۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن
مشروح/زاکانی در نشست‌خبری:

فعالیت شبکه دلالی خطرناک با مشارکت برخی دولتی‌ها برای فروش کشور/ جزئیات جلسه دوشنبه‌ها در دفتر رئیس‌جمهور با حضور یکی از دلالان بزرگ نفتی/ ماجرای سیروس ناصری چیست؟/ دولت با سرعت غیرقابل تصور در حال تولید رانت است

 زاکانی

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: دولت به جای تولید و رفاه با سرعت غیرقابل تصوری در حال تولید رانت است.


به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، علیرضا زاکانی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در نشست‌خبری که امروز(سه‌شنبه) در خبرگزاری فارس برگزار شد، به بررسی و افشای اسناد و ابعاد سازمان فساد در گلوگاه‌های اقتصادی کشور پرداخته و با اشاره به مفاسد اقتصادی در دستگاه‌های دولتی، گفت: حداقل می‌توان 6 دلیل برای افشای مفاسد اقتصادی داشته باشیم که اولین دلیل آن دفاع از حقوق ملت و جلوگیری از غارت ثروت ملی است. دلیل دوم افشای این اسناد این است که بر سوگند و عهدی که به عنوان یک نماینده مجلس یاد کردم، پایبندم.

وی ادامه داد: کمک به دولت برای مبارزه با فساد پیرو فرمایشات رئیس‌جمهور که تاکید جدی بر مبارزه با فساد اقتصادی دارند، دلیل سوم بنده است.

کاندیدای انتخابات مجلس دهم افزود: دلیل چهارم نیز پیگیری برای جلوگیری از به یغما رفتن اموال فرزندان نسل‌های آینده و جلوگیری از وابستگی ایران و لطمه به کشور و ممانعت از به هم پیوستن مافیای ثروت و قدرت در نهایت دقت در این مقطع تاریخی برای یک انتخاب بزرگ که در آستانه دو انتخابات مهم خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی هستیم، از جمله دلایلی است که بنده سعی در افشای این اسناد دارم.

زاکانی با بیان اینکه مافیای قدرت و ثروت قصد دارد در آستانه انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و همچنین پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری لیست‌های انتخاباتی را منتشر کند، گفت: اصل فساد در کشور ما بسیار زشت، ننگین و پلید است، البته مقام معظم رهبری نیز پیش از این و در سال 80 به صراحت به سران سه قوه فرمودند که در مبارزه با فساد همت کنند، اما متاسفانه هیچ‌کس با این معضل اجتماعی مبارزه نکرد تا اینکه ایشان در اواخر دهه 80 گلایه‌های خود را نسبت به بی‌دقتی و عدم توجه به این موضوع مطرح کردند.

وی افزود: بنده در طول 12 سال نمایندگی خود اهتمام ویژه‌ای در مبارزه با فساد داشته‌ام و پرونده‌هایی را که درباره آنها صحبت کردم به دستگیری عوامل این پرونده‌ها ختم شد و آنها در دادگاه محکوم شدند.

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: روزی که در مجلس هفتم درباره فروش سوالات کنکور و‌ آزمون دستیاری سخنرانی داشتم، کسی صحبت بنده را قبول نکرد. بنده آن روز درباره ظلمی که به جوانان این کشور شده بود سخن گفتم، اما بعدا این موضوع  برای همه مشخص شد.

زاکانی تصریح کرد: روزی که برای اولین بار آقای یونسی وزیر اطلاعات وقت را برای طرح سوال به مجلس آوردم تا از او درباره فعالیت‌های اقتصادی وزارت اطلاعات سوال بپرسم، کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس در تحقیقاتی که انجام داده بود، اعلام کرد که درباره فعالیت‌های اقتصادی وزارت اطلاعات حق با بنده است.

وی گفت: امروز براساس تعهدی که نسبت به مردم عزیز، نسل جوان و آینده این انقلاب دارم باید سخن بگویم. امروز قصد دارم از خطر بزرگی که به طور بی‌سابقه کشور را تهدید می‌کند سخن بگویم که این خطر پیش از این وجود نداشته است.

این نماینده مجلس تاکید کرد: امروز در ابعاد ملی، کشور دچار نوعی غارت و چپاول ثروت ملی شده که بخش‌های وسیعی از دولت را نیز آلوده کرده، یک جریان خاص و مشکوک که سوابقش برای ما روشن شده، برجام و توافق هسته‌ای را به عنوان ابزار و تجارت غیرقانونی خود مورد استفاده قرار داده و از این موضوع به عنوان یک ابزار برای فعالیت‌های اقتصادی غیرقانونی خود استفاده می‌کنند.

زاکانی خاطرنشان کرد: دولت به جای آنکه در دروان پسابرجام به دنبال تولید رفاه بیشتر برای مردم باشد، با سرعت غیرقابل تصوری در حال تولید رانت است. امروز دوران پسابرجام به جای آنکه جیب مردم را پر کند به شدت در حال تخلیه کردن‌ آن است و به نظر می‌رسد یک عملیات بی‌سابقه و همکاری ملی در این راستا در حال انجام است.

وی با بیان اینکه یک شبکه دلالی خطرناک و مخوف با مشارکت برخی دولتی‌ها توانسته با خارج از کشور ارتباط برقرار کند و در حال حاضر مشغول به فروش کشور با ثمن پایین است، گفت: امروز در پسابرجام موج کشورفروشی به راه افتاده و در حوزه‌های متنوع منابع و سرمایه‌های ملی در حال غارت است.

نماینده مردم تهران در مجلس افزود: عده‌ای به قیمت فروش کشور در حال پر کردن جیب‌های خود هستند و هدف این سازمان مخوف و خطرناک این است که با توجه به شرایط دوران پسابرجام با پول‌های ملت ایران جیب غربی‌ها را پر کنند و پول ملت را به سرمایه‌ای برای جیب غربی‌ها تبدیل کنند که متاسفانه این ابعاد فراتر از شرایط گذشته سایر ارکان را نیز در بر گرفته است.

زاکانی تصریح کرد: رئیس‌جمهور به جای اینکه به دنبال فساد و سازمان فساد بگردد، بهتر است به برادر خود، دفتر خود و به آقای حسینی در وزارت نفت توجه کند.

وی با طرح این سوال از وزیر نفت، گفت: در قراردادهای جدید نفتی آقای زنگنه چه خیالی را در سر می‌پروراند؟ وزارتخانه‌های امور خارجه، راه، ارتباطات، تعاون و رفاه اجتماعی و صنعت مورد نظر این گروه فاسد قرار گرفته‌اند که اسناد متقنی از این ماجرا در دست داریم.

عضو کمیسیون شوراهای مجلس خاطرنشان کرد: کسانی که در قرارداد 598 با ایجاد شرایطی جام زهر را به امام(ره)‌ نوشاندند، آنهایی که قبول ان پی تی را با افتخار بیان می‌کنند، آنهایی نیز که در دوره اول مذاکرات محور جریانات بودند و در این مسیر کشور را به انجماد کشاندند و به دلال نفت تبدیل شدند همچون آقای سیروس ناصری که امروز میدان‌داری جدیدی را در کشور آغاز کرده است.

زاکانی با تاکید بر اینکه امروز کشور با یک شبکه بزرگ فساد مواجه است، گفت: عده‌ای به بهانه شرایط پسابرجام و پساتحریم به دنبال تصاحب قدرت برای کسب ثروت افزون هستند. آقای روحانی به عنوان رئیس‌جمهور ایران امروز مسئول کشور است و باید از کشور صیانت کند.

وی افزود: نمی‌شود 2 و سال نیم هر هفته روزهای دوشنبه جلساتی را در تهران برگزار کرد و شخص آقای سیروس ناصری از اروپا به تهران سفر کند تا خود را به این جلسات برساند و در این جلسات نیز به دنبال عقیم کردن تولید داخلی و وابستگی به خارج هستند.

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه عده‌ای فقط به پورسانت‌های خود فکر می‌کنند و به بهانه ورود سرمایه‌گذار خارجی به دنبال پرکردن جیب‌های خود هستند، گفت: چرا مشکلات کشور تاکنون حل نشده؟ عده‌ای قصد دارند تا این مشکلات حل نشود. بنده پیش از این درباره فساد کرسنت سخن گفته بودم و اعلام کردم که عده‌ای در کرسنت گاز ایران را به یک پنجم قیمت فروختند؛ در قرارداد کرسنت مقرر شد که در 7 سال اول به ازای هر 28 متر مکعب قیمت گاز 50 سنت باشد و در 18 سال بعدی به قیمت 109 سنت برسد.

کاندیدای انتخابات مجلس دهم افزود: میسری که در قرارداد کرسنت دنبال کردیم که البته آقای زنگنه و تیم ایشان و کسانی که در دادگاه حکم انصفال از خدمت‌شان صادر شده بود، هنرنمایی شفافی کردند که این مسیر حداقل برای 2 گروه منفعت داشت.

وی به فساد مهدی هاشمی‌رفسنجانی اشاره کرد و گفت: در سال 80 مهدی هاشمی و عباس یزدان‌پناه یزدی دلالی می‌کردند و در سال 83 نیز علی ترقی‌جاه دلالی کرد. باید گفت آن حزبی که امروز در آستانه انتخابات داعیه ایستادن در کشور را دارد و البته آقای رئیس‌جمهور هم اهتمام دارد، باید گفت که این حزب از فردی به نام علی ترقی‌جاه پول گرفته و اسناد آن نیز موجود است. آقای نوبخت باید به این سوالات پاسخ دهد. احترام و رفاقت با ایشان سرجایش، اما آقای نوبخت باید به پرسش‌های اساسی ملت پاسخ دهد.

زاکانی ادامه داد: ما در میان رسیدگی به این پرونده به سندی دست یافتیم که این سند قراردادی بین شخص مهدی هاشمی و حمید جعفر بود که در دادگاه لاهه حمید جعفر و عباس یزدان‌پناه یزدی به صراحت اعلام کردند که طرف این قرارداد شخص مهدی هاشمی‌رفسنجانی بوده و تعهداتی را در قبال خارجی‌ها برعهده گرفته است.

نماینده مردم تهران در مجلس تاکید کرد: آقای هاشمی‌رفسنجانی به جای فرار از پاسخ‌گویی درباره جنایات برخی فرزندان خود، توضیح دهد؛ از قوه قضائیه نیز این سوال را داریم که چرا این اسناد را به سمع و نظر مردم نمی‌رساند و چرا هنوز شخص مهدی هاشمی بابت این اسناد محاکمه نشده است؟

وی افزود: در متن قراردادی که فی‌مابین مهدی هاشمی و حمید جعفر بسته شده در بند "س" این قرارداد اعلام شده 8 سنت به ازای 50 سنت فردی دریافت می‌کند؛ گروهی دیگر هم طبق این قرارداد در ایران هستند تا یک و نیم درصد از حمید جعفر دریافت می‌کنند و مابه‌ازای همین 50 سنت 8 سنت به کسی در داخل ایران داده می‌شود که در این قرارداد مطرح شده، اتفاقا مهدی هاشمی نباید کنکاش کند که این فرد چه کسی است.

زاکانی ادامه داد: حمید جعفر مدیر سابق شرکت کرسنت است که امروز فرزند او بر جای پدر نشسته و کسی است که پیشینه خوبی ندارد.

این نماینده مجلس با طرح این سوال گفت: باید از آقای زنگنه پرسید که چرا در دوران وزارتش فردی به ازای هر 50 سنت که این شرکت به ملت ایران پرداخت می‌کرد باید 8 سنت دریافت می‌کرده؟ گروه دومی در این پرونده وجود دارد که مابه‌ازای اصل قرارداد و کل سود یک تا 1.5 درصد برای خود پورسانت دریافت می‌کنند.

وی افزود: دستگاه‌های اطلاعاتی پیرامون این مسئله که توسط پلیس ضد فساد انگلیس و به واسطه درخواست پلیس نروژ که از اسناد دفتر عباس یزدان‌پناه استخراج شده و بنا به درخواست سازمان بازرسی کل کشور این اسناد به داخل منتقل شده، بررسی کند. متاسفانه سازمان بازرسی کل کشور حتی یک کلمه درباره این مسئله با هیچ‌ یک از نمایندگان صحبت نکرده است.

زاکانی در سوال دیگری از زنگنه خواست که ایشان باید معلوم کند چه کسی در برابر هر 50 سنت، مبلغ 8 سنت پورسانت می‌گرفته است؟

نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد: یک گروه فساد در مقابل سهم 50 سنتی 60 میلیون ایرانی متاسفانه 8 سنت پورسانت دریافت کرده‌ و باید این توضیح ارائه شود که چه کسی تا 1 یا یک و نیم درصد از این معامله پرسود برای خارجی‌ها که سرتاسر آن فساد بوده، دریافت کرده است؟

وی تاکید کرد: دولت باید براساس حکم دادگاه و تایید جرم افرادی همچون آقای جوادی اقدام کند. متاسفانه دولت یازدهم در زمینه ابطال قرارداد کرسنت و احقاق حق ملت ایران کاهلی کرده است.

زاکانی افزود: در این قرارداد بند دیگری وجود دارد که به صراحت اعلام می‌کند اگر مهدی هاشمی بتواند بخشی از رانت و پول‌هایی را که رئیس کرسنت (حمید جعفر) متعهد شده به دو گروه داخل کشور بپردازد با تخفیف در مقابل شرکتی دوجانبه در دوبی احداث شود که یک طرف آن مهدی هاشمی و طرف دیگر آن شرکت کرسنت است و در این بین الباقی پول به حساب این شرکت واریز شود و کاسبی دیگری شکل بگیرد.

عضو کمیسیون شوراهای مجلس تصریح کرد: قانون اساسی رئیس‌جمهور را مسئول مبارزه با فساد می‌داند. این در حالی است که دستگاه قضایی بر خلاف گذشته که خون به دل ما می‌شد، امروز در مبارزه با فساد جدی است. امروز ما در شرایط حساسی قرار داریم که پرونده کرسنت که با تبانی داور خارجی در دادگاه لاهه به محکومیت ما منجر شد و متاسفانه برای اعتراض به داور از سوی آقای زنگنه و تیمش کاهلی صورت گرفته که اسناد این کاهلی نیز امروز موجود است.

وی افزود: امروز در شرایطی هستیم که زمینه تنظیم ده‌ها پرونده کرسنت در کشور در حال فراهم شدن است. هنوز کشور ما آسیب قراردادهایی مانند کرسنت را فراموش نکرده، هر چند معتقدیم حمید جعفر با فساد کرسنت را به سرانجام رساند و درهمی حق اعتراض ندارد و در مقابل وزارت نفت باید از وی شکایت می‌کرد.

زاکانی افزود: امروز به بهانه عبور از تحریم‌ها با یک مقدمه‌چینی در سال‌های گذشته شاهد بروز و ظهور گروهی هستیم که با حضور افرادی مانند سیروس ناصری که علی‌الظاهر دیپلمات بوده و در واقع یک دلال بزرگ نفتی است، اقداماتی در حال انجام است.

نماینده مردم تهران در مجلس خاطرنشان کرد: ناصری در مذاکرات 598 و همچنین در مسیر مذاکرات هسته‌ای در دهه 80 نقش فعالی ایفا کرد و در سال 84 نیز به دنبال دریافت 500 هزار دلار رشوه تحت پیگرد قانونی قرار گرفت و از کشور فرار کرد که در ادامه به عنوان مشاور حقوقی یکی از کارتل‌های بزرگ نفتی به عنوان هندوجا که وابسته به سرویس‌های خارجی است به عنوان کسی که سرپنجه‌های جدا شده از اقتصاد این کشور را می‌خواهد به ایران بازگرداند فعالیت می‌کند.

وی با بیان اینکه ناصری با دنبال کردن پرونده شرکت هندوجا در داخل کشور و گرفتن زمین‌های آنها در فرمانیه، شرکتی را به نام شرکت آشوداکیش ایجاد کرده، گفت: دوشنبه هر هفته در دفتر رئیس‌جمهور جلسه‌ای تشکیل می‌شود که هدف این جلسات جذب سرمایه‌گذار خارجی است و آقای سیروس ناصری که معمولا در خارج از کشور به سر می‌برد عضو ثابت این جلسات است و هر هفته از اروپا به تهران سفر می‌کند تا در این جلسات شرکت کند.

زاکانی افزود: گروهی نیز به سرپرستی آقای ابراهیمی که از حقوقدانان بزرگ کشور هستند کارگروهی را برای بازبینی این قرارداد تشکیل دادند و با این نظر که قراردادها باید به تصویب مجلس برسد مشغول تصحیح این قراردادها شدند، اما همزمان در دوبی و با مسیری که سیروس ناصری طی کرد کارگروه دیگری با حضور کارشناسان حقوقی شرکت هندوجا برای قراردادهای نفتی ایران اقدام به تنظیم سند کرد.

این نماینده مجلس ادامه داد: آقای زنگنه ادعای درستی درباره تنظیم 3 سند درباره قراردادها دارد. یک سند سندی بود که کارگروه آقای ابراهیمی آن را انجام داد، سند دوم نیز سندی است که کارشناسان شرکت هندوجا آن را نگارش کردند و سند سوم نیز همان سندی است که بعد از اعتراض به سند هندوجا با یک سند تلفیقی از سوی آقای حسینی تنظیم شد و در آبان‌ماه امسال خلاصه 11 صفحه‌ای آن از سوی هیئت دولت تصویب شد. بعد از تنظیم این قرارداد ما با صحنه‌ای روبرو شدیم که در همه مراحل نفتی ما نسبت به واگذاری بزرگ‌ترین دارایی خود اقدام به دست و دلبازی کردیم.

وی تصریح کرد: طرفداران این قرارداد ادعا می‌کنند که ما نیاز به سرمایه‌گذاری، تجربه و تخصص خارجی داریم. وقتی که در سال 84 این گروه‌ها از صنعت نفت کشور جدا شدند با تشکیل شرکت‌های خصوصی امکانی را فراهم کردند که در سال 92 بتوانند 50 درصد از سهم داخلی قرارداد را نیز به شرکت‌های متعلق به آقای زنگنه و برخی اعضای دولت واگذار کنند.

زاکانی افزود: بنا بر تاکید ایران بر بهره‌گیری از میادین مشترک در این قراردادها هم میادین مشترک و هم میادین داخلی مدنظر است و متاسفانه بهره‌گیری از میادین داخلی به جای بهره‌گیری از میادین مشترک جزو اولویت قرار گرفته و در اینجا این سوال مطرح می‌شود که چرا ما در خلیج فارس از میادین مشترک کمتری برداشت داشته‌ایم.

نماینده مردم تهران در مجلس خاطرنشان کرد: سوال ما این است که آقای ناصری چه نسبتی با شرکت‌هایی در راس‌الخیمه و رقیبان ما در بهره‌برداری از میادین مشترک دارد و آقای زنگنه نباید پاسخگوی اولویت دادن به بهره‌برداری از میادین مشترک و اینکه چه کسانی پورسانت می‌گیرند که نگذارند سیاست ما درباره برداشت از میادین مشترک عملی شود، باشد؟

وی گفت: هدفگذاری این گروه این است که در بخش نفت شرکت‌های خصوصی همین افراد با شرکت‌های خارجی مشارکت داشته باشند و برخلاف قرارداد به این شرکت‌ها مجوز داده شده که می‌توانند در خارج تاسیس شوند و در نهایت همه این شرکت‌ها در باشگاه نفت و نیرو دارایی ملت ایران را غارت کنند.

زاکانی تاکید کرد: اولویت این گروه‌ها حضور در عرصه نفت، پتروشیمی، طلا و مس است. امروز شرایطی در کشور ما به وجود آمده که مابه‌ازای آن عده‌ای تا نسل‌ها پر خواهند کرد و با بستن قراردادهای ناقص و ایجاد زمینه‌های ادعای طرف مقابل ملت ایران را تا سال‌ها بدهکار خواهند کرد و ملت ما را در موضع مصرف‌کننده صرف قرار می‌دهند.

وی افزود: چرا باید در حوزه راه و ترابری و بخش ریلی آن و جذب سرمایه‌گذاری همین گروه‌های دلال واسطه باشند؟ چرا باید در حوزه ارتباطات و زیرساخت یک عده دنبال این هستند که با همراهی گروهی وابسته به دستگاه‌های جاسوسی اختیارات حاکمیتی نظام را سلب کنند؟ البته بنده این اسناد را به دستگاه‌های اطلاعاتی خواهم داد تا به این مسئله رسیدگی کنند.

وی به پرونده برجام اشاره‌ای کرد و گفت: در بررسی برجام به اسنادی رسیدیم که نشان داد زمینه برای وابستگی کشور به خارج فراهم شده، مشکل اصلی این افراد وابستگی به باندهای قدرت، ثروت و پول است و سوال اساسی ما این است که چرا دولت جلوی این افراد را نمی‌گیرد و اجازه نمی‌دهد در شرایط اقتصادی کشور شفافیت وجود داشته باشد. دولت باید توضیح دهد که در وزارت اقتصاد و بانک مرکزی چه می‌گذرد؟

زاکانی ادامه داد: این مسائل همان خطوط قرمزی بود که ما نباید در برجام متوجه می‌شدیم، البته بنده در اینجا درباره برجام سخن نمی‌گویم، بلکه درباره فساد حرف می‌زنم. سوال ما این است که این افراد با وزارت رفاه و شرکت شستا و همچنین وزارت ارتباطات و وزارت صنعت چکار دارند؟ همه این وزارتخانه‌ها مورد طمع هستند. بنده تعجب می‌کنم که چرا آقای روحانی که تاکیدشان نیز بر مبارزه با فساد است از برادر خود غفلت کرده‌اند؟ یک عده بیایند و بگویند که برادر رئیس‌جمهور در این کشور چکار می‌کند؟

نماینده مردم تهران در مجلس افزود: وقتی ما به معاون اولی آقای رحیمی در دولت قبل معترض بودیم، عده‌ای به ما گفتند که این مسائل را نگویید، اما ما بر روی حرف خود تاکید داشتیم که در نهایت دیدیم که این فرد محکوم و به زندان افتاد. امروز افرادی تحت قالب شرکت‌های تاسیس شده در خارج از کشور با دستورالعمل‌هایی که بیگانگان برای ما نوشتند قصد دارند سرمایه‌های کشور را نابود کنند و امثال گروه‌هایی همچون هندوجا در این راستا به منافع خود رسیدند.

وی افزود: چرا مردم باید از حقوق یک تا 2 و نیم میلیونی محروم باشند، اما خانواده عده‌ای در سوئیس و انگلیس زندگی می‌کنند و به عنوان نابغه اقتصادی اموال ملت را به یغما می‌برند. امروز نیازمند پالایش جدی در بخش‌های مختلف کشور هستیم و هر مجموعه‌ای حتی مجلس باید این پالایش را از خود شروع کند. دولت نیز باید از خود، آقای روحانی از برادر و دفترش این پالایش را شروع کند.

زاکانی به زمان رای اعتماد وزرای دولت یازدهم اشاره کرد و گفت: رئیس‌جمهور در زمان رای اعتماد آقای زنگنه گفت که بنده دو ماه هم نمی‌توانم وزارت نفت را با سرپرست اداره کنم و در آن روز بنده شک نداشتم که ما در کرسنت محکوم می‌شویم و در نهایت نیز دیدیم که با تبانی داور کانادایی و بی‌مسئولیتی وزارت نفت ما محکوم شدیم.

این نماینده مجلس تصریح کرد: وزارت نفت در دفاع از حق ایران در پرونده کرسنت اهمال کرده، بنده از دفتر حقوقی درخواست می‌کنم که لایحه دفاعی ایران در دادگاه لاهه را ترجمه کند تا مردم ببینند چه چیزی در این لایحه نوشته شده است.

وی افزود: آقای محبی که سال‌هاست بر اریکه حقوقی کشور تکیه زده، چرا این لایحه را ترجمه می‌کند؟ ما امروز وظیفه داشتیم در حد کلیات و سرنخ‌ها صحبت کنیم و به آقای روحانی می‌گویم که راه پیشرفت ملت تکیه بر توان داخلی است و  استعدادهای  جوان ایران است، نه راهی که عناصر رانت‌خوار و جاسوس در مقابل شما قرار می‌دهند.

زاکانی بار دیگر با تاکید بر اینکه آقای رئیس‌جمهور باید در مبارزه با فساد ابتدا از اطرافیان خود شروع کند، گفت: پس از اینکه آقای روحانی مبارزه با فساد را از نزدیکان خود شروع کرد، هر فساد دیگری که در کشور می‌داند را افشا کند، اما بنده به آقای رئیس‌جمهور می‌گویم زمانی حرف شما در مبارزه با فساد قابل توجه است که چشم بر همراهان خود نبندید.

نماینده مردم تهران در مجلس افزود: متاسفانه امروز عده‌ای روزی حلال خود را در میان زباله‌ها جست‌وجو می‌کنند، چون پول آنها به جیب یک مشت دلال می‌رود. 3 گروه در خارج از کشور از سازمان‌های فساد حمایت می‌کنند. گروه اول کشورهای مختلف و سرویس‌های اطلاعاتی‌شان، گروه دوم کارتل‌های اقتصادی مانند شرکت هندوجا و گروه سوم شرکت‌های خاص هدف‌گذاری شده هستند که از این سازمان‌ها حمایت می‌کنند.

وی به سفر اخیر رئیس‌جمهور به فرانسه اشاره کرد و گفت: چه زمانی سابقه داشته که رئیس‌جمهور یک کشور با مسئول یک شرکت خارجی مانند ایرباس جلسه بگذارد؟ سوال این است که پورسانت جوش دادن این معامله به جیب چه کسانی واریز خواهد شد و چرا باید همه چیز در این دولت محرمانه باشد؟

زاکانی افزود: در گفت‌وگویی که با برخی از مدیران و سهامداران شرکت ایران خودرو داشتم آنها گفتند که از محتوای این قرارداد ایران با شرکت پژو فرانسه بی‌اطلاع هستند.

کاندیدای انتخابات مجلس دهم معتقد است خطری که امروز انقلاب اسلامی را تهدید می‌کند باعث می‌شود ملت ایران برای سال‌ها مقروض به کشورهای بیگانه باشد.

زاکانی با بیان اینکه جز حوزه خلیج‌فارس سایر کشورها دست‌شان خالی می‌شود، گفت: متاسفانه در حال حاضر عده‌ای مسیری را می‌روند که ماحصل آن وابسته کردن کشور به خارج است. برخی از مسئولان قوا دقت کنند فرزندان برخی از آنها درگیر این موضوع هستند، یعنی شرایطی که اختلاس در نظام اقتصادی و اقدام علیه امنیت ملی محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: عده‌ای سعی دارند شرایط را به سمتی ببرند که با آلوده کردن برخی از مسئولان به خاطر پول و مسائل نامشروع آنها را نیز همراه خودشان کنند و معتقدم که دولت باید در این مسیر  تجدیدنظر کند.

این نماینده مجلس با تاکید بر اهتمام رئیس‌جمهور در مقابله با فساد گفت: آقای رئیس‌جمهور باید در این زمینه از اطرافیان خود و برادر خود شروع کند. اسناد ناجوری در سوء استفاده از کشور را در دست افرادی می‌بینیم که همه کاره دولت هستند و هر چند دولت می‌تواند این موارد را تکذیب کند، اما ما یک یک آنها را افشا می‌کنیم. عده‌ای مسیری را پیش می‌روند که حاکمیت را دچار مشکل می‌کند. عده‌ای قصد دارند کشور را به عده‌ای خاص وابسته کنند که پول و حتی رگ حیات کشور در دست آن افراد خاص باشد.

زاکانی تصریح کرد: انتظار داریم دستگاه‌های امنیتی به این موضوع رسیدگی کنند و بنده این اسناد را در اختیار دستگاه‌های امنیتی قرار خواهم داد.

وی در ادامه تاکید کرد: انتظار داریم دولت در مبارزه با فساد تلاش جدی‌تری داشته باشد و این مبارزه را از کنار رئیس‌جمهور و اطرافیانش آغاز کند.

نماینده مردم تهران در مجلس معتقد است که گروه فساد 3 بخش خارجی دارد؛ در داخل گروه‌هایی به دنبال طمع‌ورزی هستند و باید دست آنها را از فساد کوتاه کرد.

زاکانی تاکید کرد: رئیس‌جمهور باید برجام 2 را به مبارزه با فساد معطوف کند و این مبارزه با فساد را باید حتما از اطرافیان خود آغاز کند. اگر این اتفاق بیفتد، صلاح و رستگاری از آن کسانی است که با فساد مبارزه کرده‌اند، اما در غیر این صورت نمایندگان ملت ساکت نخواهند نشست. ما موظفیم در برابر این پلشتی‌ها بایستیم تا آینده روشنی در مقابل ملت ایران قرار گیرد و امید به جامعه ایران بازگردد. عده‌ای می‌خواهند هم اصل نظام را مخدوش کنند و هم آن گونه نظام را در اذهان عمومی تیره و تار نشان دهند که امید مسلمانان و مظلومان جهان و مردم ایران را از بین ببرند.

وی در پاسخ به سؤالی گفت: عده‌ای دنبال این هستند تا عناصری را برای انتخابات مجلس مطرح کنند که آنان انتخاب شوند و به عنوان نماینده مجلس شروع به فعالیت کنند، اما نظارت بر دولت را تعطیل کنند. این گروه مافیایی در کمتر از آنی می‌تواند مشکلات را خودش حل کند، لذا اگر به ارکان کشور دسترسی یابند با یک تلفن مشکلات را حل می‌کنند، اگر مجلس را هم در دست گیرند که واویلاست. این افراد برای انتخابات خبرگان رهبری هم کار می‌کنند تا رهبری نتواند جلوی فساد را بگیرد، هر چند با پول کثیف نمی‌شود مجلس صالحین ایجاد کرد.

نماینده مردم تهران در مجلس با طرح این سؤال که چرا قوه قضائیه به پرونده مفتوح زنگنه رسیدگی نمی‌کند؟ خاطرنشان کرد: باید دستگاه قضایی به این پرونده هم رسیدگی کند. مجلس به این موضوعات حساس است و مسائل را پیگیری می‌کند. همین الان استیضاح زنگنه آماده است، اما ما می‌خواهیم دولت خودش اصلاح امور را آغاز کند، هر چند اعتراض ما پابرجاست، اما متأسفانه گوش شنوایی وجود ندارد.

وی گفت: وقتی بناست نمایندگان مجلس عناصری را در رابطه با فساد اقتصادی معرفی کنند، همه ارکان دولت بسیج می‌شوند که نمایندگان مجلس را اقناع کنند، به واسطه پیچیدگی پرونده و ابعاد قرارداد کرسنت ممکن است عده‌ای به عناصر دولتی اطمینان کنند. قبل از رای اعتماد به آقای زنگنه در جلسه فراکسیون اصولگرایان زنگنه پای تابلو رفت تا قیمت گاز را محاسبه کند، بنده به او گفتم ما نسبت به قرارداد کرسنت احاطه و اشراف داریم به طور جزئی سوال می‌کنیم و شما هم باید به طور دقیق پاسخ دهید.

زاکانی ادامه داد: به زنگنه در آن جلسه گفتم طبق قرارداد کرسنت هر چه قیمت نفت بالاتر می‌رود سود ما کمتر و سود شرکت کرسنت بیشتر می‌شود، اما او پس از این صحبت من چند دقیقه‌ای شروع به گشتن برگه‌ای در پرونده‌هایی که در دست داشت کرد و پس از چند دقیقه گفت جلسه‌ای دارد و باید برود و رفت و همه در آن جلسه به این حرکت زنگنه خندیدند.

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: در جلسه رای اعتماد به زنگنه، رئیس‌جمهور در پایان جلسه دفاع  مبسوطی از آقای وزیر نفت انجام داد و گفت اگر این افراد نباشند نمی‌تواند کشور را اداره کند، عده‌ای از نمایندگان شاید به خاطر این صحبت آقای رئیس‌جمهور به وزیر نفت رأی اعتماد دادند.

وی با بیان اینکه وجود چنین افرادی مانند زنگنه در وزارت نفت سم مهلکی برای بخش انرژی کشور است، تاکید کرد: شرایط به سمتی پیش رفته که باید نفت را امروز به یک پنجم قیمت واقعی آن بفروشیم. امروز به قراردادهای IPC که اشکالات متنوعی دارد و در تناقض آشکار با سیاست‌های نظام و مغایر قانون اساسی است، مواجه هستیم؛ این قاعده متأسفانه شکل گرفته و جالب اینجاست که وقتی معترض می‌شویم، می‌گویند این چند قرارداد است و هنوز به قرارداد واحد نرسیدیم، باید گفت اگر صدای نمایندگان ملت درنمی‌آمد با همان 11 صفحه قرارداد کل ذخایر کشور را می‌فروختند و دارایی ملت را به یغما می‌بردند.

زاکانی خطاب به مسئولان وزارت نفت گفت: چرا قراردادهای جدید نفتی را ترجمه نمی‌کنید و در اختیار ملت قرار نمی‌دهید، متاسفانه مسئولان وزارت نفت قرارداد خام را در معرض اطلاع دیگران قرار نمی‌دهند تا اشکالات آن مشخص نشود؛ یک گروه حقوقی محدود در تمام شرایط و همه عرصه‌های حقوقی کشور، میدان‌داری می‌کنند، کسی برود عملکرد این گروه حقوقی را مرور و بررسی کند تا ببیند این گروه حقوقی دقیقا تاکنون چه دستاوردی داشته است.

وی در پاسخ به ادعای خبرنگار رسانه اصلاح‌طلب مبنی بر کمک 500 میلیاردی سازمان تبلیغات اسلامی به نشریه پنجره، گفت: در کشور بسیاری حرف نمی‌زنند، نه اینکه اطلاعاتی نداشته باشند، چون می‌ترسند. اگر موضوعی بگویند، طرف مقابل مشت آنها را باز کند. بنده از سال 82 که به مجلس رفتم تا به امروز درباره پرونده‌های مهمی با ملت عزیز صحبت کردم.

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: به یاد دارم زمانی که با آقای یونسی درباره فعالیت‌های اقتصادی وزارت اطلاعات برخورد کردم، آقای یونسی گفت می‌دانم اشکالاتی وجود دارد، اما نمی‌توانم برخورد کنم، گفتم اگر شما برخورد نکنید، ما برخورد می‌کنیم و این فرد را از مسئولیت کنار بگذار. تا به امروز بنده در اسناد مختلفی وارد شدم که در مقابل آن عده‌ای به دنبال افشاگری‌هایی علیه بنده بودند، یعنی باعث و بانی آن هم کسانی بودند که اسامی آنان را اعلام کردم، دو افشاگری تاکنون علیه بنده انجام شده،‌ یکی راجع به نمرات دیپلم بنده است که دو درس را در سال 62 افتادم، در سال 62 وقتی از جبهه برگشتم در حالی که اصلاً در کلاس‌های درس شرکت نکرده بودم، خردادماه در امتحانات شرکت کردم و دو درس را افتادم، عده‌ای این را به عنوان فساد بنده و افشاگری علیه بنده مطرح می‌کنند و می‌خواهند با توجه به افشای این موضوع در مورد مفاسد اقتصادی صحبت نکنم.

این نماینده مجلس گفت: یک ترم هم در دانشگاه مشروط شدم که آن زمان بنده دانشگاه درس می‌خواندم و بعدازظهرها برای کسب درآمد مسافرکشی می‌کردم تا خرج زن و بچه‌ام را بدهم، این موارد را عده‌ای به عنوان جرم بنده مطرح می‌کنند، سند دومی هم منتشر شد پیرامون قراردادی که به درخواست سازمان تبلیغات اسلامی از نشریه پنجره توسط بنده به عنوان مدیرمسئول این نشریه امضا شده بود.

وی با بیان اینکه هر سازمانی هر ساله ده‌ها قرارداد می‌بندد و یکی را در آن زمان با نشریه پنجره منعقد کرده بودند، گفت: سازمان تبلیغات اسلامی با نشریه پنجره قرارداد بسته بود که ما تولید محتوایی برای آنها داشته باشیم و آنها هم پولی را در قبال این تولید محتوا به ما بدهند، اما در نهایت نه پولی داده شد و نه محتوایی تولید شد، آقای خاموشی به عنوان رئیس سازمان تبلیغات اسلامی به بنده گفت که با مشکلات مالی مواجه شدیم و آن قرارداد کان‌لم یکن شود، در آن زمان آقای خاموشی دنبال کردند که عناصر منتشر کننده این قرارداد را شناسایی کنند.

زاکانی در پایان با بیان اینکه خائن ترسوست، تصریح کرد: بنده در تمام طول زندگی‌ام  مشکلی نداشته‌ام و به همین دلیل امروز راحت اینجا نشسته‌ام و صحبت می‌کنم، زمانی که با آقای یونسی برخورد کردم، شب آن روز، مدیرکل معاونت پارلمانی وزارت اطلاعات به دفتر بنده آمد و به بنده گفت که با ما معامله کنید، حتی گفت مجلس ششمی‌ها با ما معامله می‌کردند، بنده به وی گفتم تا صبح فکر کن، ببین قیمت دین ما چقدر می‌شود، صبح که آمدم، یک حسن آقایی بود و به بنده گفت ما از شما چیزی نداریم، اما برخی گفته‌اند از رفقای شما اسنادی در دست ماست، بنده به او گفتم رفقای من بهشت‌زهرا هستند، اما اگر کسی از اطرافیان فعلی بنده مشکلی دارد اعلام می‌کنم که اگر کاری انجام داده بگویند.

انتهای پیام/

نوع مطلب : بهتربشناسیم(سیاسی)، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
سه شنبه 27 بهمن 1394
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات