۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن
هدیه «کثیف» زیردست‌های اکبر ترکان به تهیه کننده برنامه پایش؛
آن روی سکـه تدبیــر!
حضور اکبر ترکان برنامه پایش و و پست اینستاگرامی تهیه کننده این برنامه درباره هدایای پیش از برنامه مسئولان و زیر دستان جناب ترکان به این برنامه در قالب سکه هایی که مزین به نام مناطق آزاد تجاری بود، من را به یاد همان بچه تنبل های پولدار انداخت.
 

آن روی سکـه تدبیــر!

خبرنامه دانشجویان ایران: دانش آموز ابتدایی که بودم نزدیک امتحان که می شد رفتار عجیبی از بعضی همکلاس های بچه پولدار که اتفاقا درس نخوان هم بودند، می دیدم. محبت بیش از حد به بابای مدرسه! بابای مدرسه زمان ما یک پیرمرد بود، که این دوستان توپولو درس نخوان روزهای نزدیک به امتحان ها بدجور دور و برش می چرخیدند و حتی غذاهای خودشان که از خانه آورده بودند، بیسکویت های شکلاتی خارجی و خیلی چیزهای دیگر را به بابا مدرسه می دادند.

به گزارش خبرنگار «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ آن زمان در ایام کودکی و دوران ابتدایی این رفتار برایم خیلی عجیب بود که کسانی که هیچ وقت سال حتی در ایام نزدیک به عید که برای بابای مدرسه پول جمع می شد تا عیدی به او داده شود، دست به جیب نمی شدند اینقدر مهربان می شدند در ایام امتحانات! اما برایم بی محلی  و کم توجهی بابا مدرسه به این بچه پولدارها عجیب تربود! خدایش رحمت کند؛ مردی که به بعضی ها که رنگ و رویی به رخسار نداشتند ویفر و کاکائو مفتی می داد به این لوس بازی های بچه پولدارا در ایام امتحانات مخصوصا ثلث اول و دوم بی اعتنا بود.

وقتی که بزرگتر شدیم با یکی از این بچه پولدارها که هم دبیرستانی بودیم  علت این محبت ها را که همیشه برایم سئوال بود، پرسیدم. اولش زیر بار نمی رفت اما آخر جواب داد: چون بابا مدرسه مسئول کپی کردن سئوالات امتحانی بود با این خیال کودکانه که شاید یک نمونه سئوال به ما هم بدهد، اینطوری به او محبت می کردیم. البته بعدش چند تا حرف نامربوط هم به آن بابا مدرسه با شرف زد که حتی داغ تعداد سئوال ها را هم روی دل این توپولوهای تنبل گذاشته بود.

حضور اکبر ترکان برنامه پایش و و پست اینستاگرامی تهیه کننده این برنامه درباره هدایای پیش از برنامه مسئولان و زیر دستان جناب ترکان به این برنامه در قالب سکه هایی که مزین به نام مناطق آزاد تجاری بود، من را به یاد همان بچه تنبل های پولدار انداخت.

در یکی از برنامه های پایش هم احمد توکلی از هدیه دادن کیف های گران قیمت یکی از مدیران دولتی به نماینده های مجلس خبر داده بود. این رسم هدیه دادن برای فرار از سئوال یا در اختیار گرفتن سئوال یا راحت شدن و نرم شدن سئوال از طرف هر کس هست خیلی رسم کثیفی است. این که یک هدیه بگیر و سئوال تند و تیز نپرس! یا سئوال ها را قبل از برنامه به ما بدهید تا جلوی دوربین آبرویمان نرود!

روزنامه های سه شنبه 26 آبان 94 را که نگاه بکنیم کمتر رد و نشانه ای از این رفتار زشت می بینیم! یعنی انگار دوستان فساد و فاسد یاب آقای ترکان در رسانه ها و روزنامه ها این رفتار را غلط نمی دانند و آن را عادت مالوف و پسندیده ای می دانند.

هدیه دادن بد نیست اما هدیه ای که بوی رشوه بدهد بد و مذموم است که فرمودند رشوه گیرنده و دهنده هر 2 در آتش هستند. دوستان مناطق آزاد تجاری و دولتی ها اگر دلشان برای بچه های صدا و سیما می تپد بهتر است که هزینه ها و بودجه معوقه سازمان را بدهند تا حقوق های عقب افتاده کارمندانش را بدهد نه اینطور سکه های بی زبان را خرج کنند و آن روی سکه تدبیر را نشان دهند. تا حالا اگر آن روی سکه تدبیر را تندی و برچسب زدن منتقد می شد فرض کرد از الان باید تطمیع را هم به آن اضافه کنیم. یعنی چند میگیری حرف نزنی؟ چند میگیری سئوالت را به ما بدهی؟ چند میگیری که در گفت و گو با فلان مسئول فقط نعت و منقبت بگویی و لبخند بزنی؟

با عرض پوزش چند بار لو رفتن سئوالات امتحان های مهم در کشور مثل آزمون دستیاری پزشکی با این رفتار دوستان جناب ترکان قابل توجیه است. پول داریم و می دهیم و سئوال را می خریم! وقتی مسئولان مملکتی و دولتی آنقدر جسور می شوند که اینطور هدیه بدهند از بقیه چه انتظاری هست؟ اصلا از دشمن چه انتظاری دارید؟ اگر مسئول دولتی 10 تا سکه خرج می کند مطمئنا دشمنی که از لحاظ مالی وضعش بهتر است آنقدر پول می دهد که هم سئوال بخرد و هم بفروشد هم ستون مقاله رونامه بخرد هم بفروشد.

یاد سکانس بازگشت کیان به دارالحکومه کوفه افتادم. جایی که مختار شاکی بود از خود فروشی نگهبان زندان که با رشوه گرفتن باعث حمله ابن حر به زندان و فرار کردن همسر آشوبگر ابن حر شده بود و اعتقاد داشت که باید به فکر کفن و دفن قیام بود کیان با حضور در دارلحکومه کوفه گفت: دولت بیمار است قبول،‌ علاج مرضش سخت نیست، صاحب منصبان دولت نه کورند نه کر، ‌در تنه این دولت کهنه زخمیست که میراث حکومتهای قبلیست، ‌مامورین پایین دست اغلب محتاجند و سست، زود فریب می‌خورند، در برابر رشوه شل می‌شوند، ‌آن شب که حرمله به اهل بیت من حمله کرد من در محله‌های‌کوفه به طور ناشناس پرسه می‌زدم تا ناظر بر اعمال شبگردهای کوفه باشم آن شب عمق فاجعه را فهمیدم، داغ زن و فرزند مجال نداد تا در این باب با شما سخن کنم، آن شب شرطه تا حتی لخت کردن من پیش رفت، ابن‌حر شق‌القمر نکرده عده‌ای ‌از همین مامورین را خریده و به زندان دستبرد زده، مامور وقتی فاسد می‌شود و خیانت می‌کند که نیازمند است، نیازش راچاره کنیم از جان و دل خدمت می‌کند .

حالا در نظر بگیرید همان هدیه و رشوه را صاحب منصب دولتی می دهد به کارمند زیر دست! برای این درد کاش کیسان ابوعمره باز هم از گور بلند می شد و چاره ای داشت و راه حلی می داد.

نوع مطلب : بهتربشناسیم(سیاسی)، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
سه شنبه 26 آبان 1394
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic