۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن
بیعت دوباره با انقلاب و امام(ره) در راهپیمایی ۲۲ بهمن

فردا ببینید پاسخ ملت به۳ سال بزک آمریکا/اولین مرگ بر آمریکای دشمن شکن در پسا‌برجام

images

فردا اولین راهپیمایی ۲۲ بهمن است که در پسابرجام(!) برگزار می‌شود. فردا ملت ما با حضور خویش، بر این فرمایش حکیمانه شهادت می‌دهند که «آمریکا مصداق اتمّ و کامل استکبار است و مبارزه با استکبار تعطیل‌بردار نیست.»


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اصولگرایان ،فردا را باید دید. گویا حیدر کرار(ع) است که رجز می‌خواند. «ما غرش نمی‌کنیم مگر که بباریم و نمی‌باریم مگر اینکه سیل جاری سازیم». فردا که جویبارهای جاری مردم به هم برسند و امواج خروشنده و توفنده آنها از خیابان‌ها سرریز شود، آنگاه در سی‌وهشتمین جشن پیروزی انقلاب اسلامی این راز بهتر گشوده می‌شود که چرا که انقلاب ایران کهنه نمی شود و جشن و راهپیمایی ۲۲ بهمن چرا هرگز سیمای تکراری یا رسمی بودن به خود نمی‌گیرد؟ اینجا درست مانند محرم و عاشورای امام حسین(ع)، مردم خود میزبان و میهمان مراسمند، همچنان که با هر تنوع ظاهر، عاشق پاکباخته انقلابند چنان که فدایی سالار شهیدانند.
۲۲ بهمن همچنان که جشن است، جهاد است. و چنان که خاطره خطر است، جاری پرطراوت تاریخ در امروز و فردای ملت ماست. جشن است اما نه از جنس جشن‌ها و کارناوال‌های رایج دنیا که افراد را بی‌خیال و غافل می‌کند. این جشن از جنس ذکر است، عین یادآوری عبرت‌ها و درس‌ها و تلخ و شیرین‌های ایام اللهی است که کمر طاغوت و استکبار را با هم شکست. ۲۲ بهمن هر سال نو به نو، به اراده و عزم مردم، ظهور و بروز پیدا می‌کند تا از یاد نبریم جهنمی را که ساواک آمریکایی بر کشور حاکم کرده بود و اختناق تا کجا بود. از یاد نبریم چگونه سد جنایت و شقاوت رژیم دست‌نشانده شیطان بزرگ را شکستیم و چگونه حتی یک سال بدون خباثت و دشمنی دشمن شماره یک ملت‌ها در این ۳۷ سال سرنکردیم.
فردا روز هنرنمایی و قدرت نمایی خود مردم است. به تعبیر رهبر معظم انقلاب پس از ۲۲ بهمن سال گذشته «هرجا صحنه به مردم سپرده شد، انگیزه‌های مردمی و نیروهای متنوع کارها را پیش برد.»
فردا البته یک ویژگی مهم دیگر هم دارد و آن اینکه دوست و دشمن خواهند دید بزک شیطان بزرگ در این ۳ سال به ویژه از سوی حلقه‌های مأموریت‌دار، کمترین خللی در اراده و ایمان مردم ما پدید نیاورده و ملت ما دست بسته نیست. «شما در ۲۲ بهمن ان‌شاءالله خواهید دید ملت ایران چه خواهد کرد و چه حضوری خواهد داشت. آن وقت معلوم می‌شود آیا دست ملت ایران ]آن‌گونه که معاون خزانه‌داری آمریکا به گزافه ادعا کرد[ بسته است؟ دست ملت ایران بسته نیست و ایران را در عمل نشان داده است.»
معجزه حضور چهار نسل
هر اتفاق مهمی در گذر ایام و سال‌ها کهنه می‌شود مگر ایام‌الله، روزهای خدایی. ۲۲ بهمن که ولایت حق و برائت از شیاطین را در تار و پود خود دارد، از همین جنس است. ۲۲ بهمن حقیقتا عید است، عید غدیر انقلاب ماست. رهبر معظم انقلاب در دیدار فرماندهان و کارکنان نیروی هوایی ارتش در این باره ‌فرمودند: «حقیقتا ملت ما در طول این ۳۷ سال، این روز ] ۲۲ بهمن[ را به معنای یک عید واقعی گرامی داشته است. عید یعنی آن مناسبتی که هر سال تکرار می شود؛ ریشه «عید» از «عود» است؛ یعنی هر سال یک روزی را به یک مناسبتی تکرار می‌کنیم. تکرار شادمانه؛ این تکرار شادمانه نسبت به روز بیست و دوم بهمن که روز پیروزی انقلاب تعیین شده، هر سال با قوت و قدرت ادامه داشته. این در ایران و در همه جهان بی‌نظیر است؛ یعنی کشورهایی داشته‌ایم که انقلاب کرده‌اند]اما[ سالگرد انقلاب با حضور مردم و با این حجم عظیم درسرتاسر کشور در هیچ جای دنیا نیست. در کشورهای انقلابی، سالگرد انقلاب را گرامی می‌دارند؛ یک عده‌ای آنجا روی آن ایوان می‌ایستند، یک عده هم می‌آیند جلویشان رژه می‌روند؛‌ این می‌شود سالگرد انقلاب؛‌ مردم هم مشغول کار خودشان هستند. دراینجا سالگرد انقلاب به وسیله مردم اساسا بزرگداشت می‌شود و نگاهداشت می‌شود، گرامی داشته می‌شود.‌ شاید نیمی از کسانی که امسال در بیست‌ودوم بهمن شرکت می‌کنند، کسانی هستندکه بیست‌و دوم بهمن (۵۷) را اصلا ندیده‌اند و سن آنها اقتضا نمی‌کند؛‌ مال بعد از بیست‌ودوم بهمن (۵۷) هستند اما شرکت می‌کنند. در واقع این بازآفرینی انقلاب است؛ این حضور را مردم در این ۳۷ سال حفظ کرده‌اند، ‌امسال هم خواهید دید که به توفیق و فضل الهی حضور مردم در خیابانها حضور چشمگیر و دشمن‌شکنی خواهد بود.»
فردا چهار نسل از فرزندان انقلاب با ۴۰ سال فاصله سنی یکی شدن ذیل پرچم انقلاب را به نمایش می‌گذارند، حاکی از این که پیران ما برنا دلند و جوانان ما در شناخت دوست و دشمن تجربه پیران و پیش‌کسوتان را دارند.
اولین مرگ بر آمریکای دشمن شکن
در پسا‌برجام
فردا اولین راهپیمایی ۲۲ بهمن است که در پسابرجام(!) برگزار می‌شود. فردا ملت ما با حضور خویش، بر این فرمایش حکیمانه شهادت می‌دهند که «آمریکا مصداق اتمّ و کامل استکبار است و مبارزه با استکبار تعطیل‌بردار نیست.» آنان که خیال می‌کنند یا به عمد در این دروغ می‌دمند که دوره مبارزه با شیطان بزرگ و دوره انقلابی‌گری سپری شد و فصل دوستی با آمریکا – رعیتی کدخدا!- است، خواهند دید و شنید که اکنون بهار دوباره منطق قرآنی و اسلامی و ملی «مرگ بر آمریکا»ست.
ماجرا به دو سال و نیم پیش برمی‌گردد، هنگامی که در شروع مذاکرات، مردم با شگفتی تمام دیدند کسانی از تابلوهای «صداقت آمریکایی» ترش می‌کنند و به جعل خاطره افتاده‌اند که بله! امام خمینی(ره) ‌هم قائل به شعار مرگ بر آمریکا نبود و در سال‌های پایانی به دنبال حذف این شعار بود! پس از آن هم اوباما «بسیار مودب» معرفی شد و کسانی با هیجان‌زدگی گفتند «تابو شکست» و از این قبیل. این بار نسل سومی‌های انقلاب بودند که با صحیفه خوانی، ادبیات انقلابی حضرت روح‌الله(ره) در همان سال پایانی حیات مبارک ایشان را بازخوانی کردند؛ بت‌شکنی که می‌فرمود «آمریکا شیطان بزرگ است»، «آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند» و «ما را نترسانید از اینکه نظامی می‌آوریم، ما نظامی‌های شما را اینجا دفن می‌کنیم.»
«امروز غرب و شرق به خوبی می‌دانند که تنها نیرویی که می‌تواند آنان را از صحنه خارج کند، اسلام است. آنها در این ده سال انقلاب اسلامی ایران ضربات سختی از اسلام خورده‌اند و تصمیم گرفته‌اند که به هر وسیله ممکن آن را در ایران که مرکز اسلام ناب محمدی است نابود کنند… نفوذی‌ها بارها اعلام کرده‌اند که حرف خود را از دهان ساده‌اندیشان موجه می‌زنند… من بارها اعلام کرده‌ام که با هیچ‌کس در هر مرتبه‌ای که باشد عقد اخوت نبسته‌ام. چارچوب دوستی من در درستی راه هر فرد نهفته است. دفاع از اسلام و حزب‌الله اصل خدشه‌ناپذیر سیاست جمهوری اسلامی است. ما باید مدافع افرادی باشیم که منافقین سرهاشان رادر مقابل زنان و فرزندانشان در سر سفره افطار گوش تا گوش بریدند. ما باید دشمن سرسخت کسانی باشیم که پرونده‌های همکاری آنان با آمریکا از لانه جاسوسی بیرون آمد. ما باید تمام عشقمان به خدا باشد نه تاریخ. کسانی که از منافقین و لیبرال‌ها دفاع می‌کنند، پیش ملت عزیز و شهید داده ما راهی ندارند. اگر ایادی بیگانه و ناآگاهان گول خورده که بدون توجه بلندگوی دیگران شده‌اند، از این حرکات دست برندارند، مردم ما آنها را بدون هیچ‌گونه گذشتی طرد خواهند کرد… من بار دیگر از مسئولین بالای نظام جمهوری اسلامی می‌خواهم که از هیچ کس و از هیچ‌چیز جز خدای بزرگ نترسند و کمرها را ببندند و دست از مبارزه و جهاد علیه فساد و فحشای سرمایه‌داری غرب و پوچی و تجاوز کمونیزم نکشند که ما هنوز در قدم‌های اول مبارزه جهانی خود علیه غرب و شرقیم.»
– «باید به آن آخوند مزدور که فریاد مرگ بر آمریکا و اسرائیل و شوروی را خلاف اسلام می‌داند گفت تأسی به رسول خدا و متابعت از امر خداوند تعالی خلاف مراسم حج است؟ آیا تو و امثال تو آخوند آمریکایی فعل رسول‌الله – صلی‌الله علیه و آله وسلم- و امر خداوند را تخطئه می‌کنید، و تأسی به آن بزرگوار و اطاعت فرمان حق تعالی را برخلاف می‌دانید؟»
– «دست نشاندگان آمریکا آتش زدن پرچم آمریکا را به حساب آتش‌زدن حرم و شعار مرگ بر شوروی و آمریکا و اسرائیل را به حساب دشمنی با خدا و قرآن و پیامبر گذاشته‌اند. ان‌شاءالله ما نخواهیم گذاشت از کعبه و حج، این منبر بزرگی که بربلندای بام انسانیت باید صدای مظلومان را به همه عالم منعکس سازد و آوای توحید را طنین اندازد، صدای سازش با آمریکا و شوروی و کفر و شرک نواخته شود و از خدا می‌خواهیم که قدرت را به ما ارزانی دارد که نه‌تنها از کعبه مسلمین، که از کلیساهای جهان نیز ناقوس مرگ آمریکا و شوروی را به صدا درآوریم.»
– «خط این بود که اصلا آمریکا منسی بشود. یک دسته شوروی را طرح می‌کردند تا آمریکا منسی بشود، یک دسته الله‌اکبر را کنار می‌گذاشتند، سوت می‌زدند و کف می زدند، آن هم روز عاشورا. خط این بود که این قضیه مرگ بر آمریکا منسی (فراموش) شود.»
– «همین قول مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل و مرگ بر شوروی، برای آنها مرگ می‌آورد.»
دین و انقلابیگری به کنار
عقل و وجدان چه می‌شود؟!
فردا ملت بزرگ و عزتمند ایران در حالی با آرمان‌های بلند امام(ره) و انقلاب اسلامی بیعت تازه می‌کنند که دشمنی مستکبران جهان با آنان و انقلاب عزیزتر از جانشان وارد فاز تازه‌ای از شیطنت- تهدید و تطمیع توأمان در کنار به خدمت گرفتن جریان بزک‌کار- شده است. تصویب و اعمال تحریم‌های تازه که از مرز ۱۵۰ مورد فراتر رفته در همین ۳۰ ماه گذشته به ویژه یکی دو ماه اخیر آن هم با ادبیاتی نظیر اینکه ایرانی‌ها از تروریسم حمایت می‌کنند، فشار ما آنها را مجبور به مذاکره کرد، همه گزینه‌ها روی میز است، برای مذاکره و تعامل دست از انقلاب و نفوذ انقلابی بردارید و…، برای سنجش نتیجه فشار و تهدید و تطمیع علیه ملت ایران است تا در صورت دریافت واکنش مطلوب آمریکا بر دامنه و شدت این مدل تهدید و فریب بیفزایند. از این جهت ۲۲بهمن امسال در نگاه ناظران ودوستان و دشمنان ملت ایران اهمیت مضاعف دارد.
در مقابل، برای مردم ما هم مهم است که حیات و عزت و استواری و شادابی و ذلت‌ناپذیری خود را به رخ بکشند و به دوست و دشمن با صدای رسا بگویند هویت واقعی ملت ایران، هویت ممتاز «انقلابی-ضداستکباری» است نه آن هویت جعلی که مزدوران خط تحریف و تحقیر به موازات فشار تحریم می‌بافند. فردا روز بیعت مجدد با انقلاب و اعلام برائت و انزجار از همه بزک‌کنندگان شیطان بزرگ است. به تعبیر رهبر معظم انقلاب در دیدار اقشار مختلف مردم (۱۸ شهریور ۹۴):
«امام بزرگوار فرمود ‌آمریکا شیطان بزرگ است. این شیطان بزرگ خیلی حرف پرمغزی است. رئیس همه شیطانهای عالم، ابلیس است؛ اما ابلیس بنا به تصریح قرآن، تنها کاری که می‌تواند بکند این است که انسانها را اغواء می‌کند؛ بیشتر از اغواء کاری نمی‌تواند بکند؛ انسانها را اغواء می‌کند، فریب می‌دهد، وسوسه می‌کند؛ اما آمریکا، هم اغواء می‌کند، هم کشتار می‌کند، هم تحریم می‌‌کند، هم فریب می‌دهد، هم ریاکاری می‌کند؛ پرچم حقوق بشر را بلند می‌کند، ادعای طرفداری از حقوق بشر می‌کند ]اما[ هر چند روز یک بار در خیابان‌های شهرهای آمریکا یک بی‌گناهی، یک بی‌سلاحی به دست پلیس آمریکا به خاک و خون می‌غلتد؛ غیر از بقیه جنایات و فجایعشان. این هم رفتارشان در ایران در دوران رژیم طاغوت و جنگ‌آفرینی‌هایشان، جنگ‌افروزی‌هایشان، به راه انداختن جریان‌های جنگ‌افروز از قبیل همین‌هایی که حالا در عراق و سوریه و بقیه جاها مشغول خرابکاری هستند؛ اینها کارهای آمریکا است. حالا بعضی‌ها اصرار دارند این شیطان بزرگ را با این خصوصیات- که از ابلیس بدتر است. بزک کنند و به شکل فرشته وانمود کند.. چرا؟ دین به کنار، انقلابیگری به کنار؛ وفاداری به مصالح کشور چه می‌شود؟ عقل چه می‌شود؟ کدام عقلی و کدام وجدانی اجازه می‌دهد که انسان قدرتی مثل قدرت آمریکا را به عنوان دوست، به عنوان مورد اعتماد، به عنوان فرشته نجات انتخاب بکند؟»
واقعی‌ترین تصویر
از ملت ایران
فردا را دوست و دشمن به خاطر بسپارند؛ ۲۲ بهمن ۱۳۹۴. انقلاب اسلامی پایان‌ناپذیر است چون ریشه در قلب‌های پرحرارت مردم دارد و خود مردم پای کارآنند. و ملت ایران شکست‌نا‌پذیر و ذلت‌نا‌پذیر است، چون با تمام وجود دل به آرمان‌های انقلاب سپرده است. فردا ۲۲ بهمن روز ابراز تشخص و کرامت و بزرگی ملتی است که به تأسی از امام حسین علیه‌السلام می‌گوید «هیهات مناّالذّله». فردا جلوه واقعی‌ترین تصویر از آفتاب ملت انقلابی ایران با پیام «مرگ بر آمریکا»ست.

منبع:کیهان

نوع مطلب : اخبار مهم به روز و به ساعت، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 21 بهمن 1394
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات