۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن
کدخدایی در نشست سیاست‌های کلی ناظر بر انتخابات؛
اصلاح قانون انتخابات نقایصی را به وجود آورده/در بحث تخلفات انتخاباتی نیازمند قانون جامع هستیم
سخنگوی شورای نگهبان گفت: قانون انتخابات تاکنون اصلاحات متعدد داشته، نه تنها در بعضی موارد مشکلات را رفع نکرده بلکه نقایصی نیز در کار بوجود آورده است.


به گزارش خبرنگار حوزه احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در نشستی که امروز 20 آذر در دانشگاه شهید بهشتی با موضوع "سیاست‌ های کلی ناظر بر انتخابات" برگزار شد با اشاره به چالش‌‌های قوانین انتخاباتی گفت: همان گونه که بارها گفته شده ما در یک دهه گذشته یک نظام انتخاباتی جامعی نداشته‌‌‌ایم.

وی افزود: قوانین و مقرراتی انتخاباتی ما یک قوانین حداقلی است و بخشی از آنها مربوط به دهه‌های اول است. انتخابات یک کنش سیاسی از سوی فعالان سیاسی که پویا است و قوانین آن نیز باید فعال باشد.

سخنگوی شورای نگهبان در ادامه اظهار داشت: قوانین مربوط به شرکت‌ها و قوانین تجاری تا حد نیاز مسائل را رفع می‌کنند اما در مباحث سیاسی نیاز به دقت و اهمیت زیادی وجود دارد که نیازمند قوانین جامع تری هستیم.

**اصلاح قانون انتخابات مشکلات را رفع نکرده بلکه نقایصی نیز در کار بوجود آورده است

کدخدایی با اشاره به نقایص قانون انتخابات گفت: قانون انتخابات تاکنون اصلاحات متعدد داشته، نه تنها در بعضی موارد مشکلات را رفع نکرده بلکه نقایصی نیز در کار بوجود آورده است ما اگر بخواهیم در کشور یک چارچوب مناسبی را جهت انجام امور جاری در کشور داشته باشیم وجود قوانین مرتبط یک الزام خواهد بود.

وی در ادامه افزود: در بحث قانون انتخابات نیز باید یک قانون شایسته و مطلوب جهت برگزاری یک انتخابات شفاف داشته باشیم و این قوانین که چه در بحث صلاحیت ها و تبلیغات که موضوع بسیار مهم ایام انتخابات است، باید وجود داشته باشد و در بحث تخلفات نیز نیازمند قانون جامع هستیم.

**بدون اعتقاد مجریان به قانون نمی توان به اجرای آن امیدوار بود

این عضو حقوق‌دان شورای نگهبان با بیان اینکه علاوه بر وجود قانون خوب در انتخابات باید اجرای مناسب نیز وجود داشته باشد گفت: در انتخابات‌های گذشته نمایندگان مجلس سعی می‌کردند با ارائه اصلاحاتی به کمک قانون انتخابات بیایند که همان اصلاحات بعضی مواقع با اشکالاتی مواجه می شد. اگر قانون مناسب باشد اما اجرای آن نامناسب و بدون هماهنگی اعمال شود در روند انتخابات تاثیر منفی خواهد داشت و تا زمانی که مجریان ما به قانون اعتقادی نداشته باشند، نمی توان به اجرای آن نیز امیدوار بود.

کدخدایی با بیان اینکه علاوه بر اجرای قانون متأسفانه نظارت بر اجرای قانون نیز در کشورمان جدی گرفته نشده است، اظهار داشت: پیرامون انتخابات قوانین بسیاری وضع می‌شود که در برخی موارد لزومی به تصویب آن نیست و در حال حاضر به تولید انبوهی از قوانین رسیده‌ایم که نه تنها مشکلات ما را در زمینه انتخابات حل نکرده‌اند بلکه مشکلاتی را نیز ایجاد کرده‌اند.

سخنگوی شورای نگهبان با اشاره به ابلاغ سیاست‌های کلی انتخابات از سوی مقام معظم رهبری تصریح کرد: ابلاغ سیاست‌های کلی انتخابات به عنوان نقشه راه انتخابات کشور می‌تواند بسیاری از مشکلاتی را که ما تا به الان در زمینه انتخابات با آن درگیر بودیم برطرف کنند.

وی با اشاره به مشکل تقسیم‌بندی حوزه‌های انتخابیه گفت: لازم است عدالت انتخاباتی در تقسیم حوزه‌های انتخاباتی به وجود بیاید تا مشکلات اجرایی کمتری داشته باشیم که این مسئله به خوبی در بند 1 سیاست‌های کلی انتخابات تعریف شده است.

کدخدایی با اشاره به اینکه عدم شفافیت هزینه‌های انتخاباتی یکی دیگر از مشکلات ما است، متذکر شد: متأسفانه پیرامون هزینه‌های انتخاباتی کاندیدا حداقل قوانین و مقررات وجود دارد و کاملا از آن غفلت شده است.

سخنگوی شورای نگهبان ادامه داد: در همه کشورها در رابطه با هزینه‌های انتخاباتی نامزدها مکانیزم‌های روشنی وجود دارد و کاملا مشخص است که منابع مالی آنان از کجا تأمین می‌شود و تا چه اندازه می‌توانند هزینه کنند.

وی با بیان اینکه آیا انصاف است که در یک حوزه انتخابیه کوچک یک فرد میلیاردها تومان هزینه انتخاباتی کند، تأکید کرد: متأسفانه مکانیزم خاصی در کشور ما برای بررسی هزینه‌های انتخاباتی وجود ندارد و شورای نگهبان گاهی براساس گزارشاتی که به دستش می‌رسد هزینه‌های انتخاباتی یک فرد را بررسی می‌کند.

این عضو حقوقدان شورای نگهبان افزود: اگر درخصوص هزینه‌های انتخاباتی کاندیدا مکانیزم معینی تعریف شود، هم منابع مالی تبلیغات و هم میزان آن به خوبی مشخص می‌شود که خوشبختانه این مسئله در سیاست‌های کلی انتخابات تعریف شده است.

کدخدایی با اشاره به یکی دیگر از مشکلات شورای نگهبان در زمینه انتخابات یعنی بحث تأیید و یا رد صلاحیت‌ها، تصریح کرد: شورای نگهبان همواره در رابطه با این مسئله متهم می‌شود و اعتراض‌هایی به آن وارد می‌شود.

سخنگوی شورای نگهبان با تأکید بر اینکه بگوییم کشورهای دیگر بررسی صلاحیت نامزدها را ندارند کاملا نادرست است، گفت: اصل نظارت در صلاحیت نامزدها در همه نظام‌های انتخاباتی وجود دارد و صحبت ما الان این است که مکانیزم‌های اجرای آن باید به خوبی تعریف شود.

وی افزود: از آنجایی که اصل نظارت و بررسی صلاحیت نامزدها در همه کشورها مورد توجه است، ما نیز باید این مسئله را شفاف کنیم و مکانیزم‌ها و شرایط عینی و ملموس بیشتری را در این زمینه داشته باشیم.

کدخدایی با اشاره به اینکه اگر شرایط بررسی صلاحیت کاندیدا کمی است، عینی و ملموس باشد شورای نگهبان راحت‌تر می‌تواند پاسخگو باشد تا زمانی که شرایط کیفی باشد، بیان داشت: بحث شایسته گزینی از جمله مسائلی است که در نظام انتخاباتی ما حل نشده است و به همین دلیل در سیاست‌های کلی انتخابات مورد توجه و تأکید قرار گرفته است.

سخنگوی شورای نگهبان تأکید کرد: سیاست‌های کلی انتخابات می‌تواند به عنوان نقشه راه و مشعلی برای نظام انتخاباتی ما باشد و قوانینی که در این راستا در مجلس شورای اسلامی تصویب می‌شود، می‌تواند وضعیت انتخابات ما را روشن و شفاف کند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: در مرحله اجرا، بحث باور و فرهنگ سیاسی مردم و نامزدها مسئله‌ای است که باید بیشتر به آن پرداخته شود تا انتخابات ما با مشکلات کمتری مواجه شود. انتهای پیام/
نوع مطلب : بهتربشناسیم(سیاسی)، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
شنبه 20 آذر 1395
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic