۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن
از شعار تا ایدئولوژی؛
زنده باد «مرگ بر آمریکا»
آنچه غرب در برخورد با آن عاجزانه به زانو در می‌آید و به ناتوانی خود اعتراف می‌کند، بخاطر رهبر، دولت و ملتی است که نه به خاطر منفعت و مصلحت که به خاطر ایمان و عقیده به حرکت در می‌آیند.

سرویس سیاسی جام نیـوز: بارها شنیده ایم که در مناسبت‌ها و موقعیت‌های مختلف، سران آمریکا و انگلیس و رژیم غاصب صهیونیستی از شعار "مرگ بر آمریکا، اسرائیل و انگلیس" گلایه کرده اند و آن را دلیلی بر دشمنی ملت ایران با خود و توجیهی برای فعالیت‌های ضد ایرانیشان دانسته اند.

 

از سوی دیگر بارها در سخنان و اظهارات بزرگان نظام به این مطلب اشاره شده که منظور ما از "مرگ بر آمریکا" مردم آمریکا نیستند و ما با آن‌ها مشکلی نداریم و خواهان مرگ آنان نیستیم، بلکه در حقیقت منظور نظر ما دولتمردان و سیاستمداران مستبد و زورگوی غربی هستند، سیاستمدارانی که از تمامی اعمالشان بی توجهی به خواست مردم کشورشان و بی اهمیت بودن افکار عمومی دنیا برایشان کاملا هویداست؛ پس چرا این شعار تا این حد برایشان مهم است و چرا تمامی تلاش خود را می کنند تا طرفدارانشان در ایران و سیاستمداران کدخداپرست و غرب زده نهایت سعی خود را بکنند و حتی با پرداخت هزینه ای سنگین این شعار را از فرهنگ انقلابی ایران حذف نمایند؟

 

جواب این سؤال بسیار ساده است؛ به این خاطر که "مرگ بر آمریکا" نه یک شعار، که یک "ایدئولوژی" است.

 

در تمامی دنیا مبنا و محور تصمیمات رهبران کشورهای مختلف و سیاستمداران صاحب قدرت، "منفعت" است. آنانی که صادق اند، منفعت و مصلحت کشور خود را دنبال می کنند و آنانی که فاسداند به دنبال منفعت شخصی خود هستند. برخورد غرب و سیاستمداران غربی با این گونه افراد ساده است، کافی است در وهله اول آنان را مجبور به پذیرش خواست خود کنند، از تهدید و ارعاب گرفته تا باج خواهی و حتی حمله نظامی و فشار بین المللی ابزارهای این مرحله اند. در وهله بعد می توان آن‌ها را تطمیع نمود و با دادن پول و قدرت و امتیاز، آن‌ها را خرید و به تبعیت و یا عدم مخالفت ترغیب نمود.

 

آنچه غرب در برخورد با آن عاجزانه به زانو در می‌آید و به ناتوانی خود اعتراف می‌کند، رهبر و دولت و ملتی است که نه به خاطر منفعت و مصلحت که به خاطر ایمان و عقیده به حرکت در می‌آید.

 

اینکه غرب به این شدت بر روی اسلام‌هراسی سرمایه گذاری کرده و با این حرارت ایران را به عنوان محور شرارت معرفی می‌کند و از تمامی پتانسیل خود برای رویارویی با ایران و اسلام شیعی استفاده می کند به این دلیل است که رهبر ایران مبنای تصمیمات خود را نه منفعت و مصلحت که حق و حقیقت قرار داده و مردم ایران با تبعیت از رهبر شجاع و بصیر خود به هیچ رو حاضر به کوتاه آمدن در مقابل حقیقت ظالم و زیاده خواه آمریکا و غرب نیستند و این بدان معناست که نه جنگ 8 ساله و نه تحریم 37 ساله و نه تهدید به حمله 15 ساله و نه رفع تحریم و دادن امتیاز، هیچکدام باعث نمی شود که چشم خود را به روی حقیقت ماهیت امپریالیستی و ظالم آمریکا ببندند و آمریکا را ولو در کلام به عنوان دشمن خود معرفی نکنند.

 

آمریکا در حال حاضر به همان میزان که از ایران می‌هراسد، از انتشار تفکر "مقاومت" وحشت دارد، تفکری که به هیچ وجه حاضر به مصالحه بر سر اصول نیست و حتی اگر بر سر میز مذاکره حاضر شود، حتی اگر برخی سیاستمدارانش تصادفا با مقامات آمریکایی دست دوستی بدهند و حتی اگر برخی بزرگانش درخواست حذف مثلا "شعار" و در حقیقت "ایدئولوژی و اعتقاد" مرگ بر آمریکا را ولو به صورت موقت طرح نمایند، حاضر به کوتاه آمدن از موضع بر حق خود نیست وهمچنان معتقد است که آمریکا تا زمانی که در دنیا به ظلم و غارتگری و کشتار بیگناهان مشغول باشد، تا زمانی که پول و سلاح های آمریکایی در دست رژیم غاصب صهیونیستی و تکفیری‌های اسلام‌ستیز (و به قول آمریکا "میانه رو") داعش و النصره و عربستان سعودی باعث کشتار مردم بیگناه شوند، همچنان دشمن ما به حساب می‌آید و ما با تمام توان، خشم خود را با شعار "مرگ بر آمریکا" بر سر آنان و کدخداپرستان غرب زده فریاد خواهیم کشید.

 

اگر می‌بینیم غرب این چنین مشتاق حذف این شعار است، به این خاطر است که به دیگر گروه‌های مقاومت القا کند که ایران نیز مانند دیگر کشورها و رهبر ایران مانند دیگر سیاستمداران اهل معامله و منفعت طلب‌اند و تنها دلیل مخالفت آنها با آمریکا کسب منفعت بوده و اکنون که تا حدودی این خواسته محقق شده، دیگر دشمنی ایران با غرب معنایی ندارد و چه بسا پس از آمریکا زمانی برسد که ایران با رژیم صهیونیستی نیز بر سر میز مذاکره نشسته و حاضر به پذیرش اسرائیل به عنوان یک کشور شود و این همان دلیلی است که باعث می شود عقیده ما برای همیشه و تا هر زمان که استکبار جهانی در حال ظلم و زورگویی است "مرگ بر آمریکا" باشد.

 

حضرت امیر (علیه السلام) هنگامی که تازه به حکومت رسیدند با معاویه اعلام جنگ نمودند. بسیاری از نزدیکان حضرت از ایشان خواستند که به حکم "مصلحت" برای مدت زمان کوتاهی از دشمنی با معاویه که مدت‌ها بود حاکم شام بوده و دارای قدرت و نفوذ بود پرهیز نمایند تا پایه‌های حکومت حضرتشان محکم شده و قدرت بیشتری برای رویارویی با معاویه به دست آورند، اما حضرت علی (علیه السلام) حاضر به پذیرش معاویه ظالم به عنوان کدخدای شام نشدند و با همان بضاعت موجود به جنگ ظلم رفته و اگر حماقت و ساده اندیشی و ذلت پذیری برخی به ظاهر یاران ایشان نبود، به لطف خدا و یاری الهی که وعده اش به حق طلبان داده شده، کار معاویه در همان نبرد صفین یکسره شده بود. همان تفکری که آن روزخواهان سازش امیرالمؤمنین (ع) با معاویه بود امروز خواهان سازش با آمریکا و حذف شعار مرگ بر آمریکاست.

نوع مطلب : اخبار مهم به روز و به ساعت، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 22 بهمن 1394
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات