۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن
طبیب‌زاده در نشست خبری:

دولت به جای حل مشکلات اقتصادی شوی سیاسی به راه انداخته/ اولویت اصلی کشور اشتغال است نه خرید هواپیماهای ایرباس

طبیب زاده

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: دولت به جای هزینه‌های چند میلیارد دلاری و خرید هواپیما به فکر گشایش اقتصادی و حل مشکل بیکاری مردم باشد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اصولگرایان ، طبیب‌زاده نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در نشست خبری که عصر امروز در محل خبرگزاری نسیم برگزار شد، با تاکید بر توجه به مسئله زنان و جوانان اظهارداشت: موضوع آزادی و آنچه که توسط غربی‌ها مطرح می‌شود رویکردی کاملاً سیاسی دارد.

وی افزود: غربی‌ها دلشان برای زنان و جوانان ایرانی نسوخته است و همواره در تلاش هستند با اجرای برنامه‌های تبلیغی و حساب شده خود بر افکار عمومی تاثیر بگذارند و قشر مورد هدف آن‌ها زنان و جوانان هستند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی همچنین تاکیدکرد: با توجه به تکنولوژی‌های اخیر دنیا زنان و جوانان بیشتر مخاطبان شبکه‌های مجازی و غربی‌ها قرار گرفته‌اند لذا به طبع زنان و جوانان کشور ما نیز در معرض این تهاجم قرار می‌گیرند لذا باید در این زمینه برنامه‌ریزی صحیحی صورت گیرد.

طبیب‌زاده ادامه داد: اگر غربی‌ها بتوانند روی زنان و جوانان تاثیر بگذارند به دنبال آن برنامه‌های غرب گرایانه خود را در آنها پیاده می‌کنند.

وی با طرح این سوال که آیا آزادی‌هایی که غربی‌ها در حوزه زنان مطرح می‌کنند را شرع و دین ما می‌پذیرد یا خیر، یادآورشد: طبیعی است که رویکرد دینی ما نسبت به لیبرالیسم غربی تعبیر دیگری دارد آنچه غرب نسبت به آزادی زن در سر دارد را ما اسارت زن می‌دانیم چرا که غربی‌ها زن را ابزاری برای مقاصد پست خود می‌دانند آنها از جنسیت زنان برای تبلیغ و رشد امکانات اقتصادی خود استفاده می‌کنند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه غربی‌ها با زن برخورد کالایی دارند، تاکید کرد: ما در این رابطه با غرب نظری ایدئولوژیکی داریم ما معتقد نیستیم زن ابزاری برای مصرف غرب باشد آنچه که غرب برای زن نسبت آزادی قرار داده است را ما آزادی نمی‌پنداریم بلکه استثمار مضاعف زن و زنجیرهای برده داری او توسط غرب می‌دانیم. زن هیچ کاستی نسبت به مرد ندارد. اعتقاد دینی ما اجازه بهره‌برداری در ارتباط با زنان را نمی‌دهد و آزادی‌های غرب را یک اسیب بزرگ اجتماعی می‌دانیم و به نظر ما زن غربی استثمار شده است و این شعارهای آزادیخواه نسبت به جنس زن تنها جنبه سیاسی دارد و به این معنا نیست که غربی ها از جنس زن دفاع می‌کنند.

طبیب‌زاده در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به موضوع رکود و معضل بیکاری حاکم بر جامعه خاطرنشان کرد: یکی از حرکت‌های بسیار غلط سیاسی که توسط دولت یازدهم صورت گرفته است فرافکنی و ایجاد امید واهی در دل مردم است. تمام کارشناسان اقتصادی بخش اعظمی از مشکلات اقتصادی را مربوط به داخل می‌دانند. همچنین بخشی از مشکلات اقتصادی کشور به مدیریت کلان اقتصادی برمی‌گردد.

وی سهم تحریم‌ها در ایجاد مشکلات اقتصادی را تنها ۳۰ درصد عنوان کرد و گفت که اقتصاددانان نیز بر این باور هستند که تنها حداکثر ۳۰ یا ۴۰ درصد از مشکلات اقتصادی ما به تحریم‌ها گره خورده ولی بخش اعظمی از آن‌ها به معضلات مدیریتی و مشکلات داخلی برمی‌گردد. ادعای دولت نیز تنها سوء استفاده تبلیغاتی و فرافکنی است.

وی با اشاره به اینکه وقتی دولت برای حل مشکلات اقتصادی برنامه مشخصی ندارد باعث می‌شود مشکلات دیگری که در خارج وجود دارد را عامل توانایی خود و حل مشکلات مردم تلقی کند، تصریح کرد: دولت متاسفانه دولتی شده که به مرفهین بی درد فقط اهمیت می‌دهد. که به دنبال آن ساختارهای اقتصادی هم بر همین منوال پیش خواهد رفت.

طبیب‌زاده با اشاره به خرید هواپیمای ایرباس از سوی دولت یادآور شد: هنگامی که دولت از رکود سخن می‌گوید و همواره اشاره به گستردگی ان در کشور دارد و به دنبال آن هزینه های هنگفت جهت خرید هواپیما دارد این تناقض به وجود می‌آورد.

وی با بیان اینکه تورم کشور هنوز مهار نشده است تاکید کرد: چه دلیلی دارد وقتی امکانات مالی در کشور وجود ندارد دولت ادای بچه پولدارها را در بیاورد و هواپیما جدید بخرد. آیا خرید هواپیمای A380 پهن پیکر که بسیاری از موارد آن را نمی توانیم در داخل انجام دهیم و با تکنولوژی آن آشنایی نداریم و یا زیرساخت فرودگاهی مناسب در داخل وجود ندارد چه لزومی برای خرج‌های هنگفت در این زمینه وجود دارد . چند درصد مردم از حمل و نقل هوایی استفاده می‌کنند. جالب است بدانید تنها ۲ درصد از کل جمعیت ایران از حمل و نقل هوایی بهره می‌برند. باید این سوال را هم از رئیس جمهور پرسید که چند درصد از مردم پروازهای بین قاره‌ای دارند. زمانی که هدف گذاری دولت براساس استفاده مرفهین بی درد است همین روند ادامه خواهد داشت.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در همین رابطه یادآور شد: دولت می‌گوید می‌خواهد از صندوق توسعه ملی برای شرکت دولتی هما استفاده کند. دولت چنین حقی ندارد که از صندوق توسعه ملی صرف چنین هزینه‌هایی کند.

وی در خاتمه با اشاره به اینکه هیچ گشایش اقتصادی در عمل صورت نگرفته است عنوان کرد: رویکرد دولت جهت حل معضل اقصادی مردم و مشکلات محرومین جامعه نیست بلکه حل مسائل درصد کمی از مرفهین بی درد جامعه است. این تنها یک سوی اقتصادی از سوی دولت است که برای مردم به نمایش گذاشته است. ده‌ها مشکل اقتصادی دیگر در کشور وجود دارد که اگر رویکرد دولت به همین منوال پیش برود حل معضلات مردم با مشکل جدی مواجه خواهد شد. دولت باید جهت گیری به سوی مستضعفان و محرومان داشته باشد نه مرفهین بی درد جامعه.

نوع مطلب : بهتربشناسیم(سیاسی)، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 29 بهمن 1394
سه شنبه 10 مرداد 1396 ساعت 14 و 33 دقیقه و 28 ثانیه
My brother recommended I might like this blog.
He was entirely right. This post truly made my day.
You cann't imagine just how much time I had spent for
this info! Thanks!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو