که نباید پست‌ها و سمت‌های دولت در انحصار عده‌ای خاص باشد و رئیس جمهور در انتخاب وزرای خود باید از هر سه جریان غالب سیاسی کشور استفاده کند. (بیشتر بخوانید)
 
 "حسین مرعشی" عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان معتقد است باید هر تغییری در کابینه در جهت تقویت آن باشد و صرفا تغییر دادن وزرا اصالتی ندارد چون وزرای فعلی تجربیات ارزنده‌ای دارند.در حال حاضر اولویت کشور در حوزه اقتصادی تغییر کرده و ایجاد رونق اقتصادی مسئله مهم و در اولویت قرار گرفته است لذا باید تیمی سرکار بیاید که سیاست‌های انبساطی و جسارت کافی را برای اجرای آن، داشته باشد.(بیشتر بخوانید)

و اما "داریوش قنبری" عضو حزب مردم‌سالاری تاکیدش این است که مشکلات ساختاری کشور را نباید در تحلیل عملکرد وزرای دولت نادیده گرفت چرا که این شرایط با مدیریت صحیح هم برطرف نمی‌شود. البته معتقد است که کابینه در جاهایی که در مسیر شعارهای دولت و اهداف آن عمل نکرده باید ترمیم شود. (بیشتر بخوانید)


شخصیت‌های سیاسی از کابینه دوازدهم چه می‌خواهند؟


سخن آخر

دولت یازدهم روز 12 مرداد ماه سال 92 با مراسم تنفیذی که در محضر رهبر معظم انقلاب انجام شد، آغاز به کار کرد و در همان روز هم به پایان می‌رسد و جای خود را به دولت دوازدهم می‌دهد. مراسم تنفیذ احتمالا روز 12 مرداد و مراسم تحلیف روز 13 مرداد در مجلس شورای اسلامی برگزار خواهد شد و پیش‌بینی می‌شود در همان روز لیست کابینه دولت دوازدهم هم تقدیم مجلس شود؛ لیستی که همه منتظریم تا ببینیم چه تغییراتی خواهد کرد.

انتهای پیام/ 
نوع مطلب : اخبار مهم به روز و به ساعت، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
جمعه 26 خرداد 1396
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic