۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن

حقوق‌های کلان غارتگری نیست!/دولت نباید مسئولیت را می‌پذیرفت!

روزنامه های اصلاحات

با گذشت بیش از دو ماه از طرح موضوع پرداخت حقوق‌های نجومی به برخی مدیران، روزنامه‌های اجاره‌ای برای نجات مدیران اشرافی به صف شده و این پرداخت‌ها را درست و در دفاع از مغزهای بزرگ خواندند!


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اصولگرایان ،هر روز که از افشای فیش‌های نجومی که نشان‌دهنده حرام‌خواری برخی مدیران دولتی است می‌گذرد روزنامه‌های اجاره‌ای که خود را مدیون و وابسته به این مدیران ویژه‌خوار می‌دانند دلیلی تازه جهت این پرداخت‌ها کشف و برای نجات مدیریت اشرافی به صف می‌شوند!

از روز نخست افشای پرداخت‌های نامتعارف یک جمله در همه این رسانه‌ها و روزنامه‌های اجاره‌ای خودنمایی می‌کرد «این تنها ما نیستیم که مبالغ کلان می‌گیریم قبلی‌ها هم این گونه بودند»!
فارغ از اینکه اگر این روزنامه‌ها و مسئولین و مدیران دولتی از دیگر نهادها و نیز دولت‌های سابق چنین واریزهای نجومی سراغ داشتند پیش از طرح موضوع در رسانه‌های منتقد آنان به سراغ مسئله می‌رفتند ولی جای سؤال این جا است که اگر دیگران تخلف کنند مسئولین و مدیران فعلی نیز چنین جوازی را دارند؟
سؤال دیگری که تاکنون بارها پرسیده شده ولی روزنامه‌ها و رسانه‌های اجاره‌ای بدان نپرداخته و پاسخ نداده‌اند آن است که چرا رویه ادعایی غلط گذشته در سه سال پیش تغییر نکرده و اصلاح نشده است؟
دولت نباید مسئولیت را می‌پذیرفت!
با وجود اینکه واریزهای نجومی در سه سال گذشته و در دوره دولت یازدهم صورت گرفته است روزنامه زنجیره‌ای شرق در شماره دیروز خود به نقل از امیر محبیان نوشت «دولت نباید مسئولیت فیش‌ها را قبول می‌کرد.»
امیر محبیان از عناصر شبه اصولگرایی است که ارتباطات ارگانیک با برخی محافل اصلاح‌طلب و دولتی دارد، سایت خبری آریا که توسط امیر محبیان اداره می‌شود پیش از این در شهریور ماه ۹۴ با رحمانیان مدیر روزنامه شرق مصاحبه کرده بود و گفت‌و‌گوی امیر محبیان با این روزنامه در شماره دیروز را شاید بتوان بازدید پس دادن وی دانست!
امیر محبیان در گفت‌و‌گو با شرق ضمن دفاع از پرداخت‌های نجومی ناعادلانه بودن این واریزها را رد کرده و گفت : ناعادلانه یعنی اینکه فرد مبتنی بر ناکارآمدی حقوق دریافت کند. من حرفم این است چرا طبق مدل کمونیستی تصور می‌کنید به همه باید در یک رنج ثابت حقوق داد؟ چرا از عدالت تفسیر مساوات می‌کنیم؟ بحث هماهنگی پرداخت در حالت عرفی درست است اما این نباید باعث شود که استثنا‌ها از بین برود. من فکر می‌کنم نباید دست ‌ وپای خودمان را ببندیم و مغزهای بزرگ خود را از دست بدهیم.
وی در ادامه گفت: بعضی از مدیران دولتی اگر به بخش خصوصی بروند، می‌توانند به چهره‌های برجسته و موفق اقتصادی تبدیل شوند؛ آنها را جذب نمی‌کنیم و بلکه طرد می‌کنیم و سبد مدیران دولت را پر می‌کنیم از مدیرانی که ارزش‌افزوده ندارند.
مشخص نیست کدام یک از منتقدین پرداخت حقوق‌های نامتعارف تاکنون از ضرورت پرداخت حقوق یکسان به همه سخن گفته است که امیرمحبیان در همسویی با دولت و مدیران ویژه‌خوار چنین اتهامی را مطرح می‌سازد و از عنوان خنده‌دار «مدل کمونیستی» نیز برای باور‌پذیر کردن آن اتهام سود می‌جوید؟!
البته این گونه اظهارات عجیب از امیر محبیان مسبوق به سابقه است، وی بعد از بیانیه لوزان نیز در مصاحبه با شرق بازی برد – برد در مسئله هسته‌ای را زیر سؤال برده و گفته بود « محبیان در آن مصاحبه که بعد از بیانیه لوزان صورت گرفت گفته بود «روشن است که در جهان غیرعادلانه ما، در یک طرف میز، غربی‌ها هستند که با اعمال فشار با بهانه‌های واهی می‌خواهند که ایران را به کلوپ دارندگان تکنولوژی هسته‌ای راه ندهند و در طرف دیگر ایران است که می‌کوشد در این معادله قدرت و مقاومت، امتیاز کمتری بدهد. به عبارت روشن‌تر قرار نیست در این مسابقه در نهایت دست دو طرف را بالا ببرند و بگویند هر دو طرف برنده شده‌اند. برد ما فقط در آن است که گل کمتری بخوریم و بس»!
البته زمانی که برد ایران در مذاکره با غرب به کمتر گل خوردن تعبیر و تفسیر شود واریزهای نجومی به برخی مدیران ویژه‌خوار نیز توجیه و عادلانه خطاب خواهد شد و از چنان تحلیل‌گری چنین استدلالی بعید نیست!
از استیو جابز تا مغزهای بزرگ!
مغزهای بزرگ خواندن مدیران ویژه‌خوار و این ادعا که اگر آنان به بخش خصوصی بروند بیشتر درآمد کسب می‌کنند پیش از این نیز از سوی افرادی چون صادق زیباکلام مطرح شده بود!
صادق زیباکلام چندی پیش طی مقاله‌ای در روزنامه شرق و در ادامه دفاع نابه‌جای خود از مفسدانی چون شهرام جزایری، مه‌آفرید خسروی و مدیران دریافت‌کننده حقوق‌های نجومی نوشت: آنها اگر در آمریکا و غرب بودند استیو جابز می‌شدند! وی ادامه داده بود: بنده معتقدم اگر مه‌آفرید امیرخسروی در آمریکا زندگی می‌کرد امروز دست‌کمی از استیو جابز نمی‌داشت. ایضاً اگر شهرام جزایری هم در هر کشور غربی دیگری از جمله آمریکا اقامت می‌داشت الان یک میلیاردر و یک چهره موفق اقتصادی شده بود نه اینکه سال‌ها پشت میله‌های زندان به سر برد. متقابلاً اگر استیو جابز در ایران می‌بود ای‌بسا قبل از آنکه سرطان او را از پای درآورد، اتهامات او را از پای درمی‌آورد.
قضاوی معاون وزیر اقتصاد نیز در یک برنامه تلویزیونی به صراحت ویژه خواران را سرمایه‌های نظام خوانده و افزود: «بعید است دیگر شاهد تغییر مدیران عامل بانک‌ها باشیم… بانک‌ها و بیمه‌ها سرمایه‌های یک جامعه هستند که بر پایه اعتماد می‌چرخند لذا در فرآیندی که پیش می‌رویم باید همه حواسمان به این باشد که حافظ این ارزش‌ها باشیم و این سرمایه‌های اجتماعی را تضعیف نکنیم.»
حقوق‌های کلان غارتگری نیست!
سیدمصطفی هاشمی‌طبا معاون دولت‌های سازندگی و اصلاحات نیز طی نوشتاری در شرق غارتگر خواندن مدیران نجومی را زیر سؤال برده و تاکید کرد: اگر کسی حقوقی کلان دریافت کند لزوما به تصویب مقام بالاتر او رسیده است؛ بنابراین، تصویب‌کنندگان حقوق غارتگر شناخته می‌شوند و دریافت‌کننده در موضع انفعال نمی‌تواند جایگاه فاعلی به ‌خود بگیرد.
وی در ادامه به توجیه قانونی واریز و دریافت چنین حقوق‌هایی پرداخت و نوشت: طبق ماده ١٣۴ قانون تجارت، مجامع شرکت‌ها می‌توانند درصدی از سود خالص حاصله در سال را به هیئت‌ مدیره اختصاص دهند. بنابراین به‌شرطی که رعایت مفاد قانون شده باشد، هیچ تخلفی روی نداده است.
هاشمی‌طبا در ادامه ضمن استدلال‌های عجیب و خنده‌دار برای توجیه چنین حقوق‌هایی نوشت: نویسنده بر این موضع است که حقوق‌های به اصطلاح کلان که البته سوءجریان است، غارتگری نیست، بلکه اگر با تصویب مقام ارشد باشد از حقوق مکتسبه است، مگر آنکه سوءجریانی وجود داشته باشد.
این که دریافت‌کنندگان حقوق‌های نجومی با تائید مدیران بالادستی چنین اقدامی کرده‌اند خود توجیه مناسبی برای چنین تخلفی محسوب نمی‌شود چرا که در این صورت غارتگری با حکم یک غارتگر دیگر دست به تعدی به بیت‌المال زده است ولی نکته آن جا است که در بسیاری از موارد واریز‌های نجومی از طریق خود دریافت کنندگان و سوء‌استفاده از منفذهای قانونی صورت گرفته است نه با دستور مقامات بالا!
ما هم مثل دیگران!
روزنامه‌های اجاره‌ای همچنین بخشی از صفحات دیروز خود را به انتشار گزارش‌هایی در مورد فسادهای اقتصادی گذشته اختصاص دادند.
روزنامه‌های زنجیره‌ای اعتماد و آرمان در این راستا به نقل از جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور نوشتند: فردی با بالا کشیدن دو میلیارد و ٧٠٠ میلیون دلار به اندازه چهار پتروشیمی شیراز از کشور برد.
آرمان همچنین در گزارشی به دریافتی‌های نجومی برخی مدیران دولت‌های سابق پرداخت بی‌آن که به تخلفات صورت گرفته در این دولت اشاره‌ای کند!
روی سخن این جا نیست که در گذشته تخلفی صورت گرفته و یا نه، اگر کسی دریافتی نجومی داشته، فسادی مرتکب شده فارغ از اینکه در چه سال و روزی و در کدام دوره‌ای این فساد را انجام داده و مبالغ کلانی را از بیت‌المال به جیب زده بایستی با مفسد برخورد صورت گیرد و این یک اصل کلی است ولی عجیب آن است که عده‌ای برای توجیه فساد‌های صورت گرفته بگویند چون دیگران خوردند و بردند ما نیز مجاز هستیم که

چنین حقوق‌هایی را دریافت کنیم گویی زمان اندکی باقی است و بایستی در این مدت باقی مانده سهم خود را از سفره‌ای که پهن شده است بردارند!

منبع:کیهان
نوع مطلب : بهتربشناسیم(سیاسی)، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 31 تیر 1395
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات