۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن
یادگار هشت سال دفاع مقدس:

دشمنان در فتنه سال 88 تلاش کردند تا جایگاه ولایت را خدشه‌دار کنند/ شهدا به هیچ وجه مقابل حقوق‌های نجومی و فسادهای میلیاردی سکوت نمی‌کردند

       
یادگار هشت سال دفاع مقدس گفت: اگر شهدا در جامعه امروز زندگی می‌کردند به هیچ وجه مقابل حقوق‌های نجومی و فسادهای چند هزار میلیارد تومانی سکوت نمی‌کردند.
دشمنان در فتنه سال 88 تلاش کردند تا جایگاه ولایت را خدشه‌دار کنند/ شهدا به هیچ وجه مقابل حقوق‌های نجومی و فسادهای میلیاردی سکوت نمی‌کردند
       
 

به گزارش خبرنگار سفیر هراز، سردار علیجان میرشکار شامگاه چهارشنبه در یادواره 16 شهید روستای تجن‌جار و حومه و گرامیداشت چهار شهید مدافع حرم شهرستان آمل گفت: خطی را که امام امت در راه پیروزی انقلاب اسلامی ترسیم کرد با به صحنه آمدن مردم و ایستادگی آنها به نتیجه رسید و هم‌اکنون مردم پای آن ایستادگی دارند.


وی با بیان اینکه باید تلاش‌ ما گام برداشتن در مسیر شهدا باشد، اظهار کرد: امام امت انقلاب اسلامی را معجزه بزرگ قرن عنوان کرد و این معجزه به دست ملت ایران اسلامی اتفاق افتاد.


یکی از فرماندهان هشت سال دفاع مقدس با اشاره به اینکه همه برنامه‌های دشمن از گذشته تاکنون به فراموشی سپردن اسلام است، یادآور شد: امام راحل با پیروزی انقلاب اسلامی و حمایت‌های همه جانبه مردم دست به احیای اسلام زد.


میرشکار با عنوان اینکه بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی با دیدگاه زمینه‌سازی برای ظهور امام زمان(عج) مردم را فراخواند و تصریح کرد: صاحب این مملکت نیز امام عصر(عج) است و با ورود مردم به میدان همیشه دشمنان متحیر هستند.


وی با اعلام اینکه دشمنان استکباری در سال 1368 تصمیم گرفتند تا سال 2020 نظام جمهوری اسلامی را از بین ببرند، یادآور شد: در فتنه سال 88 دشمنان تلاش کردند تا جایگاه دو شاخصه ولایت و اهل بیت را خدشه‌دار کنند و در این راه با زیر سوال بردن ولایت فقیه، پرچم برافراشته امام حسین(ع) را به آتش کشیدند و بخشی از برنامه‌های استکباری 20 سال گذشته را اجرا کردند.


یادگار هشت سال دفاع مقدس با بیان اینکه امروزه شهدای مدافع حرم در راستای اهداف اهل بیت گام برمی‌دارند و هدف امام راحل مبنی بر تحقق اسلام در سراسر جهان و زمینه‌سازی ظهور آخرین منجی عالم بشریت بود، گفت: افرادی که شعار نه غزه و نه لبنان را در سال 1388 سر دادند برای شادی استکبار گام برمی‌داشتند.


سردار میرشکار با اشاره به اینکه امروزه در بیشتر مناطق جهان مردم مقابل ظلم و زور به پاخاستند، خاطرنشان کرد: برای قدم برداشتن در مسیر شهدا و حراست از انقلاب اسلامی نه تنها در سنگرهای دفاع مقابل کفر بلکه در همه سنگرها باید تلاش کنیم.


وی با بیان اینکه در انتخابات توجه‌مان باید بسیار بالا باشد، تصریح کرد: نباید بگذاریم افرادی با فسادهای مالی و حقوق‌های نجومی در جایگاهی که روزی شهدا در آن حضوری موثر داشتند به روی صحنه بیایند.


این یادگار هشت سال دفاع مقدس با اشاره به اینکه هیچ دولتی با دولت دیگر در کشورمان تفاوت ندارد و باید همه در مسیر اهل بیت گام بردارند، بیان کرد: اگر شهدا در جامعه امروز زندگی می‌کردند به هیچ وجه مقابل حقوق‌های نجومی و فسادهای چند هزار میلیارد تومانی سکوت نمی‌کردند.


سردار میرشکار با بیان اینکه در فتنه 88 اسکتبار اشتباهاتی مرتکب شد که هم‌اکنون در حال رفع آن نواقص است، گفت: یکی از اشتباهات استکبار در جریان فتنه حضور برخی افراد با چهره‌های نامطلوب و کفش به پا در صف‌های نماز جمعه بود.


وی به فتنه‌هایی که در پیش رو قرار داردند اشاره کرد و ادامه داد: در فتنه بعدی قرار است 70 مجتهد برای هدف قرار دادن ولایت فقیه به میدان بیایند و در فتنه جدید افراد دارای محاسن و کسانی که دعای امام زمان(عج) به لب دارند وارد میدان می‌شوند.


یکی از فرماندهان هشت سال دفاع مقدس با اشاره به اینکه شهدا و رزمندگان مسیر ولایت را به روشنی و زیبایی فهمیدند، یادآور شد: شهدای مدافع حرم با شناخت بسیار خوب مسیر و راه، در جهت شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس طی طریق کردند. در روبرو شدن با دشمنان باید ثبات قدم داشته باشیم تا تندبادهای حوادث ما را به لرزه در نیاورد زیرا مؤمن باید همانند کوه استوار و مستحکم باشد.


یادگار هشت سال دفاع مقدس به برملا شدن توطئه‌های دشمن در کشور اشاره کرد و افزود: دشمنی با ایران تا زمانی که مسیرمان با امام راحل و شهدا هماهنگ است، ادامه دارد.


میرشکار با تأکید بر اینکه آقایان نباید بعد از پنج سال در نشست شورای امنیت ملی اعلام کنند که فریب وعده‌های جان کری را خوردیم، یادآور شد: این مهم در حالی اتفاق افتاد که رهبر انقلاب از روز نخست مذاکرات تذکر می‌دادند و خوش بین نبودند.


وی با اعلام اینکه این روزها استکبارگران از اختلاف میان شیعیان و اهل سنت استفاده می‌برند، اظهار کرد: دشمن در حال سو استفاده از اختلاف میان اصول‌گرایان و اصلاح‌طلبان است هر چند که امروزه هر کسی دست به فساد مالی، خیانت و اختلاس می‌زند پشت یکی از این جناح‌ها پنهان می‌شود.


یادگار هشت سال دفاع مقدس با اشاره به صبر، بردباری، حضور همیشه در صحنه و انقلابی مردم، خاطرنشان کرد: برنامه مهم دشمنان دور کردن ما از مسیر شهدا است و قرار گرفتن پشت برخی شخصیت‌ها در حالی که ولایت فقیه با درایت و آگاهی کامل حضور دارند، کوته فکری بزرگ است.


سردار میرشکار در پایان با بیان اینکه در دوران جنگ تحمیلی خاکریز، دوست، دشمن، خودی، غیرخودی و منافق مشخص بود، تصریح کرد: امروز شرایط بسیار حساس و سخت است. دشمن از این پس پای صندوق‌های رأی تکلیف را مشخص می‌کند و برای انتخابات آینده ریاست جمهوری و شورای اسلامی شهر برنامه دارد.

 

نوع مطلب : اخبار مهم به روز و به ساعت، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 2 دی 1395
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است