۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن
داعش چگونه از تلگرام استفاده می‌کند؟
  
 گروه تروریستی داعش اقدامات تبلیغاتی خود را از توییتر به خاطر بسته شدن حساب‌های کاربری این گروه به اپلیکیشن تلگرام منتقل کرده است. به نظر می‌رسد که داعش و دیگر گروه‌های تروریستی از امکانات جدید تلگرام که ماه پیش معرفی شد، استفاده می‌کنند. این امکانات به کاربران این اجازه را می‌دهد تا پیام‌های خود را از طریق این کانال به تعداد نامحدودی از اعضاء ارسال نمایند. داعش در حوزه رسانه‌های مجازی بسیار به‌روز و هوشمندانه برخورد می‌کند.رسانه، سلاح اصلی گروه تروریستی داعش

گروه تروریستی داعش در عرصه رسانه تا به امروز توانایی‌های بالایی از خود نشان داده و از این ابزار به نحوی بهره‌برداری کرده که هیچ گروه تروریستی و بنیادگرای دیگری نظیر آن را تاکنون انجام نداده است. رسانه برای داعش به مثابه مهمات جنگی که بر سر اهدافش می‌ریزد، عمل می‌کند و برای ارتباط با مخاطب عام در جهان از استراتژی قابل ملاحظه‌ای برخوردار است.

این جریان در فضای رسانه‌ای تلاش می‌کند با عضوگیری، عملیات روانی، هویت‌سازی و گسترش ایدئولوژی تکفیری، فضای رویکردی، هویتی و جغرافیایی خود را گسترش دهد. شتاب بالایی در زمینه جنگ اطلاعاتی آنلاین وجود دارد و به نظر می‌رسد فضای مجازی به ابزاری قدرتمند در دستان این گروه تبدیل شده و به موفقیت این گروه کمک می‌کند. رسانه‌های اجتماعی را می‌توان اکسیژن فضای تبلیغات دانست و داعش به این وسیله به تحمیق و فریب جوانان جهان می‌پردازد تا آنها را جذب تشکیلات تروریستی خود کند.

وب‌سایت "خلافه بوک" (۵elafabook)  قرار بود که رقیب «فیس‌بوک» باشد

چندی پیش گروه تروریستی داعش بطور رسمی وب‌سایتی را برای ارتباط اجتماعی یاران و طرفدارانش در اقصی نقاط جهان، راه‌اندازی کرد. این وب‌سایت، "خلافه بوک" نام گرفت که قرار بود که رقیب فیس‌بوک باشد. از دیگر رسانه‌‌های تصویری، شنیداری و مکتوب داعش می‌توان از شبکه‌های اجناد، الفرقان، الاعتصام، الحیات، مکاتب الولایات، رادیو البیان و پایگاه اینترنتی دابق نام برد.

یک بازی قدیمی اما به شیوه‌ای جدید

داعش با تمرکز بر فیس‌بوک، توئیتر، اینستاگرام و سایر رسانه‌های اجتماعی، توانسته در فضایی کم‌هزینه از لحاظ انتقال اطلاعات به مخاطبان خود در سرتاسر جهان به آسانی دسترسی پیدا کند. با توجه به اینکه در کنار حساب های داعش در اینستاگرام، فیس‌بوک و توئیتر، ویدئوهای این گروه در تلویزیون‌های غربی نیز منتشر می‌شود، این گروه قادر بوده تا در صحنه جهانی خودی نشان داده و توجه طرفداران، روزنامه نگاران و مخالفان خود را به یک اندازه جلب نماید. استفاده از رسانه‌های اجتماعی به عنوان ابزاری برای نشر پیام‌های افراطی و حملات خشونت‌آمیز، به خودی خود موضوع جدیدی نیست؛ با این حال، روشی که داعش برای استفاده از رسانه‌های اجتماعی به عنوان ابزاری برای به کارگیری مبارزان خارجی به کار گرفته و همچنین ایجاد ترس در سطح جهانی از سوی این گروه، در مقایسه با جبهه‌های تبلیغاتی دیگر گروه های تروریستی متمایز است اما در واقع این یک بازی قدیمی است که به شیوه‌ای جدید اجرا می‌شود.
برخلاف تصوری که از داعش به عنوان یک جریان بدوی وجود دارد، این گروه بوسیله ابزاری مانند شبکه‌های اجتماعی و ساخت مستند به صورت مهندسی شده در حال تصویرسازی (image making) مطلوب از خود در نزد افکار عمومی جهان است

برخلاف تصوری که از این جریان به عنوان یک جریان بدوی وجود دارد، اما این گروه و طرفدارانش امروز با بیش ازیکصد هزار صفحه در شبکه‌های اجتماعی به صورت بسیار حرفه‌ای و مهندسی شده در حال تصویرسازی (image making) مطلوب از خود در نزد افکار عمومی جهان است.

البته می‌توان این تصویرسازی را در کلیپ‌ها و مستندهای ساخت داعش که با تکنیک‌های به‌روز فیلم‌سازی جهان و حتی جلوه‌های ویژه‌ هالیوودی ساخته می‌شود، مشاهده کرد .

استفاده داعش از اپلیکیشن تلگرام برای اهداف تبلیغاتی

در گذشته نه چندان دور توئیتر بارها مورد استفاده داعش قرار می‌گرفت و به صورت تقریبا منحصر به فردی از توئیتر به عنوان ابزاری برای سربازگیری استفاده می‌کرد که از جولای ۲۰۱۴ حساب‌های کاربری آن مسدود شد و دیگر فعالیت رسمی در توییتر ندارد. روز ۲۶ سپتامبر تنها چهار روز پس از آنکه تلگرام از راه‌اندازی ابزار جدید خود با عنوان «کانال‌ها» خبر داد، عوامل رسانه‌ای داعش در توییتر اقدام به تبلیغ کانال گروه‌ خود کردند. این کانال تا کنون بیش از ۴۵۰۰ ثبت‌نام کننده داشته است. از آن زمان به بعد، تبلیغات داعش چند دقیقه قبل از آنکه در شبکه توییتر منتشر شود اول در تلگرام ظاهر می‌شود.

ادعای این گروه مبنی بر حمله به نیروهای سعودی و اماراتی در هتلی در شهر عدن یمن اولین بار در تلگرام عنوان شد. به نظر می‌رسد که داعش امیدوار است که اپلیکیشن تلگرام که پایگاه آن در شهر برلین قرار دارد مکان بهتری برای تبلیغات در اختیارش قرار دهد، اما مدیران این اپلیکیشن اعلام کرده‌اند که مانع ارسال پیام‌هایی با مضامین غیرقانونی خواهند شد.

تنها چهار روز پس از آنکه تلگرام از راه‌اندازی ابزار جدید خود با عنوان «کانال‌ها» خبر داد، عوامل رسانه‌ای داعش در توییتر اقدام به تبلیغ کانال گروه‌ خود کردند

این گروه پس از آن که در توئیتر با مشکل مواجه شد، تلاش کرد تا از دیگر پایگا‌ه‌های رسانه‌ای اجتماعی کمتر شناخته شده‌تر استفاده کند. اما پایگاه‌های این گروه خیلی زود حذف شد. از آن پس توییتر باز هم به پایگاه مورد علاقه این گروه برای کارهای تبلیغاتی تبدیل شد. اما عوامل داعش همیشه در حال بازی موش و گربه با مدیران توییتر بوده‌اند. حتی تا قبل از اینکه محرز شود که داعش از اپلیکیشن تلگرام استفاده می‌کند، اسنادی وجود داشت که این گروه و اعضای آن از این اپلیکیشن استفاده می‌کرده‌اند.

اوایل ماه سپتامبر، داعش یک شماره موبایل عراقی را تبلیغ کرد که افراد می‌توانستند از آن برای ارتباط برقرار کردن با این گروه در تلگرام استفاده کنند. تروریست‌های متاثر از این گروه نیز از قبیل جوان بریتانیایی که اخیراً مجرم شناخته شد، از قابلیت پیام‌رسانی امن این اپلیکیشن برای انجام حملات تروریستی استفاده می‌کنند. تروریست‌ها می‌توانند از امکانات چت مخفی تلگرام که پیام‌ها را رمز‌گذاری می‌کند و مانع رمزگشایی توسط هکرها و آژانس‌های دولتی می‌شود استفاده نمایند.
اوایل ماه سپتامبر، داعش یک شماره موبایل عراقی را تبلیغ کرد که افراد می‌توانستند از آن برای ارتباط برقرار کردن با این گروه در تلگرام استفاده کنند

تلگرام آنچنان از امنیت اپلیکیشن خود مطمئن است که دو بار جایزه ۳۰۰ هزار دلاری برای اولین کسی که بتواند رمز‌های آنرا را بشکند در نظر گرفته است. اما قابلیت جدید اطلاع‌رسانی این اپلیکیشن توجه گروه‌های تروریستی را به خود جلب کرده است. القاعده یمن در حالیکه هنوز از توییتر استفاده می‌کند در روز ۲۵ سپتامبر کانال خود را در تلگرام راه‌اندازی کرد. به دنبال آن هم گروه انصار الشریعه لیبی نیز کانال خود را در این اپلیکیشن راه‌اندازی کرد. تعداد دیگری از گروه‌های رسانه‌ای وابسته به داعش و القاعده نیز فعالیت خود را در این جا آغاز کرده‌اند.

مبارزه با داعش در فضای مجازی

هم‌زمان با ورود ارتش روسیه به جنگ با تروریست‌هایی داعش در سوریه، دانشمندان روسیه نیز در حال ایجاد سیستم کشف استخدام‌کنندگان افراد برای عضویت در گروه تروریستی داعش از طریق اینترنت هستند.

بر اساس گزارش روزنامه روسی "ایزوستیا"، یوگنی وندیکتوف، مدیر مرکز مطالعات قانونی و اعتراضات سیاسی روسیه ضمن اعلام این مطلب افزود کارشناسان دین شناس و عرب شناس به این طرح جلب شده و به مطالعه صفحات مشکوک در شبکه های اجتماعی خواهد پرداخت. همچنین متخصصان فناوری اطلاعات، آدرس IP افراط گرایان احتمالی را تعیین خواهند کرد.

دانشمندان روسیه نیز در حال ایجاد سیستم کشف استخدام‌کنندگان افراد برای عضویت در گروه تروریستی داعش از طریق اینترنت هستند

برای پیدا کردن استخدام کنندگان افراد برای عضویت در داعش از نرم افزار «Laplace's demon»استفاده خواهد شد که در بهار سال ۲۰۱۵ تهیه شده و از آن برای نظارت و مطالعه گروه های افراط گرا در شبکه های اجتماعی با هدف جلوگیری از ناآرامی های عمومی احتمالی استفاده می‌شود.

این نرم افزار از سال آینده به جستجوی حساب های کاربری مظنون به داشتن ارتباط با داعش خواهد پرداخت. کارشناسان مرکز مطالعات قانونی و اعتراضات سیاسی روسیه برای این کاربران پیام هایی به زبان عربی ارسال کرده و پس از دریافت جواب، آنرا بررسی خواهند کرد. یوگنی وندیکتوف خاطرنشان ساخت متخصصان با دانستن این مشخصات از امکان دسترسی کامل به رایانه مورد نظر برخوردار خواهند شد. به گفته طراحان نقل قول های تحریفی از قرآن مجید، برخی از سخنان قصار به زبان عربی و تفسیرهای مشکوک از جمله علایم حساب کاربری استخدام کننده داعش محسوب خواهند شد.

داعش خاموش خواهد شد؟

با توجه به شرایط جدید منطقه و تغییر موازنه نظامی علیه داعش در سوریه و عراق، احتمال از هم پاشیدگی سازمانی این گروه تروریستی حتی با پشتیبانی حامیان غربی و عربی خود رو به افزایش است اما به نظر نمی‌رسد که تفکر این جریان تکفیری - تروریستی از بین برود.
با احتمال از هم پاشیدگی سازمانی گروه تروریستی داعش در سوریه و عراق، اما حامیان نظامی، اقتصادی، اطلاعاتی و رسانه‌ای گروه‌هایی نظیر داعش نخواهند گذاشت که این شیوه تفکر و برداشت از دین در منطقه غرب آسیا و شمال آفریقا فروکش کند

حامیان نظامی، اقتصادی، اطلاعاتی و رسانه‌ای گروه‌هایی نظیر داعش نخواهند گذاشت که این شیوه تفکر و برداشت از دین در منطقه غرب آسیا و شمال آفریقا فروکش کند. به طور قطع استفاده از شبکه‌های مجازی، رسانه‌های مختلف دیداری، شنیداری و نوشتاری به دیگر گروه‌های تکفیری –تروریستی در اقصی نقاط جهان اسلام آموزش داده خواهد شد، چرا که کشورهای غربی و رژیم صهیونیستی به همراه حکام کشورهای عربی باید برای ضربه زدن به جهان اسلام (چه شیعه و چه سنی) افکار و مذاهب ساخته دست استعمار مانند بهاییت و وهابیت را به کمک ابزارهای نوین رسانه ای نزد افکار عمومی نشر دهند.


منبع: مشرق

نوع مطلب : همه چی درباره داعش، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
یکشنبه 25 مهر 1395
چهارشنبه 18 مرداد 1396 ساعت 17 و 29 دقیقه و 23 ثانیه
Hmm is anyone else experiencing problems with the images on this blog loading?
I'm trying to figure out if its a problem on my end or if it's the blog.
Any feedback would be greatly appreciated.
شنبه 19 فروردین 1396 ساعت 22 و 32 دقیقه و 02 ثانیه
You made some really good points there. I checked on the web for more information about the issue and found most people will go along with
your views on this web site.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic