۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن
شهید میلیاردر؛
مصاحبه با روزنامه نگار ایتالیایی در مورد قتل ثروتمندترین شیعه تاریخ +عکس
من معتقدم ادواردو به قتل رسیده است و این اعتقاد من بر اساس تعصب خاصی نیست و برعکس بر اساس شواهدی است که جمع آوری کرده ام.

به گزارش سرویس دینی جام نیـوز، دیروز سالروز شهادت "ادواردو آنیلی" بود. وی که فرزند "سناتور جیوانی آنیلی، یکی از پولدارترین و بانفوذترین افراد ایتالیا و مالک کارخانه‌جات اتومبیل‌سازی فیات، فراری، لامبورگینی، لانچیا، آلفارمو و آیوکو، و ... و البته مالک باشگاه یونتوس، بود. 

 

او با انتخاب دین اسلام و مذهب شیعه خطرات فراوانی را به جان خرید.

 

 تهدیدات مادی و معنوی خانواده اش هم نتوانست او را از ادامه راه منصرف کند. "ادواردو" وارث ثروت میلیاردی خانواده بود اما با چشم پوشی از آن، ثابت کرد که انتخابش واقعی است و  همانطور که پیش بینی کرده و گفته بود:«آن‌ها سرانجام او را به خاطر اسلام آوردنش خواهند کشت و آن را به خودکشی، حادثه نابهنگام و یا بیماری نسبت خواهند داد.»، بالاخره او را به شهادت رساندند.

 

به همین مناسبت در زیر مصاحبه با جوزپه پوپّو، (Giuspeppe Puppo)، نویسنده و روزنامه نگار ایتالیایی که توسط سایت "ره یافتگان" منتشر شده، عینا برای شما مخاطبان و همراهان عزیز جام نیوز منتشر می کنیم.

 

جوزپه پوپّو، (Giuspeppe Puppo)، نویسنده و روزنامه نگار ایتالیایی

 

 

جوزپه پوپّو نویسنده دو کتاب ” ۸۰ متر ارتفاع مرموز” و همچنین “ادواردو آنیلی، جنایت مرموز ” در مورد شهید ادواردو آنیلی نیز می باشد.

 


س/در ماه نوامبر یاد و خاطره سرانجام تلخ ادوارد آنیلی دوباره زنده می شود. 

البته مرگ ادواردو آنیلی دارای بسیاری از ابهامات و نقطه های تاریک است که هنوز روشن نشده است. اما شما با توجه به مطالبی که در کتابی که اخیرا” به چاپ رسیده نوشته اید، ظاهرا بر این باور هستید که دستگاه های قضائی ایتالیا، بدون در نظر گرفتن عوامل و شواهدی که سبب مرگ وی شده و بدون در نظر گرفتن شواهدی بسیار مهم، پرونده را مختومه اعلام کرده اند، آیا این مساله صحت دارد؟ اگر بله به چه دلیل؟

 

ج / مطمئنا” عوامل بسیاری وجود دارد که سبب می شود به صورت بسیار فوری دوباره پرونده قتل ادواردو آنیلی بازنگری شود. این مسیری است که باید در سال ۲۰۰۱ انجام می گرفت و در آن زمان باید گفته می شد که آنیلی به قتل رسیده است و من به خاطر دارم که تحقیقات بسیار خلاصه و در مدت زمان بسیار کوتاهی ( چند روزی ) و سرسر ی انجام شد و اما در واقع باید تحقیقات جامع و دقیقی در ۱۴ سال قبل صورت می گرفت؛ از زمانی که اولین کتاب من درباره مرگ آنیلی تحت عنوان” ۸۰ متر ارتفاع مرموز” به چاپ رسید، تاکنون عوامل دیگری را نیز کشف کرده ایم و این سبب شده که این تفکر در ایتالیا و هم در ایران ایجاد شود که لازم است این پرونده از نو بازنگری شود.

 

هم اکنون و پس از ۵ سال که چاپ اولین کتاب من یعنی “۸۰ متر ارتفاع مرموز” می گذرد، کتاب دیگری تحت عنوان ” ادواردو آنیلی، جنایت مرموز” به چاپ رسیده که در آن همه عوامل و نظریات مربوط به مرگ آنیلی دوباره نوشته شده و همچنین شواهد جدیدی در آن بررسی شده و لازم است که این پرونده دوباره بررسی شود.

 

 

س/ بر اساس قوانین قضائی ایتالیا برای بازنگری پرونده ای که مختومه اعلام شده لازم است که دلیل قابل توجهی داشته باشیم .به نظر شما چه عاملی سبب درخواست بازنگری این پرونده شده است؟

 

ج/ تنها کافی است که این پرونده قضائی دوباره بررسی و خوانده شود تا متوجه شویم که سراسر این پرونده احتیاج به بررسی دوباره دارد و شواهد زیادی در مدت این ۵ سال پیدا شده است.


من تنها یکی از آنها را برای شما مثال می زنم: چوپانی در پایین اتوبان تورینو- ساونا جسد آنیلی را پیدا می کند. این چوپان می گوید، جسد ادواردو را در ساعت ۳۰ :۸ صبح پیدا می کند.


این نشان می دهد که در زمان بررسی پرونده به این شاهد توجهی نشده است و با بررسی های بسیار سریع و عجولانه پرونده بسته شده است. این مثلا یکی از خبرهای جدید در این باره هستند و شهادت این چوپان تمام گزارش پرونده را که در آن نوشته شده که ادواردو آنیلی از پل بالا رفته و خود را در ساعات ۱۱ یا ۱۱:۳۰ صبح به پایین پرتاب و خود کشی کرده، باطل می کند.

 س/ آیا به صحبت های این شاهد جدید از سوی دستگاه قضائی ایتالیا شنیده نشده است؟

ج/ نه، مطلقا” به آن اهمیتی ندادند. ما گروهی از همکاران روزنامه نگار به نزد این چوپان رفتیم و او برای ما دقیقا” صحبت هایی که من برای شما تعریف کردم، تعریف کرده است.

 

 

س/ بنابراین لازم است ما به کتاب اخیر شما مراجعه کنیم تا مسائلی را که این چوپان به طور کامل بازگو کرده، بخوانیم، اما باید به این نکته هم اشاره کرد که ادواردو آنیلی، وارث سناتور و میلیاردر ایتالیایی و مالک کارخانجات اتومبیل سازی متعددی از جمله کارخانه فیات بوده و شما در کتابتان اشاره به کارخانه فیات سیاه کرده اید که سبب قتل ادورادو و نه خودکشی وی شده است. آیا می توانید در این زمینه بیشتر توضیح دهید؟

ج/ من معتقدم ادواردو به قتل رسیده است و این اعتقاد من بر اساس تعصب خاصی نیست و برعکس بر اساس شواهدی است که جمع آوری کرده ام.

 

من از ۶ سال پیش شروع به تحقیق در این باره کردم و در دو کتابی که نوشته ام آنها را عینا” به رشته تحریر درآورده ام و من تنها سر نخ هایی را بازگو کرده ام و اگر برعکس، شواهدی را پیدا می کردم که نشان می داد که ادواردو خودکشی کرده است، عین مطلب را می نوشتم، اما تمام شواهد براین گواهی می دهند که آنیلی به قتل رسیده است و اگر به قتل رسیده باید دلیلی داشته باشد و به نظر من دلیل آن مسائل اقتصادی است.

 

بنابراین تصمیم گرفتم تا با تمام ابزارهای کم و محدودی که یک روزنامه نگار می تواند در دست داشته باشد در مورد دلیل این قتل تحقیق کنم و متوجه شدم که به وی یک ماه قبل از مرگش پیشنهاد شده بود که در قبال مبلغی که به وی پرداخت خواهد شد در امور اداری و برنامه های فیات دخالتی نداشته باشد و آنیلی از این امر خودداری می کند و همین مساله سبب قتل وی می شود؛ اما خواهر آنیلی، مارگریتا پیشنهاد گرفتن پول را قبول می کند و چند سال بعد، یعنی در سال های ۲۰۱۰ و ۲۰۱۱ متوجه می شود که پولی که گرفته در برابر درآمد بدست آمده از بازار سیاه و معاملات انجام شده در کارخانه فیات در خارج از کشور بسیار کم بوده است.


ما در اینجا درباره بودجه ای بسیار هنگفت برابر با صدها هزار میلیون یورو که در خارج از کشور مدیریت شده صحبت می کنیم و همین موضوع می تواند دلیل قتل ادواردو باشد.


ادواردو خواستار خروج از منطق سرمایه داری بود و علاقه داشت که اقتصاد در خدمت مردم باشد و بحران های مالی را پیش بینی کرده بود و خواستار صلح و دوستی میان مردم و کشورها بود.


آنیلی به عنوان یک شهروند آمریکایی،(با توجه به اینکه آنیلی تابعیتی دوگانه داشت، یعنی هم تابعیت ایتالیایی و هم آمریکا) به رئیس جمهور وقت آمریکا نامه ای بر این مضمون می نویسد که دخالت های نظامی در کشورها دیگر کافی است و مردم خواستار صلح در دنیا هستند.


آنیلی خواستار دنیایی با صلح، عدل، دوستی و برابری در اجتماع بود.

 

 

 

س/ بدون شک طرز فکر و ایدئولوژی آنیلی نیز در قتل وی بسیار دخیل بوده است و همانطور که شما هم اشاره کردید : ادواردو خواستار شرکت فیاتی بود که در خدمت مردم باشد و تمام عقاید و رفتار آنیلی ضد امپریالست و سرمایه داری جهانی بود و دیگر اینکه آنیلی به دلیل تغییر در عقاید اعتقادی و ایدئولوژیکی‌شان نیز بنا به گفته های دوستانش و نامه هایی که از سوی وی نوشته شده و بنا به اظهارات سر کنسولگری سابق ایران در رم یعنی دکتر قدیری ابیانه، آنیلی در اوایل دهه هشتاد میلادی به دین مبین اسلام گرویده بود. به نظر شما آیا این هم می تواند یکی از عواملی باشد که باعث قتل وی شده است؟

 

ج/ من فکر نمی کنم که وی تنها به دلیل مذهبی بودن به قتل رسیده باشد، اما اگر این مساله را بخواهیم در قالب گسترده تری، یعنی مذهب و امور مالی بین المللی بنگریم، بله.


البته باید گفت، این دو فرضیه با یکدیگر مغایرتی ندارند و من با سرکنسولگری سابق رم در جمهوری اسلامی ایران و دوست صمیمی آنیلی هم صحبت کرده ام و در این باره در کتابم به طور مفصل شرح داده ام. یکی از عوامل قتل آنیلی می تواند تغییر مذهب باشد. به نظر شما آیا همین امر سبب اثراتی انقلابی از سوی او در امور اقتصادی و مالی شرکتها ی تجاری مختلف از جمله فیات شده است یا خیر خود جای بحث و گفتگو دارد و اما من به همه خوانندگان این مطلب توصیه می کنم که کتاب  “ادواردو آنیلی ، جنایتی مرموز” اثر جوزپه پوپّو را که بسیار جالب توجه

نوع مطلب : سرداران ویاران شهید، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 28 آبان 1394
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic