۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن

اصولگراها به میثاق ائتلاف پایبندند/حمایت از لیست وظیفه‌ای عقلانی

1955101

گردن نهادن بر اجماع اصولگرایان که در قالب لیستی ۳۰ نفره تهران نمود پیدا کرده اقدامی مهم در راستای تشکیل مجلسی با قاطبه اصولگرا و ولایتمدار است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اصولگرایان ،بعد از ماه ها تلاش فقها و رجال سیاسی برای تحقق وحدت در اردوگاه اصولگرایان و ورود یکپارچه به انتخابات مجلس آتی، بالاخره لیستی با عنوان لیست ۳۰ نفره ائتلاف اصولگرایان در تهران تهیه و در شورای مرکزی ائتلاف به تصویب رسید. آنچه اهمیت این رخداد را مضاعف می کند اخبار متعدد از آماده شدن فهرست واحد ائتلاف در سایر استان های کشور است.

لیستی که ترکیبی از چهره های باسابقه و قدیمی اصولگرایی و شخصیت های جدید، چهره های دانشگاهی، حوزوی و مدیران با سابقه اجرایی در آن گردهم آمده اند تا جمعی یکپارچه به رای مردم گذاشته شده و تجربه تلخ انشقاق در انتخابات ریاست جمهوری ۹۲ با موفقیتی شیرین ناشی از وحدت حداکثری، به فراموشی سپرده شود.

تحقق وحدت حداکثری در اصولگرایان

وقتی نخستین همایش وحدت اصولگرایان در ایام ۹ دی و با حضور جمع زیادی از چهره های اصولگرا در تهران برگزار شد آیت الله موحدی کرمانی به عنوان یکی از سه فقیه برجسته در سخنانی با تاکید بر اینکه باید هدف اصولگرایان تشکیل مجلسی در خدمت اسلام و تابع ولایت باشد، نسبت به گروه‌گرایی و سهم‌خواهی در میان اصولگرایان در عرصه انتخابات هشدار داد و اظهار داشت: اگر بنابر تصمیم شورای مرکزی ائتلاف اصولگرایان، کاندیداهای گروه یا حزب خاصی در میان فهرست نامزدهای اصلح قرار نگرفتند نباید موجبات ناراحتی را فراهم آورد.

این هشدار دبیر کل جامعه روحانیت مبارز در همان نخستین گردهمایی اصولگرایان حجت را بر همگان تمام کرد، گردهمایی که در آن گروه ها و جریانات مختلف از طیف اصولگرایی حاضر شده بودند تا با این اعلام حضور بر تعهد و پایبندی بر اجماع همگانی پافشاری کرده باشند.

وی در این همایش که «بصیرت و تجدید میثاق با ولایت» نام داشت این را هم گفت که «افرادی دنبال هوای نفس هستند و با ثبت نام کردن در انتخابات آرای اصولگرایان را می شکنند، اینها عنوان می کنند که احساس تکلیف می کنم اما باید به این افراد گفت احساس تکلیف نکنید!» این سخنان امام جمعه موقت تهران هم در جایگاه خود به اردوگاه اصولگرایی نسبت به آنچه در انتخابات مجلس موجب تهدید این جریان خواهد شد، هشدار داد و همین هشدار بستری شد تا گروه های مختلف اصولگرایی بر میثاقی که با هم بستند اعلام پایبندی کرده و مکرر در محافل سیاسی و سخنرانی های حزبی و جریانی عنوان کنند که اگر با تصمیم ائتلاف از لیست پیشنهادی اصولگرایان کنار گذاشته شوند بدون شک از رقابت انتخاباتی کناره گیری خواهند کرد.

در نخستین همایش وحدت اصولگرایان، غلامعلی حدادعادل سخنگوی ائتلاف نیز با تأکید بر اینکه اگر کسی وحدت شکل گرفته در این جریان را بشکند، باید هزینه آن را هم در این دنیا و هم در آخرت بپردازد، گفت: «لطمه بزرگی خواهد بود اگر کسی وحدت‌شکنی کند، اگر برای خدا آمده‌ایم و ثبت‌نام کرده‌ایم، باید آماده باشیم برای خدا هم اگر لازم شد کنار برویم اگر قرار شد شورای مرکزی ائتلاف اصولگرایان تصمیم‌گیری کند، باید همه تابع باشیم و اگر به بنده گفتند مصلحت این است و وحدت اقتضاء می‌کند تو باید کنار بروی، اول کس من خواهم بود، از این رو باید با چنین روحیه‌ای وارد انتخابات شویم تا امکان انتخاب اصلح و پیروزی فراهم شود، باید از همه ظرفیت‌ها استفاده کنیم.»

اظهارات سخنگوی ائتلاف اصولگرایان نشان دهنده آن است که اگر مجلس آینده اصولگرا باشد بدون شک تمام گروه های اصولگرایی از آن نفع خواهند برد چرا که چنین مجلسی در راستای آرمان های انقلاب اسلامی و ولایت فقیه حرکت خواهد کرد و اگر ترکیب مجلس چیزی به حز جریان غالب اصولگرایی باشد همه ضرر خواهند کرد.

مجلس شرکت سهامی نیست

دومین همایش وحدت اصولگرایان اما در ۲۴ دی و با حضور گروه های مختلف اصولگرایی در حالی برگزار شد که آیت الله موحدی کرمانی در این همایش عنوان کرد: مجلس شرکت سهامی نیست. آنها که داعیه اصولگرایی دارند باید یکدیگر را تحمل کنند و اختلاف سلیقه‌ها نباید باعث جدایی شود.

پرهیز از اختلاف و جدایی در جبهه اصولگرایی اما اصل غیرقابل انکاری است که کارشناسان سیاسی اصولگرا براین باورند هر فرد، گروه و یا جریانی در دل اصولگرایی باید هزینه همگرایی را بپردازد تا زمینه دستیابی به وحدت فراهم شود.

چهره های اصولگرا معتقد هستند تمام کسانی که برای برگزاری همایش وحدت اصولگرایی دور هم جمع شدند اعتقاد مشترکشان پرهیز از تکرار تجربه ناموفق انتخابات ریاست جمهوری یازدهم بوده است و در این بین سازوکار رسیدن به وحدت این است که هیچ یک از اشخاص حقیقی یا حقوقی جریان اصولگرایان از دایره همگرایی بیرون نباشد.

تاکید بر کناره گیری عقلانی آن دسته از تکلیف مدارانی که در این لیست قرار نگرفتند

سومین همایش وحدت اصولگرایان هم در حالی برگزار شد که سخنگوی ائتلاف اصولگرایی در سخنانی گفت: از کسانی که در فهرست قرار نگرفتند که البته مهمترین دلیل آن هم کمبود جا است، خواهش می کنیم انصراف دهند تا مردم بتوانند رای متمرکزتری دهند و از تشتت آرا جلوگیری شود.

این تلاش همگانی از جمله رویکرد حمایت گونه سه فقیه، آیات عظام موحدی کرمانی، مصباح یزدی و یزدی و رجل سیاسی، موجب شد تا خبرهای خوش از اردوگاه اصولگرایی به گوش رسیده و کم کم وحدتی که انتظار آن می رفت محقق شود.

اما در این بین برخی چهره های اصولگرا تا آخرین لحظه قبل از انتشار لیست ۳۰ نفره ائتلاف، بر کناره گیری عقلانی آن دسته از تکلیف مدارانی که در این لیست قرار نمی گیرند، تاکید کردند.

پایبندی اصولگرایان به میثاق ائتلاف

در این بین احمد نجابت عضو جمعیت ایثارگران و نماینده مجلس نهم در گفتگو با مهر عنوان کرد: اگر کسی اصولگرای واقعی باشد و ادعا می کند که بر اصول پایبند است باید به آنچه در این ائتلاف متعهد شده پایبندی داشته باشد.

وی افزود: بعد از انتشار لیست ۳۰ نفره ائتلاف اصولگرایان کسانی که به هر دلیل اسمشان در لیست نیست باید تعهد خود را به ائتلاف نشان داده و از نمایندگی انصراف دهند چون در غیر این صورت آراء اصولگراها پراکنده شده و ممکن است در رقابت انتخاباتی جریان اصولگرایی از این منظر لطمه ببیند.

این نماینده مجلس ادامه داد: بسیاری از بزرگان اصولگرایی این میثاق را امضا کردند و ما اطلاع داریم که به عهدشان عمل خواهند کرد چون عزمشان این نیست که حتما خودشان به مجلس راه پیدا کنند بلکه همه دغدغه آنها وحدت در جریان اصولگرایی است.

نجابت خاطرنشان کرد: در این انتخابات عده ای از جریان اصولگرایی دوباره امتحان می شوند و تردیدی نیست که جریان اصولگرایی از این امتحان هم موفق خواهد بود چون کمک می کنند جبهه اصولگرایی در این انتخابات به پیروزی قاطع دست پیدا کند.

انصراف کسانی که در لیست ۳۰ نفره ائتلاف نیستند ضروری است

محمدسلیمانی، نماینده مردم تهران در مجلس نیز در گفتگو با مهر با اشاره به اینکه شرایط فعلی کشور بسیار حساس است گفت: با توجه به کم کاری دولت و کاستی های موجود در بخش های مختلف از جمله اقتصاد و معیشت مردم، مجلس آینده باید مجلس باشد که با برخورداری از نمایندگان با تجربه و همراه با نظام و ولایت در کنار دولت کار کند.

وی افزود: آنچه موجب نگرانی جریان اصولگراست، راه یافتن چهره هایی به مجلس است که چشم و گوششان در خدمت غرب و دشمنان کشور بوده که نهایت موجب روی کار آمدن مجلس ششمی دیگر خواهند شد به همین خاطر اصولگرایان از ماه ها قبل به دنبال ایجاد وحدت بین گروه های مختلف این طیف سیاسی هستند.

این نماینده مجلس ادامه داد: اگر مجلس آینده دولت ذلیل باشد وظیفه نظارتی آن از بین رفته و تحت تاثیر دولت خواهد بود.

سلیمانی گفت: جریان اصولگرایی از ماه ها قبل برای رسیدن به وحدت تلاش کرده است و امروز همه باید بر آنچه به عنوان لیست ۳۰ نفره ائتلاف ارائه می شود پایبند باشند. این لیست باید لیستی باشد که به دل مومنان نشسته و مطمئن شوند که افراد آن توانایی اداره مجلس را دارند.

این نماینده مجلس با تاکید براینکه همه کمک کنند تا وحدت بین اصولگرایان شکل بگیرد خاطرنشان کرد: در شرایط فعلی ضروری است کسانی که اسمشان در لیست ائتلاف نیست از صحنه رقابت بیرون بروند وقتی به دنبال وحدت هستیم باید به آن متعهد باشیم.

انصراف به نفع ائتلاف اصولگرایان یک وظیفه است

بیژن نوباوه دیگر نماینده مردم تهران در مجلس در گفتگو با خبرنگار مهر کناره‌گیری سایر گزینه‌ها به نفع نامزد اصلح در جریان اصولگرا را امری منطقی دانست و اظهار کرد: این اقدام مستلزم ارائه فهرست واقع‌گرایانه در انتخابات است چون در این دوره رقابت خیلی فشرده شکل خواهد گرفت بنابراین فهرست انتخاباتی باید واقع‌بینانه و رویکرد‌های سهم خواهانه نیز در آن دخیل نباشد.

وی با بیان اینکه در مقطع کنونی انصراف به نفع ائتلاف اصولگرایان وظیفه است، افزود: لیستی که رویکرد واقع گرایانه داشته باشد به همه افکار نزدیک می‌شود و در این صورت وقتی فردی در فهرست اصولگرایان قرار نگرفت انصراف خواهد داد.

نماینده مردم تهران در مجلس میزان مقبولیت نامزدهای انتخابات مجلس را مهم عنوان کرد و گفت: علاوه بر این ویژگی باید به داشتن تخصص در یک رشته آن هم در سطح بالا اشاره کرد.

نوباه خاطر نشان کرد: به اعتقاد بنده باید به افرادی که دارای رای هستند ولی در بعضی شاخصه ها به شکل ایده آل در مرحله پایین تر قرار دارند، رای داد. بنابراین باید بر گزینه هایی که از شاخصه های اصولگرایی برخوردار و رای آور هم هستند متمرکز شویم.

داوطلبان اصولگرا متعهد شدند به نفع لیست واحد انصراف دهند

حسین طلا دبیر مجمع نمایندگان تهران هم در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: همه ما امیدواریم که دوستان ما بتوانند یک لیست واحد اصولگرایی را ببندند تا بتواند مورد قبول مردم واقع شود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برگه ای در جلسه هم اندیشی نامزدهای اصولگرایان تهیه و در آن یکسری از موضوعات تنظیم شده بود، توضیح داد: در این برگه ها به این نکته اشاره شد که اگر بار کاندیداتوری در انتخابات از دوش کسی برداشته و بر روی دوش فرد دیگری گذاشته شد، سایر اصولگرایان به آن پایبند باشند.

به هر حال تردیدی نیست که پذیرفتن آنچه اجماع اصولگرایان بوده و در قالب لیستی ۳۰ نفره نمود پیدا کرده است از سوی تمام گروه های و جریانات اصولگرایی، خود گام بلندی در راستای دستیابی حداکثری به وحدت است تا از این منظر تجربه نه چندان دلچسب انتخابات سال ۹۲ بار ذیگر در انتخابات اسفند ۹۴ تکرار نشده و مجلس دهم، قاطبه ای اصولگرا و ولایتمدار داشته باشد. طبعا آنانکه در این میان خلاف تعهد و تعقل عمل کنند نباید در آینده جایگاهی برای خود در جریان اصولگرایی قائل باشند.

منبع:مهر

نوع مطلب : بهتربشناسیم(سیاسی)، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
سه شنبه 20 بهمن 1394
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic