۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن
اژه ای برخی با مبالغه می گویند «برجام» افتخار ملی است
حجت الاسلام اژه ای:
برخی با مبالغه می گویند «برجام» افتخار ملی است
معاون اول قوه قضائیه افزود: همه بدانیم اگر نظام سلطه و شیطان بزرگ آمریکا حاضر شده‌اند بخشی از حق مردم را به رسمت بشناسند بر اثر قدرت و اقتدار و مقاومت ایران در طول 36ساله بعد از انقلاب بوده است
 

به گزارش جام نیوز، حجت‌الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای در جلسه کمیته قضایی شورای توسعه و امنیت پایدار ویژه غرب کشور که با حضور روسای کل دادگستری‌های آذربایجان غربی، کرمانشان، ایلام و کردستان برگزار شد، با اشاره به اهمیت برگزاری این جلسات گفت: باید نشست‌هایی از این دست در جهت خدمت به مردم و نظام کشور اسلامی باشد و به همه خدمت گزاران در این خطه خسته نباشید می گویم.
 


سخنگوی دستگاه قضا در ابتدای جلسه اظهار داشت: امروز زیر نظر ولی امر هستیم و رهبری جامعه و کشور را شخصی که خداگونه، صالح و پخته است، عهده دار می‌باشد و ما برخلاف همه مردم دنیا که بعضا افرادی فاسد و ظالم برآن‌ها حکم می‌رانند هستیم و از همین نعمت بزرگ باید خدا را سپاسگزار باشیم.حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای رهبری و ولی فقیه را یک نعمت بزرگ برای نظام دانست و افزود: همین دستاورد انقلاب بس است که ما شاکر پروردگار باشیم که رهبری راهبر و راهنما در کشور داریم.

وی در ادامه و در خصوص جلسه کمیته قضایی شورای توسعه و امنیت پایدار ویژه غرب کشور یادآور شد: در این جلسه جمعی از مسئولین چهار استان و مسئولان امنیتی، انتظامی و اطلاعاتی حضور دارند و میزان اهمیت این جلسه را باید همچون اهمیت قضا و امنیت بدانیم.
 


سخنگوی دستگاه قضا افزود: امید است بتوانیم با تبادل نظر همه مسئولان و دست اندرکاران امنیتی و قضایی، نهایت بهره وری را از این جلسات داشته باشیم و همه باید تلاش کنیم تا به وظایف و مسئولیت رسیدگی خود در این برهه حساس خوب عمل کنیم. معاون اول قوه قضائیه با اشاره به اینکه برای رسیدن به اهداف نظام اسلامی سرمایه‌هایی داشته و داریم، تصریح کرد: هدف ما تحقق اهداف نظام اسلامی، آرمان‌های الهی و به طور ویژه تحقق فرامین حضرت حق است به همین منظور باید ببینیم برای رسیدن به این هدف چه سرمایه‌ها و امکاناتی در اختیار داریم و چه موانعی بر سر راه ما است.


وی افزود: افراد ظالم، جاهل و زیاده خواه با سرویس‌های اطلاعاتی‌شان، سلاح‌شان، ثروت دنیویشان و فریبکاری و شیطنت‌هایشان در مسیر تحقق اهداف ما قرار گرفته و می‌گیرند و به دنبال این هستند که ما را از رسیدن به اهداف خود بازدارند.
 

حجت الاسلام و المسلیمن محسنی اژه‌ای تصریح کرد: سلاح‌ها، ثروت‌ها، اطلاعات و ابزار اطلاعاتی آنها از ما بیشتر است و اگر ما با این دید به قضیه نگاه کنیم، می‌گوییم نمی‌توانیم حرکتی در مقابل آنها داشته باشیم؛ اما اگر به عقب برگردیم و ببینم در 36 سال گذشته چه موانعی بر سر راه بود و چگونه بر آن فائق آمدیم جور دیگری به قضایا خواهیم پرداخت.
 

وی با اشاره به سختی‌ها و مشکلاتی که در ابتدای انقلاب وجود داشت، گفت: برخی از کمبودها و مشکلات در اوایل انقلاب نیز وجود داشت و با طرح یک پرسش می‌توان به گذشته نگاهی انداخت و آن اینکه امام راحل در اوایل انقلاب چه امکاناتی داشتند؟ آیا از تشکیلات، سلاح و یا امکانات بسیار برخوردار بودند؟ امام راحل با دست خالی ولی با اعتماد به مردم توانستند در مقابل یک نظام 2000 ساله شاهنشاهی و گسترده که مستظهر به قدرت و سلطه غرب بود، پیروز شوند.
 

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای از خنثی کردن شیطنت‌های دشمنان در طول تاریخ پس از انقلاب سخن گفت و افزود: ما جنگ را نیز با همه مشکلات و شرایطی که داشت پشت سر گذراندیم و از آن تاریخ تا به امروز نیز شیطنت‌های دشمنان را خنثی کردیم و درحال حاضر شیطان بزرگ یعنی آمریکا در برابر قدرت ایران خضوع می‌کند و حاضر می‌شود امتیاز بدهد و در پاره‌ای از موارد نیز حتی التماس کند و این موفقیت ایران چه دلیلی دارد؟
 

 

عده‌ای همسو با دشمن مقاومت در برابر زیاده خواهی را افراط می‌دانند

معاون اول قوه قضائیه با بیان اینکه دشمن از این جهت که دین مردم را از آن‌ها بگیرد، مایوس است،گفت: با این حال امید دارد روح انقلابی و ظلم ستیزی و استکبار ستیزی را از مردم ایران بگیرد و متاسفانه عده‌ای هم در داخل کشور خواسته یا ناخواسته دشمن را در این جهت همراهی می‌کنند و همانطور که اقدامات امام راحل را افراطی گری می‌دانستند،امروز هم ایستادگی بر اصول و مقاومت در تعامل زیاده خواهان و سلطه طلبان را تندروی و افراطی می‌دانند.سخنگوی قوه قضائیه در ادامه سخنانش گفت: مردم ما حقیقتا مستحق خدمت هستند و هیچ مسئولی از صدر تا ذیل نباید در خدمت به مردم منتی بر کسی داشته و اگر دستگاهی و یا مسئولی در انجام وظیفه ناکام بود نباید فرافکنی کند و گناه آن را به گردن دیگری بیاندازد.

 


برخی در خصوص مسئله هسته‌ای مبالغه می‌کنند/ مقاومت 36 ساله علت به رسمیت شناختن بخشی از حقوق ایران توسط نظام سلطه

وی تاکید کرد: علاوه بر این نباید مبالغه گویی کنند و مردم را به اشتباه بیندازد. همین مسئله هسته‌ای که برای رفع تحریم‌ها و رفع مشکلات مردم ایران حاضر شد قدری تنزل کند ولی برخی در این خصوص خیلی مبالغه می‌کنند و می‌گویند افتخار ملی است و به گونه‌ای حرف می‌زنند که دشمن و دوست را به اشتباه می‌اندازند.معاون اول قوه قضائیه تصریح کرد: همه بدانیم اگر نظام سلطه و شیطان بزرگ آمریکا حاضر شده‌اند بخشی از حق مردم را به رسمت بشناسند بر اثر قدرت و اقتدار و مقاومت ایران در طول 36ساله بعد از انقلاب بوده است وگرنه هیچ وقت حاضر نبودند به طرف مذاکره امتیازی بدهند.

 ضرورت مراقبت در برابر نفوذها

حجت الاسلام و المسلمین اژه‌ای در پایان با اشاره به ضرورت مراقبت در برابر نفوذهای دشمن،گفت: همه مسئولین اطلاعاتی و قضایی و  همه مسئولین و نهادها و آحاد مردم باید مراقب نفوذ و اثرگذاری دشمن بر تصمیم سازی‌ها و تصمیم گیری‌ها باشند و از چهره بزک کرده دشمن هم فریب نخورند.

نوع مطلب : هسته ای ومسائل پیرامونی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
جمعه 29 آبان 1394
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات