۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن
صفارهرندی مطرح کرد؛

اولویت اول جامعه سفارش ایرباس است یا رفع بیکاری؟ / مردم از مشاهده صحنه دستگیری متجاوزان آمریکایی احساس عزت کردند / برای برخی‌ها عزت از جنس وابستگی است

صفارهرندی

به بند کشیده‌شدن متجاوزان آمریکایی به دست نیروی دریایی سپاه نشان از قدرت معتبر ماست. بی‌دلیل نیست که قدرت‌های بزرگ جهانی مانند روسیه و چین به ما پیشنهاد روابط راهبردی می‌دهند.


به گزارشپایگاه اطلاع رسانی اصولگرایان ، محمدحسین صفارهرندی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در همایش عزت ملی که عصر امروز در دانشکده علوم دانشگاه تهران برگزار شد، اظهار داشت: خبرهایی که امروز از گسترش جریان مقاومت در نقاط مختلف منطقه می‌شنویم، به ویژه پیروزی بزرگی که دیروز و امروز مقاومت سوریه در مقابل اشرار بین‌المللی داشت، ثمره مقاومت انقلاب اسلامی است که موفق شد حملات خود را در ابعاد وسیعی از سرزمین‌های پیرامون خود گسترش دهد.

وی افزود: وضعیت امروز با آنچه پیش از این بوده، بسیار متفاوت است. امروز ما عزت ملی بیشتری داریم. با نگاهی در گذشته درمی‌یابیم که شرایط ایران در گذشته به گونه‌ای بود که از یکسو دوستان بالقوه ما (مسلمانان جهان) از مواضع قدرتی که در جهان برقرار بود متأثر بودند، از طرف دیگر، کشورهای مسلط بهایی برای استقلال و عزت ملت ایران اسلامی قائل نبودند.

وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین تصریح کرد: در نظام بین‌الملل پیشین، نقش برخی کشورها نقش پارسنگی بود و تنها برای توازن میان دو ابرقدرت به کار گرفته می‌شد. گاهی کشورهایی که نقش پارسنگی داشتند، یکبار به بلوک غرب و گاهی به بلوک شرق نزدیک می‌شدند. ایران به عنوان یک مهره‌ای که برای توازن در منطقه به حساب می آمد نیز دراختیار غرب بود. گاهی به عنوان ژاندارم منطقه و یکبار به عنوان حامی برای سیاست‌های نفتی و یکبار دیگر تأمین کننده سوخت اسرائیل در مقابل کشورهای اسلامی از ما بهره می‌گرفتند. در این میان، کسی ایران را نمی‌شناخت.

وی با تعریف عزت ملی و نقش آن در انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: برای برخی‌ها عزت در همین وابستگی‌ها است و عزت ملی را از جنس وابستگی می‌دانند. اینها عزیز بودن را در وابستگی زالوگونه‌ای که به جایی می‌چسبد و از قبل او ارتزاق می‌کنند، می‌دانند و چون این عزت اعتبار واقعی ندارد، خیلی زود فرو می‌ریزد.

صفارهرندی در ادامه انقلاب اسلامی را محصول اراده مردمی‌ای دانست که می‌خواستند زیر بار عزت ناشی از متصل شدن در برابر قدرت‌ها را نپذیرند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین یادآور شد: اکنون می‌بینیم که کل ملت ایران به پای این انقلاب ایستاده‌اند. از آنجایی که ملت طعم عزت را پس از انقلاب چشیدند، همین کار به قدری به کام ملت شیرین آمده که پس از ۳۷ سال هیچ باکی از اینکه به استقبال خطر بروند ندارند و حاضرند تا پای میدان بروند اما آن عزت را از دست ندهند و این برای خیلی‌ها امر بسیار عجیبی است. علت این همه شجاعت و اقتدار همان عزت است که ملت ایران آن را چشیده‌اند.

وی با اشاره به دستگیری و تسلیم شدن متجاوزان آمریکایی به مرزهای ایران و بازداشت کردن آنها از سوی نیروی دریایی سپاه عنوان کرد: ما اگر تصویری که از به بند کشیده شدن متجاوزان آمریکایی را به یاد آوریم، می‌بینیم که چگونه این ابرقدرت‌ها در مقابل ما به زانو درآمده و به خود لرزیدند. مردم هنگامی که این صحنه را می‌بینند احساس عزت و بزرگی می‌کنند. این عزت یک عقبه‌ای دارد که بدون به دست آمدن این عزت، این گونه موارد حاصل نمی‌شود.

صفار هرندی عزت ملی را داشتن روحیه قوی دانست که سبب می‌شود ما از خود دفاع کرده، هر چند طرف مقابل پرزور باشد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد: اگر در میدان حق و باطل کشته شویم، این مرگ بهتر از زندگی است که قرار است زیر نکبت وابستگی و ذلت دادن منافع ملی باشد. وقتی می‌بینیم که نیروی دریایی سپاه مدام مرزهای خلیج فارس را رصد می‌کند و پهپادهای آن در آسمان دائم در حال فیلمبرداری هستند و اگر دیدند که کسی می‌آید سریعاً آنها را شناسایی و رصد کرده و اجازه عبور نمی‌دهند، این نشان از عزت ما دارد. اکنون به گونه‌ای شده که شناورهای متعلق به ابرقدرت‌ها باید جواب پس بدهند. اینگونه است که به عزیز بودن خود تکیه زده‌ایم و اینگونه نیروها دلشان از همین محکم است. به تازگی متوجه شدیم که عناصر ایرانی را در عرشه ناوهای خود استخدام کرده‌اند که اگر پاسدار و رزمنده ایرانی پرسید چه کسی هستی، آنها پاسخ داده و مطلبی را از دست ندهند. ابرقدرت‌ها نگران اتفاق خطرناک هستند.

وی همچنین تأکید کرد: از گزارش فرماندهان نیروی دریایی سپاه متوجه شدیم که این نیروها هنوز روکش سلاح‌شان را درنیاورده بودند، متجاوزان آمریکایی سریعاً تسلیم شدند و این یعنی مفهوم عزت. عزت یعنی قدرت معتبر که به سادگی حاصل نمی‌شود. قدرت شاه به پشتوانه حمایت ابرقدرتی بود که کمکی از او در مواقع ضروری ساخته نبود. در انقلاب اسلامی ابرقدرت‌ها تسلیم خواست ملت ما شدند.

وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به مذاکرات هسته‌ای ایران و ۱+۵ خاطرنشان کرد: در این مذاکرات ظریف وزیر امورخارجه کشورمان نیز در کنار مباحث معمول، گاهی از قدرت معتبر استفاده می‌کرد و این یعنی قدرت. در سوریه نیز همین ابرقدرت‌ها به پای ما هستند، عزت ما روی دل عده دیگر سایه انداخته است. عزت یعنی وقتی داعش به دروازه‌های بغداد می‌رسد، ساکنان و نیروهای بغداد دست به دامان قدرت معتبر ما یعنی حاج‌قاسم سلیمانی می‌شوند. حق داریم بگوییم انقلاب اسلامی زور و عزت ما را زیاد کرد، چرا که اگر دیروز حمله یا تهدیدی می‌شدیم، تنها خودمان بودیم، اما امروز باید از لایه‌های مدافعان مختلف ما بگذرند (که البته بسیاری از این لایه‌ها بیرون از کشور هستند).

وی همچنین تصریح کرد: اکنون انقلابی بودن و قدرت ما را همه قبول دارند. خودشان نیز بارها گفته و می‌گویند که سرعت رشد علمی ایران اعجاب‌آور است. اعتبار ایران در علم و زمینه‌های پزشکی نیز به دلیل انقلابی بودن ما افزوده شده است. بسیاری از دستاوردهای ما مرهون دوران دفاع مقدس است.

صفار هرندی ادامه داد: وقتی ما می‌توانید کنار یک رقیبی برنده مناقصه شویم، یا یک نیروگاه می‌سازیم و همین آوازه این هنرمندی ما را سر زبانها می‌اندازد یا هنگامی که ماهواره ما در مدار زمین قرار می‌گیرد،‌این محصول اکسیری است که انقلاب اسلامی نام دارد. بی‌دلیل نیست که قدرت بزرگی مانند روسیه و چنین به ما پیشنهاد روابط راهبردی می‌دهند، در صورتی که قبلاً پیشنهاد این روابط را هم حتی قبول نمی‌کردند. حال اگر ما قدر این عزت را ندانیم، آن را از دست خواهیم داد. قبله‌گاه ما نباید غرب باشد. ما باید دست همکاری را پس بزنیم، چرا که فقط در دوران گذشته از آنها زهر دریافت کردیم و آزارمان دادند، حال که صحبت از ارتباطات راهبردی می‌شود، اگر بخواهیم قبول کنیم آنانی که تکمه‌هایشان روی گلویمان گذاشته شده بود، همکاری داشته باشیم، این با عزت ما جور درنمی‌آید.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین خاطرنشان کرد: اگر قدر انقلاب را ندانیم، آن را صنعت‌گر و دانشمند و مبتکر ما باید پشت صفی بایستد که خط مقدم آن صنعتگران اروپایی و خارجی هستند.

صفارهرندی با بیان اینکه هنوز هم پس از ۳۷ سال قدر انقلاب و کارکرد آن را نمی‌دانیم، گفت: این امتیازها برای گردن کج کردن در مقابل قدرت‌های بزرگ نیست، بلکه ضربه‌شست نشان دادن به آنها است.

وی در بخش دیگری از سخنانش اضافه کرد: بسیاری از کشورها همیشه تحریم‌ها را بهانه‌ای برای عدم برقراری روابط می‌دانستند و می‌گفتند که کاری کنید فشار تحریم‌ها برداشته شود. برخی کشورها از ترس اینکه مورد فشار تحریم‌های غرب قرار نگیرند، از ترس اینکه تحریم‌های ظالمانه ممکن است گریبان آنها را بگیرد، می‌گفتند ابتدا باید تحریم‌های ظالمانه برداشته شود تا ما با شما ارتباط برقرار کنیم.

صفار هرندی در پاسخ به این سؤال که آیا جبهه یکتا منسوب به احمدی‌نژاد است و اینکه لیستی در این باره تهیه شده است یا خیر،‌ گفت: طبق گفته‌های اعضای جبهه یکتا که خودشان اعلام کردند، همه چیز گواه صحت این مسئله است. جبهه یکتا هیچ ربطی به احمدی‌نژاد ندارد، تنها ربط آن به کارگزاران و مدیران دوران او است و چنین شائبه‌ای در مورد جبهه یکتا و لیست منسوب به احمدی‌نژاد صحیح نیست و کذب است.

وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به فعالیت‌های سینمایی وزارت ارشاد گفت: پیچیدگی‌های کار حوزه فرهنگ و هنر علی‌رغم اینکه از ابتدای انقلاب سبقه فرهنگی آن بر بقیه رنگ‌هایش قالب بود، ولی در کنار آن نقطه‌ضعف‌های جدی هم وجود دارد.

وی در پاسخ به نفوذ برخی بیگانگان در جریان انتخابات خبرگان رهبری گفت: سرکشی و طغیان‌های آدم‌هایی که قدرتی دست‌شان می‌آید ولی ظرفیت آن را ندارند، زمینه‌های نفوذ جریان بیگانه را گسترش می‌دهد. مداخله جریان اجنبی و غیر و ضدانقلاب در معادلات آزمونی انقلاب، قطعاً فتنه‌ای دربرخواهد داشت. شروع فتنه سبز در سال ۸۸ از بیگانگان آغاز شد و درنهایت همین رنگ سبز به عملی که برای ضدیت با اصل دین به کار می‌رود استفاده شد. شعار اولیه حفظ انقلاب ما کجا و شعار آن دسته از افرادی که جمهوری ایرانی سر می‌دادند کجا. رهبر معظم انقلاب نیز در این باره به میرحسین موسوی فرمودند که شروع نکنید چرا که پس از آن دیگران این جریان و شعارهای انقلاب را به دست می‌گیرند.

صفار هرندی در پاسخ به سؤالی مبنی بر نظر و نقد وی به دولت یازدهم عنوان کرد: نقدی که به دولت حاضر وارد است کد زیاد دارد. در بسیاری از موارد دولت از جاده انصاف خارج شده است و این با شعار اعتدال سازگاری ندارد. اعتدال یعنی هر چیز را در جای خود نشاندن. چگونه است که عده‌ای در مورد هشت سال گذشته به گونه‌ای سخن می‌گویند که نه تنها آن دولت عملکرد مثبتی نداشته بلکه آن را به زیر صفر هم متهم کردند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه بسیاری از نقطه‌ضعف‌های موجود نظام در دولت نهم تبدیل به نقاط قوت شدند، تصریح کرد: این معنی ندارد که عده‌ای به جای دفاع از خود، پنجه به صورت مقابل بکشد.

وی با اشاره به انتخابات پیش رو، تأکید کرد: یکی از نکاتی که در انتخابات این دوره باید ملاک عمل قرار گیرد، نوع مواجهه‌ها است. هدفگذاری‌هایی که دولت در زمینه‌های مختلف انجام می‌دهد قابل تأمل است. رئیس‌جمهور چندی پیش در سخنان خود به صراحت گفت مجلس آینده باید مجلسی همسو با دولت باشد. صریح‌تر از این، دیگر نمی‌شد سخن گفت که می‌خواهیم مجلسی دراختیار دولت قرار دهیم. اگر دیدگاه‌هایش قرار است اینگونه باشد، از اکنون افرادی که زندگی‌شان لنگ یارانه است باید نگران باشند. البته بنده جزو کسانی هستم که موافق هدفمند کردن یارانه به معنای عدم استفاده ثروتمندان از یارانه هستم ولی باید قبول کنیم که همین یارانه می‌تواند امنیت روانی خانواده‌های نیازمند را تأمین کند و این یکی از ابزارهای اقتصادی است. حذف آب باریکه یارانه‌ای که می‌تواند امنیت روانی خانواده‌ها را تأمین کند راه‌حل درستی نیست.

صفارهرندی همچنین تأکید کرد:‌ هدفگذاری‌های دولت به گونه‌ای نبوده که خیل عظیم افراد بی‌سر و سامان و جوانان بیکار را از بیکاری نجات بدهد. اینکه ناوگان هوایی کشور نوسازی شود خوب است، ولی نکته اصلی اینجاست که آیا اولویت اول جامعه ورود پژو به کشور و سفارش ۱۲۸ ایرباس و هواپیمایی است که فقط می‌تواند در فرودگاه امام(ره) بنشیند و یک قشر خاص از آن بهره ببرند. اگر چنین است، مجلس آینده باید تکلیف این مسائل را مشخص کند.

وزیر اسبق فرهنگ ارشاد اسلامی با اشاره به مشکلات اقتصادی موجود در کشور، خاطرنشان کرد: به عنوان مثال، مسکن مهر که موجب دلخوشی میلیونها انسان شده هم‌اکنون با رفتار سرد و بی‌مهری دولت مواجه شده است، این به نفع دولت نیست که فاصله زیادی بین خود و مردم ایجاد کرده است.

صفار هرندی در خاتمه در پاسخ به این سؤال که چرا عضو جبهه‌های مختلف سیاسی نیست، گفت: در حال حاضر نمی‌توانم عضو جبهه‌های مختلف از جمله سیاسی باشم، چرا که هنوز به سپاه تعلق دارم، اگرچه دوره خدمتم گذشته است اما به عنوان مشورت‌دهنده در سپاه حضور دارم، بنابراین نمی‌توانم در جبهه‌های مختلف سیاسی عضویتی داشته باشم.

انتهای پیام/

نوع مطلب : بهتربشناسیم(سیاسی)، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 15 بهمن 1394
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic