۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن
پیشنهاد پایگاه آمریکایی؛
فرصت تاریخی ترامپ/ 5 اقدام جدی علیه ایران
«واشنگتن در 37 سال گذشته به هدف خود که تغییر رفتار ایران بوده، دست نیافته است؛ ترامپ می تواند با در پیش گرفتن پنج گام، فصلی جدید را در روابط آمریکا و ایران آغاز نماید...»

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، نشریه آمریکایی "فوربز" (Forbes) با انتشار گزارشی در صفحه آنلاین خود، تحت عنوان "فصلی جدید در روابط آمریکا و ایران: 5 گام برای ترامپ"، به رئیس جمهور منتخب آمریکا پیشنهاد می کند تا پس از در دست گرفتن قدرت، اقدامات ضد ایرانی خود را آغاز نماید.


در این گزارش می خوانیم:

«از زمان تاسیس جمهوری اسلامی در ایران، سیاست واشنگتن در قبال تهران میان مهار و مماشات، نوسان داشته است. به عنوان مثال ریگان و بوش سیاست مهار را دنبال کرده و پرزیدنت اوباما نیز از سیاست مماشات در قبال ایران استفاده کرد؛ اما تمام آن ها در تعامل با ایران که چالش های جدی برای سیاست خارجی آمریکا در 37 سال گذشته به وجود آورده، موفق نبوده اند. به طور خلاصه باید گفت که واشنگتن به هدف خود که تغییر رفتار ایران بوده، دست نیافته است.

 

 در حالی که ترامپ به عنوان رئیس جمهور منتخب آمریکا به همراه تیم سیاست خارجی اش، به دنبال راه حلی برای چگونگی تعامل با ایران هستند باید یک هدف اصلی را در ذهن خود حفظ نمایند: سرمایه گذاری بر مردم ایران بهترین گزینه واشنگتن برای صیانت از منافع و امنیت ملی آمریکا است.

 

اوباما به دنبال سازش و تعامل با ایران بود در حالی که حکومت ایران مسئول شکنجه و کشتار آمریکایی ها در لبنان، عربستان سعودی و عراق و افغانستان است[!]. اما ترامپ می تواند با در پیش گرفتن پنج گام که در زیر به آن اشاره می شود، فصلی جدید را در روابط آمریکا و ایران آغاز نماید:


گام اول، آن است که توافق هسته ای را پاره نکند و در عوض ایران را به شفافیت کامل و جامع در اقدامات خود مجبور نماید. تیم سیاست خارجی آمریکا باید در تمامی موضوعات با ایران مانند یک مجرم برخورد کند مگر آنکه بی گناهی آن ها در آن موضوع ثابت شود. دولت جدید باید به ایران ثابت کند که برجام تنها بخشی از رویکرد جدید واشنگتن در قبال ایران است؛ و در عین حال بر نقض حقوق بشر، حمایت از تروریسم، تضعیف متحدان آمریکا در منطقه و کشتار نظامیان آمریکایی توسط ایران تمرکز کند. در این رویکرد جدید، کمپانی های اروپایی و آمریکایی که وارد تجارت با ایران شوند، با جریمه های سنگینی روبه رو خواهند شد.

 

دومین گام آن است که آقای ترامپ باید از فرصت سال جدید ایرانیان که مطابق با 20 مارس است (نوروز) برای مخاطب قرار دادن مردم ایران به صورت مستقیم و فرستادن پیامی پرشور و پرامید به آنها استفاده نماید و به روشنی اعلام نماید که "کلانتری جدید در شهر است". رئیس جمهور باید در سخنرانی نوروز خود عنوان کند که سیاست آمریکا در قبال ایران تغییر خواهد کرد و دیگر شاخه زیتون به ایران تقدیم نخواهد شد.

 

در سومین گام نیز رئیس جمهور باید با همکاری کنگره که تحت رهبری جمهوری خواهان قرار دارد، از قدرت نرم شبکه فارسی صدای آمریکا به بهترین وجه استفاده نماید. پیش از آنکه دولت اوباما تصمیم به کنار گذاشتن استفاده از قدرت نرم در قبال ایران گرفته و به بهبود روابط با تهران روی آورد، این شبکه مخاطبین گسترده ای در ایران داشته است. تقویت و نیروبخشی به شبکه فارسی صدای آمریکا باید به یک اولویت در سیاست دولت ترامپ در قبال ایران تبدیل شود. در صورتی که تغییری جدی در راستای تقویت برنامه های شبکه صورت پذیرد، مردم ایران به این شبکه اعتماد خواهند کرد.

 

چهارمین اقدام ترامپ باید تلاش برای ساختن پلی محکم به سوی مردم ایران باشد؛ این اقدام از طریق ارسال کمک های انسانی به ایران از سوی وزارت دارایی آمریکا بویژه برای درمان سرطان و مدیریت آلودگی هوا و آب باشد. در صورتی که حکومت ایران با این  اقدام مخالفت کند، واشنگتن می تواند با استفاده از شبکه صدای آمریکا به مردم ایران اعلام کند که آن ها به دلیل مخالفت حکومت شان از این مزایا محروم شده اند.

 

در نهایت و به عنوان پنجمین گام، وزارت بازرگانی ترامپ باید با همکاری کارشناسان آمریکایی ایرانی تبار، طرحی را برای بازسازی ایران تهیه کند که یک نقشه راهی در اختیار بخش های اقتصادی ایران قرار دهد تا خود را بازسازی کنند؛ چرا که ایجاد ایرانی آباد و پویا که درون خود و همچنین با همسایگانش در صلح است، به نفع آمریکا خواهد بود.

 

پس از 37 سال، اکنون رئیس جمهور منتخب آمریکا فرصتی تاریخی در اختیار دارد تا به گونه ای با ایران تعامل کند که به نفع مردم آمریکا و ایران باشد.»

 

گفتنی است این نشریه آمریکایی در حالی به بزرگنمایی و مبالغه در رابطه با شبکه صدای آمریکا پرداخته است که بر اساس گزارش هاى منتشر شده در هفته های اخیر، تلاش هایی از سوی قانونگذاران امریکا در واشنگتن دی سی برای تغییر مدیریت رسانه های دولتی آمریکا به مدیریت بخش خصوصی در جریان است. با تصویب و اجراى مراحل قانونی مسلما شاهد تغییراتى ساختاری در صدای آمریکا خواهیم بود. با ادغام رسانه های دولتی و تغییر ساختار آن از فدرال به غیر فدرال ممكن است مدیران و کارکنان بخش فارسی صدای آمریکا و رادیو فردا دچار تعدیل نیروى جدى شوند.

 

هفته گذشته نیز روزنامه واشنگتن تایمز (Washington Times) در ستون مقالات خود، یادداشتی را با امضای کنت تیمرمن منتشر کرد که در آن نویسنده مقاله خواهان تعطیلی بخش فارسی صدای آمریکا بود. تیمرمن با اشاره به تلاش ناکام کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا برای اصلاح صدای آمریکا، بخش فارسی VOA را مبتلا به بیماری علاج‌ناپذیر توصیف می‌کند. به‌نوشته او، طبق نظرسنجی که در سال ۲۰۱۵ میلادی از کارمندان فدرال شده است، تنها ۳۰ و دو دهم درصد از کارکنان صدای آمریکا مدیران خود را درستکار و صادق می‌دانند.

 

در ادامه مقاله واشنگتن تایمز به قلم کنت تیمرمن آمده است: در سال‌های اخیر، در دوران ریاست جمهوری باراک اوباما، تعدادی خبرنگار از رسانه‌های جمهوری اسلامی به صدای آمریکا آمده‌اند که سبب شده صدای آمریکا به "صدای رژیم تهران" تبدیل شود. تیمرمن در انتها با اشاره به تلاش‌های مجلس نمایندگان و مجلس سنا برای اصلاح و حفظ VOA، بر این نکات تأکید دارد که بخش فارسی صدای آمریکا بیش از حد آلوده به فساد است و اصلاح‌پذیر نیست. کنت تیمرمن خواستار تعطیلی صدای آمریکا شده است تا از این طریق هم پول مالیات‌دهندگان آمریکایی هدر نرود و هم آبروی آمریکا حفظ شود.

نوع مطلب : اخبار مهم به روز و به ساعت، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است