۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن
درس های انقلاب اسلامی

 مرتضی طلایی

به خواست خدا، دشمن نشانه های حضور و هم بستگی را در تظاهرات ۲۲ بهمن و حضور پای صندوق های رای در ۷ اسفند امسال خواهیم دید.


به گزارش خبرگزاری تسنیم متن یادداشت مرتضی  طلایی با عنوان "درس های انقلاب اسلامی"به شرح ذیل می‌باشد:

همه ساله به ایام دهه فجر که نزدیک می شویم در خصوص انقلاب اسلامی و چرایی و توصیف ابعاد آن باتحلیل ها، تجلیل ها و نقدهای متعددی در سطح رسانه های اجتماعی و خبری مواجه می شویم.

برخی سعی می کنند که در تحلیل چرایی آن به سمت نظریه های نوسازی، برخی به سمت نظریه های اقتصادی، برخی به سمت فرضیه ها توطئه و برخی هم نظریه های اجتماعی را مطرح می کنند.

هرچند که بررسی و نقد هر کدام از این ها در این مختصر امکان پذیر نیست ولی می توان با بیان یک پیشینه ی تاریخی راهی به سوی بررسی بهتر و دقیقتر چرایی وقوع انقلاب اسلامی و روی کارآمدن یک نظام اسلامی و بایسته های پایداری و ادامه آن مسیر پیدا کرد.

مطالعه و بررسی پیشینه ی یک صد ساله مبارزات ملی و جریانی ایرانیان با نظام های استبدادی نشان می دهد که عمده نارضایتی هایی که مردم با آن دست و پنجه نرم می کردند ناشی از بی بند و باری حکومت ها در رفع نیاز های اساسی جامعه از یک سو و بی توجهی آن ها به اسلام و ممانعت در برگزاری مراسم و آیین های مذهبی بوده است.

یعنی جامعه به طور عمده در انجام امور، دو متغییر عمده ی 1- کارآمدی و 2- اسلام گرایی را مد نظر داشته است.

با این برداشت است که می توان یکی از مهمترین دلایل شکست نهضت مشروطه را کنار گذاشتن روحانیت از صف مبارزه با سلسله قاجاریه دانست. نهضت مبارزه با رژیم پهلوی نیز تا زمانی که پیوندی با جریان اسلامی پیدا نکرده، همواره، به بدترین شکل دچار سرکوب و شکست شده بود.

تاریخ نشان می دهد که گمشده تحقق انقلاب مردم تا قبل از دهه 50 اسلام بوده است. عمده روشنفکرانی که در آن زمان به تحلیل لوازم شکل گیری انقلاب در کشور ایران می پرداختند ضرورت حضور بعد اسلامی آن را نادیده گرفته و حتی از این ناحیه هیچ تهدیدی را نیز برای رژیم قائل نبوده اند البته نباید تاثیر نوع نگاه برخی از عالمان دینی آن دوران را نادیده گرفت. چرخش مرجعیت عالم تشییع به سمت حضرت امام خمینی(ره) جریان مبارزه با رژیم استبدادی شاه را دگرگون کرد.

جریان ها و گروهک هایی همچون توده ای ها، مجاهدین خلق، جبهه ملی ها و ... که هر کدام خود را به نوعی سردمدار مبارزه با استبداد می دیدند، در بطن ورود حضرت امام(ره) به مبارزه، از چشم و نظر افتادند هر چند که بعد ها با سهم خواهی از انقلاب شروع به بزرگنمایی نقش خود و  ترور و ایجاد خشونت در جامعه کردند.

ولی حقیقت این است که ورود روحانیت به جریان مبارزه با رژیم شاه بود که توانست پایه های قدرت رژیم پهلوی را لرزان نموده و منهدم سازد.

به عبارت بهتر وقوع انقلاب اسلامی مدیون مردم و اسلام است.  مردم به حقیقت دریافته بودند که دیگر خواهان رژیم شاه با آنهمه ناکارآمد ی و فساد نیستند. مردم خواسته ها و نیاز های متعددی داشتند که استبداد شاهنشاهی تاب و توان  تحمل و تحقق آن را نداشت.

فروش بی مهابای نفت و تبدیل کشور به قبرستان سلاح های باد کرده ی غربی ها علاوه بر این که به عامل اصلی حضور خارجی ها خصوصا آمریکایی ها در کشور منجر شد، رشد واقعی و توسعه ی زیر بنایی کشور را با محدودیت های جدی مواجه ساخت.

تاکید بیش از حد شاه بر نظام گری و نیاز بیش از حدش به حمایت های خارجی عملا او را از مردم، روحانیت، نخبگان و تحصیلکرده ها دور کرده بود. خود رایی و یکه انگاری در تدوین سیاست ها و دخالت های گاه و بی گاه او در نحوه اداره امور، موجب شده بود که سیلی از ناکارامدی و فساد دامن جامعه را بگیرد.

خفقان سیاسی در کنار غرور و تکبر شاهی که محمد رضا شاه با ایجاد نظام تک حزبی و زندان های پر از فعالان سیاسی و عدم  بهره گیری از نظر و پند نخبگان راه انداخته بود، عملا راه های مسالمت آمیز انتقاد و اعتراض را بسته بود. ودر خصوص هر گونه نقدی نیز به بدترین شکل ممکن عمل می کرد.

این مساله سبب شده بود که سیلی از نارضایتی جامعه را فرا بگیرد ولی یک گفتمان لازم بود که بتواند جریانات اعتراضی مردم را یک دست کرده و به آن جهت لازم را بدهد. در میان تمام جریاناتی که خود را در ردای رهبری نهضت انقلابی مردم می دیدند جامعه با تجربه ی قبلی که از نهضت مشروطه داشت و با ضرورتی که در توجه به ارزش های اسلامی می دید، گرایشی جدی به سمت روحانیت پیدا کرد.

حضرت امام (ره) بعنوان عالم برجسته ی شیعه نیز اتمام حجت را بر شاه تمام کرد و توانست با استفاده از آموزه های دینی و اسلامی یک گفتمان سیاسی- مذهبی با قرائتی شیعی از لوازم و بایسته های یک حکومت اسلامی متعهد به خواسته ها و نیاز های مردم و آزادی های برحق و مشروع آنها پایه گذاری کند.

نظام سیاسی که در تئوری و در عمل تفاوت بسیاری با شکل های موجود دولت در گفتمان های غربی داشت ولی در عین حال کارایی هایی را مد نظر داشت که هیچ کدام از آن ها نداشتند.

در گفتمان اسلامی بود که دولت خود را خدمت گذار مردم و حافظ باورها و ارزش های مذهبی و عقیدتی آن ها می دانست و معنایی از اسلام غایی، آرمانی و جهانشمول ارائه می کرد.

مردم در انتخاب چنین گفتمانی بود که با آگاهی کامل انقلاب کردند و در چارچوب آموزه های آن اتحاد و همبستگی یافتند و با گذر از جان و مال از مسیر پر سنگلاخ حوادث، گذشتند تا به امروز که کشوری اعتلا یافته دارند رسیده اند، هر چند که این پایان راه نیست ما تازه در آغاز راه حاکمیت جمهوری اسلامی هستیم.

حاکمیتی که بازوی مشروعیت آن اسلام و رای مردم، بازوی کارمدی آن حکومتی مردمی و نخبه سالار و راهبری همه آنها را رهبری فرزانه، دلیر و آگاه بر عهده دارد.

ان شاء الله به لطف خداوند تبارک و تعالی و حمایت های صاحب امر(عج) و راهبری های خردمندانه مقام معظم رهبری همانطور که تا این دم از پس مشکلات و گرفتاری های بر آمده ایم، تا فتح قله های افتخار با همبستگی و اتحاد صفوف بهم پیوسته خود را محکمتر و قوی تر خواهیم کرد.

به خواست خدا، دشمن نشانه های این حضور و هم بستگی را در تظاهرات 22 بهمن و حضور پای صندوق های رای در 7 اسفند امسال خواهیم دید.

انتهای پیام/

نوع مطلب : بهتربشناسیم(سیاسی)، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
سه شنبه 20 بهمن 1394
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic