۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن
طرح احتمالی جنگ سایبری ایران به روایت یک نشریه آمریکایی
قدرت نمایی جنگجویان سایبری ایران؛
ایلان برمن در مقاله ای تحت عنوان «طرح احتمالی جنگ سایبری ایران» در مجله فارن افرز می نویسد: به احتمال زیاد ایران قصد دارد در آینده نه چندان دور به قدرت سایبری بسیار قدرتمند تبدیل شود.
  

             

به گزارش گروه سیاسی فرهنگ نیوز، جنگجویان سایبری ایرانی بار دیگر به عرصه بازگشته اند. چندماه پیش نیویورک تایمز از نفوذ هکرهای ایرانی به سیستم مرتبط با کارکنان وزارت خارجه آمریکا خبر داده بود. قربانیان این حملات دیپلمات های آمریکایی بودند که در حوزه خاورمیانه و به طور مشخص ایران کار می کردند که رایانامه(ایمیل) و حساب های شبکه اجتماعی هدف نفوذ قرار گرفته بود.

از دید این مقاله، هک حساب های سیستم مرتبط با کارکنان آخرین مورد از آنچه مقامات آمریکایی تلاش فزاینده ایران برای جمع آوری اطلاعات درباره سیاست های آمریکا در قبال ایران پس از توافق هسته ای ایران با گروه 1+5 در تابستان 2015 بود. هرچند جنگ سایبری چیز جدیدی نیست. سال های گذشته شاهد  حملات سایبری بی شمار و فزاینده ایران به منافع غرب و متحدان آن بوده است.

با شتاب گرفتن دیپلماسی هسته ای ایران از شدت، تعداد دفعات و اهمیت و برجستگی این حملات کاسته شده است. با این حال، دولت ایران در پشت صحنه کماکان به شکلی آرام و آهسته بر قدرت و توانمندی های ارتش سایبری اش سرمایه گذاری می کند.

سوابق هک

شرکت آرامکو، غول دولتی نفت عربستان سعودی در تابستان 2012 گرفتار ویروس شامون(Shamoon virus) شد که سه چهارم کامپیوترهای این شرکت را آلوده کرد. این حمله به تهران نسبت داده شد. بین سپتامبر 2012 و ژانویه 2013، مجموعه حملاتی به موسسات مالی آمریکا (سیتی گروپ، بانک آمریکا(Bank of America) و جی پی مورگان چیس) صورت گرفت. این حملات، حملاتی موسوم به انکار سرویس توزیع شده(DDoS) که کارآیی تارنمای این موسسات مالی را با اختلال مواجه ساخته بود. دولت آمریکا این حملات را به دلیل پیچیدگی شان به دولت ایران نسبت داده بود.

در موردی دیگر، در حمله ای سایبری که گمان می رود از جانب دولت ایران بوده باشد، شبکه کامپیوتری طبقه بندی نشده نیروی دریایی آمریکا در اکتبر 2013 مورد تهاجم قرار گرفته بود که از طریق نفوذ به آن، دسترسی به شبکه گسترده تر و احتمالا نفوذ به ایمیل و سایر ارتباطات ایمن امکان پذیر شده بود. به همین ترتیب، در نمونه دیگری، شرکت سندز(سندز کورپوریشن) متعلق به شلدون آدلسون، سرمایه دار حامی اسرائیل نیز حملات کامپیوتری تجربه کرده بود که به طور موقت سیستم های این شرکت را از کار انداخته بود. سال گذشته، جیمز کلپر، رئیس بخش اطلاعات ملی آمریکا به کمیته خدمات مسلح سنای آمریکا گفته بود که جامعه اطلاعاتی آمریکا، یک مورد حمله یا هک سایبری را شناسایی کرده است که از جانب ایران انجام گرفته است. این حمله سایبری سیستم های تلفن و ارتباطات ایمیلی را مختل کرده و  موجب به هم ریختگی در امور روزمره قمارخانه سندز و اماکن دیگر شده بود. برخی ناظران، این حملات را مجازات آدلسون به دلیل حمایت های سیاسی او از بنیامین نتانیاهو و برخی کاندیداهای جمهوریخواه ریاست جمهوری ارزیابی می کنند.

سه ماه بعد، شرکت اطلاعات سایبری موسوم به آی سایت پارتنرز از یک طرح حمله فیشینگ تحت عنوان نیوز کستر پرده برداشت که با هدف نفوذ به حساب برخی شخصیت های سیاسی با نفوذ آمریکا  از جمله جان بولتون، سفیر سابق آمریکا در سازمان ملل متحد طراحی شده بود. در بهار همان سال، گروه هک ایرانی موسوم به تیم امنیتی آژاکس شرکت های دفاعی آمریکا را با یک بدافزار هدف قرار داده بود تا به کامپیوترهای این شرکت ها دسترسی یابد.با این نمونه ها، واضح است که هکرهای ایرانی زیرساخت آمریکا از جمله شبکه برق، خطوط قطار و متروها و شبکه خطوط هوایی و پالایشگاه های این کشور را مورد هدف قرار داده اند که برخی متخصصان سایبری آمریکا هراس آن را دارند که این امر به یک سناریو احتمالی خصمانه در مواقع مناقشه با آمریکا بیانجامد.

یک فرمان سایبری جدید

چنین رخدادهایی دیگر کم تر در سرخط خبرهای این روزها دیده می شوند. متخصصان این حوزه، کاهش قابل توجه حملات سایبری ایران را طی سالیان های اخیر متذکر شده اند؛ تحولی که تناسب چشمگیری با نهایی کردن توافق با غرب بر سر برنامه هسته ای ایران دارد.

با این حال، پس از توافق تابستان امسال، جمهوری اسلامی ایران بار دیگر به دلایل راهبردی و سیاسی قابلیت تهاجم سایبری خود را افزایش داده است. در داخل، ایران تمایل دارد که قدرت خود را در امور داخلی پس از حصول توافق هسته ای را افزایش دهد.  

در خارج از کشور، تحرکات یران افزایش یافته که در توسعه درگیری هایش در سوریه و یمن و رویکرد تهاجمی تر  این کشور در خلیج فارس مشهود است. به علاوه، تحریکات نظامی نیز افزایش یافته است. در اکتبر و دسامبر 2015، دولت ایران آزمایش موشک های بالستیک را انجام داده است. تسریع روند فعالیت های سایبری ایران بخشی از این کنشگری تجدید شده است. در واقع، مقامات ایرانی، توسعه توانمندی های سایبری ایران را به اولویت اصلی حکومت ایران تبدیل کرده اند.

در بهار سال 2015، هیچ مقامی به اندازه رهبر عالیقدر جمهوری اسلامی ایران به آمادگی جوانان برای افزایش توان سایبری فرا نخوانده بود. در حال حاضر که برنامه هسته ای ایران موقتا محدود شده است، چنین بسیجی ضرورت بیشتری نسبت به هر زمان دیگری یافته است.

با این حال،تهدید سایبری ایران کماکان نوپاست. مقامات سایبری آمریکا تاکید می کنند دست کم در این مقطع زمانی حملات سایبری ایران پیچیدگی کمتری نسبت به حملات سایبری روسیه و چین دارد. با این حال، همانطور که هدف قرار دادن پرسنل وزارت خارجه آمریکا نشان می دهد، توانمندی های سایبری ایران در حال رشد است. به علاوه با برآورد حدود 100 میلیارد دلار یا بیشتر بازگشت دارایی های ایرانی که طبق توافق هسته ای ایران با کشورهای 1+5 می بایست در مدت کوتاهی به ایران بازگردانده شود، منابع موجود برای سرمایه گذاری ایران در زمینه توانمندی های سایبری این کشور به میزان قابل توجهی گسترش خواهد یافت.

با درنظر داشتن تاکید مقامات ایرانی بر بهره گیری از فضای سایبری، این همراهی اولویت های سیاسی با سرمایه قابل پیش بینی بیانگر آن است که به احتمال زیاد ایران قصد دارد در آینده نه چندان دور به قدرت سایبری بسیار قدرتمند تبدیل شود. در این راستا، ایران به چالش بسیار جدی برای آمریکا تبدیل خواهد شد. سیاستگذاران آمریکا می بایست بر اساس همین واقعیات برنامه ریزی کنند.

نوع مطلب : شناخت ارتش سایبری، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
شنبه 26 دی 1394
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات