۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن

سراج: آمریکا نقشه فروپاشی عربستان را نیز طراحی کرده است
رضا سراج رئیس اسبق سازمان بسیج دانشجویی صبح امروز در نشست سه هزار نفری بسیج دانشجویی سراسر کشور گفت: عرصه انتخابات پیش‌رو پیچیدگی‌های مهمی دارد که می‌تواند آن را به پیچ تاریخی مهمی تبدیل کند

.

وی افزود: انتخابات مجلس خبرگان رهبری و انتخابات مجلس شورای اسلامی تفاوت زیادی با انتخابات ادوار گذشته آن دارد.

سراج ادامه داد: انتخابات در خبرگان رهبری و ادوار گذشته آن، هیچ‌گاه رقابتی و در جهت چالش با نظام و تحمیل اراده جریان نفوذ نبوده اما در این دوره عده‌ای تلاش کردند از طریق نهضت ثبت‌نام و ایجاد جریانی در خبرگان رهبری، جریان نفوذ را به داخل مجلس خبرگان کشانده و چالش با نظام را در درون خبرگان رهبری ایجاد کنند.


سراج تاکید کرد: در انتخابات مجلس مهمترین صبغه آن، سیاسی بودن است اما در این دوره، انتخابات مجلس صبغه سیاسی نداشته بلکه ابعاد مهمتری در آن مشاهده می شود.

وی گفت: در انتخابات مجلس شورای اسلامی اول و دوم، رقابت بین خط امام(ره) و لیبرال‌ها بود، در انتخابات دوره سوم و چهارم رقابت بین دو جریان سیاسی چپ و راست مصطلح با مرکزیت جامعه روحانیت و مجمع روحانیون بود.

سراج تصریح کرد: در انتخابات دوره پنجم، هاشمی تلاش کرد جریان نوظهوری را در عرصه کشور وارد کند که این جریان تکنوکرات‌های غرب باوری بودند و نسخه عدول از ارزش‌های انقلاب را تجویز می‌کردند.

این فعال سیاسی ادامه داد: در رقابت‌های دوره ششم مجلس، شدیدترین رقابت سیاسی بین اصلاح طلب و اصولگرا وجود داشت که این سایه رقابت بین جریان اصلاح طلب و اصولگرا در مجلس هفتم، هشتم و نهم نیز وجود داشت.

وی با بیان اینکه انتخابات مجلس دهم سیاسی نیست، تصریح کرد: این دوره انتخابی بر سر موضوع هندسه انقلاب اسلامی است و ما شاهد شکل گیری دو جریان انقلاب و ضد انقلاب خواهیم بود.

رئیس اسبق سازمان بسیج دانشجویی گفت: ویژگی‌های انتخابات در این دوره از مجلس شورای اسلامی بسیار مهم و متراکم است، در هیچ دوره‌ای شاهد این تراکم و ویژگی‌ها نبوده‌ایم.

وی اهمیت راهبردی و تعیین کنندگی این دوره از انتخابات را مهم دانست و گفت: ریل گذاری برای کشور، گفتمان و هویت از جمله دیگر ویژگی های این دوره از انتخابات مجلس است که آثار آن شاید تا 10 سال یا بیشتر باقی بماند. از این رو باید دقت کرد، زیرا انتخاب غلط آثاری ده ساله یا بیشتر برای کشور به وجود خواهد آورد.

سراج گفت: انقلاب اسلامی در صحنه پیش برندگی خود، امروز به بهترین شرایط ممکن رسیده است که در 200 سال گذشته کشور، چنین چیزی وجود نداشته، امروز به اذعان اندیشکده های آمریکایی، ایران در حال پر کردن خلاء های قدرت در منطقه است.

سراج گفت: اشتباهات استراتژیک آمریکایی ها برای جمهوری اسلامی ایران به فرصت تبدیل شده و رهبر انقلاب به بهترین شکل از آن استفاده کردند؛ یک اندیشکده مطالعاتی امریکایی وابسته به جریان جمهوریخواه، ایران را در زمره 8 کشور قدرتمند معرفی کرده است.

سراج گفت: آمریکایی ها از 10 سال پیش این مسئله را پیش‌بینی می‌کردند که جمهوری اسلامی ایران قدرت نوظهور جهانی است.

وی با اشاره به اینکه در حوزه های مختلف با آل سعود و پشتیبان آن یعنی آمریکا و رژیم صهیونیستی در تقابل هستیم، تصریح کرد: پیروزی از آن ایران است، صحنه یمن که بنا بود آل سعود در آن مقاومت را سرکوب کند، امروز به باتلاقی برای عربستان تبدیل شده به طوری که امریکایی ها می گویند یمن، ویتنام آل سعود شده است.

سراج خاطرنشان کرد: بینی آل سعود در یمن به خاک مالیده خواهد شد و ان شاءالله سال آینده پیروزی مقاومت در یمن را جشن خواهیم گرفت.

وی با اشاره به اینکه صحنه دیگر رقابت ما با آل سعود، صحنه جنگ نیابتی است، ادامه داد: برآورد آنها این بود که با حمله به اماکن متبرکه، جنگ 30 ساله ای بین شیعه و سنی درخواهد گرفت، هدف آنها این بود که در جنگ نیابتی، ابتدا 5 استان ایران را درگیر کنند و بعد این درگیری بیشتر شود اما با هوشیاری رهبر انقلاب، جنگ نیابتی برای ما به فرصت تبدیل شد و امروز عمق استراتژیک جمهوری اسلامی ایران را تثبیت کرده است.

رئیس اسبق سازمان بسیج دانشجویی خاطرنشان کرد: آل سعود خود را بازنده این جنگ می داند و در صحنه داخلی هم دچار مشکل شده. پیش بینی ها این است که طی 5 سال آینده و یا کمتر، آل سعود به فروپاشی خواهد رسید.

سراج در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه از جریان نفوذ، آدرس غلط گرفته اند که به دنبال پیدا کردن کلید در آمریکا هستند، گفت: نظم منطقه، مدیریت آمریکا در منطقه را به پایان خواهد رساند و این واقعیت استراتژیک است. از سوی دیگر رژیم صهیونیستی به بدترین شرایط دچار شده و امروز مقاومت نیازی به شلیک موشک ندارد. بلکه کافی است یک چاقو به سمت اسرائیل پرتاب کند.

این استاد دانشگاه افزود: امروز ترکیه دیگر بازیگر منطقه‌ای آمریکا در بدترین شرایط اقتصادی و امنیتی قرار گرفته و آمریکا نقشه فروپاشی عربستان را نیز طراحی کرده است.

وی ادامه داد: آمریکا برای مهار فرصت‌های راهبردی در منطقه، چشم طمع به انتخابات ما دوخته است تا از این طریق در ایران تحول ایجاد کند.

سراج گفت: آمریکا به دنبال این است که از طریق گسترش نفوذ در ایران و ایجاد دوگانگی در جامعه و حاکمیت، ایران را از درون مهار کند و به جای پاسخ دادن در منطقه می‌خواهد پاسخ قدرت یابی ایران را در داخل کشور به ما بدهد.

وی گفت: اگر در آینده شاهد ظهور مجلسی کدخداپذیر باشیم، بدون شک این مجلس تبدیل به گسلی می‌شود که ایران را در برابر قدرتهای جهانی مهار خواهد کرد.

سراج افزود: آمریکا در این مسیر دو معادله را طرح ریزی کرده است. معادله نخست بازگشت پول های بلوکه شده به شرط عقب نشینی از فرصت های منطقه و معادله دوم تحریم های جدید و عدم اجرای آن به شرط عقب نشینی از فرصت های منطقه است.

وی تاکید کرد: انتخابات مجلس دهم اهمیت راهبردی دارد، اگر مجلس با مقتصات سازش پذیری و بزک کردن آمریکا شکل بگیرد، تبدیل به گسلی برای فرصت سوزی ایران خواهد شد.

سراج تصریح کرد: آمریکا دیده است که ایران توانسته قدرت قابل اتکایی شود که روسها با اعتماد به ایران به منازعات منطقه ای آمده اند و وارد ائتلاف چهارگانه علیه تروریسم شده اند، به همین خاطر است که چشم طمع برای مهار ایران به این انتخابات دارد.

وی خاطرنشان کرد: طبق فرمایش رهبر انقلاب این مجلس می‌تواند برای اقتصاد ریل گذاری کند، گفت: مجلس آینده به دلیل برنامه توسعه ششم و جهت گیری های اقتصادی یا اقتصاد مبتنی بر اقتصاد مقاومتی و یا اقتصاد مبتنی بر توسعه را در پیش بگیرد.

سراج گفت: جریانی که به تعامل با کانون های قدرت معتقد است، امروز بر این باور است که باید قراردادهای طولانی مدت با امتیازهای فراوان با طرف غربی منعقد کند تا اگر آمریکا خواست تحریم ها را برگرداند، این قراردادها، اروپائی ها را از ایران برنگرداند. در حالی که این اعتقاد از جریان نفوذ است.

وی ادامه داد: رهبر انقلاب در تبیین شاخص های افراد سالم برای انتخابات مجلس دهم، فرمودند که افراد اسلام کسانی هستند که جلوی فروش کشور را بگیرند. مجلس دهم با نقش نظارتی و تقنینی باید این جریان را مهار کند.

وی گفت: رهبری فرموده‌اند کسانی که سینه خود را سپر اقتصاد کشور کنند، صالح هستند؛ سالانه به اندازه سقوط 60 فروند هواپیما با 300 نفر سرنشین در کشور تلفات زمینی می‌دهیم، آلمان 4 فروند هواپیمای پهن پیکر دارد و فرانسه 8 فروند. ما 12 فروند هواپیمای پهن پیکر خریده‌ایم. این خرید برای مرفهین بی‌درد است.

سراج تصریح کرد: در سه سال گذشته، فرانسه نتوانست هیچ ایر لاینی برای فروش این هواپیماها پیدا کند اما ما همه مزیت‌ها را دادیم تا تعلیق 6 ماهه برای برخی تحریم‌ها بگیریم. تازه فهمیدند که تحریم نرم افزار سوئیفت، پروسه دیگری دارد.

وی خاطرنشان کرد: به همین خاطر برخی امتیازات را به برخی کشورهای دیگر می‌دهند تا تحریم سوئیفت برداشته شود، ما که تولید کننده برنج هستیم، چرا سالانه 300 هزار تن برنج از تایلند وارد می کنیم؟ کشور ظرفیت تولید 30 هزار تراکتور را دارد اما 5 هزار تراکتور از جمهوری چک وارد می‌کنیم چون می‌خواهیم جمهوری چک امتیاز ویژه‌ای برای سوئیفت ایجاد کند.

رئیس اسبق سازمان بسیج دانشجویی افزود: اقتصاد وابسته با توسعه وابسته، کشور را زیر بمباران اقتصادی نگه میدارد، نه تنها از این جنگ خلاص نخواهیم شد، بلکه مجبور خواهیم بود مزیت‌های دیگری به آمریکا بدهیم.

سراج ادامه داد: رهبر انقلاب در دیدار شورای عالی امنیت ملی فرمودند بر اساس سخنان امام، مردم، استقلال کشور، مبارزه با استکبار، مسئله فلسطین و توجه به مستضعفین خطوط اصلی انقلاب است که از ترکیب آن هندسه انقلاب به وجود می‌آید.

سراج ادامه داد: انتخابات مجلس آینده در حوزه هویتی، انتخاباتی است برای هندسه انقلاب، جریانی که معتقد به تعامل با کدخدا و رأس آن اعلام می‌کند بیش از اینکه غرب ترسناک باشد ما امنیتی و ترسناک هستیم و تعامل با آمریکا را کلید حل مشکل می داند، اگر وارد مجلس دهم شود، هندسه انقلاب را تضعیف خواهد کرد.

وی گفت: امروز نبرد با آمریکا، سلطه گران و مبارزه با آل سعود فهم و تبیین جنگ نرم و برنامه آمریکا برای نفوذ در حاکمیت است.

این کارشناس مسائل سیاسی خاطرنشان کرد: اگر نگاهی که معتقد است خودکفایی در کشور مزخرف است، وارد مجلس آینده شود، استقلال کشور تضعیف شده، حوزه علمی رکود یافته و فرار مغزها روند تندتری خواهد یافت.

سراج افزود: جریانی که بر پایه لیبرالیسم غربی است و در خفا لیبرالیسم فرهنگی، اباحه‌گری و ترکیه‌سازی حجاب را ترویج می‌کند، اگر در مجلس حاکم شود، به تدین و پایبندی مبانی اسلامی لطمات بسیاری وارد خواهد کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: مسئله فلسطین، مسئله مهم جهانی است، اما کجای جریان توسعه‌گرا قرار دارد؟ معیشت مردم به عنوان مسئله اصلی کجای جریان توسعه گرا است؟ در حالی که در این جریان اولویت اقشار مرفه مردم هستند؛ سفره معیشت مردم 12 برابر کوچکتر شده است.

رئیس اسبق سازمان بسیج دانشجویی ادامه داد: 2 سال ظرفیت کشور معطل نتیجه مذاکرات بود و در دو سال آینده هم هیچ برنامه ای وجود ندارد. با این حال ادعا می‌کنند که برجام را خدا آورده است، این یک تصویرسازی غلط است. هیچگاه سنت الهی، مومنین را نادیده نمی‌گیرد.

سراج ادامه داد: جریان دانشجویی در کشور ما پرچمدار و پیشرو بوده است، باید جلوی انحراف از هندسه انقلاب توسط دانشجویان گرفته شود، مطالبه‌گری صریح از اصول این هندسه باید بیش از پیش مشاهده شود و دانشجویان با فشار کسی از صحنه خارج نشوند.

وی در خاتمه گفت: جای افسر جوان جنگ نرم در قرارگاه‌ها نیست، وسط میدان نبرد و در جامعه باید حضور داشته باشند. همانطور که در فتنه آمریکائی 88 تمام ظرفیت نیروهای انقلاب در دانشگاه ها به وسط جامعه آمد و موجی به وجود آورد که کوبنده شد.

نوع مطلب : بهتربشناسیم(سیاسی)، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 22 بهمن 1394
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات