۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن
پروژه‌ی جدید و البته جدی آمریکا برای ایران
چرا تمرکز بر زنان؟
اینکه چرا غرب روی مسائل به‌اصطلاح حقوق بشری تمرکز کرده است، دقیقاً به رویکرد غرب و به‌خصوص آمریکایی‌ها برای پیدا کردن ابزار جدیدی برای تهدید ایران برمی‌گردد. غرب کماکان به‌دنبال مهار ایران است و چه ابزاری مشروع‌تر از مسائل ادعایی حقوق بشر که هم مقبولیت دارد و هم تداوم.
     
گروه بین‌الملل برهان؛ چند صباحی است تحرکات غرب و به‌خصوص آمریکایی‌ها درخصوص مداخله در امور داخلی ایران بیشتر شده است. آمریکایی‌ها همیشه در مسئله‌ی ادعایی حقوق بشر مداخلاتی داشته‌اند، اما چند وقتی است این موضوع رنگ‌وبوی بیشتری به خود گرفته و وارد فاز اجرایی شده است. مهم‌ترین جلوه‌ی آن را نیز می‌توان در مسئله‌ی ادعایی حمایت از حقوق زنان توسط غربی‌ها و خاصه آمریکایی‌ها برشمرد. در زیر ضمن اشاره به چند نمونه از مسائلی که اخیراً اتفاق افتاده است، به دلایل تمرکز روی مسئله‌ی زنان اشاره خواهد شد.
 
1. انتخاب عاصمه جهانگیر به‌عنوان گزارشگر ویژه‌ی سازمان ملل در امور ایران
 
عاصمه جیلانی جهانگیر، وکیل و از رهبران «جنبش وکلا» در پاکستان و فعال حقوق بشری و از فعالان حقوق بشر در عرصه‌ی بین‌المللی، متولد ژوئیه‌ی 1952 (64ساله) و تبعه‌ی کشور پاکستان و قادیانی‌مذهب است. عاصمه جهانگیر فردی است که عمدتاً در حیطه‌ها و موضوعات حقوق بشری، از جمله حمایت از حقوق زنان، حقوق کودکان و حقوق اقلیت‌ها، فعالیت داشته است. او در سال 1980 با همراهی خواهرش، هینا جهانگیر، برای اولین‌بار قانون حمایت از حقوق زنان در پاکستان را پی‌ریزی کرد که به‌عنوان اولین اقدام قانونی علیه قوانین و اقدامات تبعیض‌آمیز دولت پاکستان محسوب می‌شود.[1] وی تاکنون موضع‌گیری‌های حقوق بشری مختلفی را در پاکستان علیه اقدامات دولتی ابراز نموده است، از جمله در رابطه با اقدام دولت پاکستان در اعدام 332 تن از مجرمان و شبه‌نظامیان این کشور پس از برداشتن منع قانونی در اجرای حکم اعدام در سال 2014.[2]
 
عاصمه عضو هیئت‌امنای«گروه بین‌المللی بحران» است که خود را یک مؤسسه‌ی غیردولتی برای کاهش تنش‌های بین‌المللی معرفی می‌کند. گروه بین‌المللی بحران در سال ۱۹۹۵ توسط سرمایه‌دار معروف ماسون و صهیونیست، جرج سوروس راه‌اندازی شد که معروف است این مؤسسه نقش مهمی در راه‌اندازی انقلاب‌های رنگین دارد. سیاست‌هایی که در اوکراین، گرجستان و حتی در سال 88 در ایران نیز به‌دنبال اجرایی کردن آن بود.
 
چرا جهانگیر؟ نزدیکی به بهاییت
 
ویژگی دیگر عاصمه، وابستگی وی به فرقه‌ی قادیانی یا «احمدیه» است که در پاکستان با عنوان «میرزاییه» هم شناخته می‌شود. مؤسس این فرقه، میرزا غلام احمد (۱۹۰۸-۱۸۳۵)، در سال ۱۸۸۹ این فرقه را در شهر «لدهیانه» ایالت پنجاب هند بنیان گذاشت. پیروان احمدیه این شهر را «دارالبیعه» می‌نامند.
 
بسیاری از پژوهشگران شباهت‌های بنیادینی میان پیدایش فرقه‌ی «احمدیه» در هند اواخر قرن نوزده و فرقه‌ی ضاله‌ی «بهاییت» در ایران عصر قاجار می‌بینند. درست شبیه میرزا علی‌محمد باب که فرقه‌ی بابیه (سرچشمه‌ی اصلی فرقه‌ی بهاییت) را با حمایت انگلستان ایجاد کرد تا در صفوف شیعیان تفرقه بیندازد، میرزا غلام‌احمد هم در پاکستان، در پناه انگلستان فرقه‌ای را به وجود آورد تا بین مسلمانان هند انشقاق ایجاد کند.
 
ویژگی بعدی، دوستی با شیرین عبادی
 
عاصمه جهانگیر دوستی نزدیکی با شیرین عبادی دارد. اگر شیرین عبادی به‌دلیل دفاع تمام‌قد و همه‌جانبه‌اش از بهاییان، شائبه‌ی جدی بهایی شدنش را در جامعه‌ی ایران دامن زده است، عاصمه جهانگیر هم به‌دلیل دفاع سرسختانه‌اش از فرقه احمدیه و اعضای آن، با همین اتهام در داخل پاکستان روبه‌روست.
 
عاصمه زمانی که «گزارشگر ویژه‌ی سازمان ملل در آزادی‌های مذهبی اقلیت‌ها» بود، با کمک شیرین عبادی و همکارانش در داخل ایران، به کار گزارش‌سازی و سندپردازی علیه جمهوری اسلامی ایران، به‌ویژه در موضوع بهاییان مشغول بود. برای نمونه، در ۲۳ اکتبر ۲۰۰۸، در مصاحبه با مرکز خبری سازمان ملل مدعی شد که بهاییان جزء گروه‌های اقلیت دینی تحت ستم در ایران هستند.
 
وی در سال ۲۰۰۶، طی گزارشی رسمی، جمهوری اسلامی را به «آزار سیستماتیک و حکومتی» بهاییان در ایران متهم کرد. این بخشی از کارنامه‌ی یکی از اعضای هیئت مشاوران مؤسسه‌ی جامعه‌ی باز متعلق به جورج سوروس است. با این کارنامه، وی گزارشگر ویژه‌ی سازمان ملل در امور ایران شده است.
 
تبریک گرم و نامتعارف باراک اوباما به فریال گواشیری دستیار ایرانی‌تبار
 
طی هفته‌ی گذشته، خبری دیگر نیز در فضای اجتماعی منعکس شده که آن نیز تعجب‌آور است. فریال گواشیری، دستیار ایرانی‌تبار باراک اوباما، در صفحه‌ی شخصی خود، پیامی از رئیس‌جمهوری آمریکا در روز ازدواجش را منتشر کرد که مضمون آن این‌گونه است: «فریال، می‌خواهم به تو و مو تبریک بگویم در این روز. من و میشل خیلی دوست داشتیم با شما جشن بگیریم، اما می‌دانم که سرت به‌اندازه‌ی کافی شلوغ هست که من و مأموران حفاظتی هم بخواهیم اضافه شویم. در ضمن بد نیست چند روزی را از رئیست دور باشی. می‌خواهم بدانی که بهت افتخار می‌کنم و خیلی خوشبخت هستیم که تو را در زندگی‌مان داریم. حضور شادمانه و لبخند دلپذیرت را هر روز صبح، زمانی که وارد دفترم می‌شوم، می‌بینم و با اینکه هر روز نمی‌توانم بگویم، اما امروز می‌توانم بگویم که از تو ممنونم. اگر بتوانی من را تحمل کنی، حتماً مو را هم می‌توانی تحمل کنی. و مو! تو هم بدان که من مراقب فریال هستم. پس خرابکاری نکن. من و میشل به شما تبریک می‌گوییم و دوستتان داریم.»
 
تدقیق در محتوای این پیام نشان‌دهنده‌ی نامتعارف و غیرهنجاری بودن این نوع تبریک در سیاست آمریکاست. اینکه رئیس‌جمهور آمریکا تا این حد برای دستیار خود، آن‌هم دستیاری که همجنس نیست، تحسین و تبریک بفرستد، باید سرمنشأ دیگری به غیر از مسئله‌ی اداری داشته باشد. این موضوع می‌بایست در قالب یک رفتار پشت‌پرده پیرامون رفتار دولت آمریکا درخصوص ایران باشد که جلوتر به آن اشاره خواهد شد.
 
تحرکات وزارت خارجه‌ی هلند در سال جاری
 
وزارت خارجه‌ی هلند با کمک ‌گرفتن و تحت پوشش بنیادها و سازمان‌هایی نظیر ولوم، هیفوس، بنیاد فورد و گروه آتیه، برنامه‌های خود را در حوزه‌های دین‌زدایی از جامعه‌ی اسلامی، به‌ویژه در حوزه‌ی زنان، پیش می‌برد. جریان «فمینیسم اسلامی» زاییده‌ی همین شبکه‌ی بین‌المللی بوده است.
 
چرایی تمرکز غرب بر مسئله‌ی حقوق زنان در ایران
 
هم این سطح از گرم بودن پیام اوباما به‌هیچ‌وجه نرمال نیست، هم انتخاب عاصمه جهانگیر در شرایط فعلی خرق‌عادت سازمان ملل است و هم تحرکات غربی‌ها در اعطای جوایز عجیب‌وغریب به فمینیست‌های ایران در قالب فمینیسم اسلامی طبیعی به نظر نمی‌رسد، اما چرا غرب بر سر موضوع زنان در ایران در این سطح حساس و متمرکز شده است.
 
1. ابزاری برای منزوی کردن جمهوری اسلامی و حمله به او در عرصه‌ی بین‌المللی
 
غرب به‌خوبی می‌داند تمرکز بر مسئله‌ی زنان، لایه‌های معترض اجتماعی که قابلیت‌های خفته‌ی اجتماعی دارند را می‌تواند فعال کند. ازاین‌رو به‌دنبال این است تا سطحی از جامعه را که مطالبات تجدیدنظرطلبانه نسبت‌به موضوع زنان و مسئله‌ی فمینیسم دارد، به‌عنوان یک موجودیت در عرصه‌ی بین‌المللی مورد شناسایی قرار دهد تا به‌واسطه‌ی آن، ابزار ملموسی برای حمله علیه جمهوری اسلامی در دست داشته باشد.
 
2. غرب و پاره‌پاره کردن جامعه‌ی ایرانی به بهانه‌ی حمایت از زنان
 
به پیام اوباما برای دستیارش دقت کنید. وی در این پیام اظهار می‌دارد که «من مراقب فریال هستم». اوباما در این جمله ضمن اینکه صراحتاً در حال اظهار این موضوع است که آمریکا به‌دنبال ایجاد شبکه‌ای جدید از دیپلماسی خود درخصوص تجدیدنظرطلبان در داخل کشور است، در حال بیان این موضوع است که از آن‌ها حمایت نیز خواهد کرد. این موضوع مصداق تام مداخله در امور داخلی ایران است.
 
3. مشروعیت حمله به ایران
 
با تمرکز بر موضوع انتخاب عاصمه جهانگیر و مجموعه‌ی سوابق و فعالیت‌های وی، به‌خوبی می‌توان نقشه‌ی راه غرب در روند اعمال فشارهای حقوق بشری با محوریت دفاع از حقوق زنان به‌عنوان گزارشگر ویژه‌ی سازمان ملل را مورد ردیابی قرار داد. او به‌عنوان فردی با افکار فرقه‌ی خاص «قادیانی» و با پشتوانه‌ی اطلاعات علمی خود، در سال‌های گذشته به دفاع از حقوق زنان پرداخته و تا آنجایی پیش رفته است که قوانین اسلامی را در ضدیت با قوانین حقوق بشری و حقوق «زنان و خانواده» قلمداد نموده است. چنان‌که در فعالیت‌های خود به ضدیت با احکام مسلم اسلامی، چون اجرای حکم قصاص نفس و اجازه‌ی ولی برای ازدواج دختران، اقدام کرده و این عقیده‌ی خود را با صراحت و بدون ترس، ابراز نموده است. جهانگیر وکالت پرونده‌ی بسیاری از زنانی که بدون اجازه‌ی ولی خود ازدواج کرده بودند یا دخترانی که قصد ازدواج بی‌اجازه را داشتند، می‌پذیرفت. بخش دیگری از موکلان او، زنان و دخترانی بودند که طبق احکام مجازات اسلامی، در دادگاه‌های مختلف در پاکستان، به اتهام «زنا» به حد محکوم شده بودند.[3]
 
انتخاب عاصمه جهانگیر صرفاً در قالب مشروعیت دادن به موضوع حمله به ایران به‌واسطه‌ی مسائل ادعایی یعنی مسئله‌ی حقوق بشر و حقوق زنان است.
 
 4. آمریکایی‌ها و نسل جدید تحدید و تهدیدها علیه ایران
 
جان کری در سخنرانی خود در جمع دانشجویان سیاست دانشگاه شیکاگو بیان می‌دارد که «تحریم تسلیحاتی پابرجا ماند و آن را کنار نگذاشتیم. در واقع ما بر سر اینکه این تحریم چه مدت ادامه پیدا کند، مبارزه کردیم. به این دلیل که براساس ترتیبات قبلی، این (تحریم) از بین می‌رفت. ما با مذاکره توانستیم آن را برای هشت سال دیگر پابرجا نگه داریم. ما درعین‌حال تحریم‌های ایالات‌متحده علیه حمایت ایران از تروریسم را هم نگه داشتیم.»
وی افزود: «بنابراین ما هیچ‌یک از چیزهایی را که در این ارتباط در اختیار داشتیم، کنار نگذاشتیم. در واقع، از زمان توافق، به این دلیل که آن‌ها موشک شلیک کردند، ما تحریم‌هایی هم اضافه کردیم. بنابراین ما حتی ذره‌ای به‌سمت کاهش اهمیتی که برای امنیت منطقه قائل هستیم، حرکت نکرده‌ایم.»
 
وزیر خارجه‌ی آمریکا ادامه داد: «مسئله این است که آیا ایران در طول این دوره‌ی زمانی تغییر می‌کند؟ آیا اصلاحاتی که [حسن] روحانی [رئیس‌جمهور ایران] دنبال می‌کند، [رخ می‌دهد]؟ آیا منطقه در این دوره‌ی زمانی تغییر می‌کند؟ منظورم این است که خوب من آدم خوش‌بینی هستم، اما امیدوارم که تا پانزده سال دیگر، خیلی از اختلافات حل شده باشد.»[4]
 
این نوع نگاه کری نشان می‌دهد آمریکایی‌ها به‌دنبال یافتن راه جدیدی برای تحدید و تهدید ایران در مجامع بین‌المللی هستند که این راه می‌تواند حقوق بشر، یعنی موضوعی که اروپایی‌ها روی آن حساسیت دارند، باشد تا از این حیث، هم در قانع کردن اروپایی‌ها برای اعمال تحریم‌های جدید دچار دردسر نشوند و هم سیاست اساسی خود، یعنی مهار ایران بدون رویارویی مستقیم با ایران را به پیش ببرند.
 
5. چرا آمریکایی‌ها بر سر حقوق زنان متمرکز شده‌اند: اقناع افکار عمومی
 
پاسخ به ماهیت مباحثات موجود در نظام بین‌الملل برمی‌گردد. دقت به تحولات سوریه، یمن، عراق و سایر جاهایی که مخاصمات مسلحانه در آنجا در جریان است، نشان‌دهنده‌ی این است که غربی‌ها هرگاه می‌خواهند بهره‌برداری علیه یا له طرفی از منازعه در این مخاصمات داشته باشند، تصویری از یک کودک در آب غرق‌شده یا سوخته‌شده در زیر بمباران منتشر می‌کنند تا به‌واسطه‌ی آن، احساسات عمومی مردم را درگیر کنند و بیشترین بهره‌برداری را از آن داشته باشند. در این مسیر، رسانه‌های غربی نیز همگام با نخبگان سیاسی غرب، بهترین افکت‌های تصویری ممکن را برجسته می‌کنند و مخاطبان را درگیر موضوع می‌سازند.
 
به‌واسطه‌ی همین موضوع تلاش می‌کنند افکار عمومی را اقناع کنند که الا و لاجرم بایستی هزینه‌های آن نیز توسط شهروندان پرداخت شود. غرب در تأمین هزینه‌های مداخلات خارجی خود، دچار درگیری‌های فراوانی در عرصه‌ی اجتماعی است. اما این موضوع سبب می‌شود تا به‌راحتی بتواند به هدف خود برسد.
 
فرجام
 
آمریکایی‌ها به‌دنبال طرح سناریویی جدید برای حمله به ایران در شرایط بعد از برجام هستند. نگاهی دقیق به واکنش‌های آمریکایی‌ها در مسئله‌ی حمایت از تروریسم، نقض حقوق بشر و حقوق زنان و... نشان‌دهنده‌ی این است که آمریکایی‌ها در تلاش‌اند ضمن منزوی کردن ایران در سطح افکار عمومی بین‌المللی، ابزار جدیدی برای تحدید و تهدید جمهوری اسلامی نیز پیدا کنند. ابزاری که هم مشروعیت بین‌المللی دارد و هم پتانسیل اجرایی. انتخاب جهانگیر، تبریک باراک اوباما و... موضوعاتی نیستند که به‌صورت تصادفی حادث شده باشند.
 
پی نوشت ها:

[1]. Women and Children: The Human Rights Relationship – Asia- https://en.wikipedia.org/wiki/Asma_Jahangir#cite_note-15
[2]. http://www.chowk.com/articles/print/11716
[3]. http://borhan.ir/NSite/FullStory/News/?Id=9557
نوع مطلب : بهتربشناسیم(سیاسی)، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 19 آبان 1395
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات