۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن
رمزگشایی از سخنان "سردار سلامی" در "دانشگاه عالی دفاع ملی"؛
جمهوری اسلامی ایران "المان‌های" بیشماری از یک قدرت بزرگ را در اختیار دارد.
ایران
 
به گزارش خبرنگار  دفاعی امنیتی  گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ جمهوری اسلامی ایران در منطقه غرب آسیا به عنوان یک قدرت منطقه‌ای مطرح شده و لزوم بررسی توانمندی‌های کشورمان ضروری به نظر می‌رسد.

از دوران دفاع مقدس تاکنون ایران اسلامی هر روز پارامترهای قدرت خود را افزایش داده و کشورهای قدرتمند جهان همچون ایالات متحده آمریکا، فرانسه ، چین، فدراسیون روسیه، آلمان و انگلیس تلاش می‌کنند تا با کشورمان تعامل داشته باشند.


**بازخوانی اظهارات  "سردار سلامی"

سردار سرتیپ  "حسین سلامی" جانشین فرمانده کل سپاه درباره قدرت منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران مطالبی را مطرح کرد. وی اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران همه لوازم و شرایط قدرتمند بودن را دارا است.  وی ادامه داد: ایران همان کشوری بود که قبل از انقلاب در دکترین دو ستونه نیکسون جا می‌گرفت اما امروز همه لوازم و شرایط قدرت را داراست و در حد ائتلاف‌های جهانی عمل می‌کند.

 

جانشین فرمانده کل سپاه با اشاره به اینکه یکی از شاخص‌های بزرگ بودن داشتن دشمن بزرگ است و ما همه ظرفیت‌های قدرت را داریم با اشاره به اهمیت جلوگیری از نفوذ دشمن یادآور شد: نفوذ در مناطقی رخ می‌دهد که روزنه‌هایی برای ظهور این پدیده همچون سستی وجود داشته باشد.


جانشین فرمانده کل سپاه با اشاره به راز بقا و حیات یک کشور و لزوم قدرتمند بودن در این پروسه تأکید کرد: کشورها و دولت‌های ضعیف جولانگاه سیاست بیگانگان‌اند. وی در پایان خاطر نشان کرد: سستی می‌تواند یکی از دلایل نفوذ باشد که البته قدرت و عزت نیازمند قوی بودن و نفوذ ناپذیری است که نشان می‌دهد ما باید قوی باشیم.


**چرا ایران همه لوازم قدرت را داراست؟

جمهوری اسلامی ایران در منطقه غرب آسیا به عنوان یک قدرت صاحب سبک شناخته شده و باید ریشه یابی کرد که ایران چه لوازمی برای قدرتمند بودن در اختیار دارد. از جمله لوازم و ارکان قدرت جمهوری اسلامی ایران در منطقه غرب آسیا می‌توان به رهبری تصمیم گیر و هوشیار، ملت متحد و یکپارچه، نیروهای امنیتی و اطلاعاتی نفوذ ناپذیر، امنیت ملی بالا، نیروهای مسلح قدرتمند با توانمندی‌های نظامی بالفعل ، خودکفایی در صنعت دفاعی، نیروی انسانی توانمند و تحصیلکرده و توانمندی مقابله یا تعامل با قدرت‌های جهانی (بر حسب شرایط و موقعیت منطقه) است.***رهبری تصمیم گیر و هوشیار

جمهوری اسلامی ایران با توجه به اصل مهم قانون اساسی دارای رکن مهمی به نام  "ولایت فقیه"  است که  به عنوان شخص اول کشور  شناخته می‌شود. رهبری دارای  شاخصه‌ها و ویژگی‌های  مهمی بوده که  مدیر و مدبر بودن از جمله آن است. جمهوری اسلامی ایران در دوران انقلاب، جنگ و پس از جنگ با سنگ اندازی‌های استکبار جهانی همچون تحریم، تهدید نظامی، فشار اقتصادی، کودتا و ... مواجه بود که با هوشیاری  "امام خمینی (ره) و حضرت آیت الله خامنه‌ای" در 37 سال گذشته از تمام این موارد گذر کرد.


یکی از این موارد به وجود آمده در دوران امام خمینی بود که استکبار جهانی با عاملیت "صدام حسین" رئیس حزب بعث با تمام توان به ایران حمله کرد و ماحصل این جنگ با تدبیر امام خمینی (ره) و جانفشانی رزمندگان با شکست قطعی "صدام"  به پایان رسید.


از جمله تدابیر "امام خمینی (ره)"  در دوران دفاع مقدس می‌توان به دستور آزاد‌سازی  "آبادان" و "سوسنگرد" (که مقدمه پیروزی‌های ایران در سال‌های بعد در عملیات‌های  "بیت المقدس" و "فتح المبین" و سلسله عملیات  "کربلا"  شد)‌،  دستور به مقابله با ناوگان دریایی آمریکا در اواخر جنگ به نیروی دریایی جمهوری اسلامی (که خروجی آن مبارزه جانانه نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و انهدام کشتی  "بریجتون" و "سانگاری" و از بین بردن  ناو یک میلیارد دلاری "ساموئل بی رابرتز"  بود)، دستور خود کفایی صنعت دفاعی و ...می‌توان اشاره کرد.


پس از رحلت جانگداز معمار کبیر انقلاب اسلامی، "حضرت آیت الله خامنه‌ای" به عنوان رهبر جمهوری اسلامی ایران از سوی مجلس خبرگان انتخاب شدند و امروز آرامشی که در منطقه غرب آسیا، ایران از آن بهره مند است به لطف رهنمودهای مهم رهبری در حوزه امنیتی و دفاعی است؛ مقام معظم رهبری به عنوان فرمانده معظم کل قوا توصیه‌هایی را به نیروهای مسلح در راستای افزایش توان دفاعی فرموده بودند.


ایراناز جمله این توصیه‌ها می‌توان به حفظ توان دفاعی در همه سطوح، متحرک‌سازی سامانه‌های موشکی زمین به هوا و نقطه‌زن کردن موشک‌های بالستیک جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد. رهبر معظم انقلاب همواره در این بخش توصیه‌ها و رهنمودهایی داشتند که از مهمترین آن‌ها می‌توان به توصیه در رابطه با "متحرک سازی سامانه‌ای S200 " و  "افزایش دقت موشک‌های خلیج فارس" اشاره کرد.**سخنان سردار "حاجی زاده"  درباره تدبیر رهبری در  "نقطه زن شدن موشک خلیج فارس"

سردار سرتیپ "امیر علی حاجی زاده" فرمانده نیروی هوافضای سپاه درباره  موضوع دقت افزایی موشک‌های ایرانی در اصابت به اهداف گفت: بعد از مقطعی، تدبیر حضرت آقا این بود که موشک ها را نقطه زن کنیم و ایشان از مدت‌ها قبل این تاکید را داشتند.


وی ادامه داد: چون اهداف ما بزرگ بود، خیلی به «دقت» فکر دقت نکرده بودیم و  خطای موشک ها بین ۲۰۰-۳۰۰-۴۰۰ متر تا۱۰۰۰متر بود ولی چون کلاهک‌های سنگین داشتند، ما فکر می‌کردیم خوب است.


سردار حاجی زاده گفت: تلاش ها ادامه پیدا کرد تا ما رسیدیم به دقت ۳۵ متر و فکر هم می‌کردیم که خیلی کار خوبی کردیم. اولین گزارشی که در نمایشگاه خدمت حضرت آقا داشتیم، ایشان فرمودند این راهتان خیلی عالی و خوب است ولی شما که توانستید به ۳۵ متر دقت برسید، پس می توانید آن را به ۱۰ تا ۱۵ متر برسانید؛  و  با این تدبیر آقا، مجددا بچه‌ها دست به کار شدند تا اینکه ظرف ۵-۶ ماه، این دقت به خطای کمتر از ۱۰ متر رسید. این دیگر تکثیر شد و موشک ها رفت به سمت اینکه ضد شناور باشد یعنی موشک بالستیک ضد شناور.فرمانده نیروی هوافضای سپاه ادامه داد: بعدا همین موشک خلیج فارس ادامه پیدا کرد تا به امروز که موشک‌های "هرمز۱ " و "هرمز۲ " را هم داریم. اینها هر کدام مشخصات و مختصات خاص خودش را دارند که می‌توانند شناورها، ناوها و رزم ناوها را در فواصل دور مورد اصابت قرار بدهند.


فرمانده نیروی هوافضای سپاه تصریح کرد: حضرت آقا چندین مرحله از فرماندهان و مسئولین و در مقطعی که خود ما هم مسئولیت داشتیم، خواستند که بروید روی موضوع دقت. همه بچه‌ها بسیج شدند تا اینکه دقت اولین موشک‌های ما به ۱۰۰تا۱۲۰ متر رسید ولی حضرت آقا فرمودند که نمی شود شما یک هدفی را که می خواهید بزنید، بگویید ۱۰۰ متر آن طرف تر خورد. این را مقام معظم رهبری مطرح کردند. البته این دو مورد تنها بخش بسیار کوچکی از رهنمودهای رهبری بوده که همه این‌ها با نگاه به تکامل امنیت ملی طراحی شده است.   


"حضرت آیت‌الله خامنه ای " رهبر معظم انقلاب با نقش‌آفرینی در اختیارات محوله باعث شدند تا امروز جمهوری اسلامی ایران قدرت منطقه غرب آسیا و باثبات‌ترین کشور منطقه باشد که اگر کمی به اطراف خود یعنی سوریه، لبنان، عراق، یمن، بحرین، افغانستان، مصر و لیبی نگاه کنیم این موضوع کاملا محسوس است و تدابیر معظم‌له هرچه بیشتر خود را در امنیت کشور نشان می‌دهند.


رهبر معظم انقلاب در حوزه‌های مختلف از جمله  "اقتصاد مقاومتی"  نکات مهمی را به مسئولین گوشزد کردند و در این زمینه معظم له اعتقاد به اقتصاد درون زا دارند و لذا تاکید موکد به مسئولین و لزوم بررسی موشکافانه توصیه‌های  رهبری درباره راهبردهای اجرای عملی  "اقتصاد مقاومتی" حائز اهمیت است.**ملت متحد و یکپارچه

یکی از دلایلی که جمهوری اسلامی ایران در منطقه و جهان به عنوان یک کشور قدرتمند حرف‌های زیادی برای گفتن دارد ، داشتن ملتی قدرتمند و یکپارچه است که همسو با تدابیر راهبردی کشور به ایفای نقش می‌پردازند. مردم نجیب ایران اسلامی همواره در تلاشند تا در دوران‌های مختلف با موقعیت شناسی در صحنه حضور یابند و البته اختلاف سلیقه‌هایی نیز وجود دارد که نشان دهنده پویایی و دموکراسی  در کشورمان است. اما نکته‌ای که مهم بوده اینکه جناح‌های مختلف اعم از تکنوکرات و اصولگرا، قوانین بنیادین کشور را پذیرفته و در کنار یکدیگر البته اختلاف سلایقی نیز دارند که این نشان دهنده وجود مردم محوری و دموکراسی در ایران است.


اگر برخی کشورهای منطقه غرب آسیا خصوصا در حوزه دموکراسی (کشورهای قطر، کویت، عربستان سعودی، بحرین و امارات و... )، تعداد انتخابات، حقوق زنان (حق رای و رانندگی) ، آزادی مطبوعات و ... بخواهیم با ایران مقایسه کنیم ؛ می‌بینیم که کشورهای مذکور ضعف‌هایی عمیق در مقایسه با ایران دارند.     


**نیروهای امنیتی و اطلاعاتی نفوذ ناپذیر و امنیت ملی بالا

آرامش پایتخت و سایر نقاط کشور نشان می‌دهد که نیروهای امنیتی و اطلاعاتی جمهوری اسلامی ایران در داخل مرزها به وظایف خود به خوبی عمل می‌کنند و در این مسیر از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کنند. سربازان گمنام امام زمان (عج ) با همکاری سایر نهادهای امنیتی در کشور یک امنیت قابل قبول در اقصی نقاط ایران به وجود آوردند و برای درک این موضوع باید بررسی کنیم که برآیند امنیت در تهران و شهرهای مهم کشورهای همسایه همچون "آنکارا"، "بغداد"، "اسلام آباد" ، "کراچی"، "ریاض"، "استانبول" ، "کابل" و .... چگونه است و اینجا اهمیت وجود نیروهای امنیتی و اطلاعاتی و تلاش‌های سربازان گمنام امام زمان (عج) در ثبات امنیت ملی کاملا به چشم می‌آید.


بعد مهم  اقدامات وزارت اطلاعات مبارزه با گروهک‌های تروریستی و عوامل آنها بوده که در این مسیر این نهاد در ایجاد سازوکارهای امنیتی و با همکاری سایر نهادها همچون ارتش، سپاه پاسداران، ناجا و بسیج به توفیقات بسیاری نائل شده که از جمله‌ی آن‌ها دستگیری تاکتیکی "عبدالمالک ریگی" و به هلاکت رساندن "عبدالرئوف ریگی"، جلوگیری از بمب گذاری در روز قدس در دو شهر مهم کشور، تامین امنیت مرزها با پایش‌های اطلاعاتی و ظرفیت سازی بسته به نوع تهدید و افزایش توانمندی امنیتی از جمله آن بوده و سربازان گمنام امام زمان مشت آهنین نظام در مقابل امپریالیسم بین الملل است.


ایران
یکی از دلایلی که باعث شده ایران از امنیت بالایی برخوردار باشد، وحدت و انسجام ملی است که تمام اقوام اعم از "ترک"، "کرد"، "لر"، "بلوچ"، "ترکمن"، "فارس"، "عرب"، "بختیاری"، "گیلک" و... در کنار هم با صلح زندگی می‌کنند و همه و همه از یکپارچگی ملی دفاع می‌کنند. اگر بخواهیم نماد انسجام ملی را ببینیم که در بین اقوام وجود دارد، حضور یکپارچه در روزهای مهم همچون 22 بهمن روز پیروزی انقلاب و روز قدس و... است.  


یعنی تمام استان‌های کشور همچون "سیستان و بلوچستان"، "آذربایجان غربی و شرقی و اردبیل"، "کردستان"، "ایلام"، "خوزستان"، "زنجان"، "چهارمحال و بختیاری"، "خراسان شمالی، جنوبی و رضوی"، "هرمزگان"، "فارس"، "لرستان" و... همه بر اتحاد تأکید می‌کنند و انسجام ملی را به هر گزینه‌ای ترجیح می‌دهند و وجود "ملت ایران"خود یکی از دلایل "امنیت ملی" است.

 
**داشتن نیروهای مسلح قدرتمند و کارآمد و خودکفایی در صنعت دفاعی

نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران یکی دیگر از لوازم قدرت کشورمان در منطقه غرب آسیاست. ارتش و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، بسیج و نیروهای مردمی به عنوان مدافعین کشور در مرزها و رصد کننده تهدیدات در فراسوی مرزها شناخته می‌شوند و در صورت وقوع هرگونه تهدیدی بنا به گفته فرماندهان چهار گانه آجا و فرماندهان 3 گانه سپاه پاسداران و فرماندهان بسیج و نیروهای مردمی تهدید کننده پاسخ سخت و پشیمان کننده‌ای دریافت خواهد کرد. در 37 سال اخیر نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران مسیر خودکفایی را طی کرده و لذا انواع ادوات نظامی اعم از ادوات زمینی، دریایی و هوایی را می‌سازد.

 
ساخت انواع تجهیزات نظامی از جمله  "موشک‌های زمین به زمین" و "زمین به هوا" و "موشک‌های ساحل به دریا"، ساخت انواع "ادوات زرهی و موشک‌های ضد تانک"، ساخت انواع جنگنده‌ها و " اورهال" موتور هواپیماها، ساخت "شناورهای تندرو"، رادارهای برد بلند و ساخت اسلحه‌های ضد نفر از جمله محصولات نظامی است که نیروهای مسلح با توانایی بالا انجام می‌دهند. ایران

ایران

ایران

ایران
**نیروی انسانی توانمند و تحصیلکرده و قدرت تقابل یا تعامل با قدرت‌های جهانی
 
ایران در منطقه غرب آسیا در حوزه تولید علم به دلیل دارا بودن نیروی تحصیلکرده دارای توانمندی‌های بالقوه ای است به نحوی که رشد علمی کشورمان از 0/2 تا 1/3 رسیده و در تولید مقالات علمی بیش از 20 هزار مقاله ISI ، ISC،   تولید شده و جایگاه قابل قبولی نسبت به کشورهای منطقه داریم.


جمهوری اسلامی ایران در منطقه دارای پتانسیل‌های بی‌نظیری است که می‌تواند با قدرت‌های جهانی استکباری تقابل و با قدرت‌هایی که راه دوستی را پیش می‌گیرد تعامل کند. ایالات متحده آمریکا در 37 سال گذشته مسیر تقابلی را با ایران پیش گرفته و ایران در منطقه تنها  کشوری است که با سیاست‌های استکباری آمریکا عملا مقابله می‌کند.در مجموع جمهوری اسلامی ایران لوازم قدرت را دارد و این قدرت امروز کشورمان را تبدیل به یک کشور ممتاز در منطقه کرده و این مسیر پرشتاب با بررسی ابعاد قدرت و گسترش آن ادامه دارد.

گزارش از محمد زرچینی


انتهای پیام /
نوع مطلب : بهتربشناسیم(سیاسی)، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 27 آبان 1394
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic