۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن
در گفتگو با روزنامه لبنانی الاخبار مطرح شد؛
اعلام آخرین مواضع رهبر مجاهدان شیعه در غزه/ ماجرای اختلاف با حماس
«هشام سالم» یکی از مجاهدان تحت پیگرد رژیم صهیونیستی است که ظرف 20 سال اخیر بارها هدف سوءقصد از سوی عوامل اسرائیلی قرار گرفته است.

به گزارش سرویس بین‌الملل جام نیـوز، روزنامه لبنانی "الاخبار" مصاحبه‌ای را با "هشام سالم" بنیان‌گذار شیعه جنبش مقاومت اسلامی «الصابرین» در غزه ترتیب داده که در گفتگوی یادشده به موضوعاتی مانند روابط این جنبش با سایر گروه‌های مقاومت از جمله حماس و حزب الله، تشکیلات داخلی جنبش و حملات رسانه‌ای علیه آن پرداخته شده است.

 

هشام سالم یکی از مجاهدان تحت پیگرد رژیم صهیونیستی است که ظرف 20 سال اخیر بارها هدف سوءقصد از سوی عوامل اسرائیلی قرار گرفته است.

در ابتدای "انتفاضه دوم" نام او در محافل فلسطینی بر سر زبان‌ها افتاد؛ زمانی که دشمن صهیونیستی می‌خواست او را بازداشت کند، هشام سالم توانست از چنگ نظامیان اسرائیلی -که برای وادار کردنش به تسلیم، خانه‌اش را ویران کردند- سالم بگریزد. پدر او در جریان این حمله سبعانه به شهادت رسید.

 

 

برگردان این گفتگو را در سطرهای زیرین بخوانید:

 

الاخبار: جایگاه فعلی جنبش صابرین بعد از دو سال از تأسیس آن کجاست و آیا خود را تشکیلات فرعی در عرصه سیاسی فلسطین می‌دانید؟

هشام سالم: علی‌رغم فشارهایی که بر صابرین وارد می‌آید، این جنبش فعالیت‌های مقاومتی در عرصه سیاسی باریکه غزه انجام می‌دهد و در جنگ 2014 با دشمن صهیونیستی مشارکت کرد و در زمینه امدادرسانی و اجتماعی نیز منشأ اثر است.

 

الاخبار: گروه‌های فلسطینی معمولا یک‌سری اقدامات خاص برای اعلام موجودیت صورت می‌دهند؛ ولی چرا صابرین تاکنون به این سمت نرفته است؟

هشام سالم: اقدام خاص برای اعلام موجودیت ضروری نیست؛ با این وجود ما ابتدا به‌ساکن یک شهید دادیم که این مسئله در اوائل فعالیت صابرین، کمتر از انجام یک اقدام خاص و عملیاتی برای اعلام موجودیت نیست.

 

الاخبار: یک اتهام اساسی که متوجه شماست، شیعی بودن الصابرین و اقدام این جنبش در ترویج تشیع در نوار غزه است. آیا الصابرین واقعا جنبشی شیعی است که ضدیت با سنی‌ها دارد؟

هشام سالم: ما بارها اعلام کرده‌ایم که الصابرین یک جنبش فلسطینی است که اساس فعالیت و تأسیس آن بر پایه فهم فراگیر از آموزه‌های دین و احساس مسئولیت در قبال ملت و مسئله فلسطین می‌باشد.

ما جنبش مذهبی نیستیم زیرا رویکرد فرقه‌ای تنها به سود دشمن است. این شایعه که اعضای الصابرین شیعه هستند و سنی‌ها را در این جنبش جای نمی‌دهند، مطلقا نادرست است و واقعیت بر خلاف اینگونه ادعاهاست. ما برای آزادی فلسطین حاضریم با همه اقشار ملت فلسطین همکاری کنیم.

 

الاخبار: آیا الصابرین نتیجه جدا شدن برخی اعضای "جهاد اسلامی" است یا به‌عبارت دیگر نیروها و کادر آن اعضای سابق جنبش جهاد اسلامی هستند؟

هشام سالم: ما جنبشی مستقل هستیم، نه شعبه‌ای جداشده از جهاد اسلامی؛ مواضع و کادر مستقلی داریم و جنبش جهاد را یک پیشکسوت در میان جنبش‌ها و گروه‌های مقاومت فلسطین می‌دانیم و در بسیاری از مواضع متحدیم، هرچند در برخی مواضع نیز اختلاف نظر داریم.

 

 الاخبار: گزارش‌های عربی و اسرائیلی و بین المللی زیادی درباره "الصابرین" منتشر شده است که تکذیب آن‌ها کار دشواری است. طبق گزارش یک مجله آمریکایی، ماهانه 10 میلیون دلار به شما بودجه تزریق می‌شود. آیا واقعا این موضوع صحت دارد؟ آیا درست است که شما نمونه جایگزین ایران در غزه هستید؟
هشام سالم: این حرف‌ها دروغ است و اصلا واقعیت ندارند. ما یک جنبش کوچک بیشتر نیستیم، نه بودجه کذایی داریم و نه هیچ‌گاه جایگزین ایران در باریکه غزه هستیم. ما نیز همچون دیگر گروه‌های فلسطینی از جانب ایران حمایت می‌شویم چون ایران تنها کشوری است که از گروه‌های فلسطینی به‌ویژه در حوزه نظامی حمایت می‌کند.

 

 الاخبار: رابطه شما با حماس چگونه است؟ چرا حماس برخی اعضای شما را بازداشت کرده است؟

هشام سالم: نیروهای حماس برادران ما هستند و همه ما در قبال فلسطین مسئولیم. بنابراین هر اندازه اختلاف در افکار و مواضع ما وجود داشته باشد، این اختلاف نخواهد توانست ما را از چارچوب آرمان‌ها و اهداف مشترک خارج کند.

آری، یکی از نیروهایمان توسط حماس به اتهام ترویج انگاره‌هایی در شبکه‌های اجتماعی بازداشت شده که فعلا از وضعیت وی اطلاع کافی نداریم. از حماس می‌خواهیم با دیدگاه باز و تعاملی در اینگونه موارد برخورد کند.

ضمن اینکه ما همچنان با حماس در ارتباطیم و بر ادامه این روابط اصرار داریم. همان‌طور که با سایر گروه‌های مقاومت فلسطین روابطمان عالی است.

 

الاخبار: اخیرا درباره حلب چه نوشته بودید که شخص شما و جنبش صابرین مورد هجمه قرار گرفتید؟ آیا از این اقدامتان پشیمان نیستید؟

هشام سالم: ما گفتیم که آنچه در حلب اتفاق افتاد، پیروزی محور مقاومت و شکست برای آمریکا، اسرائیل و همپیمانان‌شان و گامی رو به جلو برای آزادی فلسطین است.

این مسأله باعث اختلاف ما با حماس شد. موضع‌گیری ما ناشی از نگاه واقع‌بینانه به جنگ سوریه و رابطه آن با مسأله فلسطین است. آنچه در سوریه جریان دارد، توطئه‌ای علیه ملت این کشور است که تقاص ایستادگی در کنار فلسطین و مردم فلسطین را پس می‌دهند.

این طرح آمریکا و اسرائیل و برخی کشورهای عربی منطقه است تا از این طریق کمر مقاومت را در منطقه بشکنند و آن را به سمت تجزیه پیش ببرند.

 

الاخبار: روابط حرکت الصابرین با محور مقاومت در خارج از فلسطین (حزب الله، ایران و سوریه) را چگونه توضیح می‌دهید؟

هشام سالم: ما خود را بخشی از محور مقاومت می‌دانیم که با تمام قوا از فلسطین و ملتش پشتیبانی می‌کند. ما بر آنیم که ایران در رأس محور مقاومت قرار دارد و همه گروه‌های فلسطینی را با هدف آزادی سرزمین‌های اشغالی حمایت می‌کند و امیدوارم که با همه طرف‌های محور مقاومت رابطه قوی داشته باشیم.

نوع مطلب : بهتربشناسیم(سیاسی)، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
سه شنبه 14 دی 1395
سه شنبه 15 فروردین 1396 ساعت 12 و 34 دقیقه و 52 ثانیه
If you would like to get much from this post then you have to apply such techniques to your won webpage.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است