۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن
باشگاه خبرنگاران - «سخنگویِ مغضوب»، آغازگرِ سنتِ جدید/ استیضاح‌طلبان خاموش!
گزارش؛
"وکیلی"، آغازگر سنت استیضاح در بین چپ‌های پارلمان است هرچند بدین خاطر، مورد هجمه یارانش قرار گرفته است.
  
"وکیلی"، آغازگر سنت استیضاح در بین چپ‌های پارلمان است هرچند بدین خاطر، مورد هجمه یارانش قرار گرفته است.
به گزارش خبرنگار احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، طرح استیضاح «علی ربیعی» وزیر کار امروز به یکی از موضوعات مهم در مجلس تبدیل شده است. از «محمدعلی وکیلی» سخنگوی فراکسیون امید، به عنوان متولی و آغازگر این طرح یاد می‌شود. سِمَتِ حقوقی وکیلی در پارلمان، ما را به این گمان رساند که موضع بقیه اصلاح‌طلبان نیز هم‌سو و هم‌راستا با روش  و منش آقای سخنگوست اما چپ‌ها انگار توپ پُری از هم تیمی‌شان دارند.

«سخنگویِ مغضوب»، آغازگرِ سنتِ جدید/ استیضاح‌طلبان خاموش!

این اولین مرتبه‌ای نیست که میان اعضای فراکسیون امید بر سر موضوعات حساس پارلمانی، اختلاف پیش می‌آید. پیش از این، نطفه شکاف ها در مسأله ریاست زده شد. اگر در آن داستان، اعتدالیون زیر پای اصلاح‌طلبان را خالی کردند و به لاریجانی رأی دادند، اما حالا استیضاح ربیعی، اصلاح‌طلبان را روبه‌روی همدیگر قرار داده است.

همه علیه «سخنگو»

بسیاری بر این باورند که دولت در وضعیت کنونی چابک و کارآمد نیست و نمی‌تواند انتظارات اجتماعی را برآورده کند. حالا که مجلس کنونی به نسبت پارلمان قبل، با دولت هم‌سویی بیشتری دارد، حسن روحانی می‌تواند با فراق بال و طیب خاطر مضاعف، وزرایش را انتخاب کند و از مجلسی‌ها رأی اعتماد بگیرد. محمدعلی وکیلی سخنگوی فراکسیون امید هم جزء همین دست از سیاسیون است. او در گفت‌وگویی ابراز کرد که هدف از استیضاح ربیعی «ایجاد هارمونی و چابکی در دولت» است و برای همین، بیش از 60 امضا از سوی نمایندگان جهت استیضاح وزیر کار جمع‌آوری شده است.

اما از آن طرف، اصلاح‌طلبانی هم بودند که علیه مواضع وکیلی، سخن گفتند. فراکسیون امید که به ادعا و باور متولیان آن، قرار بود نماد و نمود تحول و ملجاء یکپارچگی و همبستگی اصلاح‌طلبان باشد، حالا شاید به پایگاه افتراق و شکاف میان چپ‌ها تبدیل شده است. 

«مصطفی کواکبیان» عضو فراکسیون امید در اظهاراتی خطاب به وکیلی گفت: «اگر 60 امضایی که فرموده‌اید وجود دارد آن‌ها را رسانه‌ای کنید. آقایان رعایت کنید دوره 4 ساله کوتاه‌مدت است.» محمود صادقی دیگر عضو فراکسیون امید هم با بیان اینکه من آن 60 نفر امضا‌کننده طرح استیضاح ربیعی را نمی‌شناسم ابراز داشت: «سخنگوی فراکسیون امید، دیدگاه شخصی خود را به عنوان نظر هیأت‌رئیسه مطرح می‌کند و این فراکسیون در پی استیضاح وزیر کار نیست.»

صادق زیباکلام فعال سیاسی اصلاح‌طلب هم در اظهاراتی ضمن انتقاد به روش وکیلی گفت: «حتی در مجلس گذشته که زاویه آن با دولت روحانی مشخص بود، شاهد طرح موضوع استیضاح یک وزیر دولت یازدهم نبودیم و انتظار این است که افرادی که به عنوان نماینده فهرست امید به مجلس راه پیدا کرده‌اند، رفتار خارج از شعارهای انتخاباتی نداشته باشند.»

داستان

رودست به امید!

محمدرضا عارف که امروز ردای ریاست فراکسیون امید را به تن دارد، به لحاظ تیپولوژی سیاسی، فاقد توانایی و قابلیت لازم برای اقناع و تجمیع سلایق متکثر اصلاح‌طلبی است. اما آنچه در شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان برای انتخابات مجلس رخ داد، بیشتر متأثر از جبری بود که چپ‌ها به آن دچار شده بودند تا ذات حضور محوری عارف. اگر اصلاح‌طلبان در شورای عالی، به ائتلاف با یکدیگر و در کنار آن با اعتدالیون، تن نمی‌دادند، شاید عدد نمایندگان اصلاح‌طلب مجلس، بسیار کمتر از آن چیزی می‌شد که اکنون هست.

رفتار جزیره‌ای وکیلی، البته دلیل دیگری نیز دارد. رد صلاحیت ژنرال‌های حاضر در صف اول جبهه اصلاح‌طلبی و همچنین ترسیم هدف غایی اصلاح‌طلبان بر مدار جلوگیری از ورود رادیکال‌های جناح رقیب به مجلس دهم، باعث شد تا هر فردی با اَقَل رزومه سیاسی و فهمِ کارِ تشکیلاتی، وارد لیست امید شده و در عین ناباوری، بر کرسی‌های سبزرنگ بهارستان تکیه بزند.

اصلاح‌طلبان در انتخابات 7 اسفند 94، تمام هَم و غَم خود را بر مانع‌تراشی سر راه به زعم خودشان، تندروهای اصولگرا گذاشتند؛ غافل از آنکه افرادی هر چند با سبقه اصلاح‌طلبی اما ناهمگون در کار تشکیلاتی، وارد فراکسیونِ چندطیفیِ «امید» شده و امروز مصائب این چنینی را برای هم‌قبیله‌ای‌های خود تراشیده‌اند. در همین‌باره «محمدرضا خاتمی» نائب‌رئیس مجلس ششم در واکنش به ماجرای استیضاح وزیر کار گفت: «اعضای فراکسیون امید باید برای پیشبرد برنامه‌ها، کار تشکیلاتی انجام دهند؛ این درحالی است که بعضی اعضای فراکسیون امید، آن‌چنان تجربه‌ای در کار تشکیلاتی و فراکسیونی ندارند.»

داستان
تقابل با دولت

امروز دولتی‌ها از رفتار امثال وکیلی دل‌چرکین‌اند. «معصومه ابتکار» معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در واکنش به طرح استیضاح وزیر کار با بیان اینکه موضوعات مرتبط با دولت، متعدد، گوناگون و پیچیده است گفت: «نمایندگان مجلس نباید با چنین موضوعاتی، فله‌ای و سیاسی برخورد کنند.» همچنین «شهیندخت مولاوردی» معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده گفت: «اصرار وکیلی برای استیضاح وزیر کار بی‌دلیل است.»

رفتار مُصِرانهِ اصلاح‌طلبانی نظیر وکیلی بر استیضاح و تغییر در دولت، کاتالیزوری برای چالش، میان ائتلافِ اصلاحات و اعتدال خواهد بود و این یقینا مغایر با نقشهِ راه ائتلاف تاکتیکی این دو جریان است. نقشه‌ای که طراحانش، خرداد 92 را آغاز، اسفند 94 را ادامه و قریب به یقین، انتخابات 96 را پایانِ آن ترسیم کرده‌اند. حسن روحانی تا انتخابات 96 از نمایندگان مجلس به خصوص اصلاح‌طلبان، انتظار همراهی بیشتری با سیاست‌های دولت خود را دارد و ساز ناکوک برخی چپ‌ها در پارلمان، قطعا به مذاق رئیس‌جمهور خوش نخواهد آمد.

«سخنگویِ مغضوب»، آغازگرِ سنتِ جدید/ استیضاح‌طلبان خاموش!

این آخر قصه نیست!

رفتارِ امروزِ سخنگوی فراکسیون امید، در میان خیل رفتار مصلحت‌جویانه اصلاح‌طلبان، خارج از عرف، تلقی و تفسیر می‌شود اما سخت بتوان باور کرد که اصلاح‌طلبان مجلس، از اهرم استیضاح برای اعاده هویت سیاسی خود و ایفای نقش «پویاتر» و «پر رنگ‌تر» برای هم‌مسلکان خود در کابینه حسن روحانی استفاده نکنند. با تأیید این گزاره، می‌توانیم انتظار داشته باشیم که در آینده نه چندان دور،  اصلاح‌طلبانِ مخالف نیز با هدف در دست‌گرفتن هر چه بیشتر عِنانِ سیاست‌های دولت، به جمع «طالبانِ استیضاح» بپیوندند!  

«سخنگویِ مغضوب»، آغازگرِ سنتِ جدید/ استیضاح‌طلبان خاموش!

  

انتهای پیام/ 
نوع مطلب : بهتربشناسیم(سیاسی)، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
دوشنبه 28 تیر 1395
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات