۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن
باشگاه خبرنگاران جوان گزارش می دهد؛

در چند سال اخیر متأسفانه جهان اسلام با عملکرد تکفیری‌ها بین دو اسلام لیبرالی و اسلام تکفیری به شکلی قرار گرفته که حق مردم فلسطین در بازگشت به سرزمین خودشان به حاشیه رفته است.

 چرا فلسطین

 
به گزارش  خبرنگار سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ جمهوری اسلامی ایران از گذشته تا به امروز حامی ملت مظلوم فلسطین بوده است و این حمایت‌ها باعث شده ملت مظلوم فلسطین بتوانند با روحیه بهتری در مقابل ظلم و کشتار رژیم اشتغالگر صهیونیست مقاومت کنند.

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین "حماس" و جنبش جهاد اسلامی از گروه های مقاومت در فلسطین به حساب می آیند که توانسته اند در مقابله اشغالگری و تجاوزات دشمن صهیونیستی ایستادگی کنند. این گروه های مقاومت همواره و به شکل های مختلف مورد حمایت جمهوری اسلامی ایران بوده اند.

 امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران قبل از پیروزی انقلاب اسلامی فلسطین را مسئله اصلی جهان اسلام دانستند و در این باره به هیچ وجه با "محمد رضا پهلوی" مسامحه نکردند و مسلمانان جهان را برای مقابله با دشمن صهیونیستی فراخواندند.

پهلوی در سال های قبل از پیروزی انقلاب اسلامی همکاری های گسترده ای با دستگاه اطلاعات صهیونیستی داشت و همین موضوع نفرت مردم را برانگیخته بود. با پیروزی انقلاب اسلامی همه رویاهای غرب و اسرائیل در قبال فلسطین به یکباره فروریخت و تاکنون جمهوری اسلامی به صورت همه جانبه از مقاومت فلسطین حمایت کرده است.

 

فاجعه‌‌ فلسطین از روز اوّل تاکنون، ترکیبى از کشتار و ترور و ویرانگرى و غصب و تعرض به مقدسات اسلامى بوده است.

هر جریانى در کشورهاى اسلامى که این وظیفه‌‌ دینى و ملى را به ملاحظه‌‌ خواست تحکّم‌‌آمیز آمریکا یا به بهانه‌‌ توجیه‌‌هاى غیرمنطقى، به دست فراموشى بسپارد، نباید انتظار داشته باشد که به چشم وفادارى به اسلام یا صداقت در ادعاى میهن‌‌دوستى به او نگریسته شود. این یک محک است. هر کس شعار آزادى قدس شریف و نجات ملت فلسطین و سرزمین فلسطین را نپذیرد یا به حاشیه ببرد و به جبهه‌‌ى مقاومت پشت کند، متهم است.

امروز متاسفانه برخی کشورهای منطقه منافع خود را در اولویت قرار دادند و به مردم فلسطین پشت کرده اند. عربستان و قطر و امارات عربی متحده و سایر کشورهای عربی منطقه به جای تقابل و رویارویی با اسرائیل ؛ فلسطین و حامیان مقاومت را هدف قرار داده اند و دست در دست جنایتکاران سیاست هایشان را با استکبار هماهنگ می کنند.

 سوال اینجاست که چرا فلسطین قبله اول مسلمانان ؛ مسئله اصلی جهان اسلام است؟ تحلیلگران معتقدند که بیش از 60 سال است که رژیم صهیونیستی با تهدید و قتل و ترور از هیچ سرزمین ساخته اند و ملت فلسطین در این پروسه مظلوم واقع شده اند.

فلسطین مسئله اول جهان اسلام است ؛ چرا که مردم مظلوم فلسطین بیش از 19 هزار کیلومتر مربع از سرزمین خود را از دست داده اند و کشورهای اسلامی باید کمک کنند تا مناطق از دست رفته را بازپس بگیرند.
چرا فلسطین


فلسطین مسئله اول جهان اسلام است؛ چرا که  قبله اول مسلمانان در آن جا قرار دارد و از نظر دینی و اعتقادی از اهمیت خاصی برخوردار است. 


جمهوری اسلامی ایران یکی از حامیان پر و پاقرص ملت مظلوم فلسطین بوده و هم اکنون هم به طرق مختلف پشتیبانی از مقاومت فلسطین را در دستور کار خود قرار داده است. فلسطینیان خود نیز معتقدند که باید ذره ذره خاک خود را بازگردانند.

"صلاح الزواوی" سفیر فلسطین در ایران در این زمینه می گوید: فلسطین چه با روش‌های دیپلماتیک و چه با اسلحه آزاد خواهد شد و دشمن صهیونیست می‌داند که این سرزمین به او تعلق ندارد و به همین دلیل است که به تعداد شهرک‌های ساخته شده می‌افزاید.

سفیر دولت فلسطین در ایران با اشاره به تلاش رژیم صهیونیستی برای ضمیمه کردن کل خاک فلسطین به سرزمین‌های اشغالی و مقاومت فلسطینیان در برابر این سناریو تصریح کرد: ما در مقابل این سناریو خواهیم ایستاد و ما در نسل های مختلف پرچم مبارزات را حرکت دادیم.

وی گفت: چیزی که ما امروز در فلسطین به آن نیاز داریم وحدت ملی است و باید اسلحه ما به سوی دشمن صهیونیستی نشانه برود. امروز ساخت شهرک‌های صهیونیستی در کرانه باختری توسط رژیم صهیونیستی و حمله رژیم اشغالگر قدس به غزه آینده مسئله فلسطین را تهدید می‌کند و ما امیدوار به مبارزات مستمر تا آزادسازی همه خاک فلسطین خواهیم بود. 

البته علاوه بر سفیر فلسطین برخی مقامات کشورهای منطقه نیز در این زمینه معتقدند که فلسطین باید در راس امور قرار بگیرد. "عمار حکیم" رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق با اشاره به اینکه تروریست‌ها می‌خواهند ملت‌ها را به مسائل داخلی خودشان مشغول کنند، اذعان داشت: مردم بیدار شده‌اند و می‌دانند مسئله یهودی‌سازی قدس هم کار صهیونیست بوده و در سایه این بیداری جوانان ما هم می‌دانند که باید از مردم فلسطین دفاع کنند و مسئله فلسطین به عنوان مسئله اصلی جهان اسلام است.

در چند سال اخیر متأسفانه جهان اسلام با عملکرد تکفیری‌ها بین دو اسلام لیبرالی و اسلام تکفیری به شکلی قرار گرفته که حق مردم فلسطین در بازگشت به سرزمین خودشان به حاشیه رفته است و باید در این زمینه به فلسطینیان یاری رسانیده شود.

امروز تروریست های تکفیری که از سوی اسرائیل ایجاد شده اند سعی می کنند تا مسئله اصلی جهان اسلام را به فراموشی بسپارند. داعش و جبهه النصره که مدعی اسلام هستند تاکنون یک تیر به سمت اسرائیل شلیک نکرده اند و این نشان دهنده  توطئه داعش و رژیم صهیونیستی برای ضربه زدن به جهان اسلام و ملت فلسطین است.  آری این است حقوق بشر غربی که در آن فلسطینیان هم کشته می شوند و در مقابل "تل آویو" به هیچ قانون حقوق بشری در جهان پایبند نیست. 


گزارش از محمد زرچینی

انتهای پیام/
نوع مطلب : بهتربشناسیم(سیاسی)، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
سه شنبه 3 اسفند 1395
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic