۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن
در جمع دانشجویان دانشگاه علامه‌طباطبایی؛
عارف: اصلاح‌طلبان از رقیب‌شان عقب هستند
رئیس شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان گفت: ما نسبت به طرف مقابل با تاخیر وارد فعالیت انتخاباتی شدیم. آنها زودتر کار را شروع کردند، اما ما به دلایلی عقب هستیم.

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، محمدرضا عارف رئیس شورای عالی سیاست گذاری اصلاح‌طلبان و کاندیدای دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی عصر امروز با حضور در دانشگاه علامه‌‌طباطبایی به بیان سخنانی پرداخت.

 

وی در ابتدای سخنانش با اشاره به اهمیت نیروی جوان و دانشجو برای کشور، گفت: انقلاب در هر زمانی به پیروزی رسیده، برای این بوده که بر قشر و نقش دانشجویان و جوانان تکیه کرده است. بنده نیز به عنوان یک استاد دانشگاه خود را مدیون دانشجویانم می‌دانم، به طوری که حتی در مسائل سیاست نیز از نظرات آنها بهره گرفته‌ام.

 

عارف با تاکید بر اینکه نباید این سرمایه عظیم را از دست داد، یادآور شد: اگر روزی این سرمایه عظیم را از دست بدهیم، روزی است که ما از نظام فاصله گرفته‌ایم و لذا وظیفه من و دیگر دوستانم در گفتمان اصلاحات این است که به هیچ‌وجه از این سرمایه عدول نکنیم.

 

رئیس شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان با اشاره به اهمیت دانشگاه علامه‌طباطبایی در مسئله تحول در علوم‌انسانی، گفت: دانشگاه علامه‌طباطبایی و شما دانشجویان باید تلاش کنید به عنوان مرکز علوم‌انسانی کشور نسبت به مسئله تحول در علوم‌انسانی که از نیازهای اصلی کشور است بیش از این اقدام کنید. در مسئله اقتصاد می‌بینید که بین نظام بانکی ما و اسلام چه فاصله زیادی وجود دارد و حتی در مدیریت اگر فرمان مولا علی به مالک‌اشتر را تبیین می‌کردیم شاید اوضاع ما این‌گونه نبود.

 

وی با اشاره به مشکل مدیریتی کشور و نهادینه شدن آن، افزود: طی سال‌های گذشته کم‌کاری کردیم، به حواشی پرداختیم و به جای باور به ضرورت استمرار وضعیت موجود پرداختیم و لذا باید این مسائل را تغییر دهیم که رسالت آن بر عهده شما دانشجویان است.

 

عارف با اشاره به مقوله انتخابات و اهمیت آن در کشور، گفت: انتخابات فرصتی است که در آن از یک طرف می‌توانید در رفتار و کردار خود بازنگری کنید و از طرفی دیگر می‌توانیم ببینیم چه کارهایی می‌توانیم انجام دهیم. محوریت این رویداد هم با شما جوانان و دانشگاه‌هاست که البته در مقطعی در گذشته نه چندان دور دیدیم دانشگا‌ها در چه وضعیتی گرفتار آمدند، اما نمی‌خواهیم در گذشته متوقف شویم و شما در خرداد حماسه‌ای را خلق کردید.

 

کاندیدای انتخابات مجلس دهم با اشاره به نقش دانشگاهیان و جوانان در انتخابات 92، گفت: دانشگاه‌ها و شما جوانان در این انتخابات و نتیجه آن سهم عظیمی داشتید، به طوری که اولین صداها و حرکت‌ها از دانشگاه بیرون آمد و کسی نمی‌تواند مدعی سهم داشتن باشد، جز شما دانشگاهیان، البته دیگران هم کمک کردند، اما نقش شما از همه پررنگ‌تر بود.

 

وی با اشاره به ظرفیت پیروزی اصلاح‌طلبان در انتخابات 7 اسفند، گفت: حماسه‌ای که در 24 خرداد 92 خلق شد، ادامه یافت و در 7 اسفند 94 نیز ادامه پیدا می‌کند، برای اینکه راه در خرداد 96 هموار‌تر شود. مسیری که با تدبیر، اعتدال و اصلاحات آغاز شد و باید آن را به سرانجام برسانیم.

 

عارف افزود: در سال 92 به خواست شما جوانان، دانشجویان و نخبگان کشور اجماعی صورت گرفت و نتیجه آن شد که می‌بینید و لذا برای انتخابات مجلس نیز به این اجماع دست پیدا کردیم و سازوکاری که شرایط آن را به یک ضرورت تبدیل کرد مسئله‌ای که هیچ راهی جز این نداشتیم و شما آن را از ما خواستید.

 

رئیس شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان با اشاره به فعالیت داوطلبان برای انتخابات مجلس، گفت: برای اولین بار از ماه‌ها قبل جریان اصلاح‌طلبی به نتیجه خوبی رسید و نتیجه آن تشکیل شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان بود که نخبگان مختلفی در آن جمع شدند و خواسته دوم این بود که تصمیمات ما در شورا اجماعی باشد و کسی ساز مخالف نزند.

 

وی افزود: شهادت می‌دهم در طول 4 ماهی که شورا تشکیل شد تصمیمات آن اجماعی بود. ممکن است در موضوعی بحث یا اختلاف نظری وجود داشته باشد، اما تصمیمات شورا اجماعی بود و اولین راهبرد تقویت جریانات اصلاح‌طلبان و میدان‌داری تشکل‌های اصلاح‌طلبی بود.

 

عارف در همین زمینه گفت: اقدامات و فعالیت در شورا به خوبی جلو رفت و ائتلاف ما با حامیان دولت به خصوص در استان‌ها مشکل نبود، اما در تهران شرایط خاصی حاکم بود. با توجه به موضع‌گیری‌هایی که می‌بینیم که در رسانه‌ها می‌شد این کار تا حدی با مسائلی روبرو بود.

 

رئیس شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان ادامه داد: پس از ردصلاحیت‌های گسترده که در بین نخبگان اصلاح‌طلب صورت گرفت، احساس می‌کردیم که اصلا نمی‌توانیم لیستی ارائه دهیم، اما چون از ابتدا راهبردمان مشارکت حداکثری بود و پس از اینکه چهره‌های شاخص و نخبه‌ای با نگاه اصلاح‌طلبی به ما مراجعه کردند که تایید صلاحیت شده‌اند ناباورانه توانستیم به نتیجه برسیم به طوری که در تهران حدود 300 نفر از چهره‌های نخبه و شاخص مشخص شدند و دلگرم شدیم که می‌توانیم لیستی را تهیه کنیم.

 

وی گفت: در چند مرحله غربال و در مرحله نهایی لیستی 40 تا 60 نفره تهیه کردیم که 60 نفر اولویت اول و 40 نفر افراد ذخیره بودند که در تهران با مسئولیت هیئت رئیسه شورای عالی اصلاحات و براساس شاخص‌ها و اولویت‌هایی که مطرح بود لیست تهران بسته شد و در نهایت لیستی که روز گذشته اعلام و منتشر شد.

 

عارف درباره علت تاخیر اصلاح‌طلبان در ارائه لیست تهران برای انتخابات مجلس، گفت: علت تاخیرمان این بود که هر روز انتظار تایید صلاحیت‌ها را می‌کشیدیم، البته چهره‌های فراوانی بودند که در نهایت نیز تایید صلاحیت نشدند و قطعا با وجود آنها لیست قوی بسته می‌شد و دیگر اینکه از نظر اجماعی بنای‌مان این بود که با حامیان دولت به اجماع برسیم که در نهایت این اتفاق رخ داد.

 

رئیس شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان با اشاره به شکل‌گیری شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان با عمر 4 ماهه، گفت: از شما دانشگاهیان انتظار داریم این شورا را به طور جد به نقد بکشید و مصوبات آن را بررسی کنید، زیرا بدون شما جوانان و نظرات شما این مسیر به سرانجام نخواهد رسید.

 

وی با بیان اینکه بسیاری از مسائل امروز کشور نیاز به اصلاح و تغییر دارد، گفت: این مجلس، مجلسی بود که اجازه نداد توفیقی وزیر شود. مجلسی بود که آقای فرجی‌دانا را در مسیر خدمت برکنار کرد، لذا ما این مجلس را نمی‌خواهیم و باید زمینه مجلسی با شرایط و ترکیب نو فراهم شود.

 

عارف با اشاره به ائتلاف اصلاح‌طلبان با حامیان دولت، گفت: ضرورت حفظ و استقلال روند انتخابات 92 ما را به ائتلاف رساند. نباید یادمان برود که حماسه 92 دستاوردی است که متعلق به شماست که سهم اصلاح‌طلبان و جنبش اصلاح‌طلبان و شما جوانان در آن بسیار تعیین‌کننده و اساسی بود.

 

رئیس شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان گفت: ائتلاف معنای خود را دارد. گاهی اوقات آن قدر بین نخبگان ما منیت وجود دارد که وقتی بحث اجماع را مطرح می‌کنیم، می‌گویند این اجماع باید حول ما باشد، البته ما در ائتلاف با حامیان دولت روی اصول اصلاح‌طلبی هستیم  و می‌ایستیم و بر پایه همان اصول ائتلاف کردیم و به آن هم تمکین می‌کنیم.

 

وی گفت: ما از ابتدا عنوان کردیم با اصول‌گرایان ائتلاف نمی‌کنیم و در فضای اخلاقی رقابت می‌کنیم، اما بعد از انتخابات موضع ما رفاقت است و برای پیشبرد برنامه‌ها با همدیگر رفیق خواهیم بود، اما با حامیان دولت از ابتدا این فرض بود که ائتلاف داشته باشیم و پس از اینکه آنها نیز اعلام آمادگی کردند این ائتلاف صورت گرفت.

