۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن
کاسبان حصر در ایام انتخابات
عارف وعده رفع حصر در مجلس دهم گفت؛

با نزدیک شدن به روز برگزاری انتخابات مجلس دهم، جریان اصلاح طلب قصد دارد با مطرح کردن موضوعات پرحاشیه ای، برخی از آراء را به سمت خود جلب کند.

گزارش گروه سیاسی فرهنگ نیوز، موضوع حصر سران فتنه، یکی از مباحثی است که همواره توسط اصلاح طلبان و در آن سوی آب توسط کشورهای غربی مانند آمریکا مطرح می شود و درست در روزی که سخنگوی وزارت خارجه آمریکا خواهان رفع حصر سران فتنه شد، در دانشگاه امیرکبیر نیز محمدرضا عارف، از پیگیری رفع حصر در مجلس آینده خبر داد. 

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، مارک تونر در بیانیه ای مدعی شد که دولت جمهوری اسلامی ایران از پنج سال پیش تاکنون مقامات بلندپایه سابق این کشور (سران فتنه سال 88)، مهدی کروبی و میرحسین موسوی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری سال دو هزار و نه و همچنین زهرا رهنورد همسر موسوی و فعال حقوق زنان را بدون وارد کردن اتهام رسمی به آنها در بازداشت خانگی قرار داده است.

این بیانیه ضمن دخالت در امور داخلی کشورمان می افزاید: ما در محکوم کردن بازداشت مستمر آنها و آزار و اذیت اعضای خانواده شان به جامعه بین المللی ملحق می شویم و آزادی فوری آنها را خواهانیم. 

این سخنان مداخله جویانه آمریکا در حالی بود که در داخل نیز با همنوایی یکی از سرلیست های انتخاباتی اصلاح طلبان روبه رو شد. محمدرضا عارف دیروز در دانشگاه امیرکبیر حضور یافت و به ارائه دیدگاه های جریان اصلاح طلب در انتخابات مجلس دهم پرداخت. وی ضمن اینکه از لزوم عبور از مطالبات صنفی گفت، در ادامه به موضوعی پرداخت که دقیقا متناقض این اظهارات بود: ما مطالبات شما جوانان را می‌دانیم و درک می‌کنیم اما باید از مطالبات صنفی بگذریم و در مسیر اصلی قرار بگیریم. جریانی در کشور حیات خود را در به‌هم‌زدن آرامش می‌داند، اگر می‌خواهیم آنها جشن پیروزی نگیرند، باید در انتخابات حضور داشته باشیم.

عارف در پاسخ به سوالی در رابطه با رفع حصر گفت: قطعا مردم از نماینده مجلس می‌خواهند که وظیفه خود را که حق سؤال‌کردن است انجام دهد، که ما هم همین را دنبال خواهیم کرد. در مورد حصر هم ما مطالبات شما را می‌دانیم اما در نظامی کار می‌کنیم که به قانون آن اعتقاد داریم. ما باید با تعامل حداکثری با نهادهای ذی‌ربط به‌خصوص شورای امنیت ملی مشکل را حل کنیم و من هنوز روی حرف‌های دو سال پیش خود هستم و آن را دنبال می‌کنم. من این را قبول ندارم و تلاش کردیم از نهادهای قانونی مشکل را حل کنیم. اجازه بدهید من وارد مسائلی که درباره حصر اتفاق افتاد نشوم، چراکه برخی مواضعی که در این دوسال‌ونیم گرفته شد، تداوم حصر را در پی داشت. رفتن به مجلس و پیگیری این مسئله به شجاعت نیاز ندارد بلکه وظیفه نماینده مجلس است که این مسائل را پیگیری کند.

در همین حال در روزهای اخیر برخی از فعالین اصلاح طلب نیز از موضوع حصر حرف زده بودند و به نظر می رسد جریان اصلاح طلب در آستانه انتخابات همچون همیشه بر روی شعارها و وعده های دست می گذارد که جزء خطوط قرمز یا حساسیت های نظام محسوب می شوند و احتمال به سرانجام رساندن این وعده ها نیز شدنی نیست. از سوی دیگر، اصلاح طلبان در حالی از رفع حصر سخن می گویند که هیچ اشاره ای به اقدامات ساختارشکنانه و ضد امنیت و منافع ملی سران فتنه دم نمی زنند و همواره انگشت اتهام خود را به سمت نظام جمهوری اسلامی نشانه می روند. فتنه 88 به عنوان یک گناه نابخشودنی، تمامی ساختارها و نهادهای انقلابی نظام را هدف قرار داده بود و ابعاد آن تا به حال نیز ادامه داشته است. بسیاری از سران اصلاح طلب در جریان فتنه 88 به طرق مختلف تحت عنوان لیدری، اتاق فکر و عملیاتی کردن آن، دخیل بودند ولی با وجود مدارک و اسناد معتبر درباره این توطئه، زیر بار اتهامات نرفته و همواره موضع طلبکارانه ای نسبت به نظام دارند. 

محمدرضا عارف که در انتخابات مجلس دهم به عنوان رئیس شورای عالی سیاستدگذاری اصلاح طلبان مطرح شده، با طرح موضوع رفع حصر در دانشگاه امیرکبیر و لزوم پیگیری آن در مجلس دهم، به نوعی به کاسبی ار رفع حصر دامن زد. پیش از این نیز در انتخابات سال 92، عارف پیش از انصراف و حسن روحانی در پاسخ به سوالاتی در زمینه رفع حصر، با پاسخ هایی در صدد جلب نظر حامیان سران فتنه را داشتند ولی علی رغم وعده روحانی برای اقدام جهت رفع حصر، هیچ عملی صورت نگرفته است. 

کاربرد مجدد شعار پیگیری رفع حصر سران فتنه در آستانه انتخابات مجلس دهم، به طور کامل مشخص کرد اصلاح طلبان به دنبال استفاده ابزاری از این موضوع هستند و پس از انتخابات جار و جنجال های پیرامون آن را به فراموشی می سپرند تا در بزنگاه هایی بار دیگر از آن سو استفاده کنند. این شعار از دو جهت رفتارهای متناقض اصلاح طلبان را آشکار می کند. از یکسو صحبت از قانون، رعایت موازین قانونی، حفظ آرامش و پرهیز از تشنج در انتخابات می کنند و از سوی دیگر در درست زمانیکه روزشمار انتخابات به لحظه های حساس می رسد، بلندگوی فتنه گران و تاییدکننده نظرات کشورهای غربی می شوند. 

اصلاح طلبان در به کار بردن موضوعاتی مانند رفع حصر سران فتنه چنان آش را شور می کنند که قادر به جمع کردن حواشی غیرقابل اجتناب آن نیز نیستند و همین موضوع باعث به وجود آمدن هزینه هایی  برای کشور و منافع آن شده است. عارف در حالی وارد فضای تند تبلیغاتی برای جلب آرای هیجانی شده که حتی در میان اصلاح طلبان بر سر لیدری او در انتخابات بحث های زیادی مطرح است و به نظر می رسد وی سعی می کند با سردادن چنین شعارهایی، در دل بخش های تندرو اصلاح طلب نیز جا باز کند. 

نوع مطلب : بهتربشناسیم(سیاسی)، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
سه شنبه 27 بهمن 1394
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات