۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن

رمزگشایی از مکانیسم حمایت امریکا از دولت روحانی

امریکا با جدیت در حال مخابره این پیام است که مقصر عدم تعلیق کامل تحریم ها، فعالیت هایی است که سپاه علیه تروریسم در منطقه انجام می دهد.

مهدی محمدی، وطن امروز- رفتار دولت امریکا در عدم تعلیق حتی ظاهری تحریم ها پس از آغاز اجرای برجام، ظاهرا یک پارادوکس تولید کرده است.


می دانیم-و مقام های دولتی هم به رغم میلشان به طور مکرر تایید کرده اند- که پس از آغاز اجرای برجام و در حالی که ایران با عجله و به طور کامل به همه تعهدات خود در «انهدام» و «به عقب برگرداندن» برنامه هسته ای عمل کرد، هیچ کدام از تحریم های اصلی نه لغو شده و نه تعلیق، و حتی کاهش هم نیافته است. در مواردی مانند وضعیت شعبات بانک های ایرانی در امارات می توان گفت تحریم ها به نسبت دوران ماقبل توافق افزایش هم یافته است. هر جا هم مختصر گشایشی بوده نه ناشی از احیای سیستماتیک روابط اقتصادی در اثر خروج از وضعیت تحریم، بلکه ناشی از توافقات موردی با برخی طرف های خاص بوده که با کمی تفاوت قبل از برجام هم امکانپذیر بود.

پارادوکسی که وجود دارد این است که اگر امریکا حقیقتا خواهان ماندگاری جریان غربگرا در ایران است، -که جانن برنن مدیر سیا دیروز دوباره تاکید کرده همینطور است- چرا به تعهدات خود عمل نمی کند تا با ایجاد گشایش اقتصادی، بویژه در آستانه انتخابات 96، بر محبوبیت این جریان افزوده شده و به پیروزی آنها در انتخابات کمک شود؟ به عبارت دیگر، صورت مسئله این است که آیا رفتار امریکا در قبال برجام با تعهد آن به حمایت از جریان غربگرا و تلاش برای ماندگار کردن آن در قدرت در تضاد نیست؟ شکل دیگر طرح این مسئله این است که بپرسیم اگر امریکا خواهان برجام های بعدی است، آیا بهتر نیست برجام 1 را بدل به یک «مدل موفق» کند تا راه برای سرایت دادن آن به سایر حوزه ها، پس از انتخابات در ایران، هموارتر شود؟

نگاهی ولو گذرا به آنچه مقام های امریکایی در چند ماه گذشته درباره راهبرد خود در اجرای برجام گفته اند، نشان می دهد که امریکایی ها به این مسئله طور دیگری نگاه می کنند و در واقع از دید آنها ترکیب بندی صورت مسئله متفاوت است.

منطق نهفته در اظهارات و سیاست امریکا در ماه های اخیر مبتنی بر چند اصل بوده است:

1-تردیدی نیست که دولت امریکا اگر موفق به انجام یک عملیات براندازی زودهنگام درایران نشود، مایل است دولت روحانی تکرار شود.

2- امریکا مایل است انتخابات بعدی در ایران در شرایطی (به تعبیر دقیق تر، در متن دوقطبی) برگزار شود که نتیجه آن شکل گیری مطالبه برای تحقق یک برجام منطقه ای پس از انتخابات باشد. در واقع، آنطور که جان زارات مغز متفکر وزارت خزانه داری امریکا گفته امریکا علاقمند است همانطور که انتخابات 92  در ایران نرمش قهرهمانانه هسته ای را تولید کرد، انتخابات 96 منجر به نرمش قهرمانانه منطقه ای شود.

3-امریکا به هیچ کدام از تعهدات خود در حوزه تحریم ها عمل نکرده اما سخت در تلاش است  اینگونه وانمود کند که مقصر این امر نه امریکا، بلکه آن دسته از فعالیت های دفاعی، امنیتی، نظامی و منطقه ای ایران است که امریکا آنها را مصداق «تحریم های تروریستی» خود می داند. به عبارت دیگر، امریکا با جدیت در حال مخابره این پیام است که مقصر عدم تعلیق کامل تحریم ها، فعالیت هایی است که سپاه علیه تروریسم در منطقه انجام می دهد.

4- امریکا مقام های دولت روحانی در ایران را وادار کرده برای خروج از این وضعیت، بی آنکه مذاکرات منطقه ای رخ داده و یا اساسا درباره آن تصمیم گرفته شده باشد، امتیاز های منطقه ای واگذار کند. امتیاز منطقه ای حتما نباید در سوریه و عراق واگذار شود. امریکا می داند تصمیم گیری درباره این موارد در اختیار دولت نیست. بلکه وادار کردن دولت به توافق با کارگروه اقدام مالی، پذیرش کنوانسیون پالرمو و اقداماتی از این قبیل هم در واقع امتیازهایی است که ماشین تولید قدرت ایران در منطقه را هدف گرفته و تلاش می کند زیرساخت تامین مالی مقاومت را تخریب کرده یا فرآیند شناسایی و حذف واسطه های کلید ایران در منطقه را تشدید کند. دولت این امتیازها را که در واقع امتیازهای منطقه ای است واگذار کرده فقط به این دلیل که دولت اوباما همتایان خود در تهران را متقاعد کرده «برجام» شرط لازم برای تغییر رفتار امریکاست نه شرط کافی و برای تحقق شروط کافی راه دشواری برای پیمودن مانده؛ و آقایان هم پذیرفته اند. 

بر اساس این 4 اصل، حال می توانیم یک بار دیگر به سراغ پارادوکسی برویم که در ابتدای این نوشته مطرح شد. چرا امریکا برای حمایت از تیم روحانی هم که شده امتیازهای بیشتری در حوزه تحریم ها نمی دهد؟

این امر چند دلیل مهم دارد:

اول- نوع پاسخ امریکا به این سوال که «چگونه باید از غربگرایان در ایران نجمایت کرد» کمی پیچیده است. تردیدی نیست که امریکا مایل است چنین حمایتی تولید کند اما به جای اینکه روش کارآمد حمایت را «ایجاد گشایش اقتصادی توسط غربگرایان» بداند، به این نتیجه رسیده که «تصویر سازی از انقلابیون به عنوان عوامل اصلی عدم تعلیق تحریم ها» روش کارآمد تری است چرا که اولا معلوم نیست حتی اگر پولی هم به دولت روحانی داده شود این دولت قادر به تولید رفاه باشد و ثانیا وقتی راهی هست که بدون ایجاد گشایش اقتصادی برای ایران می توان دوشتان امریکا را تقویت کرد، واقعا چرا باید راه سخت تر تولید رفاه در ایران برگزیده شود؟ تمامی آنچه امریکایی ها در این ماه ها گفته اند در همین راستا بوده است. از متهم کردن ایران به پولشویی، تا تاکید بر باقی بودن تحریم های تروریستی، حمله به برنامه موشکی ایران و بویژه تمرکز روی نیروی قدس سپاه به عنوان مجری اصلی برنامه ژئوپلتیکی ایران.

دوم- اساسا از نظر امریکا برجام یک زمانی ارزشمند است که بتواند در یک فرآیند اجباری برجام های بعدی را تولید کند. امریکا برای خلق برجام های بعدی نیازمند آن است که ابزار تحریم ها را در دست نگهدارد تا بتواند مجدا به کمک خط سازش در ایران دوقطبی اقتصاد-امنیت ملی را در انتخابات های مختلف بازتولید نماید. نقشه راهی که امریکا پیش روی دولت روحانی گذاشته، اساسا مبتنی بر گروگان گرفتن برجام یک تا زمانی است که همه آنچه امریکا می خواهد تامین شود و همه آنچه امریکا می خواهد هم چیزی نیست جز نشاندن ایران در پازل منطقه ای که سعودی و اسراییل در آن دست بالا را داشته و ایران قدرت تولید امنیت و بازی سازی مستقل خود را از دست داده باشد. به عبارت دیگر، انقلاب زدایی از ایران معادل واقعی تحریم هاست و حالا که در داخل شریکی برای این کار پیدا شده، امریکا مایل است حداکثر بهره را از آن ببرد.

به تعبیر صریح تر، تا وقتی امتیازی برای دادن باقی مانده و طرفی برای امتیازدادن وجود دارد، روند باج خواهی متوقف نخواهد شد. هر امتیازی که می دهید، ظاهرا یک گام به سمت پایان مسیر است اما در واقع عاملی است که مسیر را طولانی تر و اشتهای طرف مقابل را برای درخواست امتیازهای بعدی بیشتر می کند. امریکا یک نقشه منحصربفرد، راه در ذهن دارد که می خواهد آن را تا پایان طی کند و سادگی محض است که کسی تصور کند در میانه راه طوری عمل خواهد کرد که غربگرایان ایرانی حس کنند، نقشه راه بدیلی هم وجود دارد.

تا زمانی که غربگرایان در ایران بر سر کارند و تا وقتی راه پای بند کردن دشمن را تعهداتش را واگذاری امتیازهای بیشتر می دانند، هیچ گشایش اقتصادی واقعی رخ نخواهد داد. محاسبات راهبردی دشمن تنها زمانی تغییر خواهد کرد که در طرف مقابل یک «تغییر راهبردی» مشاهده کند. ماه های آینده از این حیث بسیار با اهمیت خواهد بود.

نوع مطلب : بهتربشناسیم(سیاسی)، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
سه شنبه 2 آذر 1395
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است