 

عارف با اشاره به اینکه شعار ما ائتلاف اصلاح‌طلبان و حامیان دولت "امید، آرامش و رونق اقتصادی" است، گفت: رونق اقتصادی به عنوان یک اولویت برای ما مطرح است و در این خصوص برنامه داریم. از شما می‌خواهیم برنامه ارائه شده ما را نقد کنید تا بهتر بتوانیم از آن دفاع کنیم و از آن بهره گیریم. 

 

رئیس شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان افزود: ما نسبت به طرف مقابل با تاخیر وارد فعالیت انتخاباتی شدیم. آنها زودتر کار را شروع کردند، اما ما به دلایلی عقب هستیم که باید از امکانات خود بهره گیریم و از شما نیز می‌خواهیم دست در جیب خود کنید و هم از نظر مادی و هم از نظر معنوی دوستان ما در اصلاحات را که باید همواره از جیب خود هزینه کنند را یاری رسانید.

 

وی گفت: امروز باید تضمین انتخابات 96 را پای صندوق رای 7 اسفند از شما بگیریم که انشاءالله نتیجه آن استمرار حرکت در مسیر 92 باشد.

 

عارف افزود: در لیست ما 8 خانم وجود دارد و 15 نفر را افراد زیر 50 سال تشکیل می‌دهند، بنابراین 50 درصد لیست ما افراد زیر 50 سال هستند.

 

رئیس شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان با توصیه‌هایی به دانشجویان، گفت: حضور شما دانشجویان در انتخابات یک ضرورت است، لذا باید در انتخابات پرشور حاضر شوید و دیگر اینکه در ایام تبلیغات به ایام فاطمیه توجه کنید. شاید بهتر بود انتخابات یک هفته زودتر برگزار می‌شد تا به این ایام که برای ما حرمت دارد برخورد نمی‌کردیم، زیرا حرمت حفظ ایام متعلق به حضرت فاطمه زهرا (س) مهمتر از پیروزی است و از جوانان می‌خواهیم حرمت این روز را حفظ کنند.

 

وی در ادامه این نشست به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

 

عارف در پاسخ به سوالی درباره اینکه چرا بعد از برجام تهدیدات کشور بیشتر شد، خاطر نشان کرد: برجام دستاوردی نیست که تنها متعلق به دولت باشد. رهبر انقلاب، با بیانات و مواضع شفاف و شجاعانه خود در حین مذاکرات نظرات خود را مطرح کردند  و شما جوانان نیز با شجاعت و انتقادات خود در این دستاورد سهیم بودید و در نهایت برجام به ثمر رسید.

 

رئیس شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان گفت: لغو تحریم‌ها کار ساده‌ای نبود و در کنار آن تغییر نگرش به ایران نیز مسئله‌ای بود که باید صورت می‌گرفت. خط قرمز ما در این مسیر استفاده صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای بود که خوشبختانه ما هرگز از آن کوتاه نیامدیم و پس از لغو تحریم‌ها آثار آن را در فضای اقتصادی و معیشت کشور خواهیم دید.

 

وی گفت: برخی از مسائلی که در مجلس نهم به خصوص درباره برجام مطرح شد که همواره با سیاه‌نمایی روبرو بود برای رای‌گیری در انتخابات 7 اسفند و خرداد 96 بود لذا مسائلی سیاه‌نمایی شد که شما جوانان باید با حضور پرشور در انتخابات مجلس در این زمینه نقش‌آفرینی کنید.

 

عارف در پاسخ به سوال دیگری درباره رفع حصر نیز گفت: این مسئله جزو مطالبات 5 سال گذشته دانشجویان و جوانان بوده است و از انتخابات 92 هم مطرح بود. هم بنده و هم آقای روحانی قول دادیم این مسئله هم  جزو دغدغه های آقای روحانی است.

 

رئیس شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان گفت: قطعا اگر مجلس هم‌سو باشد می‌توانیم مسئله را جدی‌تر پیگیری کنیم و با تعامل این مسئله را به شورای عالی امنیت ملی بکشانیم یا اینکه زمینه‌ای را برای محاکمه عادلانه فراهم کنیم. معتقدیم این فضا باید اصلاح شود.

 

وی افزود: امیدواریم بعد از انتخابات آن را به مسئله‌ای برد برد تبدیل کنیم و نباید به گونه‌ای مسائل را مطرح کنیم که معنی برد و باخت داشته باشد. وظیفه مجلس مشخص است و در مباحث و مواردی که جزو چالش‌های ملی است باید با استفاده از ظرفیت‌های مختلف تصمیم‌گیری کرد و اختیارات مجلس محدود است.

 

عارف در پایان گفت: قول می‌دهم در صورتی که در مجلس دهم حضور پیدا کردیم این موضوع را به عنوان مطالبه جدی شما جوانان پیگیری کنیم.

تسنیم

نوع مطلب : بهتربشناسیم(سیاسی)، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 28 بهمن 1394
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic