۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن
 سه پیشنهاد به دولت برای اقدام متقابل علیه ترامپ

سه پیشنهاد به دولت برای اقدام متقابل علیه ترامپ

دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه با رد این ایده که باید در مقابل اقدام ترامپ، ایران نیز از ورود آمریکایی‌ها به کشور جلوگیری کند، گفت: این یک پاسخ متقارن است ولی خیلی جالب نیست.
        

به گزارش فرهنگ نیوز،محمدجواد لاریجانی دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه ، درباره مواضع دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا و اقدامات اخیر او بویژه صدور فرمان اجرایی برای منع ورود اتباع ایران و چند کشور دیگر به آمریکا، گفت:  درباره فهم مواضع رئیس‌جمهور جدید 2 نکته را باید همواره مدنظر قرار دهیم؛ نکته اول خود پدیده «ترامپیسم» است که فقط منحصر به آمریکا نیست، بلکه تنها نمود آن در آمریکا شدت بیشتری داشته است.

وی ترامپیسم را دارای 3 ویژگی جالب توصیف کرد و گفت که ولگاریزم یعنی هرزگی بی‌پرده نخستین این ویژگی‌هاست و دیگری نژاد پرستی مبتنی بر خودبزرگ‌بینی است.

رئیس پژوهشگاه دانش‌های بنیادی نوع خودبزرگ‌بینی و نژادپرستی رئیس‌ جمهور جدید آمریکا را منطبق بر تعبیر قرآنی «مختالٍ فخور» دانست و گفت: نژاد پرستی می‌تواند بر چند اساس انجام شود؛ بعضی نژادپرستی‌ها «بیولوژیک» است، به این نحو که برخی از نظر بیولوژیک معتقد به برتری یک نژاد بر دیگری هستند. همچنین برخی دیگر معتقد به برتری قومیتهای خاص بر مبنای سابقه تاریخی آنها هستند و بدین ترتیب نژادپرستی می‌کنند. اما درباره ترامپ مسئله این است که سفیدپوستان آمریکا که ترامپ جزو آنهاست سابقه مشعشعی هم ندارند که خودبزرگ‌بینی برازنده آنها باشد.

لاریجانی، پس از ولگاریزم و نژادپرستی، «پول‌پرستی تمام عیار» یا «کاپیتالیزم» که به آن «سرمایه‌داری آخر خطی» می‌گویند را سومین ویژگی ترامپیسم عنوان کرد و گفت: این سه ویژگی همه محصول طبیعی لیبرال دموکراسی غرب است؛ حالا این دمل در آمریکا سر باز زده و عیان‌تر شده است، اما قبلاً هم مختصری و ظهوری از آن در جاهای دیگر بود و به طور کلی در لیبرالیزم غربی فراری از این پدیده نخواهد بود.

وی در ادامه این گفت‌وگو که به بررسی نحوه تعامل شخص ترامپ با دنیا اختصاص داشت، گفت: او در کتابی که 40 سال پیش با عنوان «فن مذاکره» نوشته، آورده است که در مذاکره باید ابتدا به طاق زد(Fly high)! و سپس آرام آرام پایین آمد.

معاون بین‌الملل قوه قضائیه با بیان اینکه ترامپ تعامل با دنیا را با تجارت اشتباه گرفته و فکر می‌کند همان فنونش در معامله را می‌تواند در شغل فعلی‌اش هم به  کار ببندد، ادامه داد: مواضع ترامپ در دوران ریاست‌جمهوری‌اش متزلزل خواهد بود و او نمی‌تواند به همین شیوه امروز با دنیا تعامل کند. چرا که او اساساً تئوری‌اش آن است که ابتدا به طاق بزند و سپس آرام آرام پایین بیاید.

لاریجانی درباره فرمان اجرایی ترامپ و ممنوعیت ورود اتباع ایرانی و برخی کشورهای دیگر به آمریکا، با بیان اینکه باید در مقابل این اقدام او پاسخ «رسمی» ولی «دقیق» داشته باشیم، تاکید کرد که پاسخ ما به اقدامات ترامپ باید «صریح» و «قاطع»، اما «غیرمتقارن» باشد.

او درباره نحوه پاسخ ایران به اقدام اخیر ترامپ درباره ویزا هم پیشنهاداتی ارائه کرد. دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه با رد این ایده که باید در مقابل اقدام ترامپ، ایران نیز از ورود آمریکایی‌ها به کشور جلوگیری کند، گفت: این یک پاسخ متقارن است ولی خیلی جالب نیست.  از جمله کارهایی که ما می‌توانیم انجام بدهیم آن است که اولاً بودجه ویژه‌ای برای مراکز علمی و تحقیقاتی اختصاص دهیم آنهم صرفاً برای تمهید و استقبال و پذیرش از علما و دانشمندانی که از ایران در آمریکا مشغول به کار بودند و بر اثر این ویزا امکان رفتن به آمریکا را دیگر ندارند.

لاریجانی افزود: همچنین باید بودجه بسیار خوبی برای تجهیز آزمایشگاه‌های مورد نیاز این افراد اختصاص دهیم و مراودات علمی به کشورمان را نیز تسهیل کنیم.

وی با بیان اینکه دانشمندان آمریکایی با تصمیم ترامپ به شدت مخالف هستند، گفت: آنها اتفاقاً بسیار علاقمندند که به ایران آمده و با علمای ما صحبت کنند، لذا ما هم باید از آنها استقبال کنیم.

محمدجواد لاریجانی تاکید کرد: ما همچنین با در نظر گرفتن یک اعتبار ویژه، باید دانشمندان و دانشجویان سایر کشورهای اسلامی که مشمول تحریم شده‌اند را تحت پوشش قرار داده و از حضورشان در ایران استقبال و کار علمی آنها را تمهید کنیم. اگر آنها Apply و تقاضا کردند ما هم باید استقبال کنیم، چرا که ما فقط به خودمان فکر نمی‌کنیم.

رئیس پژوهشگاه دانش‌های بنیادی تحریم کالاهای آمریکایی را از جمله پاسخ‌های نامتقارن مناسب به اقدام اخیر ترامپ عنوان کرد و گفت: ما باید کالاهای آمریکایی، چه آن کالاهای اروپایی و غیر اروپایی که در آمریکا تولید می‌شود و چه کالاهای آمریکایی که در بیرون از آمریکا تولید می‌شود را در واکنش به اقدام ترامپ تحریم کنیم.

محمدجواد لاریجانی در بخش دیگری از این گفت‌وگو به مواضع ترامپ درباره منطقه واکنش نشان داد و گفت: ترامپ گفته است که می‌خواهد در ریشه‌کن کردن تروریسم در منطقه ما فعال باشد؛ این یک دروغ کامل است چرا که اگر می‌خواست داعش را ریشه‌کن کند باید حمایت خود از دولتمردان  کشورهایی مانند عربستان و امارات و قطر که پول و سلاح تروریست‌ها را تامین می‌کنند را متوقف کند، حال آنکه تمام این تامین‌هایی که برای تروریست‌ها انجام می‌شود همگی با نظر و هدایت خود آمریکاست.

وی با تاکید بر اینکه در سیاست‌خارجی آمریکا استفاده از تروریزم نهادینه شده و آنها در برهه‌های مختلف فقط ورژن تروریست‌ها را عوض می‌کنند، افزود: طالبان و القاعده و داعش و النصره و ... برای آمریکا تاریخ مصرف دارند و یکی پس از دیگری پس از آنکه تاریخ مصرفشان تمام شد توسط آمریکا جابجا می‌شوند.

دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه با اشاره به همکاری‌های منافقین و دولت آمریکا و با بیان اینکه همین دفاعی که آمریکا از منافقین می‌کند استفاده از اهرم تروریسم در سیاست‌خارجی این کشور است، خاطرنشان کرد: ما باید در مقابل این مواضع و اقدامات ترامپ رسماً اعلام کنیم که در مبارزه با تروریسم، به کشورهای قربانی تروریسم آمریکایی اگر مایل باشند با  تمام امکانات کمک می‌کنیم و در مقابله با این تروریست‌ها مشارکتمان را گسترده‌تر می‌کنیم.

لاریجانی درباره موضع ترامپ مبنی بر راه‌اندازی منطقه امن در سوریه و یمن نیز گفت: منطقه امنی که اعلام کرده، یک «شوخی تلخ» است چرا که از نظر ما باید کل سوریه امن باشد.

وی با تاکید بر اینکه منظور واقعی ترامپ از منطقه امن در سوریه، ایجاد منطقه امن برای تروریست‌هاست تا از ریشه‌کن شدن‌ آنها جلوگیری شود، خاطرنشان کرد: مسئول ناامنی در سوریه تروریست‌هایی هستند که آمریکا حمایت می‌کند، لذا اگر آمریکا واقعا دنبال امنیت در سوریه است باید حمایت خود از تروریسم را کنار بگذارد و بگذارد کل سوریه به منطقه امن تبدیل شود.

معاون اسبق وزارت خارجه کشورمان با بیان اینکه سیاست آمریکا برای ایجاد منطقه امن در سوریه که در واقع ایجاد زمینه لازم برای تولید ورژنهای جدید از تروریزم است، سیاست بسیار خطرناکی است، خاطرنشان کرد: ما باید به دولت سوریه برای مقابله با این ترفند جدید آمریکایی‌ها کمک کنیم.

لاریجانی همچنین با اشاره به  جنایت‌های عربستان در یمن که با پشتیبانی آمریکا صورت می‌گیرد، گفت: این جنایت‌ها واقعا غیرقابل تحمل است و جامعه بین‌المللی و برخی کشورهای اسلامی باید از سکوت شرم آور در این موضوع خارج شوند.

وی با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی باید بر اساس وظیفه قانونی و اسلامی و انسانی به صورت همه‌جانبه از صنعا دفاع کند، اظهار داشت: ما باید این موضع را در دنیا تبلیغ و از هر فرصت دیپلماتیک برای آن کمک بگیریم.

این تحلیل‌گر ارشد مسائل راهبردی با اشاره به اقدام اخیر آمریکا در یمن و با این بیان که "اینکه آمریکا هر وقت دلش خواست به قبیله‌ها در یمن حمله کند  و هرکه را خواست بکشد و بگوید القاعده بوده همه ظاهرسازی است" تصریح کرد: آمریکا باید نوکران خود را از تهاحم به یمن بازدارند. عربستان در تهاجم به یمن شکست کامل خورده و از همین روی دست به دامن آمریکا شده است.

لاریجانی در پایان با بیان اینکه "ترامپ در مذاکره با سلطان عربستان  گفته گذشته از اینکه هزینه منطقه امن سوریه را عربستان تقبل کرده، هزینه برخورد با تروریسم در یمن را هم به عهده گرفته است" گفت که حقیقتاً این جمله بسیار مضحک است چرا که عربستان خود عامل اصلی میدانی تروریسم در صحنه یمن و یکی از پشتیبانان اصلی تروریسم در سوریه است.

 

منبع: تسنیم
نوع مطلب : اخبار مهم به روز و به ساعت، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 13 بهمن 1395
جمعه 3 آذر 1396 ساعت 12 و 15 دقیقه و 29 ثانیه
Having read this I believed it was really enlightening.
I appreciate you spending some time and effort to put this content together.
I once again find myself personally spending way too much time both reading and leaving comments.
But so what, it was still worthwhile!
جمعه 3 آذر 1396 ساعت 11 و 37 دقیقه و 05 ثانیه
online slots
live casino canada
slots casino
new casino
casino
جمعه 3 آذر 1396 ساعت 07 و 46 دقیقه و 06 ثانیه
You made some really good points there. I checked on the web to find out
more about the issue and found most people will go along with your views on this web site.
جمعه 3 آذر 1396 ساعت 04 و 55 دقیقه و 47 ثانیه
The art of ghazal singing has been able to entice millions
round the globe. These guides allow you to practice when you
are and still have the time to do so. The first lesson you must learn together with your online course is
how to read chord charts.
جمعه 3 آذر 1396 ساعت 01 و 32 دقیقه و 11 ثانیه
Great read and such a positive post. I have actually read a few of the content on your website now, and I actually like your design. Thanks a million and kindly keep up the practical work
پنجشنبه 2 آذر 1396 ساعت 23 و 36 دقیقه و 54 ثانیه
money online slots
live casino bonus
dreams casino
best online casino
casino online
پنجشنبه 2 آذر 1396 ساعت 22 و 45 دقیقه و 10 ثانیه
Thanks for sharing your thoughts about سه. Regards
پنجشنبه 2 آذر 1396 ساعت 22 و 30 دقیقه و 31 ثانیه
viagra vs tongkat ali
http://www.viagrabs.com/ - buy generic viagra
what happens when u snolrt viagra
viagra online
how to make indian viagra
[url=http://www.viagrabs.com/]generic viagra[/url]
rectal exam for viagra
پنجشنبه 2 آذر 1396 ساعت 17 و 46 دقیقه و 01 ثانیه
The art of ghazal singing has was able to entice millions around
the globe. It took about 3 months to master what along with the raucous, discordant (to my ears) "melody. This can be very advantageous to you just like you're fast learner, with just an endeavor, you could learn all you could wanted to very easily and free.
پنجشنبه 2 آذر 1396 ساعت 16 و 48 دقیقه و 26 ثانیه
what fruots are natural viagra
http://www.viagrapid.com/ - bbuy generic viagra
efek obat perangsang viagra
buy viagra
other mewds like viagra
[url=http://viagrapid.com/]http://http://viagrapid.com[/url]
buy viagra in taipei
پنجشنبه 2 آذر 1396 ساعت 15 و 10 دقیقه و 04 ثانیه
The art of ghazal singing has were able to entice millions across the globe.
A model with 3 CCD has a sensor that picks up each one
of the different colors (Red, Green, and Blue) resulting in superior color reproduction. You need a special connector typically termed as a Fire wire or best known just as one IEEE 1394 high band connector.
پنجشنبه 2 آذر 1396 ساعت 09 و 51 دقیقه و 20 ثانیه
Hey there just wanted to give you a quick heads
up and let you know a few of the images aren't loading properly.
I'm not sure why but I think its a linking issue. I've tried it in two different
internet browsers and both show the same outcome.
پنجشنبه 2 آذر 1396 ساعت 07 و 45 دقیقه و 07 ثانیه
My family always say that I am wasting my time here at net, however I know I am getting knowledge
everyday by reading such good articles or reviews.
پنجشنبه 2 آذر 1396 ساعت 05 و 21 دقیقه و 36 ثانیه
You can even replace your chosen MP3 music with your
to ensure if you are concerning the gym, you'll be able to still
understand interesting points from the book or listen on the docs from perform
which you should examine. Contestants worldwide will record songs automatically, or get together into virtual bands of
two to four musicians, and compete for $5600 in prizes.
Instead of enjoying karaoke parties, it is possible to always consider the music that will create your own personal song, by plugging it into your
TV sets.
پنجشنبه 2 آذر 1396 ساعت 04 و 35 دقیقه و 32 ثانیه
site de rencontre pour ado gratuit rencontre ado 41 sites de rencontre 100 gratuit pour les hommes site de rencontre pour celibataires catholiques lyon rencontre ado site de
rencontre gratuit 37 site rencontre ado emo rencontre suresnes
voyages rencontres seniors rencontre femme cougard reseau social
rencontre trans rencontres rencontre rouen rencontre
sexe sans inscription rencontre sms rencontre etampes 91 site rencontre sans facebook
belles rencontres application de rencontre totalement gratuite rencontre un femme rencontre amicale entre
seniors comparaison site de rencontre suisse site rencontre sete site de rencontres coquines rencontre celibataire 72 app de rencontre ado site de rencontre
gratuit 90 rencontre avec une femme site pour rencontre
entre ado site de rencontre 100 gratuit pour handicape mon facebook n'est pas un site
de rencontre application pour rencontrer des amies site de rencontre etrangers rencontre adulte montpellier reponse message site
de rencontre rencontre avec des hommes russes rencontre
sur paris rencontre femme cougard bonne rencontre site de rencontre avec
mobile rencontre sexe brest rencontre telephonique lanaudiere
comparatif site de rencontre payant rencontrer un trans rencontrer une cougar type de photo pour site de rencontre chat et rencontre gratuit rencontre angers rencontre sexy st etienne site de rencontre apple iphone
چهارشنبه 1 آذر 1396 ساعت 23 و 22 دقیقه و 11 ثانیه
february 2 astrology sign born july 29 astrology love marriage astrology palm reading august 13 astrological sign astrology babylon astrology zone monthly taurus astrology if today
is your birthday august 11 astrology profile ravishankar guruji astrologer compatable astrology astrology vashikaran specialist astrology reports fire signs astrology zone statistical evidence of astrology astrology sign for july change of job as per astrology what does your
north node mean in astrology sidereal astrology horoscope what is kuja
dosha vedic astrology astrology zodiac signs sagittarius january 5 astrological sign is
my name correct according to astrology capricorn horoscope astrology
zone astrology star names in english 10th lord in 3rd house vedic astrology astrology sign for april 28 what astrological sign is april 26 kids astrology astrology and
soulmates meaning of asteroids in astrology what is the astrological sign for april 28 fire element astrology astrology today
sagittarius love horoscope astrology zone daily forecast astrology necklace oprah zodiac astrology horoscope astrology gifts scorpio free astrological predictions for career new world astrology eclipse astrology 2018 vedic astrology
marriage indicators astrology investing blog
astrology my future wife prediction astrology aspects ketu in fifth house vedic astrology darkstar astrology virgo monthly feeding banana to cow astrology astrology effect astrology pseudoscience article
what does the astrological sign cancer mean
چهارشنبه 1 آذر 1396 ساعت 21 و 36 دقیقه و 02 ثانیه
plan cul sur belfort plan cul sur la rochelle plan cul cagnes
sur mer plan cul gay lyon plan cul bondy
plan cul gay nancy plan cul etampes plan cul saint gratien plan cul paca plan cul avec beurette plan cul hauts de
france plan cul amour sites plans cul plan cul dans la somme plan cul trav plan cul gravelines plan cul saint etienne du rouvray plan cul
gay lyon plan cul lescar plan cul dans la drome plan cul avec une cougar plan cul a saint etienne plan cul etaples plan cul
anglet plan cul 60 plan cul bellegarde sur valserine plan cul vichy comment trouver un plan cul sur internet plan de cul gratuit comment faire un plan cul plan cul entre fille
plan cul la seyne sur mer plan cul rencontre trouver un plan cul rapide plan cul sarreguemines plan cul bourges plan cul dax plan cul gay paris plan cul dans la region plan cul roche la moliere plan cul begles plan cul par telephone plan cul alfortville plan cul orthez toulouse plan cul plans
cul gay plan cul facile plan cul ducos plan cul joue les tours
plan cul sallanches
چهارشنبه 1 آذر 1396 ساعت 18 و 40 دقیقه و 34 ثانیه
The art of ghazal singing has been able to entice millions across the globe.

It took about a couple of months to learn the text as well as the raucous,
discordant (to my ears) "melody. Painting can be an authentic gift for the longevity and utility.
چهارشنبه 1 آذر 1396 ساعت 13 و 57 دقیقه و 48 ثانیه
Escolha que mais te agradou e adicione em sua dieta.
چهارشنبه 1 آذر 1396 ساعت 13 و 30 دقیقه و 15 ثانیه
Mommy and Daddy hugged the twins as a result of it was getting time to get to bed.
?Mommy thinks tһе most effective factor about God is he gave me these two little rascals
and they are the best factor in M᧐mmy?s world.?
She said cuddling ɑnd tickling bkth boys. That was the type of thing mommiеѕ all the time
say. The gigցled and huɡged Mommy and were nearly able to go to tһeir bujnk
beds when Lee said.
چهارشنبه 1 آذر 1396 ساعت 08 و 50 دقیقه و 06 ثانیه
You can even replace your preferred MP3 music with these in order that if you live concerning the gym, you'll be able
to still understand interesting points through the book or listen for the docs from perform
that you simply must examine. Contestants worldwide will record songs automatically, or
form teams into virtual bands of two to four musicians, and compete
for $5600 in prizes. Instead of enjoying karaoke parties, it is possible
to always take the music that will create
your own song, by plugging it into your TV sets.
چهارشنبه 1 آذر 1396 ساعت 08 و 23 دقیقه و 52 ثانیه
The art of ghazal singing has were able to entice millions across the globe.

A model with 3 CCD includes a sensor that picks up each of the
different colors (Red, Green, and Blue) producing superior color reproduction. Here
you'll be able to shop by theme or browse a whole range of themes if you're sill unsure on the to base the party.
چهارشنبه 1 آذر 1396 ساعت 07 و 13 دقیقه و 17 ثانیه
https://javstreaming.mobi/
چهارشنبه 1 آذر 1396 ساعت 06 و 15 دقیقه و 24 ثانیه
As a result of their efforts, Positive View's events have received coverage from several
global television networks and possess recently been streamed for online viewing.
These guides enable you to practice when you are and still have the time for you to do so.
Instead of enjoying karaoke parties, it is possible to always make music and build
your personal song, by plugging it into your TV sets.
چهارشنبه 1 آذر 1396 ساعت 04 و 02 دقیقه و 00 ثانیه
Hi, I do believe this is an excellent blog. I stumbledupon it ;) I
will return once again since i have bookmarked it.
Money and freedom is the greatest way to change, may you
be rich and continue to guide other people.
چهارشنبه 1 آذر 1396 ساعت 02 و 39 دقیقه و 21 ثانیه
casino sites
online casinos that give you free money
free online slots youtube
online casino free play no deposit usa
چهارشنبه 1 آذر 1396 ساعت 01 و 58 دقیقه و 52 ثانیه
Very good info. Lucky me I discovered your site by chance (stumbleupon).
I have book marked it for later!
سه شنبه 30 آبان 1396 ساعت 21 و 22 دقیقه و 42 ثانیه
You can even replace your chosen MP3 music with these to make
sure that even if you are concerning the gym, you possibly can still understand interesting
points from your book or listen towards the docs from perform which you have to examine.
These guides allow you to practice when you
are prepared and also have the time for you to do so.
Painting can be an authentic gift for the endurance and utility.
سه شنبه 30 آبان 1396 ساعت 21 و 17 دقیقه و 48 ثانیه
dreams casino no deposit codes
online roulette philippines
blackjack online with friends
online casino bonus
سه شنبه 30 آبان 1396 ساعت 19 و 11 دقیقه و 38 ثانیه
loans with bad credit
where can i get a personal loan with bad credit
overnight loans
direct payday lenders only
online loans for bad credit
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30


موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است