۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن
لیست اصلاح طلبان؛ آش شور با طعم گس
آسیب شناسی لیست ائتلافی اصلاح طلبان؛

لیست اصلاح طلبان؛ آش شور با طعم گس

شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان در حالی لیست خود را برای تهران منتشر کرده که بسیاری از افراد ناشناخته و گمنام هستند.
        

به گزارش گروه سیاسی فرهنگ نیوز، در نهایت از اردوگاه اصلاح طلبان دود سفید بلند شد و با خروج لیست انتخاباتی مجلس دهم برای  حوزه تهران، حدس و گمان ها پایان یافت. لیستی که با کنکاشی در آن متوجه ائتلافی از اصلاح طلبان شناخته شده، چند نماینده اصولگرای مجلس نهم و اصلاح طلبان و حامیان دولت ناشناخته و با سابقه سیاسی اندک می شویم. 

شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان در حالی این لیست را منتشر کرده که از ماه ها قبل، اختلافات عدیده ای برای گنجاندن افراد در آن وجود داشت و در روزهای پس از اعلام بررسی صلاحیت های از سوی شورای نگهبان، انتشار آن تا 10 روز مانده به برگزاری انتخابات مجلس به تعویق افتاد. این تعویق را می توان در در دو حالت مورد ارزیابی قرار داد؛ می تواند نتیجه انتظار اصلاح طلبان برای احراز صلاحیت نامزدهای معترض معروف اصلاح طلب باشد تا در دقایق پایانی در لیست گنجانده شوند و در حالت بعدی و محتمل تر، چانه زنی و سهم خواهی افراد و گروه ها، ارائه لیست نهایی را به تاخیر انداخته باشد. 

به هر حال اصلاح طلبان لیستی را ارائه کردند که در همان ساعات اولیه به سوژه داغ شبکه های اجتماعی تبدیل شد. افرادی در لیست قرار گرفته اند که هیچ سابقه سیاسی مشخصی ندارند و در سوابق آنها به نسبت های خانوادگی شان اشاره شده است. در کنار این نکاتی در لیست موجود است که نشان دهنده چربیدن نقاط ضعف آن به نقاط قوت اش است. 

1-  در حالیکه شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان اعلام کرده بود برای بستن لیست نهایی از دهها نامزد تایید صلاحیت شده در تهران، رزومه گرفته است و فرمی با عنوان فام (فرم ارزیابی کاندیداها( برای سنجش میزیان اصلاح طلب و فعال سیاسی آنها نیز در اختیارشان قرار گرفته، از لیست منتشر شده اینگونه برمی آید که هیچ یک از معیارهای فعالیت سیاسی رعایت نشده و کفه ترازو به نفع بی تجربه ها سنگینی می کند. با توجه به اینکه صدها نفر در تهران تایید صلاحیت شدند و محمدرضا عارف اعلام کرده بود در بستن لیست 30 نفره تهران مشکلی وجود ندارد، مشخص نیست، چرا در لیست نهایی، افرادی با سوابق پرت به چشم می خورند.

این پرسش پیش می آید که آیا در نهایی کردن لیست، سهم خواهی صورت گرفته یا رانت های ویژه ای برای برخی از افراد در نظر گرفه شده است؟ مثلا در مقابل سابقه فاطمه سادات حسینی، به عنوان سابقه، فرزند صفدر حسینی درج شده است. صفدر حسینی، فعال اصلاح طلب، رئیس صندوق توسعه ملی ایران در دولت یازدهم است و وزیر کار و امور اجتماعی از ۱۳۸۰ تا ۱۳۸۳ و سپس وزیر امور اقتصادی و دارایی از ۱۳۸۳ تا انتهای دولت دوم محمد خاتمی بود. سابقه فاطمه ذولقدر نیز، فرزند نماینده سابق میناب ذکر شده است.

2- حضور پیدا کردن نمایندگان اصولگرای مجلس در این لیست، دور از ذهن نبود. نمایندگان نزدیک به علی لاریجانی، مانند جلالی، نعمتی و مطهری، توانستند سهم خود را از این لیست کسب کنند. حمایت از دولت یازدهم در مجلس، پاداشش قرار گرفتن در لیست اصلاح طلبان و حامیان دولت بود. بنابراین در این لیست می توان شاهد فشارهای همه جانبه به شورای سیاستگذاری برای گنجاندن اسامی خاص بود. فشاری که از سوی دولت، علی لاریجانی و کارگزاران سازندگی، وارد شده و لیست اصلاح طلبان به لیست ائتلافی تغییر یافته است. هرچند، علی مطهری لیست مجزای دیگری با نام صدای ملت منتشر کرده که 20 تفر در آن جای گرفته اند. افرادی نظیر حسین شیخ السلام، مشاور بین الملل رئیس مجلس، محمد خوش چهره و بیادی در آن جای گرفته اند. به نظر می رسد مطهری سعی کرده در تکمیل لیست خود دچار اشتباهات اصلاح طلبان نشود و افرادی با سابقه مدیریت و فعالیت سیاسی بیشتری را در آن نهاده است که نسبت به لیست اصلاح طلبان معقولانه تر به نظر آید. 

3- از حدود یکسال قبل تاکنون، فعالین اصلاح طلب از لزوم تشکیل مجلس کارآمد و دارای تخصص و شعور بالای سیاسی برای فراهم آوردن منافع ملی دم زده اند، و در عین حال مجلس نهم را به تندروی، تخریب منافع ملی، مانع پیشرفت و توسعه، به افکار عمومی معرفی کرده اند. ولی آنچه در لیست اصلاح طلبان وجود دارد، نشانی از کارآمدی و تخصص مربوط به نمایندگی مجلس و حتی فعالیت سیاسی پرسابقه نیست. این دقیقا همان جایی است که لیست به شدت لنگ می زند و برخلاف شعارها، کم ترین دفاع را می توان از آن کرد و آن نیز تنها به افرادی چون، عارف، مطهری، کواکبیان، حضرتی، جلالی و چند نفر دیگر، بازمی گردد که سابقه فعالیت سیاسی روشنی دارند.

اصلاح طلبان سعی می کنند در ایام پرهیجان تبلیغات و در سردرگمی معرفی هزاران نامزد انتخاباتی، شعارهای بزرگی سر بدهند، اما نمی شود با آدم های کوچک، سنگ های بزرگ را جابه جا کرد. ورود آنها به مجلس نیز جزء اتلاف زمان برای کسب تجربه، هیچ مزیت خاصی ندارد و تا منطبق شدن با فعالیت سیاسی در رده های بالا، هزینه های بسیاری به کشور تحمیل خواهد شد. به قول علی لاریجانی که از اصطلاح "قواره"، زیاد بهره می برد، بیشتر افراد لیست اصلاح طلبان در قواره نمایندگی مجلس نیستند.

4- به نظر می رسد اصلاح طلبان با اطمینان از رای آوری لیست خود، آن را با افرادی تکمیل کرده اند که توانایی مدیریت و کنترل شدن داشته باشند. اعضای شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان این موضوع را در نظر گرفته اند که از کسانی استفاده کنند که در صورت راهیابی به مجلس، منویات آنها را اجراء کنند و اهداف اصلاح طلبان از طریق این افراد گمنام و کمتر شناخته شده در مجلس دهم پیگیری شود. افرادی که اصلاح طلبان قادر باشند طرح های خود را به آنها دیکته کنند.

جریان اصلاح طلب با تجربه تلخ الهه راستگو در شورای شهر تهران نیز روبه روست و می بایست در انتخابات مجلس از تکرار آن به نحوی جلوگیری کند. گرفتن ضمانت ها و تعهدات محکم از افراد گمنام لیست، می تواند یکی از راهکارهای آنان باشد. این جریان به استقلال رای اعضای خود پایبند نیست و نشان داده فردی یا فعال سیاسی اصلاح طلبی بر خلاف سیاست های اصلاح طلبان موضع گیری کند، لاجرم به بدترین نوع، طرد خواهد شد. موارد الهه راستگو و حتی عباس عبدی، شواهد زنده این ویژگی اصلاح طلبان است.

5- لیست ائتلاف اصلاح طلبان به گونه ای است که حتی رسانه ها و فعالین اصلاح طلب نیز جایی برای دفاع همه جانبه از آن ندارند. برخی در خوشبینانه ترین حالت آن را "گردش اجباری نخبگان"، نامیده اند! یعنی اصلاح طلبان بالاجبار و به خاطر شرایط نهایتا مجبور شدند، افراد جدیدی را وارد گود رقابت ها کنند، بدون اینکه قلبا تمایلی به آن داشته باشند. عده ای نیز آن را خیرالموجودین نامیده اند. البته این یک روی سکه است و در روی دیگر آن، اصلاح طلبان به شدت از عدم کادرسازی و تربیت نیروهای موثر و فعال رنج می برند. نوعی وجود نگاه متصلب مانع اوج گیری رده های پایین اردوگاه اصلاح طلبان در موقعیت های تصمیم گیری شده و در بزنگاه هایی مانند انتخابات،  نهایت تجربه برخی از افراد لیست اصلاح طلبان به عضویت در یک انجمن اسلامی صنفی، ختم شده است.

6- محمدرضا عارف، سر لیست اصلاح طبان در سخنانی، مسئولیت این لیست را پذیرفته و نسبت به رای آوری آن اطمینان خاطر داده است. هر چند بسیاری بر این ادعا، با دیده تردید می نگرند و شانس 50 درصدی برای لیست قائل اند، اما باید به این نکته اشاره کرد که اصلاح طلبان یک پس زمینه همیشه ثابت در انتخابات در نظر می گیرند، اینکه با افزایش مشارکت نسبت رای اردوگاه آنان نیز به طور قطع افزایش می یابد، یعنی هر چه بر تعداد حاضرین در پای صندوق های رای اضافه گردد و درصد مشارکت بالا برود، رای آنها نیز به تناسب آن افزایش پیدا می کند که در نتیجه، پیروز اصلی اصلاح طلبان خواهند بود. اما زمانیکه با وجود مشارکت بالا، نامزدهای اصلاح طلب رای نیاورند، تمام دستگاه های مجری انتخابات به زدو بند و تقلب متهم می شوند.

نوع مطلب : بهتربشناسیم(سیاسی)، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 28 بهمن 1394
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات