۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن
انگیزه های الهی


‌‌‌حضرت سیدالشهدا حسین بن علی‌(ع) شب پیش از هجرت به سوی كربلا در پایان خطبه‌ای بلند فرمودند: «آگاه باشید؛ هر آن كه می‌خواهد خونش را در راه ما اهل بیت، كه راه حق است، نثار كند و خود در بهشت لقاءالله منزل گیرد، با ما راهی كربلا شود. من فردا صبح ان شاءالله به راه می‌افتم.»اكنون بار دیگر بانگ الرحیل برخاسته است و همان فریاد در آسمان بلند تاریخ طنین‌انداز گشته است. و این بار راهیان كربلا، این راحلان قافله‌ی عشق، بدان لبیك گفته‌اند.

O
نخلستان‌های اطراف بصره اكنون شاهد صادق روزها و وقایعی هستند كه وقوع آن از صدها سال پیش توسط اولیای خدا پیشگویی شده است. جنگ حق و باطل كه از همان آغاز هبوط بشر بر كره‌ی زمین آغاز شده، اكنون به آخرین دوره‌ی تاریخی خویش نزدیك می‌گردد و نهضت حق، بعد از هزاران سال مظلومیت و محكومیت، به دوران اقتدار خویش می‌رسد. جهان در آستانه‌ی عصر نور است و آن كه دلش با حق باشد، آثار این نزدیكی را در همه جا، در آب و هوا و خاك و آتش باز خواهد یافت و مشتاقانه به جبهه‌ی حق خواهد پیوست.

آنها آمده‌اند تا لودری را كه دیشب در بحبوحه‌ی كار تركش خورده است از منطقه‌ی خطر بیرون بكشند. رمل‌های زرد و نخل‌های پراكنده‌ی شرق بصره، لوح محفوظی است كه این مرحله از تاریخ كره‌ی زمین بر آن ثبت می‌گردد.

چهره‌ی منطقه‌ی عملیاتی كربلای پنج در جریان یك تحول عظیم به‌سرعت تغییر می‌یابد و اگر چند روز غافل شوی، دیگر هیچ نقطه‌ای را باز نخواهی شناخت. یكی از برادران می‌گفت: «تا آن‌گاه كه حق در كره‌ی زمین پیروز شود و به حاكمیت رسد، نقشه‌ی جغرافیایی كره‌ی زمین به طور كامل تغییر خواهد كرد و چه بسا كه اقیانوس‌ها نیز جابه‌جا شوند.» و آنچه تاكنون ما به چشم دیده‌ایم مؤ‌یدی بر همین سخن است.

اراده‌ای كه بر انگیزه‌های الهی متكی باشد بزرگ‌ترین قدرتی است كه در جهان وجود دارد و آفریدگار متعال همه‌ی آفرینش را مسخر همین قدرت قرار داده است. با مدعی بگویید كه بیهوده این سوی و آن سوی نزند؛ راز بزرگ قدرت ما اینجاست: انگیزه‌های ایمانی. ما اقمار منظومه‌ی شمسِ ایمان هستیم و همین جاذبه است كه ما را از خانه و كاشانه بریده و بدین خطه كشانده است.

رزمنده‌ی دانشجویی خاطره‌ای از عملیات محرم تعریف می‌كند.

‌‌او چشم عبرت‌بین داشت و جبهه را آیینه‌ی عبرتی یافته بود جلوه‌گاه اراده‌ی خدا. این عظمت، جلوه‌ی اراده‌ی خداست كه از ید بیضای مؤ‌منین ظاهر می‌گردد. سراسر این دشت، رملستان‌های زرد و نخلستان‌های پراكنده، آیینه‌ی عبرتی است كه چشم عبرت‌بین در آن به نظاره‌ی قدرت خدا بنشیند و تاریخ آینده‌ی كره‌ی زمین را پیش‌بینی كند. اراده‌ای كه بر انگیزه‌های الهی متكی باشد بزرگ‌ترین قدرتی است كه در جهان وجود دارد و آفریدگار متعال، همه‌ی آفرینش را مسخر همین قدرت قرار داده است. «اگر شما با حق باشید، همه‌ی عالم با شماست» و جبهه‌های ما سراسر، عرصه‌ی تحقق این سخن حكیمانه‌ای است كه لقمان عصر ما فرمودند.

همان‌گونه كه این جنگ به هیچ یك از جنگ‌های دیگر در قرون جدید شباهتی ندارد، سپاه حق را نیز هرگز نمی‌توان با ارتش‌های دیگر دنیا مقایسه كرد. اراده‌ی ما نوری است كه از شمس باطنی ایمانمان تجلی یافته است و اینچنین، اراده‌ی ما اراده‌ی حق است. و كدام قدرتی است كه مسخر اراده‌ی او نباشد؟ اگر ارتش‌های دیگر دنیا نظام خود را بر اجبار و ترس بنا كرده‌اند، سپاه حق، همچنان كه در صدر اسلام شاهد آن بوده‌ایم، بر انگیزه‌های باطنی مؤ‌منین متكی است.

دو گروه از رزمندگان با دو تفنگ ١٠٦ سر رسیدند. راهی بهتر از این برای جلوگیری از مانور تانك‌های دشمن وجود ندارد؛ دوازده گلوله به نیت دوازده امام. چیزی نمی‌گذرد كه همان گروه، دوباره سر می‌رسند و باز هم ما را دعوت می‌كنند كه همراهشان برویم، ولی ما در جست و جوی فرمانده جدید خط هستیم. وقتی اراده‌ی ما پرتو ایمان قلبی ماست، دیگر شهادت نه تنها از راه باز نمی‌دارد، كه چراغ راه می‌شود. فرمانده جدید محور می‌گفت:

«وضعیت نیروها به حمد خدا خوبه و برادرایی هم كه می‌دونند فرمانده گردانشون سردار رشید اسلام داوود حیدری به شهادت رسیده، با حراست از خط و اسلام، دِینشان را دارند به اسلام ادا می‌كنند و به‌خوبی از خط محافظت می‌كنند و دشمن هم هیچ كاری نتونسته انجام بده و اگر پاتكی هم كرده مذبوحانه بوده و بچه‌ها با دادن خون از خط و از اسلام دفاع كردند.»

اعزام سپاهیان مهدی عجل‌الله تعالی فرجه الشریف به جبهه‌
روز اعزام اولین كاروان سپاهیان مهدی عجل‌ا تعالی فرجه‌الشریف، حرف پدر شهید مهدی حیدریان نیز همین بود. او آستانه‌ی منزل فقیرانه‌ی خویش را برای عبور سربازان امام زمان آب‌پاشی می‌كرد و این از هر سخنی بلیغ‌تر بود.

‌رزمندگانی كه اعزام می‌شوند پیشانی‌بند بسته‌اند.

رمز این پیشانی‌بندهای سبز و قرمز چیست؟ جلوه‌ی انگیزه‌های قلبی است كه بر پیشانی‌ها می‌نشیند و یا پیمان سرباختن است كه با خدا می‌بندند؟ شور درونی آنها در چشم دوربین جلوه نمی‌كند، اگرنه، تصویر فرزند چندماهه‌اش را لای قرآنی كه در جیب دارد می‌دیدی؛ یعنی من برای حفظ قرآن از فرزندم می‌گذرم، و همه‌ی عظمت كار ما در همین‌جاست: قرب خدا در نفی وابستگی‌هاست و كدام بستگی از محبت فرزند قوی‌تر؟ ما اقمار منظومه‌ی شمس ایمان هستیم و همین جاذبه است كه ما را از خانه و كاشانه، پدر و مادر و زن و فرزند می‌بُرد و به حضرت حق می‌رساند.

نه برادر، خداوند به همه توفیق رفتن به جبهه نمی‌بخشد. تا اهل ولایت نباشی، گام‌هایت در طریق جبهه استوار نمی‌گردد و اهل ولایت كسی است كه با قدرت ایمان بر وابستگی‌هایش غلبه كند.

فرزند قلب پدر و مادر است، اما قلبی زنده است كه با یاد خدا بتپد. حسین بن علی‌(ع) نیز قلب امامت بود و وقتی هنوز صدای هل من ناصر او از صحرای كربلا به گوش می‌رسد، ماندن، صد بار از مردن بدتر است. و امت ما چه خوب این حقیقت را دریافته‌اند.

پدر یكی از رزمندگان شیرینی تعارف می‌كرد و با زبان آذری می‌گفت: «بفرمایید، خدا شما را نصرت دهد. پسر من هم در جبهه است.»

در میان آن عزیزانی كه چون پروانه‌هایی عاشق نور حسین، با شیدایی عازم كربلا بودند، ناگاه چشم تو به آن جوانی می‌افتد كه آستین دست چپش خالی است و با دست راست بر سینه می‌كوبد. چه بسا كه نامش هم عباس یا ابوالفضل باشد. او سرش را به زیر انداخته است تا از دوربین فرار كند و تو پیش خود می‌گویی: اگر نبود كه این تصویر می‌تواند آیینه‌ی عبرت باشد، تو را رها می‌كردم تا در گوشه‌ی گمنامی خویش بمانی. اما بگذار تا تصویر زیبای تو آیینه‌ی تنبه مدعیان باشد و آنان بدانند كه راز بزرگ قدرت ما در كجاست.نوع مطلب : دانستنیهای مفید، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
دوشنبه 29 آذر 1395
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic