۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن
اگر شورای نگهبان نبود!
تصویری که تصورش رعب آور است؛
"اگر شورای نگهبان نبود"، این گزاره ای است که ممکن برخی از جریان ها به گمان نبود این نهاد می توانستند ایران بهتری را به جهان عرضه کنند.

با حملات و هجمه هایی که در دوره های اخیر انتخابات به نهاد شورای نگهبان وارد می شود، این فرضیه در ذهن شکل می گیرد، شاید حالت آرمانی مخالفان شورای نگهبان، نبود این نهاد باشد و این فرضیه مابه ازی واقعی در اظهارات برخی از فعالین سیاسی نیز دارد که انتخابات در ایران را با کشورهای دیگر مقایسه می کنند و از نبود نهاد نظارتی در آن کشورها می گویند. حال بماند که در سایر انتخابات در نهایت سازوکاری های برای نظارت و فیلتر نامزدهای انتخاباتی وجود دارد که حتی فضای بسته ای برای فعالیت مستقل خارج از این فضا ایجاد می کند. 

اوایل انقلاب اسلامی کار نهادسازی و تدوین قانون اساسی با تاکید امام خمینی (ره) به سرعت انجام گرفت ولی در نبود نظارت های قوی و استاندارد، مجالس اول و انتخابات ریاست جمهوری، باعث ورود افرادی به عرصه قدرت سیاسی شد که خسارات زیادی به کشور و انقلاب در همان سال های ابتدایی وارد کردند و نیروی زیادی نیز از قوای کشور برای مقابله با نابسامانی ها گرفته شد. حتی برخی از عناصر ناکارآمد و منافق نیز به واسطه چنین فضایی و وجود افراد ضعیف یا خائن به نهادهای اصلی کشور نفوذ کردند که یکی از بدترین فجایع آن زمان، انفجار مقعر نخست وزیری و حزب جمهوری اسلامی بود که به شهادت برخی از شایسته ترین و امین ترین مسئولان و یاران امام و نظام شد. 

این خسران های غیرقابل جبران در حالی شکل گرفت که نهادی مانند شورای نگهبان شکل نگرفته بود یا همچنان در حال تثبیت موقعیت خود بود. اما با قدرتمند شدن این نهاد و پشتیبانی امام خمینی (ره) از آن، ناخالصی های کمتری وارد سیستم شد و چالش ها از این بابت کمتر گردید. 

اگر شورای نگهبان نبود چه اتفاقاتی در کشور روی می داد. اینکه ایران بخواهد به اسم آزادانه ترین انتخابات جهان، نظارت و فیلتر داوطلبان ورود به عرصه سیاسی را حذف کند آیا دموکراسی برقرار می شد یا ثبات و امنیت کشور همچنان پابرجا بود.  

مشاهد و بررسی مجلس اول شورای اسلامی شاید جواب برخی از سوالات را بدهد. زمانیکه شورای نگهبانی وجود نداشت ولی با این حال سازوکاری از سوی شورای انقلاب برای نظارت بر نامزدها و برگزاری انتخابات وجود داشت. در این مجلس طیف های مختلفی از جناح ها و گروه های سیاسی توانستند وارد مجلس شوند. از تودی ها، مجاهدین خلق و ملی مذهبی ها گرفته تا جریان های اسلامی مانند حزب جمهوری اسلامی. با وجود این مجلس متنوع، اما کشور شاهد پرآشوب ترین مراحل تاریخ خود بود. زدوبندهای سیاسی در مجلس بسیار بود. برخی همچون دوران مشروطه به مانند انگلوفیل ها و روسفیل ها رفتار می کردند. مجاهدین خلق به دنبال به انداختن ایران به دامن شوروی بودند و برخی از نماینده ها نیز نقش وکیل مدافع غرب و آمریکا را بازی می کردند. این عناصر توانسته بودند به خاطر جو انقلابی رای مردم را در آن شرایط هیجانی جذب کنند و وارد مجلس شوند. 

همزمان با رای به عدم کفایت بنی صدر در مجلس شورای اسلامی ،مسعود رجوی در یک اقدام جنون آمیز به تروریستهای منافقین دستور داد با هرچه در دست دارند به خیابانها ریخته و هرکه را طرفدار امام و نظام یافتند ترور کنند، در این اقدام جنایتکارانه بسیاری از مردم بی گناه تنها به جرم داشتن عکس امام در داخل مغازه یا داشتن محاسن بلند و یا پوشش و حجاب اسلامی به شدت مضروب شده و عده ای نیز به شهادت رسیدند.

در انتخابات ریاست جمهوری نیز کار به همین منوال بود. درست است بنی صدر در نقشی که بازی می کرد موفق بود اما اگر نهادی مانند شورای نگهبان در آن زمان وجود داشت کسی مانند بنی صدر بازهم می توانست وارد عرصه انتخابات شود. هر چند امام خمینی توانست مانع حضور افرادی چون مسعود رجوی در این انتخابات شود. مسعود رجوی کسی بود که حتی به قانون اساسی کشور رای نداده بود و بعد از چندماه ثابت کرد چه عنصر خطرناکی برای کشور بوده و خیانت های او تا به امروز نیز ادامه پیدا کرده است. به مدت کوتاهی ناخالصی بنی صدر نیز مشخص شد ولی کشور و نظام برای حذف او و برکناریش هزینه های نیز پرداخت کردند که یکی از نمونه های آن دخالت و تصمیمات نادرست بنی صدر در جنگ و حذف نیروهای انقلابی از بدنه نظام بود. 

حال بازهم اگر شورای نگهبان شکل نمی گرفت و نظارت دقیق و ریزبینی بر داوطلبان و انتخابات نبود، این روند بیمار ادامه پیدا می کرد و تا سالیان درازی کشور روی آرامش و ثبات در برنامه ها را نمی دید. ممکن است این شبهه ایجاد شود که مردم خود می توانند سره را از ناسره تشخیص دهند و فرد لایق را انتخاب کنند. اما باید این نکته را در نظر گرفت، بازی های سیاسی بسیار پیچیده تر از این شبهات ساده است. در شرایط فضای انتخاباتی و هیجانی شدن این فضا، افرادی می توانند با شعارهای پوپولیستی و خیال بافانه، رگ خواب برخی از مردم را در دست گیرند و به دنبال خود بکشند. شعارهایی را سر بدهند که امکان تحقق آن وجود ندارد اما گروهی از مردم به واسطه این شعارها رای خود را به سبد این دست از نامزدها بریزند. در انتخاباتی مانند مجلس که به صورت محلی برگزار می شود و برخی از داوطلبین با آرای زیر 50 هزار نفر نیز می توانند وارد مجلس شوند، تحقق شرایط و جلب آرا چندان سخت نیست و در صورت نبود نظارت و فیلتر های قانونی، حتی افرادی با گرایش های سلطنت طلبی، منافقین و وابستگان به بیگانه، در پوشش هایی می توانند رای مردم را به خود جلب کنند. 

مجلسی که بدین گونه شکل می گیرد، چه خدماتی می تواند به ایران عرضه کند جزء به آشوب کشاندن کشور و ایجاد موانع در مسیر پیشرفت کشور. اگر شورای نگهبان نبود و نظارتی بر داوطلبین انتخابات شکل نمی گرفت، جزء هرج و مرج چیزی نصیب کشور نمی شد و آزادی و دموکراسی به آرزوی بیش تبدیل نمی شد. ایران یا باید به سمت شرق غش می کرد یا به سمت غرب. نمایندگانی برای رسیدن به اهداف خود کل مجلس را به تعطیلی می کشاندند یا رئیس جمهوری پس از خیانت به کشور با لباس زنانه از ایران می گریخت. ثبات و امنیت پایدار و در نتیجه اقتصاد پویا، هیچ اعرابی در کشور نداشت. 

حال باید از کسانی که آرزوی نابودی نهاد شورای نگهبان را دارند، آیا وضعیت پرآشوب بعد از آن را می توانند کنترل کنند. آیا می توانند مانع ورود افراد ناباب به ساختارهای سیاسی و تصمیم گیر کشور شوند. اینکه برخی با انتقاد و حمله به شورای نگهبان سعی در پاک کردن صورت مساله را دارند، خود زمینه ساز مسائل بسیار بزرگتری می شوند که می تواند به بهای نابودی کشور بینجامد. این تفکر که وجود شورای نگهبان باعث شکل گیری یک دستی حاکمیت و تنها وجود یک سلیقه شده است نیز موضوعی انحرافی است. در دولت ها و مجالس گوناگون شاهد وجود انواع اختلافات و سلیقه ها در موضوعات سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی هستیم. حتی در دولت کنونی، مباحثی شکل گرفته که سبب اختلافات و انتقادات زیادی شده است اما نکته اساسی آنجاست که این مباحث منجر به هرج و مرج نمی شود و قابلیت کنترل نیز وجود دارد و اختلافات بر سر زدن ریشه های نظام سیاسی نیست. 

 

نوع مطلب : بهتربشناسیم(سیاسی)، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 14 بهمن 1394
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات