۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن
منتظمی در دیدار دانشجویان با رهبر انقلاب:

سند خیانت‌بار ۲۰۳۰ از اذهان پاک نخواهد شد/ سیستم نظارت بر دانشگاه‌ها ضعیف است

 منتظمی

دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان گفت: سند خیانت بار۲۰۳۰  هیچگاه از اذهان مردم پاک نخواهد شد.


به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم، متین منتظمی دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان امروز در محضر رهبر انقلاب اسلامی طی سخنانی نکاتی را مطرح کرد.

وی در بخشی از سخنان خود اظهار داشت: یکی از مهمترین موضوعاتی که اکنون جامعه را درگیر کرده مسائل اقتصادی بالاخص موضوع مبارزه با فساد آن است، قوه قضائیه به عنوان اهرم عدالت جمهوری اسلامی باید قاطعانه با مفسدین اقتصادی برخورد نماید حال اینکه این مفسد می خواهد برادر فلان مسئول باشد یا فرزند مسئولی دیگر! مفهومی ندارد که یک مفسد اقتصادی با رانت خانواده خویش در حاشیه امن قرار گیرد و قوه قضائیه را تهدید به اعلان جنگ نماید.

این فعال دانشجویی افزود: برخی از موسسات مالی همچون کاسپین و آرمان در غفلت و خواب مسئولین ، پول و سرمایه مردم را به توبره خودشان ریختند، آیا رواست به خاطر ندانم کاری عدهای غیرمسئول و غیرمتعهد، اعتماد به نظام اسلامی از بین رود؟ بدتر از این، سکوت ملال آور مسئولینی است که از مردم عذرخواهی نکرده و پیگیری حق و حقوق مردم را درگیر سیاسیکاریهای خود کرده‌اند که به شدت باعث رنجش خاطر مردم مظلومی گشت که با اعتماد به بانک مرکزی، سرمایه خود را در چنین موسساتی وارد کرده اند. آیا وقت آن نرسیده که مسئولین امر بیایند و رسماً از مردمی که سرمایه خودرا از دست داده اند عذرخواهی کنند؟

** طرح سلامت باعث شکاف طبقاتی شده است 

منتظمی یادآور شد: طرح نظام سلامت که بنا به اذعان آقایان شکست خورد باعث ایجاد شکاف طبقاتی عظیمی بین کادر غیرپزشک با برخی متخصصان خاص و و آقازاده گشت تا جایی که بودجههای تخصیص یافته برای بخش پیشگیری، به حقوقهای نجومی افراد خاص تبدیل شد حال با این طرح شکست خورده چاهی برای بودجه کشور کنده شده که با هزینههای عمرانی ٤ سال ایران نیز پر نمی شود.

وی گفت: طرح تجمیع بیمه‌ها که خود می‌تواند باعث به وجود آمدن رانت و ویژه‌خواری شود به شدت مورد تاکید آقایان مسئول است، اصلاً معلوم نیست که در پس پرده چنین طرحی چه خوابی برای مردم محروم و مستضعف دیده شده، چرا که اولاً باعث تجمیع قدرت بیمه شده که خود باعث ایجاد فساد است و ثانیاً موجب از بین رفتن بازار رقابتی بین بیمهها برای ارائه خدمات بهتر می‌شود. شاید برخی از مسئولین همچنان چشم خود را بر روی مستضعفان و محرومان بسته‌اند و یا اصلاً شبی را سر گرسنه بر بالین نگذاشته اند که بدانند مستضعفان با چه رنجها و مشقتهایی دست و پنجه نرم می‌کنند.

**سند خیانت بار2030  هیچگاه از اذهان مردم پاک نخواهد شد

دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان با اشاره به سند 2030 اظهار داشت: سند خیانت بار2030  هیچگاه از اذهان مردم پاک نخواهد شد، مسئولین در لابه لای قراردادهای محرمانه خود چنان بر سر فرهنگ و آموزش این کشور معامله کردند که صدایش تا هفت آسمان نیز بلند شده است. حضرتعالی نسبت به 2030  تذکرهای لازم را فرمودید آن وقت عدهای برای اینکه از زیر بار امضای این سند خفت بار شانه خالی کنند گفتند که به حضرتعالی اطلاعات غلط داده‌اند. برای ما سوال است در جایی که اسناد متقن در این رابطه موجود است چه آمار غلطی می‌توان داد.

وی گفت: عده‌ای همت کرده‌اند تا با لبخند زدن به کدخدایشان کمر تولید داخلی را بشکنند که این نابودیِ تولید داخلی به معنای بیکاری چند هزار کارگر ایرانی است. عدم نظارت ویژه به معیشت کارگران باعث شده تا برخی کارفرماها به خصوص در شرکتهای خصولتی خون کارگران را با قراردادهای سفید امضا و سه ماهه، تعهدهای تو خالی و حقوق کمتر از مصوب قانون به شیشه بگیرند، آن وقت اعتراض کارگران به این مسئله را نیز سیاسی کرده و با این سیاسی کاریشان باعث گریان شدن چشم خانواده‌های کارگران مظلوم و مستضعف شدند.

منتظمی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: مگر غیر از این است که وظیفه شرعی و دینی ما نسبت به مردم جهان هدایت آنها به سمت اسلام و انقلاب است و مگر نه اینکه دین مبین اسلام با آغوش باز توبه کنندگان را می‌پذیرد؟ پس چرا عدهای از مسئولین به جای حمایت از کسانی که سعی در شناخت راه حق دارند و می‌خواهند با توبه  قدم در راه جدیدی بگذارند، به جای تکریم با زبان تمسخر با آنها سخن می‌گویند و در قبال آن از کسانی حمایت می‌کنند که در فتنه 88 خود را به آغوش آمریکای خبیث انداختند؟ از حضرتعالی استدعا داریم ما را در این حوزه و نحوه نگاه در دانشگاه یاری فرمایید.

وی با اشاره به اینکه مسائل شبکه ملی اطلاعات در وضعیت نامطلوبی قرار گرفته و عملا به شعار تبدیل گشته است، تصریح کرد:  بستر فضای مجازی ،بومی، امن ، مطلوب و با قیمت پایین‌تری در اختیار مردم قرار می‌گیرد. شبکه ملی اطلاعات با توجه به اینکه می‌تواند بستر بهتری از فضای مجازی را در اختیار ملت قرار دهد مورد بی‌مهری‌های فراوان قرار گرفته است. نمی‌دانیم چرا عده‌ای سعی دارند تا این طرح را به کما ببرند و همچنان پول مردم ایران را صرف واردات پهنای باند در قبال اینترنت بی‌کیفیت  کنند.

وی تاکید کرد: مسئله مهمی که مورد تاکید شما نیز قرار گرفت ، بحث مقابله با تخلفاتی است که در انتخابات رخ داده هر چند این تخلفات حتی به مقدار کم هم باشد، قوه قضائیه باید قاطعانه با آن برخورد نماید. چگونه کسی به خود اجازه می دهد نسبت به آرای مردم که حق الناس است ، تخلف انجام دهد، متخلفین حتی اگر وزیر و وکیل و رئیس هم باشند باید به سزای اعمال خود برسند تا عبرتی شود برای تاریخ که هرکس حق الناس را نادیده بگیرد با خشم جمهوری اسلامی مواجه خواهد شد.

**سیستم نظارت بر فضای دانشگاه و شورایعالی انقلاب فرهنگی چنان ضعیف است

منتظمی ضمن گلایه از وضعیت نظارت شورای عالی انقلاب فرهنگی به دانشگاهها افزود: سیستم نظارت بر فضای دانشگاه و شورایعالی انقلاب فرهنگی چنان ضعیف است که مسئولین به خود اجازه می‌دهند قانون را با علاقه خودشان تفسیر کنند و با آن تفسیرشان تشکل‌ها و دانشجویان انقلابی تحت فشار قرار دهند علیرغم تاکیدات شما نسبت به ایجاد فضای فرهنگی سالم در دانشگاه، در کمال تعجب دیدیم که این آقایان مسئول برای دور زدن حرفهای حضرتعالی هزار و یک تعبیر و تفسیر از خود ارائه کردند،

وی گفت: به نظر می‌رسد رویه مسئولین مانند مَثَل کسانی است که خود را به خواب زدهاند و هیچگاه نمی‌خواهند از این خواب بیدار شوند. ولی آقا جان ما بیدی نیستیم که با این بادها بلرزیم ما همچنان خواهیم ایستاد ، در برابر تبدیل دانشگاه به جولانگاه فتنهگران خواهیم ایستاد ، در برابر کسانی که مبلّغ فرهنگ غربی هستند خواهیم ایستاد، در برابر کسانی که دانشگاه را به باشگاه سیاسی تبدیل کنند، خواهیم ایستاد در یک جمله خلاصه می کنم که ما تا آخر ایستاده ایم...! و ار بخواهند بار دیگر فتنه انگیزی نمایند از ید واحد دانشجویان انقلابی سیلی خواهند خورد.

این فعالی دانشجویی با بیان اینکه موشک های جمهوری اسلامی ایران نماد قدرت و اقتدار تک تک مردم این کشور است، خاطر نشان کرد: اینکه عده‌ای همچون که در راکتورهای هستهای سیمان ریختند اکنون درصددند تا داخل موشک‌هایمان را نیز سیمان بگیرند، واقعاً جای سوال است که این افراد اگر از احمدی روشنها خجالت نمیکشند ، پاسخ طهرانی مقدمها را چه خواهند داد؟

وی تاکید کرد: آقا جان ! اینها می‌خواهند اقتدار کشور را برای امیال نفسانی خود ذبح کنند.انگار فراموش کرده‌اند که همین چند روز پیش ، وحشی‌های سعودی از شیطان بزرگ سلاح خریدند تا در مقابل اسلام راستین بایستند اما باید بدانند که آمریکا و شیطان بزرگ در قبال ملت مقتدر ایران اسلامی هیچ غلطی نمیتواند بکند،، از همین جا اعلام می‌کنیم اگر فرزندان امام خامنهای سربند یا زهرا بر پیشانی ببندند آمریکا و آمریکا دوستان را از کره خاکی محو خواهند کرد.

منتظمی گفت:  اخبار متعددی از دستگیری جاسوسهای متعدد از بدنه سیستم اجرایی کشور به گوش می‌رسد. پروژه خیانت و ترورها توسط برخی نفوذی‌ها از همان اوایل انقلاب بوده ، در عملیات کربلای 4 و والفجر 8 وجود داشته و اکنون نیز با 2030 و حوادث تلخ تروریستی امروز در مجلس و حرم مطهر امام و سایه جنگ سنگین تر همچنان ادامه دارد.

وی یادآور شد: حضرتعالی فرمودید که باید در مورد دهه 60 روشنگری‌های بیشتری انجام گیرد تا جای شهید و جلاد عوض نشود، به نظر میرسد برای روشن تر شدن این موضوع نفوذ که سعی در تغییر جایگاه شهید و جلاد داشته و همچنان راه نفوذ را برای خود باز می‌بیند، باید به تاریخ انقلاب مراجعه کرد و پرونده‌های آن را دوباره به جریان انداخت تا مسائل بسیاری روشن و شفاف شود.

این فعال دانشجویی خاطرنشان کرد: از حضرتعالی استدعا داریم دستور فرمایید تا پرونده 7 تیر(شهادت شهید بهشتی و 72 تن از یارانش) و 8 شهریور( ترور شهیدان رجایی و باهنر در ساختمان نخست وزیری) و ترور شهید آیت پیگیری شده و از صدا و سیما پخش شود تا منافقین داخل و خارجی که در این قضیه دست داشته و همچنان با آرامش خاطر به گسترده کردن نفوذ خود می‌پردازند به سزای اعمالشان برسند، به نظر می‌رسد با مشخص شدن پشت پرده این قضایا دست بسیاری از نفوذیهای کنونی نیز رو خواهد شد.

وی تاکید کرد: در طول یکسال چه بی‌مهری‌هایی که به فرزندان انقلابی شما داشتند تا جایی که برخی از همین مسئولان در نهایت بی‌شرمی دانشجویان انقلابی را با فرقان و رجوی خائن مقایسه کردند. اما نمی‌دانند که نمی‌توانند فرزندان انقلابی شما را از راهی که دارند منصرف کنند ما فرزندان شما به هدفی که انتخاب کردهایم، ایمان داریم آن وقت مارا از کشته شدن در راه خدا میترسانند.

منتظمی در پایان گفت: اگر کل دنیا جمع شود نمیتواند ما را از هدفمان منصرف کند، حتی اگر از سرهایمان مناره هم بسازند به راهی که انتخاب کرده‌ایم، ایمان داریم، به روحیه انقلابی مردم ایران ایمان داریم و در این مسیر به نصرت خدا ایمان داریم. ما در زیر بار سختیها، مشکلات و دشواریها قد خم نمی‌کنیم، ما راست قامتان جاودانه تاریخ خواهیم ماند. تنها موقعی سر پا نیستیم که یا کشته شویم و یا از مرگ به خاک بیوفتیم. والا هیچ قدرتی پشت مارا نمیتواند خم کند. آقا جان ! تا پای جان هستیم بر آن عهدی که بستیم.

انتهای پیام/

نوع مطلب : اخبار مهم به روز و به ساعت، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 18 خرداد 1396
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات