۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن

تاجران برجام

برجام بیچاره مقصر نیست، رفاه هم ایجاد کرده اما نه برای مردم بلکه برای آن اقلیتی که از روز اول که کل این بازی آغاز شد، نگاهی جز پهن کردن یک بساط گسترده کشور فروشی نداشتند


     

مهدی محمدی، وطن امروز- به پرسش از اینکه چرا معامله هسته ای در سیاست خارجی نه نقدا وضع مردم را بهتر کرده و نه دستکم دورنمایی از بهبود پیش روی آنها قرار داده، طیفی از پاسخ ها می توان داد.

پاسخ استاندارد در دولت آقای روحانی این است که اساسا توافق هسته ای قرار نبوده بهبود اقتصادی ایجاد کند و در بهترین حالت، این توافق غل و زنجیرهایی را که به دست و پای اقتصاد کشور بسته شده بود، باز کرده است. این موضع بدان معناست که نه فقط باید اظهارات گذشته دولت درباره مسائلی همچون «وابسته بودن آب خوردن مردم به رفع تحریم ها» و  «ایجاد گشایش فوری و عظیم اقتصادی پس از توافق» را غیر صادقانه بدانیم، بلکه علاوه بر آن، باید درباره ارزش های واقعی یک توافق با غرب، از حیث تاثیری که می توانسته بر اقتصاد کشور بگذارد نیز، تردید کنیم. ضمن اینکه متاسفانه دولت خود را در موضعی قرار داده است که اگر هم غربی ها غل و زنجیری از دست و پای اقتصاد ایران باز نکنند و عملا تحریمی هم تعلیق نشود، مجالی برای اعتراض نخواهد داشت و به دلیل گره زدن سرنوشت سیاسی خویش به این توافق، خود به خود به سمیت نوعی «لاپوشانی اتوماتیک» سوق داده خواهد شد.

پاسخ دوم به این سوال از منظر راهبرد امریکا درباره ایران، به مسئله می نگرد. امریکایی ها از مدت ها قبل از نهایی شدن توافق این موضوع را شفاف کردند که از نظر آنها توافق هسته ای قرار نیست به گشایش چشمگیر اقتصادی در ایران منجر شود چرا که اولا این توافق یک توافق کامل نیست و بخش های بزرگی از تحریم ها همچنان نه فقط باقی می ماند بلکه با جدیت بیشتری هم اجرا خواهد شد و ثانیا، اساسا از دید امریکا گشایش اقتصادی برای ایران بیش از یک حد معین خطرناک است چرا که می تواند منجر به شکل گیری احساس بی نیازی از توافق در ایران شده و انگیزه های پای بندی به توافق آن را تضعیف کند. بنابراین از دید امریکایی ها و از منظر راهبردی، رفاه اقتصادی در ایران گروگان توافق هسته ای است تا هم ایران بدان متعهد بماند و هم اینکه امکان امتیاز گیری از ایران در سایر حوزه ها فراهم شود. درست به همین دلیل است که امریکایی ها نه از رفاه و گشایش، بلکه از شیرین سازی اقتصادی در ایران سخن می گویند. شیرین سازی سایه و نمایشی از گشایش است که بدون آنکه کارکرد واقعی و ماندگاری داشته باشد صرفا محاسبات مسئولان را کنترل کرده و ذهن مردم را شرطی می کند تا گام های بعدی آنطور که غربی ها می خواهند برداشته شود.

پاسخ دیگر به آن سوال، کمی داخلی تر است. در اینجا بحث بر سر این است که تعلیق نصفه و نیمه تحریم ها می تواند به بهبود در وضعیت اقتصادی و معیشتی کشور منجر شود یا لااقل به آن کمک کند به شرط اینکه اولا برنامه ای برای تبدیل توافق به رفاه وجود داشته باشد و ثانیا تیمی در کار باشد که بتوان آن برنامه را اجرا کرده و در بازه های زمانی مناسب از آن نتایج ملموس بگیرد.

در حالی که حتی امریکایی ها هم می گویند که در این مقطع خاص که گشایش های نسبی حاصل شده، بهترین استراتژی برای ایران اقتصاد مقاومتی است و تنها این استراتژی است که می تواند تولید را رونق داده و اشتغال را بهبود ببخشد، غربگرایان چندان علاقه ای به اجرای یک برنامه مقاومتی از خود نشان نمی دهند. امروز به اذعان کسانی چون پاتریک کلاوسون که خود از طراحان استراتژی تحریم بوده، تنها راه تولید رفاه در ایران تزریق تفکر مقاومتی به ارکان تصمیم گیری اقتصادی است اما می بینیم غربگرایان همچنان از طراحی و اجرای برنامه ای که هدف اولی آن استفاده از فرصت برای بیمه کردن کشور در مقابل فشارهایی باشد که به زودی از راه خواهد رسید، به شدت پرهیز می کنند.

طرد بی منطق اقتصاد مقاومتی و اصرار بر وابسته سازی هر چه بیشتر کشور در حوزه های اقتصادی در واقع دو دلیل بیشتر نمی تواند داشته باشد: نخست اینکه کسانی حس می کنند با این کار «فرصت های معاملات آتی» با غرب را از دست خواهند داد و بنابراین به آن بی میل هستند و دوم اینکه اساسا در دولت آقای روحانی کسی یا تیمی وجود ندارد که از مهارت های لازم برای بهبود وضعیت اقتصادی کشور–حتی وقتی مشکل منابع وجود ندارد- بهره مند باشد.

همه این پاسخ ها اما در مقابل یک پاسخ محتمل دیگر که می توان به آن سوال داد، فرعی و بی اهمیت است. شاید راز اینکه گشایشی ایجاد نمی شود این باشد که این گشایش در جای دیگری ایجاد شده است و ما آدرس را اشتباه آمده ایم! ما وقتی از گشایش اقتصادی سخن می گوییم مقصودمان تسهیل امر معیشت برای مردم عادی است که نه دسترسی به رانت دارند و نه آنها را به محافل ویژه تجاری راه می دهند. یکی از پاسخ ها به این پرسش که چرا توافق هسته ای و تعلیق تحریم ها منجر به گشایش اقتصادی نشده این است که این گشایش رخ داده اما نه برای توده های مردم، بلکه برای یک حلقه بسته رانت خوار، پورسانت گیر و به شدت وابسته. برخی اطلاعات نشان دهنده این است که یک طبقه جدید در کشور به سرعت در حال شکل گیری است که توافق هسته ای و گشایش های ناشی از آن را بدل به ابزار تولید رانت و کسب درآمد نجومی برای خود کرده و با سرعتی باور نکردنی در حال انباشتن جیب خود از مواهب ناشی از توافق است بی آنکه اساسا اهمیتی برای باز کردن گره کور معیشت از زندگی مردم قائل باشد.

این نوع نگاه به مسئله، ما را به سمت یک مسئله عمیق تر هدایت می کند و آن هم این است که چه بسا اساسا این جریان مایل است زیرساختی از بده بستان اقتصادی با غرب ایجاد کند که این زیرساخت تضمیمنی باشد برای اینکه نه فقط توافق هسته ای بلکه موجودیت سیاسی جریان غربگرا در ایران حفظ شود. وقتی به این نقطه می رسیم دیگر درک این مسئله سخت نخواهد بود که چرا کسانی می گویند قراردادهای اقتصادی با غربی ها تضمین پایدار ماندن توافق است.

اگر یک پروژه بزرگ برای تبدیل دوران پسا برجام به دورانی از زد و بند بر سر منافع و سرمایه های کشور با سرمایه داران غربی وجود داشته و نسلی از تاجران برجام در حال شکل گیری باشد، هیچ نباید تعحب کرد که چرا توافق هسته ای رفاه تولید نمی کند و برنامه ای هم برای سوق دادن اوضاع به آن سمت وجود ندارد. آنها که باید نفع ببرند، غرق در تنعمند و مطالبه رفاه برای مردم عادی در این اوضاع نیز «طلب روزی ننهاده کردن» است.

برجام بیچاره مقصر نیست، رفاه هم ایجاد کرده اما نه برای مردم بلکه برای آن اقلیتی که از روز اول که کل این بازی آغاز شد، نگاهی جز پهن کردن یک بساط گسترده کشور فروشی نداشتند.  

نوع مطلب : هسته ای ومسائل پیرامونی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
جمعه 30 بهمن 1394
یکشنبه 2 تیر 1398 ساعت 11 و 41 دقیقه و 04 ثانیه

Cheers! Great stuff.
buy online cialis 5mg generico cialis mexico india cialis 100mg cost acheter du cialis a geneve generic cialis 20mg tablets wow cialis tadalafil 100mg cialis online cialis cipla best buy cialis 30 day trial coupon where do you buy cialis
شنبه 1 تیر 1398 ساعت 20 و 58 دقیقه و 49 ثانیه

Good stuff. With thanks!
cialis 5mg prix cialis 100mg suppliers when will generic cialis be available bulk cialis cialis pills price each we like it cialis soft gel buying brand cialis online achat cialis en europe cialis for bph generic low dose cialis
جمعه 31 خرداد 1398 ساعت 12 و 10 دقیقه و 27 ثانیه

Very good material. Appreciate it!
cialis sicuro in linea purchase once a day cialis cialis en mexico precio cialis online napol cialis without a doctor's prescription cialis prezzo in linea basso precios cialis peru look here cialis cheap canada tadalafilo generic cialis 20mg tablets
پنجشنبه 30 خرداد 1398 ساعت 01 و 07 دقیقه و 21 ثانیه

You suggested this terrifically.
fast cialis online chinese cialis 50 mg generico cialis mexico click here take cialis cialis professional yohimbe brand cialis nl cialis pills price each cialis 20mg preis cf generic low dose cialis cialis 20mg preis cf
چهارشنبه 29 خرداد 1398 ساعت 08 و 22 دقیقه و 37 ثانیه

Wonderful forum posts. Kudos.
cialis 200 dollar savings card buy cialis online legal cialis prezzo al pubblico order cialis from india precios cialis peru cialis lilly tadalafi non 5 mg cialis generici pastillas cialis y alcoho where cheapest cialis cialis online holland
سه شنبه 28 خرداد 1398 ساعت 10 و 06 دقیقه و 28 ثانیه

Very well expressed really! .
cialis official site free cialis cialis reviews side effects for cialis cialis pills in singapore cialis 5 mg schweiz cialis side effects dangers price cialis wal mart pharmacy buying cialis on internet cialis generic
پنجشنبه 23 خرداد 1398 ساعت 01 و 52 دقیقه و 22 ثانیه

You definitely made your point!
cialis coupon purchase once a day cialis tadalafil tablets cialis 5mg billiger generic cialis 20mg tablets generico cialis mexico cialis diario compra cialis pas cher paris cialis generisches kanada cialis 10mg prix pharmaci
دوشنبه 20 خرداد 1398 ساعت 01 و 12 دقیقه و 47 ثانیه

Regards, Quite a lot of advice.

cialis en mexico precio buy original cialis bulk cialis free cialis cheap cialis cialis kamagra levitra cialis kaufen cialis generika cialis bula buy cialis uk no prescription
شنبه 18 خرداد 1398 ساعت 19 و 13 دقیقه و 05 ثانیه

Thanks. Quite a lot of postings!

tadalafil tablets buying cialis in colombia cialis 20 mg cilas cialis 5 mg scheda tecnica india cialis 100mg cost cialis side effects when will generic cialis be available generic cialis 20mg tablets buy name brand cialis on line
پنجشنبه 15 آذر 1397 ساعت 21 و 03 دقیقه و 48 ثانیه

This is nicely said. !
generic cialis 20mg tablets free generic cialis cialis 5 effetti collaterali overnight cialis tadalafil tadalafil cialis with 2 days delivery we use it 50 mg cialis dose cialis 30 day sample only now cialis for sale in us only now cialis for sale in us
چهارشنبه 14 آذر 1397 ساعت 09 و 06 دقیقه و 46 ثانیه

Regards. I enjoy it.
get cheap cialis buy cheap cialis in uk order cialis from india cialis online cialis generique 5 mg click here to buy cialis buy cialis online cialis 50 mg soft tab buy cialis online cheapest buying cialis on internet
سه شنبه 13 آذر 1397 ساعت 21 و 33 دقیقه و 41 ثانیه

Regards. I enjoy it!
cialis professional yohimbe prezzo cialis a buon mercato enter site very cheap cialis cialis 100 mg 30 tablet only best offers 100mg cialis only best offers cialis use achat cialis en europe buy original cialis how do cialis pills work safe site to buy cialis online
سه شنبه 13 آذر 1397 ساعت 10 و 43 دقیقه و 08 ثانیه

Really all kinds of terrific tips.
enter site 20 mg cialis cost cialis canadian drugs cialis professional from usa cialis for daily use low cost cialis 20mg cialis usa cost wow cialis 20 click here cialis daily uk cialis 200 dollar savings card usa cialis online
دوشنبه 12 آذر 1397 ساعت 22 و 59 دقیقه و 52 ثانیه

Thank you. Plenty of data!

cialis 05 cialis coupons cialis wir preise cialis venta a domicilio cialis 10 doctissimo generic cialis sialis tadalafil 20 mg import cialis cialis diario compra
دوشنبه 12 آذر 1397 ساعت 10 و 10 دقیقه و 21 ثانیه

You actually explained it adequately.
cialis for bph generic cialis soft gels cialis daily reviews cialis efficacit tadalafil 20 mg buy cialis online cheapest cialis super acti cialis arginine interactio tadalafil 10 mg walgreens price for cialis
یکشنبه 11 آذر 1397 ساعت 22 و 27 دقیقه و 14 ثانیه

You reported that effectively!
cialis en 24 hora we recommend cialis info cialis prezzo di mercato sialis buy name brand cialis on line compare prices cialis uk cialis venta a domicilio no prescription cialis cheap cialis patentablauf in deutschland cialis patentablauf in deutschland
یکشنبه 11 آذر 1397 ساعت 09 و 31 دقیقه و 32 ثانیه

Tips nicely regarded!!
effetti del cialis cialis super kamagra cialis 20mg prix en pharmacie buying cialis on internet cialis for bph cialis tadalafil online look here cialis order on line how to purchase cialis on line cialis side effects dangers we use it cialis online store
شنبه 10 آذر 1397 ساعت 22 و 40 دقیقه و 00 ثانیه

Appreciate it, An abundance of tips!

cialis 5 mg schweiz cialis rckenschmerzen cialis in sconto cialis savings card free cialis generic cialis 20mg uk click here to buy cialis cialis generico cialis authentique suisse cialis tablets for sale
جمعه 9 آذر 1397 ساعت 22 و 06 دقیقه و 30 ثانیه

You made your point quite well.!
cialis generisches kanada cialis bula cialis tablets cialis 20mg prix en pharmacie get cheap cialis il cialis quanto costa try it no rx cialis cialis y deporte buying cialis in colombia cialis 5 mg
جمعه 9 آذر 1397 ساعت 10 و 10 دقیقه و 21 ثانیه

Thanks! Useful information.
american pharmacy cialis click here to buy cialis cialis lowest price viagra vs cialis vs levitra viagra vs cialis vs levitra cialis from canada cialis pills boards cialis daily generic low dose cialis cialis for sale south africa
پنجشنبه 8 آذر 1397 ساعت 23 و 07 دقیقه و 05 ثانیه

Thanks a lot, I value it!
cialis preise schweiz the best choice cialis woman price cialis best ou trouver cialis sur le net free cialis cialis coupons printable buy brand cialis cheap comprar cialis navarr cialis canada click here cialis daily uk
پنجشنبه 8 آذر 1397 ساعت 11 و 48 دقیقه و 01 ثانیه

Wow plenty of valuable knowledge.
cialis 100 mg 30 tablet get cheap cialis prices for cialis 50mg cialis tablets cialis online nederland callus cialis prezzo in linea basso acheter cialis kamagra side effects of cialis miglior cialis generico
چهارشنبه 7 آذر 1397 ساعت 23 و 06 دقیقه و 35 ثانیه

You reported that superbly.
cialis dosage recommendations order a sample of cialis buy cheap cialis in uk cialis venta a domicilio generic cialis soft gels cialis daily dose generic enter site 20 mg cialis cost cialis 5mg prix cialis for daily use price cialis per pill
چهارشنبه 7 آذر 1397 ساعت 11 و 06 دقیقه و 38 ثانیه

Many thanks. I appreciate it!
cialis generico en mexico cialis patent expiration 40 mg cialis what if i take cialis manufacturer coupon overnight cialis tadalafil free generic cialis side effects of cialis cialis sans ordonnance 5 mg cialis pharmacie en ligne can i take cialis and ecstasy
دوشنبه 9 مهر 1397 ساعت 17 و 48 دقیقه و 47 ثانیه

Great content. Kudos!
only best offers 100mg cialis cilas buy online cialis 5mg cialis ahumada click here cialis daily uk prices on cialis 10 mg cialis 20mg prix en pharmacie safe dosage for cialis venta de cialis canada rx cialis para comprar
یکشنبه 1 مهر 1397 ساعت 15 و 36 دقیقه و 21 ثانیه

Helpful stuff. Thanks.
drugs for sale online the best canadian online pharmacies canada viagra northwest pharmacy canada drugstore online shopping reviews canadian online pharmacies legitimate online pharmacies legitimate northwest pharmacies online canadian pharcharmy online24 canadian pharmacy
چهارشنبه 28 شهریور 1397 ساعت 11 و 22 دقیقه و 16 ثانیه

With thanks, Plenty of data.

safe dosage for cialis 5 mg cialis pharmacie en ligne tadalafil cialis 05 cialis side effects cialis 5 mg buy cialis uk no prescription cialis bula tadalafil 20 mg cialis generico lilly
دوشنبه 12 شهریور 1397 ساعت 15 و 50 دقیقه و 26 ثانیه

Position very well used.!
viagra vs cialis we like it cialis soft gel interactions for cialis order generic cialis online cialis generika cialis 5 mg scheda tecnica acheter cialis meilleur pri only best offers 100mg cialis achat cialis en europe can i take cialis and ecstasy
یکشنبه 11 شهریور 1397 ساعت 22 و 34 دقیقه و 58 ثانیه

Nicely put. Thanks.
we choice free trial of cialis cialis venta a domicilio price cialis best cialis cuantos mg hay low dose cialis blood pressure cialis uk purchase once a day cialis wow look it cialis mexico enter site natural cialis deutschland cialis online
سه شنبه 23 مرداد 1397 ساعت 09 و 52 دقیقه و 56 ثانیه

Thanks! Terrific information.
order viagra online usa how to find viagra where i can buy viagra uk viagra prices generic sildenafil uk where to buy viagra from buy viagra thailand buy viagra sildenafil online buy viagra online generic how old to buy viagra
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30


موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است