۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن
4 برش از نشست دیروز وزیر نفت

چرخش‌های ۱۸۰درجه‌ای آقای‌وزیر در یک نشست خبری / اگر حرف “زنگنه” را قبول کنیم پس چرا…

زنگنه

اگر حرف وزیر نفت را قبول داشته باشیم، این پرسش مطرح است اگر قراردادی آماده نیست، دلیل اصرار برای رونمایی از آن ها در لندن طی یکسال اخیر چیست؟ واژه «رونمایی از IPC» واژه ای است که توسط وزارت نفت بکار برده می شود. از سوی دیگر، اگر قراردادی آماده نشده است چطور می توان روی ۲۰ ضمیمه آن وقت گذاشت و کار کرد؟


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اصولگرایان ،نشست خبری وزیر نفت روز گذشته برگزار شد؛ زنگنه با متانت به پرسش های خبرنگاران پاسخ داد، گاهی بغض کرد و گاهی صدای اعتراض خود را بالا برد اما هر چه که بود او پاسخ داد. تسلط فوق العاده وی به پرسش ها و قدرت نرم کنندگی اش ولی چند تناقض جدی به همراه داشت. او که در مصاحبه های پیشین و سخنرانی هایش مواضعی روشن و شفاف گرفته بود، در نشست دیروز چرخشی ۱۸۰ درجه داشت که کمتر کسی متوجه آن شد.

۱- کارت سوخت
او در نشست دیروز گفت موافق برچیده شدن کارت سوخت است؛ او گفت موافق تداوم استفاده از این کارت ها به دلیل هزینه های بالای این کار و عدم استفاده از اطلاعات تولیدی آن در سال های قبل نیست!

این در حالی است که زنگنه در برنامه «اقتصاد ایران» شبکه ۵ سیما نیز در تاریخ ۱۸ خرداد امسال گفته بود: «نمی خواهیم کارت سوخت را حذف کنیم چرا که اطلاعات مناسبی می دهد».

او در نشست شهریور ماه خود نیز بشدت از کارت سوخت دفاع کرد و گفت که وزارت نفت به دنبال حفظ سامانه کارت سوخت است و از کارشناسان خواسته است پیشنهادات خود را ارائه کنند. زنگنه در همان نشست گفت: «ما علاقه داریم که کارت هوشمند سوخت حفظ شود و برای اینکار می‌توانیم بگوییم کارت جایگاه‌داران اصلاً نباشد یا محدود شود.»

۲- محدودیت منابع مالی
زنگنه که به وزارت رسید، گذشته را هدف گرفت؛ او می گفت مشکل پارس جنوبی پول نیست، سوءمدیریت است. او تصریح کرد با مدیریت درست می خواهد پارس جنوبی را تمام کند. از منابع صندوق توسعه ملی بهره برد و کار را با سرعت اندک تر از گذشته به پیش برد و بازهم تاکید کرد مشکل پارس جنوبی کمبود منابع مالی نیست:« هیچ محدودیتی برای تأمین و پرداخت منابع، با توجه خوبی که مجلس شورای اسلامی به این طرح ها داشته است، نداریم.»

هرچند که شیخ الورزا می خواست طوری عنوان کند که در دولت قبل به دلیل سوءمدیریت، پول ها حیف شده است و با مدیریت جدید، همه چیز درست می شود ولی ناگفته پیداست او نیز می داند چه مشکلاتی ۵ سال اخیر نفت را آزار داده است.  زنگنه حالا دیروز اعتراف کرد که مشکل اصلی پارس جنوبی محدودیت منابع مالی است.

این در حالی است که وزیر نفت، بارها از ۳ برابر شدن هزینه پروژه در دولت قبل انتقاد کرده بود ولی ناخواسته پیش از بهره برداری رسمی فازهای ۱۵ و ۱۵ گفت: با لغو تحریمها، هزینه پروژه‌ها که در سالهای تحریم چند برابر شده بود، نصف می شود.

۳- صندوق توسعه ملی
وزیر نفت که چندی پیش عنوان کرده بود صندوق توسعه ملی پولی در بساط ندارد که به پروژه های نفتی اختصاص دهد، حالا از دریافت ۱۵ تا ۲۰ میلیارد دلار از منابع این صندوق خبر داده است.

زنگنه یکی از ضوروت های جذب شرکت های خارجی در صنعت نفت را مشکلات مالی و عدم وجود منابع عنوان می کند و در اتاق بازرگانی تهران می گوید:«می گویند بروید از صندوق توسعه ملی پول بگیرید، این صدوق که پولی ندارد به ما بدهد.»
اینک همان صندوق بی پول قصد دارد حدود ۲۰ میلیارد دلار در اختیار وزارت نفتی قرار دهد که طی دو سال گذشته، روی خوشی به آن نشان داده است.

۴- قراردادهای نفتی
مهم ترین بخش از صحبت های بیژن نامدار زنگنه مریوط به IPC بود. وزیر نفت می گوید اصلا قراردادی تنظیم نشده است که بخواهد با آن مخالفت شود. فقط پیش نویسی است که به نسخه چهارم رسیده و تا اینجای کار مورد تایید وزارت نفت و شرکت ملی نفت ایران قرار نگرفته است. به بیان ساده تر، بیش از دو سال از آغاز بکار کمیته بازنگری قراردادهای نفتی می گذرد اما هنوز قراردادی تدوین نشده و همه در سطح پیش نویس باقی مانده است.

اگر حرف وزیر نفت را قبول داشته باشیم، این پرسش مطرح است اگر قراردادی آماده نیست، دلیل اصرار برای رونمایی از آن ها در لندن طی یکسال اخیر چیست؟ واژه «رونمایی از IPC» واژه ای است که توسط وزارت نفت بکار برده می شود. از سوی دیگر، اگر قراردادی آماده نشده است چطور می توان روی ۲۰ ضمیمه آن وقت گذاشت و کار کرد؟ علی کاردر معاون سرمایه گذاری شرکت ملی نفت چندی پیش گفته بود که در حال تکمیل ضمائم قرارداد هستیم که نشان می دهد قرارداد نهایی شده است که بر مبنای آن، بر ضمائم کار می شود.

اگر حرف وزیر نفت را قبول داشته باشیم این سوال به ذهن متبادر می شود که چگونه قرار گذاشته شده اردیبهشت ۹۵، چند پروژه در قالب IPC به مناقصه برود و ۱۵ میدان قراراست روی میز IPC برود که در میان آن ها، توسعه چند میدان مستقل دیده می شود؟

اگر حرف وزیر نفت را قبول داشته باشیم، چگونه می توانیم قبول کنیم همه موارد مربوط به قرارداد با همه جزئیاتش ظرف ۴ ماه آماده می شود؟

اگر حرف وزیر را قبول داشته باشیم، باید روشنگری کرد که آیا می توانیم باور کنیم قراردادهای ارسالی به نهادها که امضای وزیر نفت را پای خود دارد، تنها یک پیش نویس تایید نشده است؟

اگر حرف وزیر را قبول داشته باشیم پس چه می شود که دستور داده می شود تا «قراردادهای» نفتی به مجلس تحویل شود؟ سید مهدی حسینی چندی پیش رسما اعلام کرد که از دولت تکلیف شده است IPC محرمانه باشد.

آنچه از صحبت های دیروز وزیر نفت در باره قراردادهای نفتی شنیده شد، قطعا می تواند در بهینه سازی مدل جدید قراردادهای نفتی موثر باشد اما بدون تردید نمی توان از تناقضات نگفت؛ البته یک نکته بسیار مثبت در صحبت های اخیر وزیر دیده می شود، او دیگر به مانند بیع متقابل به پیش نمی رود و در ظاهرهم که شده به دغدغه ها و انتقادات مطرح شده با خونسردی پاسخ می دهد و با آن ها به جلسه می رود.

منبع: جهان

نوع مطلب : بهتربشناسیم(سیاسی)، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 22 بهمن 1394
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic