۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن
لاریجانی در نطق پیش از دستور:
رئیس مجلس گفت: رئیس جمهور آمریکا در این توافق با شرافت عمل نکرد چرا که مصوبه سنا در 8 جا مخالف برجام است.تمدید تحریم‌های 10 ساله خلاف برجام است/ شهید مدرس اهتمام ویژه‌ای به جایگاه مجلس داشته است

به گزارش خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور خود در صحن علنی امروز (یکشنبه، 14 آذر ماه) با اشاره به تمدید تحریم های 10 ساله اخیر از سوی سنای آمریکا گفت: مجلس نمایندگان آمریکا و مجلس سنا در مورد قانون ISA تصمیم صددرصدی بر تمدید آن گرفتند و در همین حال رئیس جمهور آمریکا که یک طرف توافق هسته‌ای بود در مقابل این سوال که چنین اقدامی خلاف توافق برجام است اعلام کرد شما محدودیت‌های من را در کنگره می‌دانید آیا این یک موضع صادقانه است؟! یعنی شما پس از انتخابات اخیر آنقدر در مجلس نمایندگان مجلس سنا بی‌اعتبار شده اید که حتی هم حزبی‌‌های شما هم به نظر شما توجهی نمی‌کنند؟

وی در ادامه تصریح کرد: حدود نیمی از اعضای کنگره از حزب دموکرات هستند چطور یک نفر آنها رأی نداد؟ این امر نشان می‌دهد که کل سیستم حکومت آمریکا دموکرات و جمهوری خواه در تمدید این قانون توافق نمودند و معنای این امر بی‌اعتباری رئیس جمهوری فعلی است چطور موقع انجام توافق هسته‌ای اعضای حزب شما در مجلس نمایندگان و سنا موفق شدند جلوی جمهوری خواهان را بگیرند ولی در اینجا یک نفر هم از دموکرات‌ها در سنا شأنی برای تعهد شما قائل نشد.

**رئیس جمهور فعلی آمریکا در این توافق با شرافت عمل نکرد/مصوبه سنا خلاف توافق هسته‌ای است

لاریجانی ادامه داد: این حادثه نشان می‌دهد رئیس جمهور فعلی آمریکا در این توافق با شرافت عمل نکرد و گفته اخیر وی که بنده محدودیت‌هایی در کنگره دارم از روی صداقت نیست. وی محدودیت دارد اما نه این‌قدر! این مصوبه خلاف توافق هسته‌ای است حداقل با بررسی اجمالی که انجام دادم در 8 جا در برجام به نوعی مخالفت با چنین رویکردی را نشان داده است به عنوان مثال در بند (ه) دیباچه آمده است گروه 1+5 در ایران متعهد می‌شود این برجام را با حسن نیت و در فضایی سازنده بر مبنای احترام متقابل اجرا نمایند و از هر گونه اقدام مغایر با نص، روح و هدف این برجام که سبب تخریب اجرای موفق آن شود، خودداری کنند.

نماینده مردم قم اظهار داشت: گروه 1+5 از تحمیل الزامات مقرراتی و آیین‌نامه تبعیض آمیز به جایگزینی تحریم‌ها و اقدامات محدودسازی که تحت پوشش این برجام قرار می‌گیرد، خودداری خواهند ورزید.

وی گفت: در بند 21 آمده است ایالات متحده منطبق با این برجام تحریم‌های مشخص شده در پیوست 2 را متوقف ساخته و به این توقف ادامه خواهد داد، این تحریم‌ها شامل حوزه‌های زیر است و در اینجا حوزه‌ها را برمی‌شمارند، بند (ل) می‌گوید معاملات با بخش انرژی ایران در بند (ط) سرمایه گذاری شامل مشارکت در سرمایه‌گذاری‌های مشترک خدمات، فناوری، دانشی فنی، کالا و کمک به بخش نفت، پتروشیمی از این جمله است توجه کنید در قانون ISA قرار است که تمرکز تحریم‌ها بر روی نفت گاز و سرمایه گذاری‌های بعدی آن مثل پتروشیمی است که با صراحت در بند 21 برجام ایالات متحده باید از این تحریم‌ها خودداری کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بارها وزیرخارجه آمریکا این معنا را اعلام نمود  و حتی قبل از بحث در سنا نیز اعلام نگرانی کرد لذا اقدام آمریکایی‌ها هیچ توجیهی از نظر تعهد بین‌المللی ندارد و از طرفی پایبندی ایران نیز بر حسب نظر سازمان‌های بین‌المللی مسجل است ما در مجلس قانون بسیار مهمی تصویب کردیم به نظر می‌رسد تکلیف کار در قانون مصوب مجلس روشن شده است در این قانون در بند 3 ما به صراحت بیان کردیم اگر یکی از طرفین به تحریم‌ها روی بیاورد و یا تحریم‌های جایگزین مشخص کند چه اقداماتی را دولت باید انجام دهد لذا چون در این گونه موارد تحریم‌هایی ایجاد شده و دولت باید متناسب با این قانون اقدامات لازم را صورت بدهد.

**دولت قانون اقدام متناسب و متقابل ایران در اجرای برجام را هر چه سریع‌تر اجرا و گزارش آن را به مجلس ارائه کند

لاریجانی گفت: لذا ما اکیدا از دولت می‌ خواهیم طبق قانون مصوب مجلس در قانون اقدام مناسب با متقابل دولت جمهوری اسلامی ایران در اجرای برجام به خصوص اصول 3 و 7 آن اقدام متقابل در ازای گستاخی آنان هرچه سریعتر به موقع اجرا قرار دهد و گزارش آن را به مجلس بدهد و از همه دوستداران انقلاب و قوای مختلف می‌خواهیم در شرایط فعلی کشور که احتیاج به وفاق بیشتر داریم تمامی سعی خود را در وحدت و همدلی صرف نمایم و از اقداماتی که چالش برای کشور ایجاد میکند بپرهیزند تا وقت مسئولین صرف منافع ملی کشور گردد.

وی همچنین با تبریک فرا رسیدن ایام ربیع‌الاول به ملت عزیز و نمایندگان مجلس و گرامیداشت یاد شهید مدرس گفت: شهید مدرس به حق معتقد بود که مجلس نقطه ثقل و قضا و قدر ایران است، عظمت ملت همان عظمت مجلس است و هر ملتی عظمت و بزرگی‌اش به بزرگی مجلس است و هر کسی ملت بزرگ و عظمت بخواهد باید مجلس آن بزرگ و باعظمت باشد.

**شهید مدرس از مجلس دوم تا پایان مجلس ششم اهتمام ویژه‌ای به جایگاه مجلس داشت

وی افزود: از دور دوم مجلس که مدرس به عنوان مجتهد تراز اول از مجلس دوم تا پایان مجلس ششم اهتمام ویژه‌ای به جایگاه مجلس داشت و در امور اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و مذهبی اظهارنظر تأثیرگذار داشت.

رئیس مجلس ادامه داد: مدرس به سایر نمایندگان توصیه‌ای کرده است البته آقایان وکلا تصدیق می‌فرمایند که این کاری که ما قبول کردیم بهترین کارهاست و اهم عموم است پس باید بهترین اوقاتمان را برای این کار معین کنیم در حقیقت اداره کننده این مملکت آقایان وکلا هستند.

لاریجانی تصریح کرد: البته شرایط زمانی مدرس و سالهای آغاز مشروطیت و بهم ریختگی صحنه بین‌المللی و سرریز آن در کشور ما و چند دستگی‌ها در داخل کشور در استقرار تفکر محوریت مجلس نزد مدرس بی‌تأثیر نبود اما نظریه مدرس مربوط به یک دوره تاریخی خاص نیست او می‌گوید اینکه ما تقلید از مقالات «روسو» نمی‌کنیم به این دلیل است که افکار عالیه محمدبن‌ عبدالله (ص) را برای نظم اجتماع و بهتر از افکار روسو می‌دانیم.

** تمام فکر سیاسی مدرس مبتنی بر تقویت نهاد مجلس بوده است

نماینده مردم قم اظهار داشت: رضاشاه به دنبال تغییر ساختار و حکومت بود و بعد از آن بحث جمهوریت را مطرح کرد مدرس اعلام نظر کرد من با جمهوری واقعی مخالف نیستم و حکومت صدر اسلام نیز تقریبا و بلکه حقیقتا جمهوری بوده است ولی این جمهوری که می‌خواهند به ما تحمیل کنند بنابر اراده ملت نیست، این موارد نشان می‌دهد که تمام فکر سیاسی مدرس مبتنی بر شناخت سنن اسلامی به سوی مردم سالاری و تقویت نهاد مجلس بوده است.

رئیس مجلس اظهار داشت: بدون تردید تلاش‌های آن مرد بزرگ الهی تأثیرات خود را در تأسیس نظام جمهوری اسلامی گذاشت و به درستی روز مجلس با نام مدرس متبرک گردید و بنیانگذار جمهوری اسلامی امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب در همین منهج، مجلس را در رأس امور کشور قرار دادند و امیدواریم مجلس امروز در جهت مدرسه مدرس حرکت کند ایشان که سالهای آخر عمر را در تبعید و حبس گذراند به مطلبی اشاره نموده است که برای همه ما آموزنده است.

وی ادامه داد: مدرس نوشته است نظر به اینکه سالها بود در بعضی اوقات که به خود می‌آمدم در هر حال که بودم از خداوند مسألت می‌نمودم که فراغتی به من مرحمت فرما که چند امر را به توفیق خودت انجام دهم اولا محاسبه عمر خود را که این سرمایه عمر و قوای جوانی را در چه صرف نمودم ثانیا درباره معلومات و حقایقی که در فطرت من گذاشته تفکر کرده و اجتهاد نمایم، ثالثا آنچه که از من فوت شده از اعمال و رفتار تدوام کنم به مثل عبادات یا توبه ، استغاثه، تضرع، عفو، شفاعت شفیعان و در آن پیش آمد قهری به آن فراغت و موفقیتی که سالها از خداوند تبارک و تعالی مسألت می‌نمودم تقریبا نایل آمدم.

لاریجانی تصریح کرد: به جد بزرگوار خود امیرمومنان تأسی کرده و فزت برب‌الکعبه مدام به زبان می‌آورد البته ابن‌ملجم معذور نیست بر روح آن مردم بزرگ درود می‌فرستیم.

**شهادت ده‌ها نفر از زائرین ایرانی در حله اوج سبوعیت جریان تروریستی داعش را نشان داد

رئیس مجلس در ادامه به بیان مطلب دیگر پرداخت و گفت: چند حادثه در اواخر ماه صفر روی داد که وجدان عمومی ملت را متألم و داغدار کرد یکی از آنها حادثه تروریستی در حله بود که شهادت ده‌ها نفر از زائرین ایرانی اوج سبوعیت جریان تروریستی داعش را نشان داد، کمتر در تاریخ اسلام سابقه‌ای به این وقاحت سراغ داریم که گروهی در اعمال خود لاابالی باشند.

وی افزود: در این شرایط بهم ریخته امنیتی ایران با تدبیر نیروهای مسلح امنیتی خوشبختانه از امنیت پایدار برخوردار است از خداوند متعال علو درجات برای شهدا این حادثه طلب می‌کنم و به خانواده این شهدا به خصوص مردم خوزستان که بیشترین صدمه را تحمل کردند عرض تسلیت و تعزیت داریم.

رئیس قوه مقننه خاطر نشان کرد: حادثه تأسف آور قطار در استان سمنان نیز از حوادث تلخ روزهای گذشته بود که ده‌ها نفر از هموطنان زائر امام رضا(ع) جان خود را از دست دادند به خانواده‌های داغدار که عمدتا از اهالی شریف آذربایجان هستند عرض تسلیت داریم و امیدواریم خداوند عافیت کامل به مجموعه این دو حادثه عطا بفرماید، البته همانگونه که مطلع هستید کمیته‌هایی برای رسیدگی این حادثه دردآور تشکیل گردید و کمیسیون عمران مجلس در این زمینه تلاش وافری نمود و گزارش اولیه خود را تهیه کرد که بزودی به اطلاع نمایندگان خواهد رسید.


نوع مطلب : اخبار مهم به روز و به ساعت، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
یکشنبه 14 آذر 1395
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات